w co zainwestowac

młody inwestor / 83.29.10.* / 2007-01-16 18:25
Chce zainwestowac 10 tys. zl. tylko nie wiem w co. Może to byc na rok czasu. Mogę też podzielic swoje środki na różne inwestycje. Chyba że ktoś zna dobry i szybki sposób pomnożenia pieniędzy w krótkim czasie
Wyświetlaj:
maxx / 2007-01-19 20:41
***2 000 PLN - Fundusz akcyjny.
Wybrałby któryś z oferowanych w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku, bo nie trzeba płacić prowizji. Mój typ to Legg Mason, AIG lub PZU

***2 000 PLN - Fundusz hedżingowy.
Generalnie tego typu fundusze wymagają wysokich wpłat, natomiast w Investor FIZ wystarczy nabyć 1 certyfikat (który obecnie wyceniany jest na około 2000 PLN). Jest to fundusz zamknięty więc certyfikaty można nabywać tylko w czasie emisji (obecna trwa do 26 I 2007)lub poprzez GPW (certyfikaty notowane będą od 22 I 2007). Dzięki takiej inwestycji możemy zarabiać zarówno w czasie hossy jak i bessy, gdyż fundusz operuje także na rynku terminowym

***2 000 PLN - ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości Plus
Fundusz inwestuje w spółki związane z budownictwem. Także w Bułgarii i Rumunii (?)

***2 000 PLN - DWS TOP50 Małych i Średnich Spółek Plus
Fundusz inwestuje w małe i średnie spółki. 50% w Polsce, a resztę aktywów w Rosji, Rumuni, Bułgarii, Węgrzech, Litwie itd (w mBanku bez 5% opłaty dystrybucyjnej)

***2 000 PLN - Fundusz pieniężny np. Arka
a to w razie gdyby potrzebna była część gotówki.

Portfeli dla inwestora akcepującego wysokie ryzyko
:) / 124.187.120.* / 2007-01-18 09:27
ameryki nie odkryje jak Ci powiem ze fundusze akcyjne.nawet przez rok i bez cienia watpliwosci uwazam ze ci sie zwroci przynajmniej w 30%

legg mason akcyjny i arka to sa moje propozycje zeby fifty fifty podzielic
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy