Forum Forum inwestycyjneFundusze

W co zaiwestować 800 kawałków?

W co zaiwestować 800 kawałków?

hajo000 / 2007-06-01 18:43
Witam chciałbym zainwestować 800 tys zł,przy czym połowę na 3 lata,a drugą połowę muszę mieć w miarę płynną-tzn by w ciągu 7 dni mógł je spieniężyć bez żadnych kar,czy specjalnych kosztów.Czy tylko fundusze,czy może próbować grać na giełdzie,o której nie mam pojęcia.Dzięki za ewentualne podpowiedzi
Wyświetlaj:
oreiro / 62.21.127.* / 2007-06-13 15:33
Witam serdecznie.Proponuję podzielić wspomnianą kwote na kilka funduszy.Jesli inwestycja jest na dłuższy czas zainwestowałabym w zagranicę.Pozdrawiam.Jesli mogę pomóc-mail do mnie:mosinianka@poczta.onet.pl
mikolajk / 91.142.207.* / 2007-06-12 15:45
Na pewno kwotę musisz podzielić. Możesz grać na giełdzie nie znając się na tym - można powierzyć pieniądze doradcy inwestycyjnemu (tzw. asset management), który w Twoim imieniu i w oparciu o Twoje preferencje będzie kupował i sprzedawał papiery wartościowe. W Xelionie jest to możliwe od 100 tys., nie wiem jak wyglądają progi bezpośrednio w TFI. Resztę też można podzielićna kilka funduszy krajowych i zagranicznych. Jeśli potrzebujesz dokładnieszych informacji - z chęcią pomogę.
TaS / 2007-06-12 01:42 / Tysiącznik na forum
z tego co wiem to przy takiej kwocie (powyzej 0,5mln) niektore instytucje oferuja indywidualne zarządzanie portfelem, np Union Investment ma UniVip. Może to cos dla Ciebie?

jeśli można 3 grosze od siebie, to:
- ostro dywersyfikuj (nie daj sobie wmowic, ze lepszy jeden a dobry)
- nie wrzucal wszystkiego w akcje
- nie wrzucaj wszystkiego w jeden kraj...

zachowaj zdrowy rozsadek. 50% w rok nie trwa wiecznie.
TaS / 2007-06-12 01:44 / Tysiącznik na forum
pomyłka w UI potrzebna jest duzo większa kwota, przepraszam za wprowadzenie w błąd.
~monika / 87.96.78.* / 2007-06-08 10:12
Witaj, jezeli nigdy nie grałeś na giełdzie to nie ryzykuj. Zdaj się na fachowców w tej dziedzinie.
Jeżeli szukasz doradcy w regionie kujawsko-pomorskim dzwoń
503 10 60 11
wiwaldi_pl / 2007-06-07 16:56
Witam, moja propozycja to wrzuć w Aegona, który stworzył dobre produkty . Ja wrzuciłem swoją kasę w Multi Pin Aegon. Wpłaciłem 2 tys. na konto podstawowe ,a na koncie dodatkowym wpłaciłem pozostałą kasę i mogę wpłacać ile chcę i wypłacać bez straty . Mam wrzucone to w fundusz akcji i całkiem nieźle mi idzie. Sam zarządzam i kontroluje stan. Masz możliwość 12 x zmiany przez okres roku bez kasy, następne zmiany są po 15 zł. Jak chcesz porozmawiać mój -email jak w załączniku.
radziej / 2007-06-07 21:54 / Bywalec forum
no to sporo wpłaciłeś, faktycznie jest skala odniesienia w tych dwóch przypadkach jak jeden do czterysta...
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-06 22:02
tą połówkę możesz w akcyjne na te 3 lata wrzucić. nawet możesz rozbić je pomiędzy legg masona, aig, fortisa i unikorone i porównywać wyniki ;) drugą połówkę zaś może w jakiś parasol czy stabilny wzrost. nie wiem przez jaką firmę chcesz inwestować, ale np. w mbanku średnio na $ czeka się 1-3 dni - zależy od rodzaju funduszu - fundusze rynku pieniężnego są pod tym względem najszybsze.
mojemiasto15 / 2007-06-02 10:29
Witam. Pierwsza połowę proponuję zainwestować w fundusze akcyjne, drugą w zależności podejścia do ryzyka i horyzontu czasowego w stabilny wzrost lub zrównoważony ( najlepiej fundusze parasolowe ). NIE INWESTUJ NA GIEŁDZIE JEŚLI NIGDY NIE GRAŁEŚ BO SIĘ SPARZYSZ !!! W razie pytań 502831342
danklim / 2007-06-02 00:24
800 kawalków to chyba z jajka niespodzianki jak bys mial tyle kasy to juz by ci jakis drodzca w banku doradzil
radziej / 2007-06-01 22:54 / Bywalec forum
graj na giełdzie!!!
ARTS / 2007-06-01 20:26
Proponuję kilka funduszy z dwiema strategiami łatwo modyfikowalnymi, z różną dostepnością śrdoków. Opcje dłuższą oparłbym na 2-3 funduszach (w tym głównie akcyjnych). Opcja druga, to załeżałaby od efekltów i ustaleń z rozmowy, mozliwe fundusze stabilnego wzrostu , zrównoważone i akcyjne, w zależności od oczekiwać dotyczących tej inwestycji.
Jeżeli chciałbyś porozmawiać, to zadzwoń 601-28-77-30 lub mailuj.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy