Forum Forum dla firmKadry

W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Wyświetlaj:
pawel_migdalek / 2020-09-24 15:02
Jeżeli pomieszczenie otwarte jest dobrze umeblowane, tzn. tak żeby każdy pracownik miał swoją przestrzeń tylko dla siebie to wydajność jest wysoka. W mojej firmie zamówiliśmy meble od P.H.U. ESTABLE i każdy pracownik jest zadowolony ze swojego stanowiska pracy.
Jurek F. / 80.49.153.* / 2017-11-23 15:19
Z tego powodu jest teraz mnóstwo rozwiązań dla firm pracujących na open space. Jestem managerem jednego z większych open space w Warszawie. Nasze biuro rok temu przeszło remont zostało wprowadzonych mnóstwo udogodnień dla pracowników. Myślę, że teraz pracuje sie naprawde komfortowo. Mamy sporo salek do niewielkich spotkań, kąciki chill out, HaloBudki do prowadzenia rozmów dla pojedyńczych osób, a nawet piłkarzyki dla tych najbardziej zestresowanych.
Po starych open spaceach niedługo nie będzie śladu. Pozdrawiam.
Łuki123 / 193.111.166.* / 2017-10-18 07:41
Jakie 1,5h?? Kto to liczył??? Nic dziwnego że na maturze z matematyki są takie wyniki jak nawet takiego prostego działania autor nie potrafi wykonać. Nie wiem od kiedy 15% z 8h (bo tyle trwa dzień pracy) to 1,5h. 8h to 480min a 15% z 480min to 72min!!!! Czyli 1h i 12min a nie 1,5h!!!!!
_maverick / 217.67.193.* / 2017-10-19 10:25
"Tym sposobem pracownicy tracą średnio 86 minut w ciągu każdego dnia pracy." - to chyba tego fragmentu dotyczyło te 1,5 h.
cv / 188.124.167.* / 2017-10-18 18:49
Czego się czepiasz. Pewnie gość pracuje w open space i to jego 7 godzina pracy.Hałas , duchota i różne wyziewy (bo ktoś się spoci, bo coś zje). Skupić się nie można a wściekłość na otoczenie rośnie. Wystarczy trochę głową ruszyć a nie badania robić ,że stres open space to poważny problem obecnych czasów.
warszawianka729 / 95.160.184.* / 2017-10-18 02:06
A ja pracuję w open space od lat. Umiem się tu koncentrować. Szefostwo urządziło nam nawet specjalne kąciki do odpoczynku, możemy wyjść na taras na chwilę, odpocząć,ba nawet wyjść wcześniej z pracy,czy iść na dłuższy lunch. Ważne,żeby projekt był na czas. i za to są zawsze premie. Ja mam zasadę- nigdy nie zabierać pracy do swojego mieszkania. Wolę zostać jednego dnia dłużej,ana drugi wyjść wcześniej. Firma wykupiła nam w Grouponie karnety na aktywność fizyczną. Chodzimy więc po pracy na basen, na siatkówkę,na jogę itp. Wszystko dla odstresowania. Mamy wyjazdy integracyjne, konferencje,szkolenia na koszt firmy. Ja lubię dbać o siebie, a te karnety można wykorzystać też w SPA, na masaże, ba nawet do kosmetyczki. Chodzę do niej na koszt firmy raz na dwa tygodnie. Jak firma dba o pracownika ,to i pracownik chce w niej pracować. A open space też sprzyja kontaktom między pracownikami,zbliża ich, ma działanie interpersonalne. Przez to bardziej się znamy, współpracujemy,cały zespół bardziej się integruje.
samozatrudniony / 77.253.23.* / 2017-10-18 05:54
Bardzo fajnie :) Też tak miałem przez pierwszy rok w korpo, a potem okazało się czym to jest okupione :)) Dużo cierpliwości i siły w "odkrywaniu" korpo....a zwłaszcza umiejętności podskakiwania w odpowiednim momencie by uniknąć "świnek" podkładanych przez kolegów i koleżanki z "openspejs"
warszawiak33 / 188.146.99.* / 2017-10-18 00:03
A jakie miliardy traci przez złodziejskie kredyty frankowe. ? I kogo to obchodzi.? Aborcja , różaniec bez granic , miesięcznice , dziadowska armia to są najważniejsze tematy.
TAKIE PYTANIE / 88.156.59.* / 2017-10-17 20:21
A JAK OGROMNE STRATY PONOSI POLSKA GOSPODARKA ORAZ SKARB PAŃSTWA W WYNIKU MOBBINGU .
Patrilafe / 87.207.173.* / 2017-10-17 19:43
A co z wieszającymi się aplikacjami? Ja czuję, że tracę czas, jak mi coś muli, jak mnie z czegoś wywala i znowu muszę się logować, a czasami się nie da, bo niby ciągle mam otwartą sesję w aplikacji, która mi się zwiesiła albo mnie wywaliła. Na tym traci się czas, na logowaniu się po kilka razy dziennie do tej samej aplikacji, na której się pracuje! I do tego czasem trzeba restartować kompa!
adur69 / 83.24.133.* / 2017-10-17 17:50
1.nie bez znaczenia jest fakt iż w tych pomieszczeniach wystarczy , że jedna osoba zachoruje to zaraża kolejne osoby / koszty leczenia i koszty zwolnienia L4 /.
2. wszystkie pomieszczenia open space wyposażone są w klimatyzację które niestety bardzo często nie są terminowo czyszczone i są źródłem częstych alergii i infekcji.
3. w dużych wspólnych pomieszczeniach trudno się skupić jeżeli przebywa w nich osoba za którą nie przepadamy lub osoba którą zbyt lubimy.
jajajjajajajjaja / 83.25.20.* / 2017-10-17 17:21
to moje szefostwo znalazło na to sposób. Mogę wyjść z pracy jak wyrobię się z robotą, ale nie mniej niż 6 godz, a pensja pozostaje bez zmian. Co prawda kawę pije przy biurku i jem kanapki nad papierami, ale o godz 15 jestem już po pracy;-)
888666777 / 188.146.108.* / 2017-10-17 15:45
Przedstawiciel Touax w ogólnie nie powinien się wypowiadać na ten temat. Ta firma jest niekompetentna i mało wiarygodna.
Brytyjczycy nowości nie odkryli wiadomo nie od dziś że człowiek jest wydajny max 4-5h w ciągu dnia jeżeli ma system 8h pracy. Reszta to przerwa i robienie innych rzeczy niż obowiązki służbowe.
Ona 27 / 95.160.184.* / 2017-10-17 15:32
Ja pracuję w open space. Nie narzekam. Mnie taka atmosfera motywuje do większej wydajności.. Jednak po pracy idę coś zjeść i potem -na jogę, na basen,, na tai chi- żeby fizycznie i psychicznie odpocząć. Do swojego mieszkania wracam dopiero wieczorem i wtedy biorę długą kąpiel, słucham muzyki klasycznej,odprężam się przy dobrej książce.. Ładuję się spokojem i ciszą przed kolejnym dniem w open.
Marek Promyk / 188.146.132.* / 2017-10-17 13:27
Czy w kwestii optymalizacji kosztów, ktoś z Państwa korzystał może z tych rozwiązań?
software-management.pl
Ciekawi mnie, czy naprawdę oszczędności są tak duże, jak obiecują.
asdasd / 85.232.249.* / 2017-10-17 11:04
jak ktoś obok głośno gada przez telefon czy skype - tak się teraz pracuje, albo jest spory harmider w pokoju, to niestety o skupieniu mowy nie ma a także zapamiętywaniu detali i nawet założone słuchawki nie pomagają. Bywa że trzeba po prostu jakieś tam zadania przełożyć na inną porę, czas bo się nie zrobi, np. gdy zła decyzja w jakiejś krytycznej sprawie można sporo kosztować ew. "zgubienie" jakiegoś szczegółu których jest oczywiście tysiące
LEWY774 / 94.254.139.* / 2017-10-17 10:19
Głupie gadanie - ludziom nie chce się pracować !! Niektórym nawet złota klatka nie pomoże. Większość czasu spędzają w pracy na fb, dlatego chcą intymności, żeby nikt nie widział jak marnują czas!!!!!!!!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy