Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W co inwestować w Polsce?

W co inwestować w Polsce?

Cezar Wielki / 2012-09-04 14:18
Zamierzam zainwetsować swoje pieniądze. Jeszcze nie wiem co to będzie , może mieszkanie , może złoto...a może akcje. Czy orientujecie sie w co najlepiej inwetsować w Polsce? Co tak naprawdę się opłaca?
Wyświetlaj:
trutko / 212.96.244.* / 2019-03-20 10:40
Hmm... w takie tematy, o których macie pojęcie. Nie chodzi o to, żeby inwestować w coś, bo aktualnie to jest modne. Radzę przede wszystkim zdrowym rozsądek. Macie XTB, opcję inwestowania w przeróżne zagadnienia, musicie jedynie we właściwy sposób do tego podejść i to byłoby na tyle. Szkolenia, webinary, odpowiednia edukacja, ale też nie myślcie sobie, że każdy może tak zarabiać dużą kasę.
sir / 164.126.251.* / 2012-10-09 12:48
Dobrze, że chcesz inwestować swoje a nie cudze pieniądze.
Praskoń / 5.173.105.* / 2019-06-03 07:01
Ja się zakręciłem ostatnio wkoło Omega best - wkupiłem active boxy na początku roku i zyski są naprawdę niezłe, zwłaszcza jak się chwilę dziennie jeszcze poświęci i wykona zadania przydzielone (ale można i zarabiać bez tego)
markomania / 2012-10-08 12:30
Tak naprawdę to opłaca się inwestować moim zdaniem w surowce. Jeśli FED i EBC będą wspuszcząły do obiegu koleje partie pieniadza to bedzie on musiał oddziałowywać na kurs surowców.
Budyń / 89.76.112.* / 2012-10-05 13:25
W naukę języków obcych i paszport.
junds / 83.9.166.* / 2012-10-04 15:20
Giełdę i forexy sobie odpuść jak się nie znasz. Lepiej już zainwestować w jakieś Beneficio albo wykupić Systematyczny Plan Emerytalno-Inwestycyjny np. w Generali. Bo na przyszłość z ZUS-u to raczej nie licz za bardzo.
inwestor europejski / 78.149.14.* / 2012-09-25 14:59
ja uwazam ,ze obecnie w nic, chyba ,ze w ziemie i to jesli masz kasy troche czlwieku inwestuj zagranica,poki taniej, zarobisz na tym za pare lat znacznie lepiej nic na czymkolwiek w Polsce.
lulek7888 / 83.8.73.* / 2012-09-22 13:48
A myślałeś o zupełnie innej inwestycji ? a mianowicie graniu na forexie ? Nie chodzi tylko o waluty, ale także np. kruszce-przy odpowiednim przygotowaniu i dobrym brokerze można fajnie wyciągnąć
Michał604 / 83.8.76.* / 2012-09-23 14:49
Napisz coś więcej, od czego zaczynałeś jak się do tego zabrać, jakiego forexa wybrać
lulek7888 / 46.171.95.* / 2012-09-25 09:57
Forex to największa na świecie giełda walut. Taka giełda walut (ale nie tlyko) grasz na różnych platformach inaczej brokerach. Zarabiasz natomiast na sprzedaży czy kupnie walut, na ich spadkach czy wzrostach. Zacznij sobie od konta demo-zobacz co to jest, poczytaj. Długo mógłbym Ci pisać- sprawdz po prostu sam. Ja zaczynałem od konta demo na ironfx.com/pl demo jest bez terminu i dodatkowo masz konsultanta który Ci wszystko wyjaśni, oczywiście do tego musisz sam się uczyć i pozyskiwać wiedzę. Więc załóż sobie tam demo i wyczuj czy takie rzeczy są dla ciebie, jeśli będzie to Cię kręciło spróbuj na relu na początku nie duże kwoty - wtedy dowiesz się czy Ci to leży.
markomania / 2012-09-10 10:18
to chyba dobry czas na surowce. Decyzja Mario Droghi wpedzi europe w szał inflacyjny. Złoto, srebro, platyna - chyba to jest bezpieczne. Ewentualnie frank szwajcarski
Jubisz / 89.76.150.* / 2012-09-09 18:51
Nieruchomości lecą na łeb na szyję i to się szybko raczej nie zmieni. Ze złotem już jedna firma też się bawiła... Najbezpieczniej to wykupić coś w rodzaju Beneficio czy nawet Systematyczny Plan Emerytalno-Inwestycyjny.
krakdomfin / 149.156.233.* / 2012-10-09 16:08
Po pierwsze - nie spadają w tak szybkim tempie ... Po drugie - stara zasada inwestowania mówi: kupuj(tzn. inwestuj) na dołku (cenowym) a sprzedawaj(tzn. realizuj zyski) na górce(cenowej) I właśnie dlatego że ceny nieruchomości mieszkaniowych spadły, a sa one jedynym namacalnym towarem warto teraz w nie inwestować ... Reszta to spekulacje... A te plany emerytalno-inwestycyjne ta taknaprawdę interes dla firm typu TFI lub TUŻ oraz sprzedawców ich produktów, do jakich zalicza się zapewne kol. Jubisz... ;-)
_otaczaja_mnie_idioci / 217.196.232.* / 2012-10-05 19:45
co za glupia rada... a w co beneficio czy spei inwestuje? no bez jaj...
Ciułacz / 2012-09-05 02:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cezar witaj !
Pytasz:

w co najlepiej inwetsować w Polsce? Co tak naprawdę się opłaca?

Nie rozpieściłeś nas wiedzą o sobie ani o zakresie czasowym twoich inwestycji, przynajmniej możemy się domyśleć że to jest w setkach tys zł.
Nie znamy twoich predyspozycji czy to inwestycja bierna czy czynna.
Podkreśliłeś
swoje pieniądze

Jak sie ich sam systematycznie dorobiłeś to może znaczyć że ich masz nadmiar i w najbliższym czasie nie będą Ci potrzebne i jak w grę wchodzi mieszkanie to chyba co najmniej na 10 lat.
Zakładam że nie masz czasu bo gdzieś tłuczesz kasiorę.
Ja bym za 25% wziął obligacji korporacyjnych 25% na lokatach a 50% akcje z 10 spółek z WIG20.
Import z Chin ??? ale trzeba być handlowcem.
Z mieszkaniem to nie takie hop bo jak sam nie bedziesz mieszkał to po 10 latach do kapitalki , nie wspominając o użeraniu się z lokatorem, coś o tym wiem.
To tak na rozruszanie tematu.
Ps
Lubię spółki co płacą dywidendę.
gejk / 94.75.108.* / 2012-09-04 16:58
w Polsce nic sie nie opłaca
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy