Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jaki fundusz zainwestować?

W jaki fundusz zainwestować?

yakubl / 2007-08-09 13:39
Jestem studentem. Posiadam kwote 10 000 zł . Chciałbym ulokować tą kwote w fundusz inwestycyjny na okres 4-5 lat o średnim ryzyku.
Prosze o poradę jaki fundusz powinienem wybrać.
Wyświetlaj:
Miichall / 2007-08-12 14:19 / portfel
Dobrym funduszem jest arka akcji środkowej i wschodniej europy fio. Mam ją w portfelu i
jestem zadowolony :)
jan kowalski / 2007-08-12 14:54 / Tysiącznik na forum
yakubl mówi o średnim ryzyku, nie o dużym. Na razie jesteś zadowolony, bo to nowy fundusz, pewnie ma sporo wplat, tym bardziej, że teraz promocyjnie nie naliczają prowizji. Zobaczymy jak przetrzepie go terażniejsza korekta i jakie wtedy będziesz mial o nim zdanie. Taki pęd do akcji jak w ostatnim półroczu raczej się nie powtórzy,. Nic nie trwa wiecznie.
Jeśli chodzi o średnie ryzyko, to należy zwrócić się raczej w stronę funduszy zrównoważonych lub stabilnego wzrostu. Nie proponuję ci konkretnych funduszy, bo to musi być wyłącznie twój świadomy wybór. Wszelkie rady i tak opierają się na wynikach historycznych, które praktycznie nie maja szans się powtórzyć. Najlepiej przeanalizuj, jak zachowywały się fundusze w czasie wzrosŧów i w czasie korekty. Większość nowych funduszy większego tąpnięcia rynku jeszcze nie przeżyło, to przy ewentualnym ich wyborze byłbym ostrozniejszy. Powodzenia.
jan kowalski / 2007-08-12 14:59 / Tysiącznik na forum
w ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy do czynienia z leciutkimi wstrząsikami, na wielkie trzęsienie ziemi przyjdzie jeszcze czas. Mam nadzieję, że nie za wcześnie, ale ostrożność nie zawadzi.
cortez / 2007-08-12 13:45 / Bywalec forum
w nie jeden, ale kilka. Skoro jesteś studentem i planujesz inwestycję 4- 5 lat, to możesz podjąć większe ryzyko np. zainwestować:
70% w akcyjne (w tym akcyjne zagraniczne)
20% aktywnej alokacji
10% stabilne
Myślę, że przy takim portfelu powninno być dobrze, tylko wstrzymałbym się z inwestycjami jeszcze trochę, powiedzmy do czasu gdy się na rynku ustabilizuje (więcej wzrostów niż spadków)
Trade / 2007-08-10 00:04 / Bywalec forum
Witam ''yakubl'' po pierwsze jeżeli chcesz ulokować pieniądze w fundusze to poczekaj na stabilizacje rynku, ale przechodząc do tego jakie fundusze powinieneś wybrać to polecam takie rozmieszczenie portfela:
- 60% arka stabilnego wzrostu. Dlaczego arka? Arka stabilnego wzrostu jest liderem wśród długoterminowych funduszy stabilnych i nawet przy korektach na giełdzie dobrze sobie radzi poprzez dobrą dywersyfikację.
- 30% fundusz ochrony kapitału jakieś 4.5% rocznie
- 10% tutaj wielu radziło by na pewno fundusze zrównoważone dla twojego stopnia ryzyka ale według mnie możesz wpłacić je na fundusze akcyjne bo przy takiej dywersyfikacji portfela i przy takim okresie czasu inwestycji nie zaszkodzi stopie zwrotu twojego portfela.
Pozdrawiam Trade
effenberg / 83.3.144.* / 2007-08-12 15:56
co ty mu wciskasz za kit?niech lokuje wszystko w fundusze akcyjne ,tak czy siak zarobi ale w akcyjnych ma większy zysk,takie asekuranctwo które mu proponujesz jest śmieszne i dziecinne!
TaS / 2007-08-12 22:21 / Tysiącznik na forum
dziecinna to jest jazda na samych akcyjnych...
TaS / 2007-08-09 23:44 / Tysiącznik na forum
witaj,

po pierwsze proponuje bys zmienil podejscie... tzn zapytał nie o fundusz, ale o fundusze :)
po drugie 5 lat to sporo czasu :) po trzecie podajesz za mało szczegółów. po czwarte poczytaj sobie forum :)
mario30 / 2007-08-09 14:25
Witam! Myślę, że warto przyjrzeć się f. aktywnej alokacji i/lub stabilnego wzrostu. Ciekawą propozycją wydaje się być np. Skarbiec Ochrony Kapitału SFIO. Jest to fundusz o umiarkowanym ryzyku inwestycyjnym i mimo że inwestuje również w akcje(nawet do 50% portfela), to w okresie spadkowym może zupełnie wyjść z akcji i portfel oprzeć o papiery dłużne(nawet do 100%).
Oczywiście nie wkładaj wszystkiego w jeden fundusz:)!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy