Forum Forum dla firmKadry

W co dziesiątej firmie brakuje pracowników

W co dziesiątej firmie brakuje pracowników

Money.pl / 2008-09-26 12:58
Komentarze do wiadomości: W co dziesiątej firmie brakuje pracowników.
Wyświetlaj:
jar232 / 80.55.158.* / 2008-09-30 11:13
Powinno brzmiec w co dziesiatej firmie brakuje niewolnikow.Rzad polski rozwarza zorganizowanie wyprawy do Afryki ,ale czy uda sie ich zlapac.A tak na serio dlaczego tak cziezko dostac prace w wojsku,policji,urzedach,sadach,a prywaciarzą brak pracownikow.Ludzie chca byc traktowani jak ludzie drodzy biznesmeni!Chca zarobic tyle aby mieli jak dojechac do pracy,zaplacic rachunki, w co sie ubrac i nie byc glodnym i poniewieranym ,ponizanym !
00000000000000000000000000 / 89.229.26.* / 2008-10-12 16:13
Bzdura , bo szukam pracy od 10 m-cy i do dziś nie mam zadnej odpowiedzi , więc o czym tu gadać .gdyby tak było dawno bym znalazł prace , bo nie mam zadnych wygórowanych żądań .Chćę tylko pracować .Wi ęć gdzie ta praca , skoro tyle jej jest.Bo ja nie wiem , co o tym myśleć.Jeśli firmy mają wymagania godne kosmosu , to sami są sobie winni.
też szukająca pracy / 87.105.145.* / 2008-11-28 22:00
Niestety, trzeba mieć znajomości, albo podjąć pracę za najniższą płacę. Nie rozumiem tego. Są ludzie młodzi bez pracy a tu gatka,że nie ma chętnych do pracy. Wyjaśnię o co chodzi te wolne miejsca pracy to stanowiska robotnicze, bez problemy mozna znaleźć pracę w Dużych Centrach handlowych. Cały czas wiszą informacje o przyjęciu do pracy kasjerów-sprzedawcy. Brakuje też robotników wykwalifikowanych" tokarzy, spawaczy, budowlańców itp, natomiast na stanowiska umysłowe to tylko znajomości!.
daria. / 83.26.10.* / 2008-09-30 13:26
Pracodawca musi wypracować zysk, a potem go podzielić.Musi opłacić Vat, Pit,ZUS,opłacić koszty prowadzenia działalności. W budżetówce natomiast pensję pracownika liczy się od średniej, którą podaje GUS. Czyli pracodawca i zatrudnieni przez niego pracownicy muszą zarobić równeż na budżetówkę, emerytów , rencistów, bezrobotnych pobierających zasiłki, nieletnich itd, dlatego u nas pracownik tak mało zarabia.
daria. / 83.145.151.* / 2008-11-02 11:19
Skoro jesteś taki mądry , to sam załóż działalność i zatrudnij pracowników .
Grid / 85.128.107.* / 2008-09-27 22:58
Polscy pracodawcy to najbardziej zdemoralizowane, zakłamane i chciwe istoty pod słońcem. Żeby jeszcze bardziej okraść pracowników wymyślali już różne ideologie: o najwyższych kosztach pracy w Polsce (mit), teraz o inflacji (pewnie też mit) i stały dyżurny temat o niskiej wydajności polskich pracowników czym starają się tłumaczyć jedne z najniższych w Europie płac. Jakoś cała Europa zatrudnia i chwali Polaków i nie słyszałem słowa o ich niskiej wydajności. Polscy pracodawcy jesteście do d... Nie umiecie zorganizować wydajnego systemu w swoich firmach a winą za to obarczacie pracowników. Pracowałem przez dwa lata w Niemczech w swoim zawodzie, na takim jak w Polsce stanowisku pracy, legalnie na kontrakcie. Niebo a ziemia. Zero wysiłku, wszystko tak zorganizowane, że robota sama się robi. A pieniądze i poszanowanie człowieka... lepiej z Polską nie porównywać. Nasi pracodawcy dojdą do tego może za 50 lat,więc niech głupio teraz nie narzekają,że Polak woli pracę za granicą nie tylko z powodu wyższych zarobków ale innego podejścia do człowieka w pracy.Jeśli myśleliście,że w PL ludzie będą pracować max za 1000zł.w nieskończoność to głupio myśleliście.
bezrobotni / 89.229.26.* / 2008-10-12 16:19
GRID@@@@@@@@@@@


Szczera prawda , ale dojdziemy do takiej perfekcji w pracy może za 100lat , bo ciągle jesteśmy za murzynami .Pracownik jest dla pracodawcy tylko maszyną dla uzyskania wysokich zysków , ale jak się spieprzy, to go w d...ę trzeba kopnąć i okraść jeszcze z tego co zarobił, żeby kosztów na koniec firma nie musiała sobie podnosić .Kiedy to się zmieni????? Ja już w to nie wierzę , że będzie lepiej !!!!!!!!!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-10-06 19:33
Za 100zł możesz Grid w Twojej Gminie zapisać się do kapitalistów, czyli zarejestrować działalność gospodarczą na własny rachunek i ryzyko i zatrudniać pracowników i bogacić się.
Czemu tego nie robisz? Zamiast pisać te staro komunistyczne bzdury jakby żywcem przepisane z Marksa sam pokaż, co potrafisz. Zatrudnij 100 osób za 3000zł netto na miesiąc i zarób na ich pracy 300 000zł rocznie na rękę dla siebie. Zapłać wszystkie ZUS-y za swoich pracowników i inne koszty i bogać się na zdrowie wszak Polska będzie bogatsza i silniejsza im więcej w niej będzie żyło bogatych obywateli. Skoro to takie proste. Co nie masz 100zł na rejestrację firmy? Może nie masz zdolności kredytowej? To weź maszyny i samochody w leasing. Nic prostszego idź do funduszy poręczeniowych. Polski Rząd sprzyja rozwojowi małych i średnich przedsiębiorstw. 460 Posłów i 100 senatorów zapewniało podczas kampanii wyborczej, że wspieranie rozwoju sektora MSP to dla nich podstawa zwiększania rozwoju gospodarczego Polski. Rząd stworzył różnorodne formy wspomagania jak np. darmowe szkolenia i preferencyjne kredyty i ulgi w składkach ZUS dla nowych przedsiębiorców i inkubatory przedsiębiorczości i ośrodki wspierania przedsiębiorczości i wiele bardzo wiele innych rzeczy dostępnych dla odważnych, którzy za 100zł zapiszą się w Gminie na przedsiębiorcę. Jest tego ogrom tylko zarejestruj się i korzystaj! Nie bądź głupi Grid i ty możesz samemu nie pracując być bogatym z pracy innych, których zatrudnisz. Idź do gminy już dziś nie zwlekaj zadzwoń lub wejdź na stronę internetową i zarejestruj działalność gospodarcza telefonicznie lub drogą elektroniczną a jeżeli wolisz to zrobić osobiście to musisz iść tylko do jednego okienka. Wszyscy członkowie władzy od Warszawy przez Województwo, Powiat do Gminy wszędzie mówią, że wspierają drobną przedsiębiorczość pozwól, aby Cię wsparli, wypełnij dokumenty rejestrowe, bo bez tego nie będziesz mógł skorzystać z tych wszystkich ułatwień i tej pomocy kilkuset tysięcy urzędników zatrudnionych przez Prezydenta, Premiera Ministrów, Wojewodów, Marszałków, Starostów, prezydentów Miast, Burmistrzów i Wójtów właśnie po to, aby Tobie pomagali wzbogacić się zostając przedsiębiorcą. Wracaj z zagranicy namów Twoich znajomych, aby wrócili i zostali Twoimi pracownikami za uczciwe w pełni legalne wynagrodzenie z bogatym pakietem socjalnym z premiami z zysku, z 13 –stą pensją, z paczkami świątecznymi, z dopłatą do wczasów z funduszu socjalnego itp. Obiecaj Twoim przyszłym pracownikom, że zapiszecie to wszystko w Twoim zakładowym regulaminie wynagradzania lub lepiej w zakładowym układzie zbiorowym, któ®y zrejestrujesz zgodnie z prawem w państwowej Inspekcji Pracy i będziesz uczciwie i legalnie mógl się bogacić bez pracy. Pomyśl Twoja żona nie będzie musiała pracować będzie dbać o urodę i o Twoje dobre samopoczucie zamiast tyrać i podawać kawę lub pierogi obcym ludziom A ty ubrany w markowe ciuchy będziesz około 11.00 Przyjeżdżał do firmy, aby zgarnąć kasę spotkać się w najlepszej restauracji na koszt firmy z kontrahentami, aby podpisać nowe intratne umowy dające ci jeszcze większą kasę. Będziesz mógł się swobodnie napić koniaku lub szampana, bo do domu odwiezie Cię służbowym samochodem Twój osobisty kierowca, który potem odbierze Twoje dzieci ze szkoły a wieczorem zawiezie Was z małżonką na bal przedsiębiorców lub przyjęcie z okazji otwarcia Waszego nowego sklepu lub zakładu. Ale Chłopie nie czekaj idź do Gminy i zarejestruj jakąś działalność gospodarczą albo od razu idź do Sądu i zarejestruj spółkę z o.o. Wraz z kolegami z pracy i ze szkoły.
XX / 89.229.26.* / 2008-10-12 16:29
Miej o to pretensje do Rządu , że takie bzdurne przepisy wprowadzaja ,a nie do nas ludzi . Ja wiem , ze mnie na to nie stać , to dziwę sie po co twoje żale Bernard+ . Nie umiesz liczyć , czy co .Ja policzyłem ,że mnie na taka firme nie stać ,więc dałem sobie spokój bo nie chcę okradać ludzi z pensji , ubezpieczenia itp.Komu ma to służyc .Człowieku po ci z motyka na słońce.Zero samokrytycyzmu.
Po co ci ta naiwność .Naucz się liczyć .Chyba ,że chcesz wszystkim udowodnić ,że jesteś szefem .Tylko spytaj siebie ,jakim ?????????? Sam sobie na to odpowiedz.
Marianeczek / 195.16.88.* / 2008-09-29 14:25
Śmieszne te dzieciaki uważają nas za idiotów - równych sobie , Gdzie są wolne miejsca pracy od 6 lat bezskutecznie poszukuję pracy i nie ma. Mam ponad 125 złożonych aplikacji na portalu praca.onet.pl - i ... groch o ścianę ( szkoda grochu)!!! Pięknie pisać pod czyjeś dyktando to byle kretyn potrafi > Jak długo to jeszcze potrwa?? Maniuś
Maniuś / 195.16.88.* / 2008-09-29 14:23
Śmieszne te dzieciaki uważają nas za idiotów - równych sobie , Gdzie są wolne miejsca pracy od 6 lat bezskutecznie poszukuję pracy i nie ma. Mam ponad 125 złożonych aplikacji na portalu praca.onet.pl - i ... groch o ścianę ( szkoda grochu)!!! Pięknie pisać pod czyjeś dyktando to byle kretyn potrafi > Jak długo to jeszcze potrwa?? Maniuś
Grid / 85.128.107.* / 2008-09-27 22:50
Polscy pracodawcy to najbardziej zdemoralizowane, zakłamane i chciwe istoty pod słońcem. Żeby jeszcze bardziej okraść pracowników wymyślali już różne ideologie: o najwyższych kosztach pracy w Polsce (mit), teraz o inflacji (pewnie też mit) i stały dyżurny temat o niskiej wydajności polskich pracowników czym starają się tłumaczyć jedne z najniższych w Europie płac. Jakoś cała Europa zatrudnia i chwali Polaków i nie słyszałem słowa o ich niskiej wydajności. Polscy pracodawcy jesteście do d... Nie umiecie zorganizować wydajnego systemu w swoich firmach a winą za to obarczacie pracowników. Pracowałem przez dwa lata w Niemczech w swoim zawodzie, na takim jak w Polsce stanowisku pracy, legalnie na kontrakcie. Niebo a ziemia. Zero wysiłku, wszystko tak zorganizowane, że robota sama się robi. A pieniądze i poszanowanie człowieka... lepiej z Polską nie porównywać. Nasi pracodawcy dojdą do tego może za 50 lat,szkoda,że tak wielu Polaków wyjechało z kraju przez takich chciwców,którzy myśleli,że ludzie w nieskończoność będą tyrać za 1000zł albo i mniej.Radzę polskim pracodawcom wyjechać w calach edukacyjnych do Anglii,Francji, Niemiec albo Skandynawii aby zobaczyli jak się prowadzi organizacje i jakie należy mieć zachowanie w pracy wobec podwładnych.
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-09-26 13:19
To dlaczego jak chlopaki pojechali do Polski to nie mogli znalezc roboty i wrocili doAnglii po dwoch miesiacach i robotka sie znalazla.Ludzi do pracy nie brakuje. Tylko87.1% to sektor prywatny ktory jest zdziwiony ze za 1200zl[czesto brutto] ludzie nie chca robic po 50 i wiecej godzin tygodniowo.Ipracuj dobrze bo wiesz ilu jest na twoje miejsce.ZA 2500 do reki co jest przy cenach w Polsce minimum ludzie sie znajda .Wroca nawet kolesie z zagranicy co tesknia za rodzinami ale za 12 stow nie przezyja.Z wyliczen GUS wcale nie wynika ze praca jest.Jezeli wynagrodzenie nie zapewnia wystarczajacych na przezycie srodkow to takiej pracy nie mozna nazwac praca w pelnym tego slowa znaczeniu.To tak samo jak by jej nie bylo.Azanim prywatni pracodawcy napisza na forum ze nie moga znalezc ludzi niech przez chwile pomysla dlaczego.Bo nie wiecej jak 10% tych ofert zapewnia finansowy byt nie uwlaczajacy ludzkiej godnosci.
Bernard+ / 83.22.95.* / 2008-09-26 20:54
Masz tylko częściowo rację. Nie zwróciłeś, bowiem uwagi na podaną powyżej informację, że wzrost płac nadal jest większy niż wzrost wydajności. To jest możliwe w sferze budżetowej oraz w skansenach po wielkich socjalistycznych zakładach pracy obecnie nazywającymi się spółkami skarbu państwa lub przedsiębiorstwami samorządowymi. Tam można podwyższać płace bez wzrostu wydajności, czyli bez wzrostu sprzedaży towarów lub usług, bo w razie, czego "dobra” władza opodatkuje tych złych prywaciarzy nowymi wyższymi podatkami i z tego pokryje straty swoich źle przez kolegów partyjnych zarządzanych państwowych molochów, umorzy im zaległe składki do ZUS, umorzy większą część należności podatkowych i te zakłady przetrwają a koledzy zachowają dobrze płatne posady do końca kadencji. Natomiast, jeżeli to samo zrobi mały prywatny przedsiębiorca i podwyższy płace nie mogąc ze względu na konkurencję rynkową ani podwyższyć cen zbytu a ze względu na brak środków na inwestycje nie mogąc przez poprawę technologii zwiększyć wydajności to zbankrutuje i nikt mu nie pomoże zostanie bezdomnym. A próba rozwoju firmy przez wzrost zatrudnienia jest obecnie niemożliwa, bo obecni bezrobotni to już są teraz tylko Ci o najgorszych parametrach przydatności do pracy, więcej kosztuje materiał i energia oraz ubrania robocze dla nich niż jest warte to, co z ich pracy nadaje się do sprzedania, bo wszyscy lepsi kandydaci do pracy już pracę mają, więc ryzyko jest za duże, aby tak robić w prywatnych małych przedsiębiorstwach jak „kaczordonald” pisze powyżej. Jeżeli tak jest jak twierdzisz to za 100zł zarejestruj działalność gospodarczą w swojej Gminie weź kredyt dla bezrobotnych jak ja zrobiłem kilka lat temu wynajmij jakiś lokal tanio od gminy, w której jest duże bezrobocie, złóż wniosek o dofinansowanie ze środków funduszu pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego i zacznij zatrudniać pracowników za 3000zł na miesiąc. Niech z pracy każdego z nich masz tylko uczciwe 10% zysku to zatrudniając 100 osób zarobisz 30 000zł na miesiąc i każdy ci będzie zazdrościł a jako uczciwy dobry pracodawca będziesz na rekach noszony, jako wybawiciel tej gminy z biedy i zacofania. Sam Wójt będzie Ci wdzięczny za te podatki, które taka biedna gmina otrzyma z Twojej uczciwie prowadzonej działalności gospodarczej. Powodzenia pokaż jak to w Polsce można być uczciwym i hojnym dobrym małym przedsiębiorcą. Wygraj na przykład jakiś konkurs dla dobrych małych pracodawców taki, w jakim ja uczestniczyłem zostając do tego konkursu zakwalifikowany po kontroli PIP w mojej firemce. Brałem udział w konkursie po tytułem „PRACODAWCA –ORGANIZATOR BEZPIECZNEJ PRACY” Patrz na strony Internetowe PIP. Mam dyplom, który odbierałem osobiście z rąk Głównego Inspektora Pracy, bo w starych ruderach kupionych od likwidatora zbankrutowanej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej prowadzę zakład, w którym warunki pracy spełniają obecnie obowiązujące europejskie normy. Jeżeli potrafisz coś takiego i przez co najmniej 5 lat będziesz żył Polsce tylko z prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, To Ci przyślę najlepszy koniak, jaki można kupić za minimalną pensję miesięczną, bo taki miałem dochód za ostatni miesiąc, co stanowi mniej niż 40% średniej krajowej a składki dla ZUS i dla NFZ musiałem zapłacić od 60% i 75% średniej krajowej. Zaś na utrzymanie standardów BHP i socjalnych dla pracowników wydałem w tym miesiącu 3 razy tyle, co zarobiłem dla siebie. Jest tu dużo krytykantów, którzy zazdroszczą prywatnemu przedsiębiorcy lepszego samochodu, ale nie zazdroszczą mu, że jest wyjęty spod prawa pracy i musi sam pracować po 50-70 godzin tygodniowo. Prowadzę własna działalność gospodarcza już 18 lat i przez te lata nigdy nie dałem sobie więcej niż 10 dni urlopu rocznie, bo zwyczajnie nie stać mnie na ryzyko pozostawienia pracowników samych w firmie gdyż to moje kwalifikacje są niezbędne do wykonania zleceń a pracownicy wykonują tylko czynności pomocnicze zaś nie mogę podnieść ceny naszych usług, bo konkurencja jest nawet w tym samym budynku i przejęłaby moich klientów, co roku, więc wykonuję coraz więcej usług przez komputeryzację i rozszerzanie oferty, aby pokryć rosnące niezależnie ode mnie koszty jej prowadzenia i utrzymać ten sam poziom dochodu dla mojej rodziny. Kto nie próbował ten nie wie jak to jest prowadzić mini firmę i 8 godzin dziennie od rana zabiegać o kolejnego klienta a po południu i wieczorem wykonywać dla niego pracę do sprzedania.
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-09-27 17:51
Zgadzam sie.dalej uwazam ze problem tych wakatow to wynagrodzenia nie wystarczajace na zycie.Ale nie mozna winic za to tylko prywatnych przedsiebiorcow.Na pewno nie wszystkich.Ten tekst przypomnial mi ze przed wyjazdem za granice tez zarejestrowalem dzialalnosc gospodarcza .Problem jest w zlodziejskim panstwie ktore nie rozumie ze aby na kims zarobic to jemu samemu tez trzeba dac zarobic.Panstwo to nie jest zaeinteresowane dac komus czas na rozwoj i czerpac z tego duzy profit w przyszlosci.Najwazniejsze to oskubac jak najwiecej do czasu az koles nie padnie.Rok czy dwa niewazne.niech bierze kredyty zeby poplacic ZUS i inne koszta a jak zdechnie to jego problem.Tu w Anglii jest inaczej .Ten kraj rozumie ze wjego interesie jest zebys mial duza kasiore gdy prowadzisz biznesz bo wtedy i ty dorze placisz i wydajesz mnostwo kasiory chocby na przyjemnosci i inni wytworcy tez sie ciesza.Pracuje jako samozatrudniajacy sie.tzw.SELF-EMPLOYER.Zusu nie ma.Jest Tylko podatek.Jak zlapie wieksza robote biore takiego jak ja albo dwoch jako podwykonawcy i nie ponosze zadnych kosztow.Samego podatku placimy z zona jakies 10 000GBP rocznie.Za wynajem mieszkania drugie tyle plus zywnosc i inne dobra.Przeciez moglibysmy te koszty ponosic w Polsce.Ale system jest nastawiony tylko na dojenie a nie wspieranie przedsiebiorczosci.Wielu przedsiebiorcow w Polsce zapewne chcialoby placic wiecej ale to moglo by oznaczac upadlosc firmy.Podziekowania w strone chciwego i krotkowzrocznego panstwa.
Howard Webb / 2008-09-27 00:39 / Bywalec forum
Masz tylko częściowo rację. Nie zwróciłeś, bowiem uwagi na
podaną powyżej informację, że wzrost płac nadal jest większy
niż wzrost wydajności. To jest możliwe w sferze budżetowej
oraz w skansenach po wielkich socjalistycznych zakładach
pracy obecnie nazywającymi się spółkami skarbu państwa lub
przedsiębiorstwami samorządowymi. Tam można podwyższać płace
bez wzrostu wydajności, czyli bez wzrostu sprzedaży towarów
lub usług, bo w razie, czego "dobra” władza opodatkuje
tych złych prywaciarzy nowymi wyższymi podatkami i z tego
pokryje straty swoich źle przez kolegów partyjnych
zarządzanych państwowych molochów, umorzy im zaległe składki
do ZUS, umorzy większą część należności podatkowych i te
zakłady przetrwają a koledzy zachowają dobrze płatne posady
do końca kadencji. Natomiast, jeżeli to samo zrobi mały
prywatny przedsiębiorca i podwyższy płace nie mogąc ze
względu na konkurencję rynkową ani podwyższyć cen zbytu a ze
względu na brak środków na inwestycje nie mogąc przez poprawę
technologii zwiększyć wydajności to zbankrutuje i nikt mu nie
pomoże zostanie bezdomnym. A próba rozwoju firmy przez wzrost
zatrudnienia jest obecnie niemożliwa, bo obecni bezrobotni to
już są teraz tylko Ci o najgorszych parametrach przydatności
do pracy, więcej kosztuje materiał i energia oraz ubrania
robocze dla nich niż jest warte to, co z ich pracy nadaje się
do sprzedania, bo wszyscy lepsi kandydaci do pracy już pracę
mają, więc ryzyko jest za duże, aby tak robić w prywatnych
małych przedsiębiorstwach jak „kaczordonald”
pisze powyżej. Jeżeli tak jest jak twierdzisz to za 100zł
zarejestruj działalność gospodarczą w swojej Gminie weź
kredyt dla bezrobotnych jak ja zrobiłem kilka lat temu
wynajmij jakiś lokal tanio od gminy, w której jest duże
bezrobocie, złóż wniosek o dofinansowanie ze środków funduszu
pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego i zacznij
zatrudniać pracowników za 3000zł na miesiąc. Niech z pracy
każdego z nich masz tylko uczciwe 10% zysku to zatrudniając
100 osób zarobisz 30 000zł na miesiąc i każdy ci będzie
zazdrościł a jako uczciwy dobry pracodawca będziesz na rekach
noszony, jako wybawiciel tej gminy z biedy i zacofania. Sam
Wójt będzie Ci wdzięczny za te podatki, które taka biedna
gmina otrzyma z Twojej uczciwie prowadzonej działalności
gospodarczej. Powodzenia pokaż jak to w Polsce można być
uczciwym i hojnym dobrym małym przedsiębiorcą. Wygraj na
przykład jakiś konkurs dla dobrych małych pracodawców taki, w
jakim ja uczestniczyłem zostając do tego konkursu
zakwalifikowany po kontroli PIP w mojej firemce. Brałem
udział w konkursie po tytułem „PRACODAWCA
–ORGANIZATOR BEZPIECZNEJ PRACY” Patrz na strony
Internetowe PIP. Mam dyplom, który odbierałem osobiście z
rąk Głównego Inspektora Pracy, bo w starych ruderach
kupionych od likwidatora zbankrutowanej Rolniczej Spółdzielni
Produkcyjnej prowadzę zakład, w którym warunki pracy
spełniają obecnie obowiązujące europejskie normy. Jeżeli
potrafisz coś takiego i przez co najmniej 5 lat będziesz żył
Polsce tylko z prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, To Ci
przyślę najlepszy koniak, jaki można kupić za minimalną
pensję miesięczną, bo taki miałem dochód za ostatni miesiąc,
co stanowi mniej niż 40% średniej krajowej a składki dla ZUS
i dla NFZ musiałem zapłacić od 60% i 75% średniej krajowej.
Zaś na utrzymanie standardów BHP i socjalnych dla pracowników
wydałem w tym miesiącu 3 razy tyle, co zarobiłem dla siebie.
Jest tu dużo krytykantów, którzy zazdroszczą prywatnemu
przedsiębiorcy lepszego samochodu, ale nie zazdroszczą mu, że
jest wyjęty spod prawa pracy i musi sam pracować po 50-70
godzin tygodniowo. Prowadzę własna działalność gospodarcza
już 18 lat i przez te lata nigdy nie dałem sobie więcej niż
10 dni urlopu rocznie, bo zwyczajnie nie stać mnie na ryzyko
pozostawienia pracowników samych w firmie gdyż to moje
kwalifikacje są niezbędne do wykonania zleceń a pracownicy
wykonują tylko czynności pomocnicze zaś nie mogę podnieść
ceny naszych usług, bo konkurencja jest nawet w tym samym
budynku i przejęłaby moich klientów, co roku, więc wykonuję
coraz więcej usług przez komputeryzację i rozszerzanie
oferty, aby pokryć rosnące niezależnie ode mnie koszty jej
prowadzenia i utrzymać ten sam poziom dochodu dla mojej
rodziny. Kto nie próbował ten nie wie jak to jest prowadzić
mini firmę i 8 godzin dziennie od rana zabiegać o kolejnego
klienta a po południu i wieczorem wykonywać dla niego pracę
hgfhgf / 79.175.204.* / 2008-09-26 12:58
Dopóki pracodawcy nie zmienią podejścia do pracownika i nie przestaną traktować go jak niewolnika to tak będzie. Znaleźć dobrą prace to naprawdę jest wyczyn. I nie chodzi tu tylko o zarobki ale o całokształt . A pracowników szukają cały czas firmy które na rozmowach kwalifikacyjnych oszukują, bo wiedzą że nikt do nich nie przyjdzie
sdsd / 217.96.100.* / 2008-09-26 12:59
"A pracowników szukają cały czas firmy które na rozmowach kwalifikacyjnych oszukują, bo wiedzą że
nikt do nich nie przyjdzie"

o to, to!
normalny / 79.187.138.* / 2008-09-26 13:42
niech te "biznesmeny" zatrudniają swoje rodziny za psie pieniądze i przestana szukac niewolników.
Nasze płace są na poziomie afryki.
ela44 / 79.175.223.* / 2008-09-26 19:27
Albo proponuja prace na umowe zlecenie czy jeszzce gorzej-------dzielo............. za faktycznie grosze........ szlag poprostu czlowieka trafia........ jak wlasnie mowia ze nie ma rak do pracy........ nie tak dawno sama dzwonilam na numer z ogloszenia, owszem praca na produkcji,,nie pamietam co, placa brutto 1126. ale jak pan powiedzial ze umowa o ..dzielo, to wprost powiedzialam , na dzielo to sam se z******....... i odlozylam sluchawke
ee / 85.89.191.* / 2008-09-30 20:32
I super powiedziałaś, niech sam z........

Najnowsze wpisy