Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W drugiej połowie roku miało być lepiej. Nie będzie!

W drugiej połowie roku miało być lepiej. Nie będzie!

Wyświetlaj:
bezkarny / 2013-05-14 12:20
napewno nie bedzie skoro ostatnie informacje z dzis mowia o masakrycznie szybkim spowolneiniu gospodarki. to skad oni chca zeby bylo lepiej?? w polsce z dnia na dzien dzieje sie coraz gorzej i nic nie wskazuje na to ze bedzie lepiej...
erwter / 89.70.214.* / 2013-05-15 07:15

w polsce z dnia na dzien dzieje sie coraz gorzej i nic

Bzdura !! w Polsce cały czas jest nędza i złodziejstwo trzymających władzę platfusów
Nowicjusz12 / 2013-05-14 12:58
No dobra , ale powiedzcie mi kto ma napędzać gospodarkę skoro 3 mln ludzi wyjechało za granice w poszukiwnaiu lepszego życia, do tego wzrastające ceny, po prostu nie ma pieniędzy na rozpędzenie gospodarki...
fdghdfgh / 89.70.214.* / 2013-05-15 07:34

No dobra , ale powiedzcie mi kto ma napędzać gospodarkę

Jak to kto ? ci co mają władzę czyli PO i PSL. Jam nie dają rady to niech wywieszą białą flagę i na kolanach prosić o przebaczenie Pana Kaczyńskiego, może będzie miłosierny i wybaczy trzeba mieć nadzieję................................
Mariusz872 / 82.132.229.* / 2013-05-14 11:20
Jak konsumpcja ma wzrosnac jak przecietny Kowalski po zawodowce czy technikom zarabia najnizsza krajowa tylko. Oczywiscie kazdy oszczedza I rownierz mniej na jedzenie wydaje.
kapiuy / 77.253.198.* / 2013-04-26 21:06
sektorowi finansowemu cały czas brakuje kapitału.
ch / 77.254.180.* / 2013-04-26 10:42
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
powiedziała że będzie lepiej bo myślała że Europa ruszy a tu klops i dziura budżetowa urośnie chyba że Polacy dadzą sobie zaaplikować kolejny bzdurny podatek.
pzet / 193.111.166.* / 2013-04-26 10:40
A może tak obniżyć akcyzę na paliwo, ceny transportu pójdą w dół, ludzie zaczną więcej jeździć, pobudzi się też turystyka oraz zaczną spadać ceny.
Gus podaje dane wynagrodzenia, ale uwzględnia ludzi na wysokich stanowiskach, które zarabiają 50 x więcej niż przeciętny kowalski. W rzeczywistość nasze wynagrodzenia są w przedziale od 1500 zł netto do 3000 zł średnio.
A więc za co ludzie mają żyć, na wynajem nie stać, samochód to luksus, jedzenie tak drogie że tylko dżem zostaje, a jak ktoś ma dzieci to już extra luksus bo ska na szkołę na ubrania, przejazdy do szkoły
kolesiom już żyje się lepiej / 178.235.42.* / 2013-04-25 13:51
apeluję do polaków o odstawienie alkoholu na bok i w miarę możliwosci tytoniu choć na 1 miesiąc, po co się kłócić z rostowskim niech poczuje siłę woli, ciekawe za co by zapłacił premie jakby akcyza wogóle nie wpłynęła w maju lub w 80% okrojona, wytrwajcie tylko 1 miesiąc a sami się podadzą do dymisji
Armagedon01 / 2013-04-25 14:19 / Bywalec forum
Przypomina mi się piosenka śpiewana przez Bogusława Lindę , w której wspominane są uroki minionego lata, podobnie nam pozostało wracać z nostalgią do lat poprzednich...
NG / 79.188.13.* / 2013-04-25 13:36
Polacy nie ruszają do sklepów ponieważ:
1. Rośnie bezrobocie,
2. Niezależnie od niskiej inflacji ceny najpotrzebniejszych artykułów SĄ wysokie w relacji do dochodów.
3. Systematycznie od kilku lat rośnie zadłużenie Polaków co powoduje, że coraz więcej ze swojej pensji trzeba przeznaczać na odsetki i raty kredytów. Po ostatniej SERII obniżek stóp procentowych przeciętnemu obywatelowi z tytułu niższych odsetek zostaje w kieszeni miesięcznie tyle co na duże opakowanie papieru toaletowego. Jest wiele osób, które zgodnie z rekomendacjami mają raty miesięczne = połowie miesięcznej pensji a często i więcej bo to zależy co jest w BIK a czego nie ma...

U mnie w pracy średnią krajową lub więcej zarabiają 2 osoby i stanowi to 8 % ogółu zatrudnionych. Te osoby nie są zadłużone a pozostała część załogi w większym lub mniejszym stopniu siedzi w kredytach.
Mariusz777 / 91.233.25.* / 2013-04-25 12:28
He, he, specjaliści analitycy mają spóźnione informacje. Od 2 tygodni (tak się jakoś zbiegło z końcem fizycznej zimy ;-) przemysł ruszył "z kopyta", a oni właśnie analizują informacje z marca, który był rzeczywiście tragiczny. Ale będzie dobrze, za jakiś miesiąc zaczną weryfikować informacje na bardziej pozytywne ;-)
BeZ-TYCH-Gier-- / 78.8.155.* / 2013-04-25 10:46
więcej niż w ... Chinach! MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG, OSTAŁ CI SIĘ JENO SZNUR ... tak ekono-matołki na stołkach premiera, prezydenta, ministra (nowak, mucha, grabarczyk, ...) uwaliły historyczną szansę przebudowy Polski!
PAndy / 15.211.153.* / 2013-04-26 04:09
Cóż to była za historyczna szansa? Jakiż to złoty róg posiadaliśmy po upadku komuny?
ewrter / 89.70.214.* / 2013-05-15 07:20

Jakiż to złoty róg posiadaliśmy po upadku komuny?

Trzeba było szybko odsunąć od władzy komunistów zanim zamienili książeczki partyjne na książeczki czekowe. Teraz jest już za późno bo się przefarbowali.
plapleplokop / 92.20.3.* / 2013-04-25 08:28
"Oznacza to, że najprawdopodobniej czekają nas dwa lub trzy lata powolnego wzrostu na poziomie jednego, dwóch procent"

w gospodarce takiej jak nasza Polska, oznacza to 1% wzrost bezrobocia rocznie,kolejna fale emigracji,a gospodarka bedzie zachowywac sie tak jak w krajach zachodnich podczas recesji.

Przeciez na biezaco to widzicie.
lovelasek / 2013-04-25 11:03
1% to itak takie male liczby, mi sie wydaje ze jak tak dalej bedize w polsce to skonczy sie na tym ze ludzie wyjda na ulice, a wtedy jzu nie bedzie zabawy, bedzie krew placz i zle sie bedzie dzialo w polsce. oby do tego nie doszlo bo narazie do tego zbliza sie wszystko
kokochanel / 89.76.12.* / 2013-04-25 22:25
a ja to czekam, aż ktoś rzuci hasło: "Polacy, idziemy pod sejm". Już strugam pałę drewnianą na tych złodziei, co okradają mój kraj.
retyrty / 89.70.214.* / 2013-05-15 07:24
Zamiast strugać pałę albo wariata, lepiej idź na wybory i załatw złodziei sprytem a nie chamstwem.
PAndy / 15.211.153.* / 2013-04-26 04:11
A potem stanie się nicość. Łatwo burzyć, trudno budować [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
ola777 / 79.187.13.* / 2013-04-25 08:00
i już nigdy nie będzie..z tego kryzysu nie wyjdziemy nie ma się co łudzić.będzie tylko gorzej i gorzej.........kataklizmy + kryzys a w końcu ustawa niedzielna........którą ogłoszą bo będzie się zdawać ze tylko Bóg tu pomoże....niestety większość zapomniała ze dniem odpoczynku jest i była tak bardzo zapomniana i lekceważona... sobota
plapleplokop / 92.20.80.* / 2013-04-24 20:56
"Także w tym roku przedsiębiorcy i ekonomiści wyczekują szturmu na sklepy. Choć wszyscy wypatrują go już od dłuższego czasu, to żadna fala konsumpcyjnego poruszenia nie nadchodzi "


jezeli przedsiebiorcy i ekonomoisci wyczekuja(wyczekiwali) w tym roku szturmu na sklepy, to chyba musza byc idiotami,imbecylami,kretynami.

ale najprawdopodobniej jak rzad , dobrymi sciemniaczami.
Mariusz Kubiak / 79.189.105.* / 2013-04-24 17:55
Jesteśmy w czarnej ...
znalezione w necie / 79.186.82.* / 2013-04-24 15:47
Głosowanie nad legalizacją uboju rytualnego tak jak żadne inne da nam pogląd kto tak naprawdę nami rządzi. Przekonamy się kto wśród polityków jest człowiekiem, a kto bestią i zwyrodnialcem, który w zamian za pieniądze, otrzymane od zakładów mięsnych bez litości skazuje zwierzęta na tortury. Czy nie wstyd panu panie premierze, panie ministrze i panie były ministrze ? Pewnie nie ... jak się jest u koryta to trzeba się przecież nachapać ... a że miliony zwierząt będą przez to torturowane to nie ich sprawa. Być może w bardziej sprzyjających im okolicznościach "za garść srebrników" podobnie obeszli by się oni z ludźmi
To pokazuje że z Polakami[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 17:28

Przekonamy się kto wśród polityków jest człowiekiem, a kto bestią i zwyrodnialcem,

Zgadzam się. Niewyobrażalne aby w cywilizowanym kraju w XXIw działy się takie rzeczy. Ja jakoś nie słyszę protestów stosownych organizacji humanitarnych i zajmujących się ochroną zwierząt. A one powinny organizować codziennie pikiety i demonstracje pod sejmem.
wowa52 / 150.254.22.* / 2013-04-24 15:21
Mając na uwadze poziom niekompetencji i nieuctwa fachowców i kadr różnej maści, ich zurzędniczenie, poziom bezrobocia ukrytego w rożnych budżetowych etatach no i brak światłego kierownictwa na każdym, łącznie z rządowym szczeblu, to i tak jesteśmy państwem cudu ekonomicznego! I to w warunkach, gdy kreatywność gospodarcza jest skutecznie hamowana przez Brukselę (patrz D.Cameron), która zastąpiła rodzimych hamulcowych.
karauff / 2013-05-05 16:13
Znalazłem gdzieś w interncie, całkowicie się z tym zgadzam i przesyłam dalej.
................................................
Polscy urzędnicy państwowi są nieudolni i skorumpowani, a dotyczy to niemal wszystkich obszarów gdzie państwo ma obowiązek dbania o przestrzeganie prawa. Dotyczy to służb weterynaryjnych, sanitarnych, dozory techniczne, urzędy miar, celnicy, policja, prokuratura i sądy. Jestem w temacie i przeraża mnie ta skala korupcji i kolesiostwa. Nigdy w ostatnim dwudziestoleciu tak nie było. Urzędnicy nie utożsamiają się ze swoim pracodawcą jakim jest polskie państwo .
...............................................
Przeżyłem komunę, chciałbym aby w Polsce zaczęło się naprawdę systematycznie zmieniać na lepsze, ale nie sądzę aby ten rząd był w stanie to zrobić. Inwestycje w infrastrukturę to nie wszystko. Prokuratorzy, sędziowie, policja, komornicy, syndycy, notariusze, generalnie MSW oraz państwowe inspekcje , urzędy skarbowe - to ci urzędnicy decydują o kształcie naszego państwa , a niestety nadal żyją w tradycji standardów przeszłości. A co robią politycy? Dlaczego odwołano Gowina ?!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy