W Sejmie o bezrobociu

Money.pl / 2006-08-23 21:19
Komentarze do wiadomości: W Sejmie o bezrobociu.
Wyświetlaj:
rybka / 2006-08-24 07:27 / Tysiącznik na forum
Lewica,prawica,prawica,lewica - wszyscy od lat pieprzą to samo.
Problem polega na tym, że aktualna władza postanowiła iść o krok dalej; od PIEPRZENIA do ROZPPIEPRZENIA.
bizon / 83.17.143.* / 2006-08-24 07:14
Spadek bezrobocia i starzejące się społeczeństwo - przecież teraz wchodziliby na rynek pracy młodzi z wyżu demograficznego, tylko że dzięki polityce tego rządu wyjechali z kraju
guci0 / 2006-08-24 11:56 / Bywalec forum
"tylko że dzięki polityce tego rządu wyjechali z kraju" najwiekszej bzdury dawno nie slyszalem. Chcesz mi powiedziec, ze jak panstwem rzdziolaby tonaca Platforma to porzucili by mozliwosc zarabiania konkretnych pienazkow? Chyba jestes niesprawiedliwy w swoich osadach, przeciez walsnie po to (rowniez) wstapilismy do UE aby moc pracowac zagranica ...
maniuś / 83.27.125.* / 2006-08-23 23:41
Szanowny "jliber" nie bardzo łapię o co tu biega.Ja nie jestem fanem żadnej partii ale główkując rozsądnie PiS od roku sprawuje rządy i z krytyką trzeba się wstrzymać.Natomiast co do wypowiedzi Włodzimierza Stępnia z SLD to uważam ją za bardzo głupawą i zapytuję. Co to wasze SLD zrobiło w kierunku zwalczania bezrobocia?Jaką filozofią rząd SLD prowadził walcząc z bezrobociem?Według mnie to filozofia SLD była taka że walczono nie z bezrobociem ale z bezrobotnymi..SLD bezrobotnych miało gdzieś ważniejsze były afery i grabienie kasy na swoje konta.O bezrobotnych przypomniano dopiero przed wyborami no i teraz w celu krytyki konkurenta.Mój apel do SLD buzia w kubeł i nie opowiadać bzdetów.
jliber / 82.210.134.* / 2006-08-23 23:50
Sęk w tym że SLD to właściwie to samo co PiS, jedni to socjaliści marksistowscy a drudzy socjaliści narodowi. Dopóty dopóki tego nie pojmiesz to nie załapiesz o co tu biega.
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 01:33
Ja też nie pojmuję w jaki sposób PiS i SLD to to samo. Tępy jestem z natury, Proszę zatem wyjaśnić mi to w sposób przystępny, łopatologicznie. Samo stwierdzenie, że tak jest mnie nie przekonuje. Nie łapię o cio tu biega.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-24 09:57
Wstrzymanie prywatyzacji a nawet
nacjonalizacja, rozrost biurokracji, wysokie
podatki, regulacje, socjal. PiS i SLD to tylko dwie odmiany tego samego socjalistyczno-kolektywistycznego myślenia.
Zofia R. / 80.55.141.* / 2006-08-24 08:35
Mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu i referatu mało ,jak powiedział Sofronow. Dlatego trudno wyjaśniać rzeczy oczywiste dla wszystkich. No ale mówi się trudno. Przede wszystkim kadry. Kadry są najważniejsze jak mówił Lenin. Stąd też w obecnym układzie znajdują miejsce tacy ludzie jak Kryże czy płk. Biegalski ,który zostal w ostatniej chwili odwołany w wyniku interwencji prasy . W rządzie jest dwóch istotnych ministrów należących w przeszłości do PZPR , Lepper i Jasiński. Nie chodzi tu jednak o samą przynależność lecz styl funkcjonowania . Z Leppera niejednokrotnie wychodzi mentalność kierownika PGR zaś dla Jasińskiego słowo prywatyzacja nie istnieje zaś nacjonalizacja jak najbardziej. Oczywiście są to jedynie przykłady z tej wyższej półki . Niżej jest tak samo albo i gorzej. Wystarczy tu jeszcze dorzucić jednego z członków KRRiT czy też zasłużonego działacza gospodarczego PRL , Tuderka. Nie ma oczywiście znaczenia ,że niektórzy z tych panów do PiS nie należą lecz do Samoobrony. Przecież to najbliższy koalicjant PiS. Proszę sobie przypomnieć ostatnią kampanię prezydencką. Przecież na L. Kaczyńskiego głosował zarówno Oleksy jak i A. Gierek mówiący o podobieństwie programowym /Bugaj też głosował ale to inna lewica/. Ci ludzie coś w polityce polskiej znaczą więc z pewnością głosowali nie tylko sami lecz przysporzyli L. Kaczyńskiemu również dodatkowych głosów. Kto wie ,może to właśnie dzięki tym głosom Kaczyński odniósł sukces? Przecież różnica była tak mała.
Barti / 83.168.75.* / 2006-08-24 17:02
A specjalnie dla Marka53 do kadr dorzuciłbym jego 'Pana Ministra' Macierewicza z objawami schizofrenii paranoidalnej. A i paru innych z zaburzeniami psychicznymi w tej okolicy by się znalazło.
jliber / 82.210.134.* / 2006-08-23 21:19
No to już wiemy kto jest winny bezrobocia według PiS. Społeczeństwo! Za stare i zbyt wykształcone. Jakoś jeszcze bardziej "niekorzystna" struktura ludności w USA nie przeszkadza tamtejszemu bezrobociu utrzymywać się poniżej 5%. Czyli chodzi o coś innego - idealny Polak to... Wszechpolak, młody i kretyn. W takiej Polsce PiS widzi raj przyszłości, tak na wszelki wypadek jakby ktoś pomyślał że koalicja z LPR to przypadek.
Orzel / 2006-08-24 01:51 / portfel
mieszkam w usa i wiem jak tu jest .pamientaj ze to 5% w USA to 5% z 300 mln ludzi czyli 15 milionow a poza tym faktyczna stopa wynosi 6,7% w wiec prawie 19 mln.Bezrobicie stale rosnie
tatko / 2006-08-24 12:49 / Tysiącznik na forum
No to czemu siedzisz w USA? Wracaj do Polski i będziesz miał polski raj.
Zofia R. / 80.55.141.* / 2006-08-24 10:52
Faktycznie to głupie co tu napisane. W USA trwa cykl podwyżek stóp procentowych więc i schładzania gospodarki. Najprawdopodobniej będziemy świadkami jeszcze jednej podwyżki co wraz z poprzednimi spowoduje jeszcze wzrost bezrobocia ,być może gdieś nawet i do poziomu 8%. Później ,gdzieś w okolicach połowy 2007 r stopy zaczną być obniżane i bezrobocie zacznie spadać. W Polsce ,mimo szczytu koniunkturalnego bezrobocie wynosi ok . 16% a trzeba tu jeszcze mieć na uwadze tych co w poszukiwaniu pracy wyemigrowali. Jeśli idzie o porównywanie wielkości kraju to taki zabieg w tym przypadku jest bez sensu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę Słowację ,która ma poziom bezrobocia porównywalny z naszym a jest krajem zdecydowanie nizszym to idąc torem przedstawionego powyżej rozumowania należy stwierdzić ,że problemu bezrobocia w tym kraju nie istnieje. Nie wystarczy gdzieś tam być. Trzeba jeszcze trochę pomyśleć.
Kero / 2006-08-24 08:30 / -
I co z tego, że 15 a nawet 19 milonów. Ta wyliczanka jest bez senu. Zaraz można przytoczyć Chiny i dopiero okazałoby się, że przenosząc do nich te procenty to daje więcej ludzi niż cała Polska tyle tylko, że tam bezrobocia nie ma:-)
Ale skoro te 6,7% bezrobocia w USA tak Cię dołuje to wracaj do Polski.
Powiem Ci jeszcze coś - już od dawna widać, że Polacy na emigracji uważają się za mądrzejszych od tych co tu zostali. Nie jestem rasistą ale jak jesteś taki mądry to po coś wyjeżdżał? Czy po to by tylko się pochwalić, że mieszkasz tam gdzie mieszkasz?
Na zakończenie - emigracja nie powinna posiadać prawa do głosowania ponieważ w zdecydowanej masie nie ma bladego pojęcia jak tu w tym piep....ym padole jest naprawdę.
Zatem życzę Ci spokoju, mnóstwa pracy i szczęścia na emigracji a od udzielania wskazówek Polakom raczej daj sobie wolne.
Zulus / 81.190.74.* / 2006-08-23 22:53
Jakiś ZSMP-owiec, czy co?
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-23 23:48
Pewnie tak. ZSPM-owiec - hiperliberał. Taki neofita.
W dodatku opanowany przez różne obsesje i fobie.

Proszę się nie przejmować. Wypowiedzi tego Pana są identyczne, niezależnie od poruszanych kwestii.
jliber / 82.210.134.* / 2006-08-23 23:58
Żal mi was. Wasza ignorancja jest tak wielka że nie zdajecie sobie sprawy że sami jesteście socjalistami (narodowymi), mimo że niby tak bardzo jesteście socjalizmowi (marksistowskiemu) przeciwni. A różnią się te dwa nurty właściwie tylko krzyżem na ścianie, bo metody i cele mają identyczne.
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 01:41
Jakie są te identyczne cele? Tylko bez sloganów proszę.

(do Zulus) - czy nie mówiłem, że ten Pan ma obsesje. Nawet jak o bezrobociu, to i tak krzyż zawsze się mu gdzieś objawi.
tatko / 2006-08-26 08:19 / Tysiącznik na forum
Bo taka jest nasza obecna rzeczywitość,panie Marku53. Nawet kiedy zostaje się eurodeputowanym, to już zawozi się tam krzyże. Gdzie człowiek spojrzy, tak dostrzega to narzędzie zbrodni.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-24 09:56
Wstrzymanie prywatyzacji a nawet nacjonalizacja, rozrost biurokracji, wysokie podatki, regulacje, socjal.
Barti / 83.168.75.* / 2006-08-24 17:09
jliber, daj spokój. Chocbys nie wiem jak sie starał, to nie wyjasnisz małpie praw przyrody.
Marek53 to inna epoka. Chłopinie wmówiono w socjalizmie, że dobrobyt wprowadza się decyzją komitetu i on w to uwierzył. Teraz oczekuje wprowadzenia poprawy systuacji gospodarczej za pomocą dekretów.

PiS obiecał? No to PiSda!

Najnowsze wpisy