W co inwestowac?

bartekkoplin / 83.20.35.* / 2007-08-16 10:56
Witam serdecznie,

zgromadzilem pewien kapital i co miesiac mam doplyw gotowki ktora moge zainwestowac. Nie sa to kolosalnie duze kwoty ale cos czym zawesze moge cos zrobic. Jestem gotow podjac ryzyko. Jakie sa mozliwosci zainwestowania na poczatek 10.000zł z miesięcznym dopływem ok 1000zł. Zaczynam przygodę z inwestycjami i nie chce tracić pieniedzy wydajac je bezsensownie. Interesuje mnie inwestowanie oraz pomnazanie kapitalu. Dlatego tez zwracam sie z pytaniem co madrego mozna zrobic z takimi pieniedzmi.

pozdrawiam
Bartek
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-19 21:51 / Bywalec forum
Jak wynika z Twojej wypowiedzi natawiasz się na zysk i pomnażanie kapitłu, jednak mam nadzieję że zdajesz się sobie sprawę z ryzyka i że można również stacić.
Moja propozycja podziel sobie 10000 tak:
1000 lm
1000 unikorona akcji
1000 aig akcji
1000 bph dyn. spólek lub pzu miss
1000 jakiś zagraniczny
2000 seb4
2000 uniaktywna alokacja
1000 aig stabilny
Następnie dopłacaj tak jak masz to w planach regularnie i w miarę równomiernie. Powinno być dobrze, pod warunkiem że planujesz inwestować co najmniej 3-4 lata, a najlepiej jeszcze dłużej. Jest to portfel dosyć ryzykowny, ale mający fundy sprawdzone i ma też część bezpieczną. Jak chcesz bardziej bezpieczne to zmień porporcje i zainwesdtuj więcej w fundusze z dołu listy:)
Radzę jednak jeszcze samemu sobie przemyśleć i podjąc samodzielną decuzję
Pozdrawiam
Tomek K. / 91.94.40.* / 2007-08-16 11:14
Panie Bartku, przy tych parametrach, które Pan podaje istnieje bardzo wiele możliwości doboru ciekawych rozwiązań. Jednakże aby inwestycja miała sens nie będę proponował konkretnego narzędzia ponieważ musi być to ściśle dopasowane do Pańskich potrzeb.
Gdyby zechciał Pan zyskać więcej info. zapraszam do kontaktu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy