Forum Forum inwestycyjneFundusze

w co zainwestowac najlepiej

w co zainwestowac najlepiej

radiu / 83.117.48.* / 2007-09-13 15:53
POsiadam 200tys .W co najlepiej zainwestowac na dzien dzisiejszy zeby najmniej stracic a najwiecej zyskac??????
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-09-14 08:53 / Tysiącznik na forum
mimo wszystko proponuję posiąść też trochę wiedy. Ja zaczynałem w czasach, gdy internet był u nas jeszcze w powijakach, kiedy trudno bylo o jakąkolwiek informację. Chodziłem wtedy od banku do banku, od dystrybutora do dystrybutora i zadawałem pytania. Na jedne dostawałem odpowiedzi, nasuwały się następne, więc dalej pytałem. Teraz masz dużo łatwiejszą sytuację, wszechobecny internet, doradców , fora, ale i to nie zastąpi własnej edukacji. Tym bardziej, że to już spora kasa i szkoda byłoby narażać się na straty.
A jeśli chodzi o sposoby inwestowania, wybór odpowiednich funduszy , to odpowiedzi jest tu mnóstwo, tylko pamiętaj, może one są szczere, ale zawsze subiektywne.
jan kowalski / 2007-09-14 12:34 / Tysiącznik na forum
usłyszysz tutaj, że ktoś jest zadowolony z legg masona, ktoś inny z Unialokacji, jeszcze inny z Noble"a,- i co z tego.?? To są jego odczucia, ale czy także Twoje?? Szczerze wątpię.
Idyll / 2007-09-13 20:25 / Bywalec forum
Trochę dziwne jest to pytanie? Jak możesz mało tracić i wiele zyskać? Opcje sa dwie, albo nie chcesz stracić - cechujesz się sporą awersją do ryzyka, albo chcesz zyskać akceptując przynajmniej podwyższone ryzyko.
Proponuję sie rozjerzeć za funduszami parasolowymi, bo kiedy poczujesz że zaczynasz "pękać" (przy spadkach) będziesz mógł dokonać konwersji kapitału na fundy mniej ryzykowne! Do wyboru masz CU, ING, SEB, Skarbiec, Union Investment... na pewno znajdziesz coś dla siebie!
cortez / 2007-09-13 18:41 / Bywalec forum
Jak najmniej stracić, a jak najwięcej zyskać? Czyli jak to mówią zjeść ciasto i je mieć.

Chcesz mieć duże zyski, kilkadziesiąt procent? Takie masz szansę osiągnąć na akcyjnych, ale ryzyko przy nich jest ogromne i trzeba liczyć ze spadkami.

Chcesz zainwestować bezpieczniej? Fundusze dłużne lub pieniężne, ale tu z kolei zyski czasem nie przekraczają tych z lokat.

Wypośrodkowanymi produktami są fundusze z ochroną kapitału np. Skarbiec Ochrony Kapitału, unistoporcent, uniaktywna alokacja.

Trudno jest cokolwiek Co doradzać, pomijając fakt niefortunnie zadanego pytania, ponieważ niewiele informacji podajesz. Np. na jak długo planujesz inwestycję?
smooth / 2007-09-13 17:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Może w książki?

Poczytaj forum a potem zadaj pytanie jeszcze raz.
TaS / 2007-09-13 20:39 / Tysiącznik na forum
a jakie książki polecasz? ;)

pytanie takie, ze juz nawet merytorycznie nie odpowiem :)
smooth / 2007-09-13 21:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Właśnie kolejny raz czytam W. Wharton'a -"W ksiezycową jasna noc" - polecam.

Na tej inwestycji kolega radiu na pewno nie straci, a zyskać może... przynajmniej duchowo:).
maggda23 / 83.10.223.* / 2007-09-13 22:53
jak pewnie sie zorientowaliscie kolega radiu jest początkujący i napisał na forum żeby się czegoś dowiedzieć a wy bardzo "doświadczeni gracze" jak zwykle nie pomagacie. czy nie lepiej byłoby spytać kolegi jakie ryzyko akceptuje, na jaki okres chce zainwestować itp. ale wam sie nie chce lepiej pośmiać sie z początkującego. jednym słowem jestescie mało użyteczni na tym forum
pero1979 / 87.205.215.* / 2007-09-13 23:34
droga magdo23 - komu się chcę a komu nie jest jasne jak słońce!!!

odpowiedzi na w/w pytanie/pytania (no i jeszcze typu ocena mojego portfela!!!) na tym forum jest mnóstwo!!! więc jak ktoś chcę się czegoś dowiedzieć to niech zerknie w niedaleką przeszłość, no chyba że liczy na jakąś złotą myśl na szybkie wzbogacenie to niech pyta - odpowiedzi i tak nie dostanie
TaS / 2007-09-14 00:58 / Tysiącznik na forum

forum żeby się czegoś dowiedzieć

prawda

bardzo "doświadczeni gracze"

fałsz

jak zwykle
nie pomagacie

prawda

le wam sie nie chce lepiej pośmiać sie z
początkującego

fałsz

jednym słowem jestescie mało użyteczni na tym forum

niech każdy sam oceni :)

a teraz poważnie:
Magdo, ile identycznych postów się przewija - odpowiadanie na każdy z nich to bezsens, gdyby to był jakis czart czy cos (nie lubie) to rozumiem, ze za kazdym razem gadkaszmatka od poczatku, ale tu wystarczy przejzec liste tematów i poczytac...

poczatkujacy (a tu wielu jest takich) powinien wykazywac jakas inicjatywe... jesli chce sie z nami uczyc. Jesli szuka porady"co konkretnie wybrac"... to lepiej by poszedł do jakiegos expandera tam mu doradzą "100% pewne inwestycje"... ehhh.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy