W co zainwestowac?

angela75 / 2008-02-14 00:10
Czy ktos móglby poradzic mi w ważnej dla mnie kwesti?
Otóż od ośmiu lat przebywam we Wloszech i odlożylam trochę pieniędzy.Teraz chcę wrócić do Polski i wraz z narzeczonym chciemy zalozyc jak wlasną aktywność.Tylko zupelnie nie mam pojęcia w co można zainwestować.
Z góry dziękuję za ewentualne rady.
Wyświetlaj:
prawnik / 83.250.143.* / 2008-02-28 00:32
prosze napisac jak duzo ma pani tych pieniazkuw.a ja wtedy sie z pania skontaktuje osobiscie i doradze.pozdrawiam
Balrog1 / 2008-02-14 16:18 / Bywalec forum
Aby zainwestować musiała by Pani odpowiedzieć na kilka pytań:
- Ile jest tych pieniędzy
-Na jak długo planuje Pani inwestycję
-Jakie ryzyko jest Pani w stanie ponieść

Wtedy można dobrać wstępnie jakieś rozwiązania. Ryzyko duże duży zysk. Ryzyko małe mały zysk.
Nie wiadomo co polecać mogę wypisać różne fundusze, akcjie, obligacje. UNION, SKARBIEC, ARKA, DWS itp. ale o co Pani konkretnie chodzi to musi Pani odpowiedzieć. I co rozumie Pani przez słowo Aktywność.
angela75 / 2008-02-14 18:06
Pieniedzy jest 60 000 euro.Przez slowo"aktywnosc"jakąś dzialalność prywatną.Dziękuję za odpowiedż i proszę o więcej.
jagoda26 / 2008-03-22 19:44
W polsce teraz brakuje siły roboczej specjalistów w każdej nawet najprostrzej dziedzinie. Ja bym się zakręciła aby zciągać ludzi do pracy ze wschodu np. Moi znajomi skupiają ludzi do sprZątania w Warszawie. Nawet na czymś takim dobrze wychodzą. Lokowanie w własną działalność dużej kasy jest ryzykowne. A robiąc biznes bez konieczności lokowania dużych pieniędzy mogłabyś jak tu kolega radzi ainwestować choćby w te UniAktywnej Alokacji .
Balrog1 / 2008-03-25 15:41 / Bywalec forum

W polsce teraz brakuje siły roboczej specjalistów w każdej nawet najprostrzej
dziedzinie. Ja bym się zakręciła aby zciągać ludzi do pracy ze wschodu np. Moi
znajomi skupiają ludzi do sprZątania w Warszawie. Nawet na czymś takim dobrze
wychodzą. Lokowanie w własną działalność dużej kasy jest ryzykowne. A robiąc biznes
bez konieczności lokowania dużych pieniędzy mogłabyś jak tu kolega radzi
ainwestować choćby w te UniAktywnej Alokacji .


Dobre:)
weisse111 / 2008-03-23 11:27 / Bywalec forum

Lokowanie w własną działalność dużej kasy jest ryzykowne.

Tutaj z Tobą sie nie zgodzę:), aby dzialalność "szła do przodu" i przynosiła zyski musi być w pewnym stopniu rozbudowana, a aby ją rozbudować należy zrobić wkład finansowy. Jeżeli "angela75" myśli o rozpoczęciu działalności na jakąś szerszą skalę i w miarę "ostrym" wejściem na rynek to znczną część swoich oszczędności bedzie musiala na to stracić, ale przy dobrym biznesplanie będzie jej o się na pewno zwracać. Mają na mysli obecne dane makroekonomicznę, popyt w kazdej praktycznie dziedzienie się powiększa.
Resztę natomiast kapitału należy podzielić na: potrzebne do bieżącej działalności firmy (czyli pieniązki na koncie - najlepiej %), drugą część można zainwestować - może w to co było na forum wymieniane - czyli Skarbiec, union, DWS, chociaż robiąc plan inwestycyjny i tak angela oprze się na tym co będzie uważała za słuszne.
pozdrawiam
weisse111 / 2008-03-22 19:06 / Bywalec forum
Analizując obecną sytuację na giełdzie z jej ostatnimi wahaniami może wybrałbym jedna subfundusze z ochroną kapitału. Ja obenie jestem w UniAktywnej Alokacji ale to tylko dlatego, że jest f. otwartym oraz dlatego, że przy dobrej koniunkurze lokuję nawet 100% w akcje....
weisse111 / 2008-03-22 19:08 / Bywalec forum
Sprawa
tych funduszy wygląda tak - Fundusz gwarantuje, że wartość jednostki nie
spadnie poniżej np. 95% (bo tak zapewnia union) jej wartości NA OKREŚLONY DZIEŃ W ROKU -
najczęściej jest to 31. grudnia. Tak więc jeśli w tym dniu ktoś kupił
jednostkę za 100, to ma pewność, że nie straci za rok więcej niż 5%, ale
jeśli kupi tę samą jednostkę w marcu za 105, to może nie ma już takiej
ochrony, gdyż może stracić ponad 10% - ciągle obowiązuje minimalna cena
jednostki na koniec roku w wysokości 95.
weisse111 / 2008-02-14 22:25 / Bywalec forum
Hm...jeśli na czymś zarobiłaś, chcesz prowadzić jakiś biznes, masz swoją pasję, to może naprawdę skup się na tym. Nie chce Cię pouczać, ale wierzę że w każdej branży są potrzeby na inwestycje i ekspansję. A pakując się na rynek finansowy bez wiedzy a jedynie słuchając ludzi którzy siedza w kieszeni banków czy funduszy na pewno zarobisz...ale na instytucje z których usług korzystasz. Czy one zarobią dla Ciebie? To już nie jest takie pewne. Więc dlatego podstawą jest zdobycie wiedzy o giełdzie.
....."Z drugiej strony", jeżeli dysponujesz gotówką i to nie małą, pomniejszysz ja o działalność-zakładajmy, że zostane Tobie 100 tys. zł . No i co dalej za tym idzie: pewnie chcesz odnieść zysk, nie ponosząc zbyt dużego ryzyka? Można by zastanowić sie nad lokatą, ale w sumie po co blokować kapitał na nie do konca spory zysk. Mozna by też w miarę bezpiecznie zainwestowć w obligacje - ale tych państw, w których jest pewna stabilizacja gospodarcza, banki obniżaja stopy procntowe, inflacja spada - a w takich krajach m.in. ma polityke lokacyjną Union, z subfundszem UniObligacje Nowa Europa.
Można by też zastanowić się nad odpowiednią dywersyfikacją portfela pomiędzy różnymi TFI (FA, FRP, FPD, FSW, FZ)-jeżeli jedno będzie przynosic stratę, to zawsze masz zabezpieczenie w innym. Możliwości jest sporo, więc i decyzja na pewno nie będzie łatwa.
Pozdrawiam
weisse111 / 2008-02-14 22:06 / Bywalec forum
Witaj Angela. Na sam początek polecam Tobie zapoznanie się co nieco z zasadami funkcjinowania giełdy. Jak zacząć, jakie ryzyko można ponieść, co zrobić aby zakończyc inwestycję z w miarę dobrym zyskiem...Na te jak i na inne pytania uzuskasz odp. przeglądająć artykuły oraz info. giełdowe na bankier.pl, money.pl, fundi.pl, finanseosobiste.pl, parkiet.com, biznesforum.pl, czy też w UnionKlubie, na stronie union-inwestment.pl.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy