Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

w co warto zainwestowac???

w co warto zainwestowac???

madziurra / 2008-03-04 19:03
mam wolne srodki i chce je w cos zainwestowac. myslalam o funduszu inwestycyjnym, bo nie lubie duzego ryzyka, ale nie wiem czy to dobry pomysl...
Wyświetlaj:
thomasvardecky / 2008-03-04 20:00 / portfel
Jak nie lubisz dużego ryzyka to najlepszym dla Ciebie wyjściem będzie lokata lub jakieś konto oszczędnościowe.

Pozdrawiam
madziurra / 2008-03-04 21:17
a czy na takiej lokacie duzo mozna zaroic...? pewnie znacznie mnniej niz na obrocie akcjami...

:)
thomasvardecky / 2008-03-04 21:22 / portfel
Na dzień dzisiejszy można znaleźć lokaty na 6 % a nawet 7% rocznie na dwu letniej lokacie, ewentualnie konta oszczędnościowe oscylujące w granicach 5% z tym że na koncie nie zamrażasz środków i masz dostęp do swoich pieniędzy co przy lokacie nie jest możliwe. A co do obrotu akcjami to trzeba posiadać odpowiednią wiedzę co do rynku akcji no i ryzyko jest dużo większe.
weisse111 / 2008-03-05 12:19 / Bywalec forum
A co powiesz np na subfundusze z ochroną kapitału? Sam zastanawiam się czy by nie zinwestować w UniAktywna alokacja? w odróżnieniu od innych ma on możliwość lokowania całości kapitału w akcje, przy jednoczesnym zachowaniu 95% zainwestowanego kapitału?
weisse111 / 2008-03-06 11:56 / Bywalec forum

2008-03-05 17:55:05 | *.*.*.* | madziurra
subfundusze???:)


Nie rozumie, o co chodzi z tym postem? Nazwy subfundusze uzywają Union, Alliazn jak i jeszcze kilka innych TFI (jeżeli to miałaś na mysli)
kaarrool / 2008-03-07 22:55 / Bywalec forum
To prawda W Unionie Parasol jest jkby jednym wielkim funduszem w ktorego sklad wchodza subfundusze i dzieki temu mozemy omijać belkę przy konwersji
weisse111 / 2008-03-10 09:34 / Bywalec forum
Dla rozszeżenia, dodam tylko, że parasol Uniona składa sie dokładnie z 18 subfunduszy o zróznicowanym stopniu ryzyka - niskie, umiarkowane oraz wysokie. inwestor w zalezności od sytuacji na gieldzie moze oczywiście (jak wspomnialeś) dokonywać konwersji, lecz należy pamiętać o oplatach wyrównawczych:), ale na szczęscie są to znikome kwoty:)
casper / 2008-03-09 11:20
Też jestem za inwestowaniu w Uniona. Ja inwestuje przez mBank i np UniAKkcje ME2012 cieszą się wsród klientów mBanku największym zaintereszowaniem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy