Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W mediach publicznych powołano sztab kryzysowy

W mediach publicznych powołano sztab kryzysowy

Wyświetlaj:
zax / 83.10.55.* / 2009-11-12 23:19
Media publiczne są w Polsce niepotrzebne. Ile osób ogląda TV kultura (realizowany myślę znacznie poniżej możliwości i nie z powodu finansowania tylko braku pomysłu). Misje wypełnia radio TOK FM, Classic FM a zapewne po części i Kino Polska. Jeżeli misją mają być programy Widsteina, Cejrowskiego i Pospieszalskiego to ja dziękuje za taka misję.
wefw / 84.10.185.* / 2009-11-12 23:27
Jak zabraknie Pospieszalskiego i Wilsztajna to narod dalej bedzie papkowany pap[ka wlasnie z TOK FM i tvn. Czyli mega manipulacja i propaganda PO.
kasia3322 / 84.10.185.* / 2009-11-12 23:25
Jasne TOK FM radyjko podlizuz=sów TUSKA , nonstop jazda na Kaczynskich, redaktorzy prowadzacy Gazeta Wyborcza i Polityka. Jak may mies w Polsce takie media to sorry zaczynamy zyc w matrixie. Jeszcze TVN24 i jazda bez trzymankio 4 lata nierobstwa Donka i poparcie 89%.
Nie kumasz ze te media prowadza sprzedajni klakierzy
Polak2010 / 79.186.68.* / 2009-11-13 02:09
Nie zastanawia Cię to ??
prawie 90% procent myśli inaczej niż Ty, więc może powinieneś sie udać do lekarza ?!
Pilsener / 2009-11-12 21:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Cieszy mnie fakt, że publiczne media przestaną realizować swoją misję, czyli przestaną być zapleczem politycznym partii, jej tubą propagandową, kuźnią partyjnych kadr i przechowalnią nieudolnych komisarzy. Ci co chcą mediów publicznych niech na nie płacą, podobnie jak wierni powinni finansować kościół, a nie wszyscy podatnicy - to niemoralne i grzeszne.
adixxx / 213.227.72.* / 2009-11-12 21:33
Ja jakoś nie widze tej misji publicznej, dla mnie różnice widać tylko w emisji reklam. Nikt jakoś nie mówi o szefostwie i kasie jaka pobierają, niedawno odwołany prezes TVP Piotr Farfał miał dostać 300 tys. zł odprawy http://www.efakt.pl/Farafal-dostanie-300-tys-odprawy,artykuly,53955,1.html , wiec nie dziwota, że potem kasy nie ma. Jak to ma być misja publiczna to powinni tam pracować na zasadzie wolontariatu, wtedy na pewno ludzie by chętnie płacili abonament, i na pewno by się chętni do takiej pracy znaleźli.
ojro / 91.193.208.* / 2009-11-12 21:49
Z tym wolontariatem to już przesadziłeś.
Ale gdyby w TVP były normalne wynagrodzenia, to faktycznie byłoby lepiej. Sposobem jest zrezygnować z osób, które uważają się za nie wiadomo jakich gwiazdorów i którzy żądają wynagrodzenia 50 tys. miesięcznie (albo i więcej).
Znaleźć osoby młode, kompetentne, które będą pracować za 10 razy mniej. Pseudo-gwiazdy nam niepotrzebne, telewizja publiczna to nie "pokaz znanych twarzych"!
Niezalogowana / 79.186.245.* / 2009-11-12 20:31
W tej całej walce zapomina się po co powołano media publiczne. Program TVP, "Dużego Radia" i Rozgłośni Regionalnych zasadniczo różni się od mediów komercyjnych. Nie cierpię filmów przerywanych ogłupiającymi reklamami. Czasami niewiadomo czy to nie film przerywa reklamy... Poza tym kto słyszał reportaż w komercyjnym radiu? Dużo "łupu cupu" i nic poza tym. Może wartoby uratować coś co było budowane latami a rujnowane jest tylko dlatego, że taki mamy sposób rządzenia w państwie. Wystarczy parę złotych przy rocznym rozliczeniu podatkowym bądź przy rachunku za energię. W Europie jesteśmy ewenementem. Wszędzie istnieją media publiczne.
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-11-12 20:36
Nie sposób rządzenia tylko wprowadzamy prawdziwy kapitalizm! Coś co się nie opłaca nie ma prawa istnieć i kropka! Również człowiek.
Niezalogowana / 79.186.245.* / 2009-11-12 20:55
Ano, może to i prawda W końcu zlikwidują wszystko non-profit bo przecież do takich instytucji należą media. Likwidacja służby zdrowia też już się zaczęła. Niestety mam już kilka lat i tym trudniej rozglądać się za innym domem, w innym państwie. A chyba to nam pozostaje. Czytam te komentarze, pełne zawiści i ciut wstyd mi, że jestem Polakiem. Polak nie wybuduje domu bo ciągle stęka ale ucieszy się gdy spłonie dom sąsiada.
studentMIM / 2009-11-12 20:10 / Tysiącznik na forum
Spadek wpływów z abonamentu (czyli wzrost nieuczciwości ludzi) wynika z dojścia PO do władzy i kilku wypowiedzi ich czołowych polityków
Polak2010 / 79.186.68.* / 2009-11-13 02:13
A może opanowanie TV przez Kaczyńskich jest tego powodem ?
Większość ludzi nie chce tych braci u władzy, więc dlaczego mamy popierać media zawłaszczone dla jednej partii ??
studentMIM / 2009-11-13 09:08 / Tysiącznik na forum
Wpływy z abonamentu spadły po dojściu PO do władzy, a telewizja już wcześniej była pod wpływami PIS. Zresztą wcześniej była ona nawet mocniej opanowana przez SLD i nie rodziło to takich konsekwencji.

dlaczego mamy popierać media zawłaszczone dla jednej partii

z tego samego powodu dla którego płacisz podatki. Ze elementarnej uczciwości (co nie przeszkadza dążeniom do zmiany prawa, np. zniesienia abonamentu)
WaćPan / 79.163.28.* / 2009-11-12 19:22
Powołano sztab...co ziemia im się zatrzęsła? Pamiętam początki TvP. Czekało się gromadnie na rozpoczęcie programu ok godz. 17-tej wpatrując w ekranik wielkości szklanego nocnika umocowanego w wielkiej skrzyni i na wyświetlaną ok. pół godz. nieruchomą planszę z warszawską syrenką. Wpatrywaliśmy się w to cudo techniki, następnie ukazywała się śliczna buzia pani Edyty Wojtczak, lub przystojnego pana Suzina. To były piękne czasy....żadnych reklam itd. Z chęcią szło się na pocztę z książeczką abonamentową. Taka sielanka trwała wiele lat, dopóki jakieś cwaniactwo nie zorientowało się że można oddziaływać na świadomość wpatrujących w tę skrzynkę ludzi. Zaczęto ogłupiać młodzież, a nas np. Komitetami Wyborczymi itd.... Dziś mamy potężną rzeszę ogłupiaczy rozrośniętą do monstrualnych rozmiarów. Teraz nadszedł czas aby to zakończyć! Jak? Zaorać po prostu! Posiać nowe i zacząć od małego szklanego ekraniku wielkości.........
Behemłot / 81.210.43.* / 2009-11-12 18:19
i opłacana astronomicznymi pieniędzmi - to nigdy ich nie będzie wystarczająco dużo. Tam (w TV) się wszystkom we łbach popi.....ło. Stracili kontakt z rzeczywistością. Niech padają.
____ / 85.221.231.* / 2009-11-12 18:09
Ciekawe jakie bedzie honorarium dla "sztabowcow". Potem delegacje, odprawy, dodatki itp
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-11-12 19:19
Eee, nie narzekajmy. W dzisiejszych czasach niemalże Kowalski ma szanse znaleźć się w takim sztabie. Przed kilkuset laty to dopiero się działo, gdy był "król", baaardzo wąska warstwa tzw. "szlachty", a 99% populacji zasuwało przez całe życie z sochą za wołem na wyżej wymienionych. I nie dość, że żadnej nadziei nie mieli na poprawę losu to jeszcze żyli w przekonaniu, że tak trzeba! Nawet teraz docierają do nas echa tych czasów, gdy słyszymy z ust bogobojnego ojca "Za robotę byś się wziął!";P
ojro / 91.193.208.* / 2009-11-12 17:33
Ja proponuję kolejną edycję "Gwiazd tańczących na lodzie", oczywiście z udziałem Dody w Jury (i jej milionowym honorarium).
Na pewno pozytywnie wpłynie to na budżet TVP, o misyjności nie wspominając.
adf678 / 195.116.98.* / 2009-11-12 17:26
Rolę telewizji publicznej spełnia z powodzeniem TVN24 emitując na przykład filmy dokumentalne Ewy Ewart
...
www.tnij.org/bateria2009

Najnowsze wpisy