Forum Forum inwestycyjneFundusze

w co inwestować 1500zł miesięcznie przez co najmniej 3 lata

w co inwestować 1500zł miesięcznie przez co najmniej 3 lata

wojciara / 2007-11-04 21:14
Mam takie pytanie, w co inwestować kwotę 1500zł co miesiąc co najmniej przez 3 lata. Chciałbym po 3 albo 4 latach zaciągnąć kredyt na dom i odsetki z funduszu przeznaczać na spłatę części kredytu. Czy jest to realne? Obliczałem tak mniej więcej że odłożę ok 54000zł + odsetki, nie wiem jakie mniej więcej one realne są , ale rocznie myślałem że będzie to ok 10 000zł, mniej więcej 700-800 zł co miesiąc. Czy jest to możliwe? Też myślałem że podzielę kwotę na 2 lub 3 fundusze. Doradźcie mi. Acha chyba to będą fundusze akcji.
Wyświetlaj:
prezesbit. / 31.0.127.* / 2019-07-02 13:26
Praca online dla każdego 52.300zł/miesięcznie za 3-4 godziny pracy
zapisz się tu: http://systemzarabiania.pl
skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniżą krajową, zacznij zarabiać konkretne pineiądze wygodnie w domu
liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc''
Idyll / 2007-11-04 21:41 / Bywalec forum
Na pewno nie możesz sądzić, że zyski z funudszu pozwolą ci w każdej sytuacji spłacać odsetki od kredytu. Są przecież na GPW okresy bessy i korekty, których bardzo często nie można przewidzieć! Sądzę jednak, że w trzy lata udałoby ci się uzbierać w sumie około 100 000 (jesli nie nastanie bessa), co pozwoliłoby niewatpliwie na spłatę rocznych odsetek z rocznego zysku.

Dla takiej inwestycji zdecydowalbym się wyłącznie na funudsze akcji z bogatą historią jak np. Legg Mason Akcji, UniKorona Akcji, czy Skarbiec Akcji. Taka UniKorona np. zarobiła dla swoich klientów w przeciągu ostatnich 5 lat ponad 225%.
wojciara / 2007-11-04 21:57
Dzięki że mnie uświadomiłeś w tym że jest szansa na coś takiego, ale myslisz że to dobry pomysł? Ja wiem że są różne spadki jak choćby obecny, ale myślę że w razie jakichś komplikacji z korektą czy bessą odzyskam to co wpłaciłem, czy dobrze myślę ?
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-04 23:52
większość inwestuje z nadzieją na zysk ja bym tam nie liczył ile to będzie fakt że jest to realne gdyby sytuacja była jaśniejsza to można by rozważyć wariant wzięcia kredytu na dom teraz spłacaniem go z zysków a w razie spadkow spłacania tym 1500 które chcesz odkładać w czasie dobrej koniunktury te 1500 stanowiłoby dodatkowy kapitał pomyśl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy