Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jaki sposób wybrać najlepszy (najefektywniejszy) fundusz akcji?

W jaki sposób wybrać najlepszy (najefektywniejszy) fundusz akcji?

konjee / 2010-03-09 20:12
Jakimi kryteriami się kierować? Czym jeszcze, oprócz wysokiego wskaźnika Sharpe`a, powinien się charakteryzować ? czy może ważniejszy jest wskaźnik Treynora lub odchylenie standardowe? Z jakich stron internetowych korzystać (najlepiej darmowych)?
Wyświetlaj:
tedchom / 2010-03-09 23:23 / Tysiącznik na forum
Moim skromnym zdaniem NIE ma najlepszych funduszy akcyjnych są tylko takie, które historycznie miały najlepsze wyniki, - co z kolei nie daje gwarancji że będą najlepsze w kolejnych latach wg mnie żaden wskaźnik nie da Ci gwarancji na przyszłość analizuje tylko to co było.
Najlepiej jest samemu kontrolować wyniki chociażby raz na kwartał:)
pozdr.
kornik77 / 2010-03-10 17:38
To niestety jest całkowita prawda, jeśli chodzi o fudusze!!!
Ale jak rozpoznać najlepszy czas na wycofaniae się z funduszu, ktory niedawno został nabyty.
Moja przygoda z funuszem trwa od niespełna 2,5 miesiąca.
W połowie grudnia nabyłem jednostki pewnego funduszu.
Po niespełna trzech tygodniach zaledwie miałem 9,7% jednak chciwość chyba i brak doświadczenia na tym polu powszczymałem się przed umożeniem.
A po kolejnych dwóch tygodniach moje zyski były już historią (miałem -0,7%).
I tak się nauczyłem "Naczym polega"inwestycja w fundusze.
Teraz czekam na to, by ponownie przyniosły podobną stopę zwrotu i zastanawiam sie.
Czy i kiedy je umożyć?
maniek323 / 95.40.1.* / 2010-03-10 22:26
nie napisales w ktory fundusz zainwestowales.. jesli agresywny to rekomendowany czas inwestycji w nim wynosi minimalnie 2 lata, wiec raz bedzie przynosil zyski, raz straty, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i nie panikowac jak zacznie spadac, druga sprawa to nie napisales w jakie TFI zainwestowales, to jest forum, nie pisze sie ze w pewny fundusz tylko nazywa sprawe po imieniu
kornik77 / 2010-03-11 18:27
Nie pisałem w jaki, żeby niebyć posądzony o reklame.
A jezeli chodzi o szczegóły, to Arka ŚiW Europy.Wiem , że jest to fundusz agresywny.
Ale czy można zrobić tak by nie marnować wypracowanych dotej pory zysków.
Fundusze ogólnie mają to dosiebie,że ich wykresy przedstawiają sie w postaci sinusoidalnej. Czy można bez ponoszenia dodatkowych kosztów umożyć a następnie
po korekcie ponownie nabyć te same jednostki uczestnictwa.
BEJ / 83.7.81.* / 2010-03-11 21:25
Można.
Nie wiem jak inwestujesz w fundusze, ale chyba kupujesz w banku.
W inwestowaniu przez polise inwestycyjną Płacisz opłate manipulacyjną TYLKO RAZ
przy zakładaniu polisy najczęściej od 0-4% od kwoty wpłacanej zależnie od rodzaju polisy i firmy która ją sprzedaje jak i kwoty wpłacanej(im wieksza tym %-towo mniejsza opłata). (Aegon, Skandia ,AXA) Konwersje są darmowe ich ilosc jest ograniczona lub nie to również zalezy od firmy. Czas konwersji średni na 2 do 4 dzień od zlecenia (zależy od firmy i polisy), np spodzieważ sie korekty ,zarobiłeś na funduszach akcji 8% robisz konwersje na fundusze pieniężne na 3 dzień konwersja fizycznie jest zrobiona trwa korekta ceny spadły fundów akcji znowu możesz zrobic konwersje i kupić tańsze jednostki akcji.
(jest do wyboru około 70 różnych funduszy od pieniężnych przez oblikacje rózne zrównoważone po akcje w odmianach różnych walut )
Szkopół tkwi w tym ,że taka polisa musi trwać przynajmniej pełne dwa lata ,aby nie płacić opłat likwidacyjnych (tutaj taż zalezy od firmy), Są też inne opłaty za prowadzenie rachunku około 1,1 do 3,5% w skali roku (też zależy od firmy) Dlatego proponuję przeanalizować to na zimnio odwiedzić kilka firmy sprzedającą takią polise inwestycyjną, Zaatakować ich pytaniami pobrać karty opłat i ogólne warunki umowy wypytać o sposób funkcjonowania , czas konwersji i co mozna w nich zrobić i zakres róchów zobaczyć ile mają w ofercie fundów im wiecej tym lepiej. P********* połówke, przespać się jeszcze raz ich zaatakować w biurze jeszcze wypytać i znów zrobić połówke i tak pare razy aż do wybrania najlepszej oferty
kornik77 / 2010-03-11 21:59
Dziękuje za podpowieć.
A jeżeli chodzi o nabycie tego funduszu to masz racje.
Poprostu po odłożeniu wolnej kasy niewiedziałem co znią zrobić by nie stracić na "inflacji"
I tobyła moja pierwsza decyzja inwestycyjna.
W tej chwili posiadam już lokatę antykryzysową założoną w maju ubiegłego roku
na 5,5%która niedługo wygasa oraz 6000zl na koncie bieżącym.
Będe musiał coś z nimi zrobić.Na forum "Pierwsze kroki",tyle się mówi o określonym z góry celu odkładania oszczędności. Ja niestety jeszcze nieokreśliłem tego celu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy