Forum Polityka, aktualnościKraj

W sieci wyzywamy głównie Żydów i Rosjan

W sieci wyzywamy głównie Żydów i Rosjan

Money.pl / 2011-06-18 09:49
Komentarze do wiadomości: W sieci wyzywamy głównie Żydów i Rosjan.
Wyświetlaj:
obiektyw-na / 109.243.237.* / 2011-06-18 18:10
To akurat taka prawda, jak z sondażami.
Ale, co do przyczyn określonych nastrojów:
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2044
"Przypomnę rozmowę francuskiego dziennikarza Guy Sormana z ś.p. drem Markiem Edelmanem w jego łódzkim mieszkaniu. Byłem jej świadkiem, bo umówiłem Guy Sormana z drem Edelmanem, a nawet go do Łodzi zawiozłem. W pewnym momencie Sorman zapytał dra Edelmana, czy nie obawia się wzrostu w Polsce nastrojów antysemickich z powodu nadreprezentacji w polskich władzach osób pochodzenia żydowskiego. Dr Edelman się żachnął, że jaka tam niby „nadreprezentacja”, ale wtedy jego rozmówca zaczął wyliczać te osoby po nazwiskach. Skąd to wszystko wiedział - nie wiem, chociaż nie od rzeczy będzie dodać, że Guy Sorman jest również z pochodzenia Żydem, w dodatku o polskich korzeniach - ale widziałem, że ta jego wyliczanka zrobiła wrażenie nawet na doktorze Edelmanie, który o tubylczych władzach sam też przecież coś musiał wiedzieć. Zatem trochę skonfundowany odpowiedział, że nie, że żadnego wzrostu nastrojów antysemickich z tego powodu się nie obawia - i rozmowa potoczyła się dalej. Jeśli zatem Żyd francuski może o takich sprawach swobodnie rozmawiać sobie z Żydem polskim, a następnie taką rozmowę we Francji opublikować, to dlaczego tego samego nie może zrobić w Polsce Jan Kobylański?"
obiektyw-na / 109.243.237.* / 2011-06-18 18:16
I jeszcze jedna, spośród wielu, przyczyna określonych nastrojów:
"To Polacy byli najbardziej prześladowaną mniejszością w Europie lat 30." - powiedział Timothy Snyder, autor książki "Skrwawione ziemie", w której opisał los m.in. 85 tys. Polaków straconych w latach 1937-38 podczas Wielkiego Terroru w ZSRS.” PAP 16.05.2011.
Kluczem do zrozumienia jest wyjaśnienie, kto zorganizował ten terror Rosjanom i Polakom
wujek Staszek / 178.42.73.* / 2011-06-18 18:10
Ormowcy wiedeńscy węszą. UWAGA.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-06-18 14:19
gdyby próbowali POliczyć wyzwiska wobec wyborców PO licznik by im się przekręcił i to wielokrotnie:

- ale ty jesteś młody
- ale ty jesteś wykształcony
- ale ty jesteś inteligentny
- ale ty jesteś z dużego miasta

leci na okrągło w tv, radiu i sieci.
ździcho / 77.254.238.* / 2011-06-18 16:23
To nie są wyzwiska. To są stwierdzenia. Młodość ma swoje prawa. Nic tu do rzeczy nie ma ani wykształcenie, ani inteligencja, ani pochodzenie. Młody człowiek nie ma jeszcze własnego zdania więc idzie głosować. Nic w tym dziwnego nie ma. No chyba, że ktoś po 30tce poda swój wiek do wiadomości na forum i odbierze info, o którym piszesz, to wtedy może mieć prawo do odczucia, ze ma do czynienia z wyzwiskiem. Wtedy i tylko wtedy.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-06-18 16:39
wyborcy platformy najwyrazniej to lubia, jak im sie ubliza w sprawach inteligencji i POchodzenia, bo lgną do tych wyzwisk jak mucha na lep albo ćma do ognia!!!
ździcho / 77.254.225.* / 2011-06-18 16:55
W jakim celu "P" i "O" wklepałeś wielkimi literami? Przypadkowo?
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-06-18 17:14
POdejrzewasz, że jestem w "układzie"???
ździcho / 62.244.155.* / 2011-06-18 17:17
Nie obchodzą mnie układy. Jestem neutralny politycznie - delikatnie to ujmując.
MARS-W-SL-1 / 78.8.1.* / 2011-06-18 13:05
Taki myślę był wstęp do „Kryształowej Nocy” (Reichskristallnacht) w III Rzeszy – wszystko też można było poczytywać jako „inteligentne żarty”. Ale takie „żarty” inspirują – jak np. te „posłów” J. Palikota, K. Kutza (w oryginale KUC, ale wużekł się polskiego nazwiska), R. Sikorskiego czy S. Niesiołowskiego spowodowały, że znalazł się ktoś kogo one zainspirowały i ... zamordował łódzkiego działacza PiS, M. Rosiaka. Nie wykluczone, że „żarty” J. Wojewódzkiegi i Figurskiego „zainspirują” do czynów innych rasistów – w tej sytuacji nie zazdroszczę wszystkim tym obywatelem i mieszkańcom Polski, którzy mają odmienny kolor skóry. Żenujące jest to, że ten ewidentny rasizm nie przeszkadza takim obrońcom demokracji jak min. rządu RP B. Zdrojewski, Węglarczykowi z GW (i tVN-u) oraz właścicielom TVN-u w którym bryluje Jakub Wojewódzki. Żenujące i oburzające jest również to, że dopiero ofiara rasizmu musi zgłaszać ten podły czyn prokuraturze – przecież to powinno być zrobione z urzędu! No, i na deser: Jakub Wojewódzki ma być twarzą polskiej prezydencji w UE. A może jest jeszcze czas żeby powstrzymać tę zbliżająca się kompromitację? Moim zdaniem możemy to zrobić zawiadamiając odpowiednie instytucje demokratycznego świata, że buźka Wojewódzkiego, to nie jest prawdziwa twarz Polski anno domini 2011.
qewes / 83.14.168.* / 2011-06-18 12:26
Ludzie z Fundacji Wiedza Lokalna to durnie.Kompletna bzdura -w sieci najwięcej wyzywa się czarna stonkę i jej wyznawców katoli razem tworzą mafię złodziejsko-ogłupiającą
ps.co do Rosjan to ich lubię a do Żydów też nic nie mam
tesa1959 / 2011-06-18 21:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

najwięcej wyzywa się czarna stonkę i jej wyznawców katoli razem tworzą
mafię złodziejsko-ogłupiającą

A znalazłeś chociażby jeden wpis od "czarnej stonki" i "katoli" , który oburzałby się na te wyzwiska? Nie? A wiesz dlaczego?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 22:02
Reprezentanci "czarnej stonki" nie ujawniają na forum, ze są "czarną stonką" a co do "katoli" to aż się tu roi od ich agresji, choćby taki Botycki, em96, Lumen, Kaczorek ma motorek i wielu innych. Spróbuj tylko w ich obecności skrytykować któregoś księdza, to sama zobaczysz.
tesa1959 / 2011-06-18 22:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale tu chodzi o samą nazwę "katol". Ja się nie obrażam, a przecież jestem katoliczką. A ci przez Ciebie przytoczeni to po prostu ludzie bardzo skrzywdzeni przez życie i dlatego tacy agresywni. Ja im tylko współczuję, bo nic innego nie da się zrobić - chyba, że modlitwa. I to jest właśnie postawa "katola" - zgodna z nauką Jezusa.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 22:14

A ci przez Ciebie przytoczeni to po prostu ludzie bardzo
skrzywdzeni przez życie i dlatego tacy agresywni.

Skąd możesz to wiedzieć, ze skrzywdzeni? Przecież o tym nie piszą. Ja raczej skłaniam się ku stwierdzeniu, że nakręceni i podjudzeni. Przykład: moja teściowa. Generalnie pogodna kobieta, ale jak wraca z kościoła, to jakby diabeł w nią wstąpił i ratuj się kto może. Podobnież, gdy się nałyka "wieści" z RadiaMaryja.
tesa1959 / 2011-06-18 22:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie tak też można być skrzywdzonym - przez nakręcenie przez kogoś. A swoja drogą, to już chyba dojrzałam, aby posłuchać RM, bo raz posłuchałam i wystarczyło mi tego języka "miłości" na 10 lat. Może coś teraz się zmieniło? Muszę odświeżyć sobie swoje zdanie na temat tego medium.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 22:29

Właśnie tak też można być skrzywdzonym - przez nakręcenie przez kogoś.

Tak, ale to wtedy jest na własne życzenie i komuś takiemu jest dobrze z jego krzywdą. Ona jest jego orężem.
Może coś teraz
się zmieniło?

Owszem, teraz jest więcej szczucia (wiem, bo jak teściówka do nas przyjedzie to MUSZĘ słuchać), bo obecny rząd nie jest po ich stronie, tak jak był poprzedni.
tesa1959 / 2011-06-18 22:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To chyba dam sobie spokój, bo coś mnie trafi. Ale w sumie, zawsze mogę wyłączyć, jak to zrobiłam 10 lat temu, gdy nie dałam rady słuchać. Nie jestem na bieżąco :) :), wiec trochę z sufitu zabieram głos na ten temat ( zresztą, w tym wieku co o. Rydzyk ludzie tak łatwo się nie zmieniają).
Tak, ale to wtedy jest na własne życzenie i komuś takiemu jest dobrze
z jego krzywdą.

To nie jest takie proste. Ktoś, zwłaszcza starsi niewykształceni ludzie, dla których ksiądz zawsze był autorytetem i kojarzył się z Bogiem, trudno się przestawiają na inne myślenie. Trudno ich za to winić. Z drugiej strony, może właśnie w tym szukają zrozumienia, pocieszenia dla swoich krzywd?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 22:44

Ktoś, zwłaszcza starsi niewykształceni
ludzie, dla których ksiądz zawsze był autorytetem i kojarzył się z
Bogiem, trudno się przestawiają na inne myślenie.

Tylko jaki ma to związek z krzywdą? Ja tu takowego nie widzę. Ja myślę, ze jak ksiądz powie: "Hańba i zdrada!" to oni wracają do domu z żądzą mordu. Nic to wspólnego z krzywdą nie ma. To jest raczej brak charakteru i własnego zdania w jakiejkolwiek sprawie.
tesa1959 / 2011-06-18 22:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To jest raczej brak charakteru i własnego zdania w
jakiejkolwiek sprawie.

Tu akurat nie ma nic wspólnego z krzywdą, ale ze slepym posłuszeństwem właśnie w związku z
starsi niewykształceni
ludzie, dla których ksiądz zawsze był autorytetem i kojarzył
się z
Bogiem,

ale
może właśnie w tym szukają zrozumienia,
pocieszenia dla swoich krzywd?

i skoro ksiądz powie
"Hańba i zdrada!"

to tymi słowami tłumaczą swoją krzywdę, której doznali lub doznają.
Wiesz, ja zawsze tłumaczę ludzi z ich postępowania. Nie potrafię potępić, bo to nie jest zgodne z moja wiarą. To przekonanie siedzi we mnie bardzo głęboko. Czasem oburzam się, ale to nie ma nic wspólnego z osądzaniem czyjegoś postępowania.
Mogę zadać Ci prywatne pytanie dotyczące dawnych naszych rozmów?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 23:08

To jest raczej brak charakteru i własnego zdania w
jakiejkolwiek sprawie.

Tu akurat nie ma nic wspólnego z krzywdą, ale ze slepym
posłuszeństwem

Toż mówię.
to tymi słowami tłumaczą swoją krzywdę, której doznali lub
doznają.

Tłumaczą, czy wmawiają ja sobie? Bo ja osobiście znam takich, którzy "haniebny mord na Lechu Kaczyńskim" uważają za swoja osobistą krzywdę. Przecież to jest projekcja.
Mogę zadać Ci prywatne pytanie dotyczące dawnych naszych
rozmów?

Tak.
tesa1959 / 2011-06-18 23:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tłumaczą, czy wmawiają ja sobie?

Może i wmawiają, a przez to w końcu wierzą i czują się lepiej z tym? A może gorzej, a tylko wydaje im się, że lepiej, bo mogą swoją krzywdę zrzucić na kogoś innego?
Moje pytanie: Jak idą rozmowy ze świadkami? Pytam w określonym celu, który zdradzę Ci za chwilę zdradzę. Proszę o szczerą odpowiedź, jeśli możesz, a ja ze swojej strony zapewniam Cię, że nie mam złych intencji.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 23:21

Może i wmawiają, a przez to w końcu wierzą i czują się
lepiej z tym? A może gorzej, a tylko wydaje im się, że
lepiej, bo mogą swoją krzywdę zrzucić na kogoś innego?

No to jesteśmy u sedna. Gorzej czują się wtedy, gdy się buzują, a lepiej wtedy gdy się wyładowują.
Jak idą rozmowy ze świadkami?

Chodzi Ci o Świadków Jehowy? Fajnie, choć się często z nimi kłócę. Inna rzecz, że ja poważnie traktuję samą Biblię, a ich czasopisma i książki mniej poważnie. Moja żona jest nimi zachwycona, ale ja mam dystans. Co to ma wspólnego z kosciołem i Radiem Maryja?
tesa1959 / 2011-06-18 23:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Co to ma
wspólnego z kosciołem i Radiem Maryja?

Nic, to trochę z innej beczki. Coś Ci kiedyś sugerowałam na ich temat. Prosiłam o dystans i dobrze, że go trzymasz. Ździchu, każdy człowiek szuka Boga, ale wierz mi tam Go nie znajdziesz. Tam nie znajdziesz wolności. Wiem, że KK może nie być atrakcyjny ze względu na niektórych hierarchów (tu może być RM). Wiem, że jesteś wierzący. Jeśli już masz znaleźć prawdziwego Boga poza KK, to lepiej poszukaj go w kościele protestanckim. Tam znajdziesz prawdziwą miłość Boga bez hierarchii i nigdy, nawet jeśli będziesz chciał, stamtąd odejść nikt Cię nie potępi. Tam w każdej sytuacji uzyskasz wsparcie, nie odtrącenie, jak u świadków Jehowy, jeśli się sprzeciwisz. To jest prawdziwy miłujący Bóg, który objawia się w Kościele i to nie jest istotne w jakim. Świadkowie Jehowy, to nie jest Kościół. Dlaczego o tym, mówię do Ciebie? Ponieważ po tak długim okresie na forum na tyle Cię zdołałam poznać, że szkoda byłoby, abyś wpadł w sidła. Teraz się z nimi kłócisz, ale kiedy wstąpisz, nie wolno Ci będzie samodzielnie myśleć. Protestanci nie mają jako takiej hierarchii i nie narzucają nic na siłę. Jeżeli ja, członek KK, sugeruje Ci kościół protestancki, a nie staram się na siłę Ciebie przekonać do pozostania w KK, to chyba świadczy tylko o trosce o Ciebie i Twoja rodzinę.Poszukaj sobie różnych informacji na ich temat, są też filmy z nich zborów, a także poczytaj na temat Kościoła protestanckiego. Jeśli w Google wpiszesz nazwę jakiegokolwiek Kościoła protestanckiego, będziesz miał ich strony nawet z nauczaniem na mp3. Tam na prawdę nie ma prania mózgu, a u świadków jest. Zaufaj mi, proszę.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 23:48

każdy człowiek szuka Boga, ale wierz
mi tam Go nie znajdziesz.

No pewnie, że nie. On jest w niebie. Nie mam najmniejszego zamiaru przyłączać się do kogokolwiek. Jeszcze by tylko tego brakowało, by ktoś sprawował nade mną kontrolę (ksiądz, starsi zboru, czy też jakiś protestancki klecha)!
Tam na prawdę nie ma prania mózgu, a
u świadków jest. Zaufaj mi, proszę.

Byłaś kiedyś świadkiem Jehowy?
tesa1959 / 2011-06-19 00:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Byłaś kiedyś świadkiem Jehowy?

Nie, nie byłam, ale tak się składa, że miałam niejednokrotnie z nimi styczność. Jednym z nich jest były już nauczyciel w-f mojego syna. To są wilki w owczej skórze. Mam trochę wiedzy o ich wierze i postępowaniu.

Jeszcze by tylko tego brakowało, by ktoś sprawował nade
mną kontrolę (ksiądz, starsi zboru, czy też jakiś
protestancki klecha)!

Zapewniam Cię, że w żadnym kościele nikt nad Tobą nie ma władzy, jeśli sam jej nie dasz (jak np. Twoja teściowa). Spójrz na mnie. Czy oprócz Boga ktoś ma nade mną władzę? Myślisz, że wypowiadałabym się w jakiejkolwiek sprawie zupełnie jawnie (krytykując postawy księży itp), gdyby ktoś z ludzi miał nade mną jakąś władzę? Jestem wolna Bożą wolnością i tylko przed nim jestem odpowiedzialna za swoje słowa i czyny. Mam odwagę powiedzieć co myślę swemu proboszczowi i nie obawiam się, że przez to mogę stracić pracę. Wiesz dlaczego? Bo on nie ma nade mną władzy - chyba, że zaczęłabym głosić herezje, ale to wtedy ta władzą jest biskup (a ja mam wspaniałego biskupa, prawdziwego duszpasterza).
a jeśli chodzi o pranie mózgu, to mój sąsiad ma kuzyna wśród świadków Jehowy i był kiedyś na takim praniu. Wrócił do domu z potwornym bólem głowy i stwierdził, że to jest dom w....... . Ja widziałam tylko na filmie i rzeczywiście mogą wyprać mózg, bo nie ma czasu na myślenie i już nie jesteś wolny, ale nagrana płyta. Pewnie po jednym takim spotkaniu się nie uda, ale o nowych członków dbają, żeby nie mieli kiedy się zastanowić i przydzielają im przewodnika na co dzień.
Wiem, o czym mówię. To nie są moje przypuszczenia, domysły. To jest wiedza.
No pewnie, że nie. On jest w niebie.

A gdzie jest niebo?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-19 00:45

Jednym z nich jest
były już nauczyciel w-f mojego syna.

I na podstawie jednego drania stawiasz wszystkich pod jedną kreską? Paradoksalnie na tym forum akurat rozmawiamy o uprzedzeniach i ksenofobii. Mnie niektórzy z nich podpadli za co innego. Mówią, ze trzeba być biednym, a sami pobudowali sobie hawiry i jeżdżą takimi brykami, jakich świat nie widział. Ale to zaraz nie musi skłaniać do wniosku, ze oni wszyscy bez wyjątku to swołocz i to trzeba tępić, bo to nie ludzie.
Zapewniam Cię, że w żadnym kościele nikt nad Tobą nie ma
władzy

Przede wszystkim nikt nie ma do niej prawa. Jezus oddając swoja ofiarę stał się Arcykapłanem, a świątynię zburzyli Rzymianie. Prawo Mojżeszowe już nie obowiazuje, zatem nikt ze śmiertelników nie już prawa być kapłanem. Przecież Pismo mówi, ze JEDEN tylko jest pośrednik miedzy Bogiem a ludźmi - Jezus Chrystus i nikt więcej. Księża katoliccy, czy protestanccy, czy starsi u świadków to samozwańcy uzurpatorzy.

to mój sąsiad ma kuzyna
wśród świadków Jehowy i był kiedyś na takim praniu.
Wrócił do domu z potwornym bólem głowy i stwierdził, że
to jest dom w.......

Sąsiad Twojego kuzyna...No, nie bądź dziecko. Jedna baba drugiej babie poprzez szwagra zięcia świekry siostry przyrodniej przekazuje rzetelne informacje?:))) No weźże przestań. Bolała go głowa i to na 100% od świadków?!:)
Ja widziałam tylko na filmie i
rzeczywiście mogą wyprać mózg, bo nie ma czasu na
myślenie

Nie, no teraz to mnie rozśmieszasz już do rozpuku. Nie ma czasu na myślenie?! Wraca się do domu bez mózgu, bo ten Ci zabiera starszy i trzyma go w swojej szufladzie. A czy we mnie widzisz teraz tępego bezmyślnego jołopa, co jest durny, bo nie ma czasu mysleć? powiedz szczerze. "Widziałam na filmie..." Dobre:) Filmy to wyrocznia...
ale o
nowych członków dbają, żeby nie mieli kiedy się
zastanowić i przydzielają im przewodnika na co dzień

A ten przewodnik trzyma ich mózg u siebie w kieszeni? Weź no jeszcze raz przeczytaj, to co tu napisałaś. Sama się obsmiejesz z tego po namyśle.
A gdzie jest niebo?

Tam gdzie Bóg stworzył je na początku. Tam gdzie on zamieszkuje. Jest to dziedzina duchowa, dla nas śmiertelników niedostępna. Pismo mówi, ze Bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych. To ludzie buduja sobie swiatynie, po to by inni ludzie przynosili do nich kasę na tacę. Późno już. Pogadamy jutro (tzn. dzisiaj). Dobranoc.
tesa1959 / 2011-06-19 01:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jestem o Ciebie spokojna. Nie wdasz się w tę grę i bardzo dobrze. Wszystko inne co napisałam to w skrócie i nie zrozumiałeś. To tylko przykłady, które Co podałam.
Mózg można wyprać bez Twojej zgody. Kiedyś mąż zabrał mnie na jakieś spotkanie, gdzie można było przy pomocy piramidy zarobić ogromne pieniądze. Dzięki Bogu, że to było jedno spotkanie, a ja mam taki charakter, że zanim się na coś zdecyduje, muszę przemyśleć. Nic nie robię pochopnie i tylko dlatego ustrzegliśmy się wpadki. Wiesz, prawie mnie przekonali swoimi wywodami na temat ogromnych zysków (to nie nazywało się piramidą, ale na drugi dzień zrozumiałam, że to nie jest nic innego, tylko piramida.Myślałam o tym całe popołudnie w sobotę i prawie całą niedzielę, a nie było łatwo podjąć decyzję, bo na spotkaniu prali mózg, a w domu mąż wciąż nie dawał mi spokoju namawianiem (to tak jak tam taki opiekun). Moja natura niedowiarka zwyciężyła. Mąż trochę się boczył, ale po kilku miesiącach okazało się, że wszyscy którzy od razu przystąpili do tego, stracili to, co wpłacili. Naprawdę można wyprać mózg, są na to sposoby, zwłaszcza jeśli idziesz tam, aby zgłębiać naukę - wtedy poddajesz się temu, co ci wciskają.
Mówiąc o filmie, nie miałam na myśli filmu fabularnego, ale dokumentalny - nagranie z takiego zebrania.

Pismo mówi, ze Bóg nie
mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych. To ludzie
buduja sobie swiatynie, po to by inni ludzie przynosili
do nich kasę na tacę.

Pominę cel budowania świątyń ludzką ręką. Bóg jest w niebie, to pewne, ale niebo to nie jest miejsce. Niebo to jest stan przebywania czyli jest duchowe, tak jak słusznie zauważyłeś, ale nie masz racji mówiąc, że nie mamy do niego dostępu. Jezus powiedział, że Królestwo Boże jest już wśród was. O tym innym razem. Dobranoc.
ździcho / 77.255.236.* / 2011-06-19 16:54

Nie wdasz się w tę grę i
bardzo dobrze.

Jaką grę. Kazda gra ma coś konkretnego na celu i jest tylko srodkiem do niego. Do jakiego celu konkretnie dążą świadkowie, że , jak utrzymujesz, piorą ludziom mózg? Kościół pierze mózg w wiadomo jakim celu: by ludzie przynosili kasę do kościoła. Politycy (w tym Twój SLDowiec) piorą mózg wyborcom, by otrzymać władzę. Po co świadkowie mieliby prać komuś mózg? Dla samego prania?? A ta piramidka to mi zalatuje blagą. Skąd wiesz, że to byli właśnie świadkowie? Oni maja ciekawsze zajęcia niż wkręcanie ludzi w piramidy finansowe, które zresztą są wbrew matematyce.
ale nie masz racji mówiąc, że nie
mamy do niego dostępu.

To nie moja racja. W 1Kor15:50 pisze, ze "ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego, a skażenie - nieskażoności". To nie ja wymyśliłem.
Królestwo
Boże jest już wśród was

Ale on to powiedział do faryzeuszy.
tesa1959 / 2011-06-19 17:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A ta piramidka to mi zalatuje blagą.

Nie, to nie byli świadkowie, ale zasada ta sama.
Kościół pierze mózg w wiadomo jakim celu:

Kościół n ie pierze mózgu. Tu możesz dyskutować i bez konsekwencji na ziemi odejść. Ze świadkami możesz dyskutować teraz, a gdy już do nich wstąpisz - koniec dyskusji, a jeśli nie podporządkujesz się, to fora ze dwora (z Kościoła nikt nie wyrzuca). Ja mówię o Kościele a nie o kościele i proboszczu. to jest różnica.
Polityków zostawmy w spokoju - dla mnie nikt mózgu nie wyprał, nie mam żadnych preferencji partyjnych i głosuję na sprawdzonych, znanych mi ludzi a nie na partie. To, że on jest w tej czy innej partii nie ma dla mnie znaczenia.
Do jakiego celu konkretnie dążą
świadkowie, ż

Do podporządkowania sobie ludzi (chodzi o guru, nie o zwykłych członków) dla celów ziemskich.Na pewno nie chodzi im o zbawienie człowieka, bo twierdzą, że zbawionych będzie 144m tysiące i to będą świadkowie. Pytanie - ilu ich jest? Czy przypadkiem nie grubo więcej? Którzy będą zbawieni, a co z resztą?
A
1Kor15:50 pisze, ze "ciało i
krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego, a skażenie
- nieskażoności"

jest wyrwane z kontekstu, a w dodatku słowa źle przetłumaczone z oryginału. Mam przed sobą tłumaczenie ekumeniczne :"To zaś mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą stać się dziedzicami Królestwa Boga, ani to, co zniszczalne, nie stanie się dziedzicem tego, co niezniszczalne", a w Biblii Tysiąclecia, którą oni się posługiwali bardzo długo, tak jest przetłumaczone;"Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść Królestwa Bożego, i że to co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne". Przeczytaj cały 15,35-53, a potem dokonaj interpretacji. To jest ich właśnie rozumienie Pisma - wyrywanie z kontekstu dla własnej interpretacji.

Ale on to powiedział do faryzeuszy. Tak, ale Jezusowi chodziło, że jest już wśród ludzi, a oni t6ego nie dostrzegają i pytają, gdzie ono jest. Przeczytaj całość Łk 17,20-37
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 20:11

Kościół n ie pierze mózgu.

No jak to nie? A straszenie piekłem celem wyłudzenia "Gregorianek" to co? A szantaż moralny, że nie głosowanie jest grzechem zaniedbania, to co? Albo głosowanie nie na tych, których kościół preferuje. Kto normalny zaniesie pieniądze do kościoła celem zbawienia duszy swego bliskiego zmarłego? Temu już Luter ukręcił łeb a tu proszę - wróciło znowu.

a jeśli nie podporządkujesz się, to fora ze
dwora (z Kościoła nikt nie wyrzuca).

A mnie się właśnie to "fora ze dwora" podoba, bo to znaczy, ze człowiek poniesie konsekwencje swoich czynów. I nie wylatuje za niepodporządkowanie się jakiemuś guru (doprawdy nie wiem, skąd Ty tu jakiegoś guru wytrzasnęłaś w tym temacie) tylko za uporczywe trwanie w grzechu, za złodziejstwo, morderstwo, cudzołóstwo, pijaństwo, obżarstwo itd. Tymczasem w kosciele wystarczy tylko powiedzieć przed drewniana kratkę, ojczulek popuka, da stułę do pocałowania i dalej można kraść, zabijać, zdradzać, chlać, żreć, bić żonę itd. A ojczulka za pedofilię przenosi się do innej parafii, niech już nie gwałci dzieci tu, tylko tam.
dla mnie nikt mózgu nie
wyprał

A to że trzeba głosować, bo tak trzeba, bo Polska, bo to, bo tamto...to nie jest efekt wyprania mózgu? Jeżeli Ty wierzysz jakiemuś typowi, co prze na władzę, że on niby chce dobrze robić innym, to własnie jego kampania wyprała Ci mózg (sory za obcesowość, ale jestem szczery).
Do podporządkowania sobie ludzi (chodzi o guru, nie o
zwykłych członków) dla celów ziemskich

Dla jakich ziemskich celów?
bo twierdzą, że
zbawionych będzie 144m tysiące i to będą świadkowie.

To nie jest tak. O tym mówi własnie 1Kor5(cały)+Obj7:4, a Obj7:9-12 mówi o innej grupie - wielkim tłumie. A Psalm37:29 mówi, ze potulni posiądą ZIEMIĘ i będą na niej mieszkać NA ZAWSZE. Świadkowie nie mówią, ze to będą tylko świadkowie, to ksiądz mówi, ze świadkowie tak mówią.
Przeczytaj cały 15,35-53

Przeczytałem. W 50tym pisze, że "ciało i krew NIE mogą posiąść Królestwa". Po przeanalizowaniu nijak nie mogę wnioskować, że "ciało i krew MOGĄ posiąść Królestwo" - sory, może jestem tępy, ale tam jest napisane: "NIE mogą". Czy "NIE mogą" znaczy "MOGĄ"? No chyba nie...
Jezusowi
chodziło, że jest już wśród ludzi, a oni t6ego nie
dostrzegają i pytają, gdzie ono jest.

A to tak. Zdecydowanie.
tesa1959 / 2011-06-19 21:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jeżeli
Ty wierzysz jakiemuś typowi, co prze na władzę, że on
niby chce dobrze robić innym, to własnie jego kampania
wyprała Ci mózg (
Wyobraź sobie, że nie wyprał mi mózgu, bo nie byłam na żadnym spotkaniu z nim. "Po owocach poznacie ich (Mt7,16) i ja go właśnie poznałam po jego działaniach w moim regionie w czasie pierwszej kadencji i nadal śledzę jego poczynania. Słowa to obietnice, a obietnice często są łamane, ale dzieła mówią dużo o człowieku.
(sory za obcesowość, ale jestem
szczery).

Właśnie dlatego, że jesteś szczery, dyskutuję z Tobą i widzisz - nie pomyliłam się, że jesteś prawym człowiekiem.
Dla jakich ziemskich celów?

Mają swoje sklepy, zakłady krawieckie i inne i tam zatrudniają swoich członków. U nas są dwa takie sklepy w odległości 20 km od mojego miasta i mam tam znajomego, ale dawno nas nie odwiedzał, bo świadkowie omijają mój dom (jestem spalona po tym, gdy powiedziałam do niego - wiesz, efektem dyskusji jest to, że skończyłam teologię). Ale moje miasto jest małe i wszyscy wszystko (prawie ) o sobie wiedzą, zwłaszcza, że on bywa na naszym osiedlu i mamy wspólnych znajomych.
Świadkowie nie mówią, ze to
będą tylko świadkowie, to ksiądz mówi, ze świadkowie tak
mówią.

Tu mi nie wciskaj, bo był czas, że chciałam ich przekonać, wykazać, że nie maja racji i to akurat wiem z bezpośredniego przekazu od nich. Ksiądz nic takiego o nich nie mówi, a chodzę co niedzielę i święta i nie tylko do swego kościoła. Księża nie zajmują się świadkami Jehowy.
W 50tym pisze, że "ciało i krew NIE
mogą posiąść Królestwa"

Ale cały 1Kor15,35-53 mówi o przemianie tego ziemskiego ciała, zmysłowego w ciało duchowe, które już na stałe będzie w Królestwie Bożym. rozmawialiśmy, zdaje się o Królestwie, które jest wśród nas. Jest od chwili przyjścia Chrystusa na ziemię i prawem tego Królestwa jest Przykazanie miłości Boga i bliźniego. Ten, kto postępuje według tego przykazania jest w Królestwie Bożym, jest w Bogu, a Bóg w nim. Królestwo to nie miejsce ale stan przebywania z Bogiem lub bez Boga tu na ziemi i po śmierci.
Jeśli to nie jest jeszcze jasne, to poza forum przygotuje bardziej zrozumiałe wytłumaczenie i jutro wrzucę tu.
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 22:25

ja go właśnie poznałam po jego działaniach w
moim regionie

Ano tu nie mam kontrargumentu. Nie mogę stwierdzić, że on kiedys przestanie robić to co teraz robi. Jednak znam wielu takich, co jak już się dorwali, to przestali i znikczemnieli do cna. Stąd moje uprzedzenia i chroniczna niechęć do wszystkich prących na władzę.
nie pomyliłam się, że jesteś prawym
człowiekiem.

"Nie sądźcie, abyście nie byli
sądzeni" (Mt7,1). :) Ja to rozumiem w obie strony.
Mają swoje sklepy, zakłady krawieckie i inne i tam
zatrudniają swoich członków.

Nie rozumiem tutaj związku z religią. Przecież oni nie nauczają (przynajmniej ja nie słyszałem): "Tyraj na mnie i nie chciej pieniędzy, bo cie wyrzucę ze zboru."
Tu mi nie wciskaj

A tu Ci będę wciskał, bo słyszałem to od księdza własnie. Tymczasem psalm 37 mówi o POTULNYCH a świadkowie ten psalm interpretują dosłownie.

Ale cały 1Kor15,35-53 mówi o przemianie tego ziemskiego
ciała, zmysłowego w ciało duchowe

Owszem, ale werset 52 wyraźnie wyodrębnia tu dwie grupy: "umarli powstaną nienaruszeni, a my odmienieni". Po zestawieniu tej mysli z Psalmem 37:29 ja rozumiem, że to dotyczy ap. Pawła i kogoś jeszcze (bo liczba mnoga) a pozostałych zmartwychwstanie do życia w ciele, tu, na Ziemi. Ale to ja nie skończyłem teologii i ja jestem tylko chłopek roztropek, co rozumie dosłownie. Inna rzecz: czy ktoś komuś dał prawo do interpretowania? Jak jest napisane: "NIE mają dziedzictwa" no to NIE mają dziedzictwa. W tym rozdziale nie ma nic warunkowo tj. "Nie mają dziedzictwa, ale jak zrobią to czy tamto, to będą mieli" ale ja jestem tylko ekonomista ścibol-tabelkowiec.
jest w Bogu, a Bóg w nim.

To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Królestwo to nie
miejsce ale stan przebywania

Czyli królestwo to NIE królestwo, tylko jakis stan? To dlaczego to NIE królestwo jest nazywane królestwem? Wytłumacz mi to proszę, bo równie dobrze mogę pomyśleć, ze np. Józef, to nie był Józef, tylko jakiś stan przebywania z kimś lub bez kogoś.
tesa1959 / 2011-06-19 22:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie mogę stwierdzić, że
on kiedys przestanie robić to co teraz robi.

Jest posłem od początku i na razie nie przestał. Jeśli się zmieni, przestanę na niego głosować. Wiesz, niełatwo było mi na początku zaufać mimo jego dokonań, bo SLD kojarzyło się z komuną.

nie pomyliłam się, że jesteś prawym
człowiekiem.
"Nie sądźcie, abyście nie byli
sądzeni" (Mt7,1). :) Ja to rozumiem w obie strony.

tzn, że dobry osąd też? Dobrze o ludziach zawsze, źle - nigdy, ale jeśli teraz jest prawym człowiekiem, to jest i na dzień dzisiejszy mam o n im takie zdanie. Mam nadzieję, że taki pozostanie.
Nie rozumiem tutaj związku z religią. Przecież oni nie
nauczają (przynajmniej ja nie słyszałem): "Tyraj na
mnie i nie chciej pieniędzy, bo cie wyrzucę ze
zboru."

Po prostu pracujesz dla nich i mają Cię pod kontrolą. Twoje myślenie też. Ale wiesz, żdzichu, poszperaj trochę i lepiej sam się przekonaj, ale nie na ich portalach, a jest tego mnóstwo w sieci (tego ich)
A tu Ci będę wciskał, bo słyszałem to od księdza
własnie.

Dobra, słyszałeś od jednego księdza, a od nich nie. a ja słyszałam od nich, kiedy jeszcze dyskutowałam. nie pamiętam, jak mi wytłumaczyli to, że ich jest więcej niż 144 tysiące.
Tymczasem psalm 37 mówi o POTULNYCH a
świadkowie ten psalm interpretują dosłownie.

Interpretują, nie znaczy, że stosują (chodzi o górę, a nie poddanych; od poddanych wymagają potulności, ślepego posłuszeństwa)
"umarli powstaną nienaruszeni, a my odmienieni".

Nie potrafię Ci wytłumaczyć tego z marszu. Musiałabym się głębiej zastanowić. Mimo, że jestem z wykształcenia teologiem, to nie znaczy, że znam z marszu tłumaczenie wszystkiego. Postaram się nie zapomnieć i przygotować na to odpowiedź. Jest już późno i nie umiem już myśleć i Duch Święty też jakoś nie działa w tej chwili ku zrozumieniu i tłumaczeniu tego słowa.
czy ktoś komuś dał prawo do interpretowania?

Jezus tłumaczył pisma ST, apostolowie w listach tłumaczyli slowa Jezusa, a Biblia jest księgą aktualna po wszystkie czasy napisaną jednak w innej kulturze i w innym okresie historii przy pomocy wszystkich gatunków literackich. Pamiętasz analizy wierszy : co autor miał na myśli? Słowo Boże trzeba odczytywać w duchu czasów które są, bo jest zawsze aktualne. Tam znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, tylko właśnie trzeba umieć czytać to Słowo napisane przed wiekami.

jest w Bogu, a Bóg w nim.
To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Bóg mieszka w każdym człowieku od chwili chrztu świętego. Człowiek otrzymuje dar Ducha Świętego. Jeśli człowiek postępuje za Chrystusem, zgodnie z Jego nauką, więc trwa w Chrystusie, a skoro w Chrystusie to i w Bogu - przypowieść o krzewie winnym (J15,1-8)

Czyli królestwo to NIE królestwo, tylko jakis stan?

Tom jest stan przebywania z Bogiem lub bez Boga. Bóg jest przecież wszędzie. Tak na chłopski rozum: to coś w rodzaju trzeciego wymiaru, ale nie dosłownie trzeci wymiar :).Przebywanie bez Boga - piekło, z Bogiem - niebo.
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 23:13

Mimo, że jestem z wykształcenia
teologiem, to nie znaczy, że znam z marszu tłumaczenie
wszystkiego.

Sie nie pali, nie? Mnie dziś też coraz mniej chce sie stukać w klawiaturę. To może do jutra, co?
tesa1959 / 2011-06-19 23:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Jeszcze muszę wyprowadzić pieska swego syna, bo mam go na służbie. dobranoc.
tesa1959 / 2011-06-19 21:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A straszenie piekłem celem wyłudzenia
"Gregorianek" to co? A szantaż moralny, że nie
głosowanie jest grzechem zaniedbania, to co? Albo
głosowanie nie na tych, których kościół preferuje. Kto
normalny zaniesie pieniądze do kościoła celem zbawienia
duszy swego bliskiego zmarłego? Temu już Luter ukręcił
łeb a tu proszę - wróciło znowu.

Widać, że dawno nie byłeś w kościele i powtarzasz to, co mówią inni. Kościół nie zajmuje się polityką (księża mają zabronione sugerować nawet w domyśle, na kogo należy \głosować. Co do Mszy Św. - opłata jest dobrowolna (niektórzy mają cennik, ale to jest bezprawnie) i to jest wynagrodzenie, bo poza katechetami nie mają pensji. Poza tym na ich wynagrodzenie składają się ślubu, chrzty, pogrzeby. To są wg przepisów dobrowolne datki i ten, który jest biedny, jest obsłużony za darmo. Taca jest przeznaczona na potrzeby kościoła tzn, na prąd, ogrzewanie, sprzątanie, zakup świec, komunikantów i na potrzeby ludzi potrzebujących. Cały czas mówię o przepisach zawartych w dokumentach soborowych i encyklikach, adhortacjach papieskich. Wiem, że są księża, którzy nie przestrzegają tego, ale pamiętaj: "komu więcej dani, od tego więcej wymagać będą" (Łk12,48) i jeszcze jedno "piekło jest wybrukowane głowami księży" - to przysłowie.
A mnie się właśnie to "fora ze dwora" podoba, bo
to znaczy, ze człowiek poniesie konsekwencje swoich
czynów. I nie wylatuje za niepodporządkowanie się
jakiemuś guru (doprawdy nie wiem, skąd Ty tu jakiegoś
guru wytrzasnęłaś w tym temacie) tylko za uporczywe
trwanie w grzechu, za złodziejstwo, morderstwo,
cudzołóstwo, pijaństwo, obżarstwo itd.

Przecież Bóg jest miłością. Jezus nie potępił kobiety cudzołożnej. Jakim prawem inny człowiek ma potępić za cokolwiek? "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" (Mt7,1). Jezus też powiedział:"nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają" (Łk5,32-32)
Tymczasem w
kosciele wystarczy tylko powiedzieć przed drewniana
kratkę, ojczulek popuka, da stułę do pocałowania i dalej
można kraść, zabijać, zdradzać, chlać, żreć, bić żonę
itd

Jezus dał apostołom moc odpuszczania grzechów; "komu grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, komu zatrzymacie są im zatrzymane" (J20,22-23).
A ojczulka za pedofilię przenosi się do innej
parafii, niech już nie gwałci dzieci tu, tylko tam.

On za swoje czyny odpowie przed Bogiem, nawet jeśli tu na ziemi też poniesie karę.
Resztę zaraz dokończę, bo już raz napisałam i niechcący zlikwidowałam.
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 21:26

Widać, że dawno nie byłeś w kościele

Dawno byłem. Jako małolat dałem w ryj proboszczowi pedofilowi za obmacywanie koleżanki i nie poniosłem za to żadnych konsekwencji i moja mama też nie. Co ciekawe pedofil też nie. było to w 1989-90, jakoś tak. W tych latach księża już straszyli babcie, ze jak nie zagłosują na Wałęsę, to do piekła! W 1995 była powtórka ale kościół poniósł klęskę, bo satany i dyjabły wcielune głosowały na Kwaśniewskiego. W 2000 podobnież. Dopiero jak Lech Kaczyński został prezydentem, to kościół spuścił z tonu z polityką, no bo i po co, skoro wygrał ich "mesjasz"? A jeśli chodzi o kasę, to znam przypadek, ze kobiecina sprzedała krowę, by dać na Gregoriankę a proboszcz o tym wiedział a i tak wziął, choć babina przymierała głodem.
Przecież Bóg jest miłością.

No to dobra. Zgwałcę czyjąś żonę, a jej męża wykastruję a potem powiem to przez kratkę i pociumam stułę. Czy Bóg mi to przebaczy? Przecież jest miłością. A tej zgwałconej i temu wykastrowanemu powie: "Sory, ale taki już jestem."? Nie pamiętam teraz gdzie, ale w Piśmie jest taki werset: "Niegodziwca spośród siebie usuńcie!" To chyba w którymś liście sw.Pawła...
Jezus dał apostołom moc odpuszczania grzechów; "komu
grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, komu zatrzymacie
są im zatrzymane" (J20,22-23).

A ten pedofil co kiedyś poniesie karę, to łon tera je apostoł i łodpuszcza innym grzechy i jemu wolno gwałcić małe dziewczynki, bo Bóg jest miłością?!
tesa1959 / 2011-06-19 21:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dopiero
jak Lech Kaczyński został prezydentem, to kościół
spuścił z tonu z polityką, no bo i po co, skoro wygrał
ich "mesjasz"?

Już wcześniej zabroniono księżom wtrącać się do polityki, ale nie wszyscy się dostosowali.
1989-90, jakoś tak. W tych
latach księża już straszyli babcie, ze jak nie zagłosują
na Wałęsę, to do piekła!

Są księża i księża. Kiedyś rzeczywiście nauczanie opierało się na strachu, ale od Sob. Wat. II, powoli, ale jednak zaczęto ukazywać Boga miłosiernego i jako nieskończoną Miłość. Jestem "trochę " starsza od Ciebie i nie pamiętam, aby mnie straszono piekłem. Owszem nauczano o piekle, ale nie jakom straszak. Jak to było w pierwszych klatach szkoły podstawowej to nie wszystko pamiętam (pamiętam z imienia i nazwiska wszystkich księży, ale sposobu nauczania nie bardzo). W średniej szkole już nie straszono, a były to lata siedemdziesiąte.
A jeśli chodzi o kasę, to znam
przypadek, ze kobiecina sprzedała krowę, by dać na
Gregoriankę a proboszcz o tym wiedział a i tak wziął,
choć babina przymierała głodem.

Jeszcze raz powtarzam (kiedyś mówiłam) : takich mamy księży, jakie mamy rodziny. Oni nie urwali się z choinki. Jeśli rodzina goniła za forsą, to miał taki wzorzec i też za tym goni. Może poszedł do seminarium, bo żadna dziewczyna go nie chciała, a tam widział zysk w posłudze? :). Nie u każdego da się odkryć prawdziwość powołania. A ten ksiądz jest po prostu bezduszny i za to odpowie przed Bogiem.
Zgwałcę czyjąś żonę, a jej męża wykastruję
a potem powiem to przez kratkę i pociumam st

To nie tak. Aby uzyskać przebaczenie, to trzeba wyrazić szczery żal, chcieć poprawy i zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy. Pewnie... ksiądz może nie wiedzieć, czy ten Twój żal jest szczery i da Ci rozgrzeszenie, ale Ty w swoim sumieniu wiesz, że to nie było szczere, więc możesz spodziewać się, że sprawa między Tobą a Bogiem nie jest uregulowana. Dlaczego to piszę? Bo wiem, że nie wszyscy idą do spowiedzi wzbudzając szczery żal, a to jest też grzechem - traktowanie sakramentu spowiedzi instrumentalnie. Przeczytaj sobie przypowieść o synu marnotrawnym (Łk15,11-32)
A ten pedofil co kiedyś poniesie karę, to łon tera je
apostoł i łodpuszcza innym grzechy i jemu wolno gwałcić
małe dziewczynki, bo Bóg jest miłością?!

On nie odpuszcza grzechów, on jest w konfesjonale jako widzialny znak Jezusa. To Jezus odpuszcza grzechy, a on za swoje też dostanie. Warunki spowiedzi:
1. rachunek sumienia
2. żal za grzechy,
3. mocne postanowienie poprawy,
4. szczera spowiedź,
5. zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 22:40

Jestem "trochę " starsza od
Ciebie i nie pamiętam, aby mnie straszono piekłem.

To może właśnie dlatego nie pamiętasz, bo jesteś "trochę" starsza:))) Ja pamietam, bo jestem "trochę" młodszy. Nawet to piekło rysowałem kredkami, bo ksiądz zadał do domu apotem bałem sie swojego własnego rysunku:) ale to nic w porównaniu z pietrem jakiego miałem po obejrzeniu ilustracji Gustava Dore, które nam pokazywał ksiądz na religii, a wtedy jeszcze miałem mleczaki.
takich mamy
księży, jakie mamy rodziny.

No tak. Rodzina winna, a łon nie, bo łon je ksiądz. Mnie tak wychowali, odczepcie się.
Nie u każdego da się odkryć prawdziwość
powołania.

Ale uczciwy człowiek rezygnuje. Mój kolega z klasy poszedł w sutannę, ale po paru latach przemyślał i zrezygnował z kapłaństwa. Nie, nie, wbrew pozorom pozostaje kawalerem mimo ze ma 37 lat. Z nikim tez nie kręci.
Pewnie... ksiądz może nie wiedzieć,
czy ten Twój żal jest szczery i da Ci rozgrzeszenie

A to grzesznika zachęca do trwania w grzechu i dalszego krzywdzenia ludzi - błędne koło.

1. rachunek sumienia
2. żal za grzechy,
3. mocne postanowienie poprawy,
4. szczera spowiedź,
5. zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Cóż z tego, skoro nikt nikogo z tych warunków nie rozlicza, tylko puka w drewno i każe odmówić parę zdrowasiek. To, powtarzam, zachęca do dalszego trwania w grzechu.
tesa1959 / 2011-06-19 23:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Nawet to piekło rysowałem
kredkami, bo ksiądz zadał do domu apotem bałem sie
swojego własnego rysunku:

Tylko współczuć takiego księdza. Nie potrafił inaczej wytłumaczyć. Nie pamiętam nauczania z pierwszych lat szkoły podstawowej, chociaż doskonal;e pamiętam przygotowania do I Komunii Św. w II klasie, a miałam wtedy 8 lat, bo poszłam wcześniej do szkoły. Pamiętam wkuwanie odpowiedzi na 100 pytań z czego nic nie rozumiałam. dobrze, że to się zmieniło. Mój starszy syn jeszcze się na to załapał, ale młodsze już nie. Jeżeli chodzi o nauczanie o piekle, to przecież było to w programie szkoły średniej i tu pamiętam, że ksiądz nie straszył, ale przestrzegał i mówił o miłości i miłosierdziu Bożym.
No tak. Rodzina winna, a łon nie, bo łon je ksiądz. Mnie
tak wychowali, odczepcie się.

Łon tyż winny i nie rodzina tylko łon będzie łodpowiadał za swoje czyny.
Ale uczciwy człowiek rezygnuje.

Tak, a może czasem nie potrafi przeciwstawić się woli rodziców, bo sobie wymarzyli syna księdza? Nie do nas należy osądzanie ich. Dla mnie ksiądz jest tylko przedstawicielem Jezusa na Mszy św. i podczas sprawowania sakramentów. W kościele na Mszy, jeśli na kazaniu opowiada bzdury, po prostu wyłączam się, aby się nie denerwować (na szczęście jest to rzadko), bo sama potrafię odkryć, co Bóg mówi do mnie w swoim Słowie czytanym na Mszy św.
A to grzesznika zachęca do trwania w grzechu i dalszego
krzywdzenia ludzi - błędne koło.


A to już sprawa sumienia grzesznika i jego wiary. Jeśli wierzy i żyje wiarą, nie będzie trwał w grzechu, będzie starał się od niego odwracać. Człowiek ma naturę grzeszna i upada. Bóg o tym doskonale wie, ale jeśli szczerze się podnosi, żałuje szczerze, to Bóg przebacza, bo jest samą Miłością.
Cóż z tego, skoro nikt nikogo z tych warunków nie
rozlicza, tylko puka w drewno i każe odmówić parę
zdrowasiek. To, powtarzam, zachęca do dalszego trwania w
grzechu.

Jak to nie rozlicza? Bóg nas z wszystkiego rozliczy. Wiara bez uczynków jest martwa, to znaczy: jeśli ktoś mówi, że wierzy, a czyni źle, to tak na prawdę nie wierzy, bo za prawdziwą wiarą idą uczynki.
znowu blebleble / 213.241.60.* / 2011-06-18 12:08
Najwięcej Ślązakow jako ,,Polacy,,obrażali ci,którzy jednocześnie jako ,,Ślązacy,, obrażali Polaków....Taką pracę mają. Podobnie z Rosjanami. Za Niemców na razie nie płacą.
tesa1959 / 2011-06-18 21:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jesteś dobrze poinformowany, skoro tak twierdzisz. Masz tam etat?
Politycznie Poprawny Przydupas / 31.175.81.* / 2011-06-18 11:34
O Arabów z Libii?A może jednak o bardzo dalekich kuzynów-hominidów?!?
Rossi / 91.189.73.* / 2011-06-18 11:50
Ich za pomocą bomb i rakiet uczymy demokracji.
Rossi / 91.189.73.* / 2011-06-18 11:20
Należałoby określic jakie słowa są obraźliwe.
Druga sprawa to taka że przedstawiciele mniejszości narodowych często zajmują wysokie stanowiska i podejmując decyzje często kierują się interesem mniejszości a nie szeroko pojętym interesem Polski.
Wpisy oceniające ich decyzje z w wypomnieniem narodowości są często lub zawsze określane jako obraźliwe, czy w tym przypadku powinny być traktowane jako obraźliwe czy jako krytykujące fakt podjętych decyzji.?
ździcho / 77.254.238.* / 2011-06-18 16:29

jako obraźliwe czy jako krytykujące fakt podjętych decyzji.?

Na ogół decyzje przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych są oceniane jako z gruntu złe. Z zasady.
tesa1959 / 2011-06-18 16:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Trochę przesadzasz.
ździcho / 77.254.225.* / 2011-06-18 16:56
Powiedziałem "na ogół". Z tym przesadziłem? Czyżbym uraził Twoja dumę narodową?
tesa1959 / 2011-06-18 17:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Czyżbym uraził Twoja dumę
narodową?

Absolutnie nie. Zresztą należymy do tego samego narodu - tak uważam, a gdyby nawet było inaczej, to akurat dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia. Zapamiętaj DLA MNIE LICZY SIĘ CZŁOWIEK
tesa1959 / 2011-06-18 12:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak , ale to źle? No tak, należymy do tej nacji, która w pierwszym rzędzie wykorzystuje swoich ziomków będąc za granicą. dlaczego więc inni mają postępować inaczej i dbać o swoich?
znowu blebleble / 213.241.60.* / 2011-06-18 09:49
Oczywiście Troszynski nie monitoruje wyzywających Polakow.
tesa1959 / 2011-06-18 09:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przesadzaj. Wyzwiska dotyczące Polaków to własnie między innymi nazywanie ich Żydami, gebelsowskimi szujami itp. A to jest rasizm.
ździcho / 77.254.225.* / 2011-06-18 16:40

A to jest rasizm.

Gdy jakiś Polak obrazi się za to, ze ktoś go nazwie Żydem, Ruskim, Szwabem, Ukraińcem, Cyganem itp. to czyż nie jest on rasistą?
tesa1959 / 2011-06-18 16:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiście, że jest, al;e ten, który używa takich nazw też nim jest.
ździcho / 77.254.225.* / 2011-06-18 16:58
No to automatycznie ten drugi przestaje nim być w momencie, gdy ten pierwszy nim się okazuje?
tesa1959 / 2011-06-18 17:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie! Obaj są rasistami!!!
ździcho / 62.244.155.* / 2011-06-18 17:15

Obaj są rasistami!!!

Właśnie to powiedziałem tym wpisem:
Gdy jakiś Polak obrazi się za to, ze ktoś go nazwie Żydem, Ruskim, Szwabem,
Ukraińcem, Cyganem itp. to czyż nie jest on rasistą?
tesa1959 / 2011-06-18 17:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale ja też powiedziałam, że jest. potem zapytałeś, czy ten drugi automatycznie przestaje być rasistą - odpowiedziałam, że nie przestaje. Nie rozumiem na czym polega to nieporozumienie. Nie widzę żadnego. A może już mój umysł szwankuje, bo od dłuższego czasu używam go bardzo intensywnie dyskutując z @@@:)
ździcho / 77.254.250.* / 2011-06-18 17:29
Wyraziłem się może nieprecyzyjnie. Miałem na myśli to, ze obaj sa rasistami w JEDNAKOWYM stopniu. I ten co wyzywa i ten co się obraża.
A może już mój umysł szwankuje, bo od dłuższego
czasu używam go bardzo intensywnie dyskutując z @@@

To Ty jeszcze nie nie wiesz, ze on nie odpuści?:)
tesa1959 / 2011-06-18 17:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiem, ale dzisiaj nie kłóci się, a nawet jest zainteresowany moim zdaniem. Chociaż raz uwierzył w moje kompetencje w tym temacie i za to mu chwała. Kto wie, może wyniknie z tego coś dobrego?
i to by było na tyle / 83.29.194.* / 2011-06-18 12:37
Pytanie teoretyczne. Jeśli Polaka nazwie się (np.) Żydem to jest to mowa nienewiści względem Żydów czy Polaków ?
ździcho / 62.244.157.* / 2011-06-18 16:48

Jeśli Polaka nazwie się (np.) Żydem to jest to
mowa nienewiści względem Żydów czy Polaków ?

To jeszcze zależy od tego jak ten Polak zareaguje na to.
tesa1959 / 2011-06-18 12:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niekoniecznie nienawiści, ale dyskryminacji już tak - Żydów, bo wyraża dla nich pogardę.
ździcho / 77.254.225.* / 2011-06-18 17:00

Niekoniecznie nienawiści, ale dyskryminacji już tak - Żydów, bo wyraża dla nich
pogardę.

Tym wpisem właśnie sama określasz się jako NACJONALISTKA. Jesteś pewna, ze przemyślałaś ten wpis przed edytowaniem go tutaj?
tesa1959 / 2011-06-18 17:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oj chyba nie tzn. nie określiłam się jako nacjonalistka. Jedyne tylko co to nie pomyślałam o tym, że Polak może to zignorować (zmęczenie materiału:), a raczej założyłam, że się obrazi. A choćby i nie zareagował, to ten nazywający okazalby się rasistą.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 13:04

ale dyskryminacji już tak - Żydów, bo wyraża dla nich pogardę.

Czy nazwanie Zyda Zydem to tez wyrazanie pogardy?
A nazwanie Zyda Polakiem to wobec kogo wyrazamy pogarde?
tesa1959 / 2011-06-18 14:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nazwanie Żyda Żydem nie jest dyskryminacją, tak samo jak nazwanie Polaka Polakiem i dobrze o tym wiesz. Tylko mnie prowokujesz? Prawda?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:01
Zapomiala Pni o drugim pytaniu.
Celowo czy zwykle przeoczenie?
tesa1959 / 2011-06-18 15:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przeoczenie, nie doczytałam. Nazwanie Żyda Polakiem? O takim fakcie nie słyszałam, ale wydaje mi się, ze jeśli jest obywatelem Polski, w dodatku tu urodzonym, to nie ma w tym nic zdrożnego. Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków byłby (może jest - nie wiem) taki jak u nas do Żydów, wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.
Myślę jednak, że doskonale to rozumiesz, a starasz się za wszelką cenę sprowokować :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:18

Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków byłby (może jest - nie wiem) taki jak u nas do Żydów, wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.

Jaki jest u nas stosunek do Zydow?
Pisze Pani o jakims oficjalnym rzadowym czy moze tym spod budki z piwem. A moze pisze Pani o swoim stosunku do Zydow co byloby rozsadne bo jak mozna pisac o innych nie zanajac ich a tymbardziej generalizowac na temat wszystkich Polakow. Toz to obial zwyklej dyskryminacji jest, nieprawdaz?

sprowokować

Ja tylko chce zrozumiec co Pani pisze.
tesa1959 / 2011-06-18 15:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja tylko chce zrozumiec co Pani pisze.

A jednak się czepiasz.
A moze pisze Pani o swoim stosunku do Zydow co byloby
rozsadne bo jak mozna pisac o innych nie zanajac ich a
tymbardziej generalizowac na temat wszystkich Polakow.

Nie generalizuje nigdy nikogo. Wspólny mianownik wg mnie występuje tylko w matematyce. Mój stosunek do wszystkich nacji jest przyjazny. Już pisałam, że nie dzielę ludzi ze względu na kolor skóry, pochodzenie społeczne, wykształcenie czy coś jeszcze innego, tylko na tych, którzy postępują dobrze i tych co się w życiu pogubili.
mówiąc o stosunku Polaków do Żydów kieruje się tym artykułem, wypowiedziami forumowiczów, a także stanowiskiem ludzi, których spotkałam i wciąż spotykam na drodze swego życia.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:46

A jednak się czepiasz.

No tak, czepiam sie bo myslalem ze Pani mieszka w Polsce i jako mieszkajaca w tym kraju ma Pani do Zydow stosunek przez Pania opisany.

Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków byłby (może jest - nie wiem) taki jak u nas do Żydów, wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.

Nie odpowiedziala mi Pani na wczesniej zadane pytanie.
No wiec jaki jest ten stosunek Polakow do Zydow ktory wg Pani jest dyskrymiacja?
Pytam Pania jako osobe nie mieszkajaca w Polsce bo Pani nie dyskryminuje Zydow tak jak wszyscy mieszkajacy w Polsce.
tesa1959 / 2011-06-18 15:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie powiedziałam, że wszyscy mieszkający w Polce dyskryminują Żydów - nie wkładaj w moje usta nieprawdy.
Już pisałam, że nie dzielę ludzi ze
względu na kolor skóry, pochodzenie społeczne, wykształcenie
czy coś jeszcze innego, tylko na tych, którzy postępują
dobrze i tych co się w życiu pogubili.
mówiąc o stosunku Polaków do Żydów kieruje się tym
artykułem, wypowiedziami forumowiczów, a także stanowiskiem
ludzi, których spotkałam i wciąż spotykam na drodze swego
życia.

A mieszkam w Polsce i nie wybieram się na emigrację. Jako urodzonej i mieszkającej w Polsce, wolno mi chyba nie być zadowolona z postawy niektórych rodaków (nie wiem: większości czy mniejszości - to nieistotne).
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 16:10

Nie powiedziałam, że wszyscy mieszkający w Polce...

Napisala Pani:

Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków byłby ...taki jak u nas do Żydów, wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.

Co to oznaczalo??? Nic ta nie ma ze nie wszyscy.

Znowu nie odpowiedziala Pani na pytanie.
Jaki jest ten stosunek u nas do Zydow?
tesa1959 / 2011-06-18 16:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego łapiesz mnie za słowa?
Nic ta nie ma ze nie wszyscy.

ale też nie ma, że wszyscy. W innym poście wyjaśniłam, że nie mam uprzedzeń do nikogo. Czy muszę powtarzać wszystko od początku?Wcześniej przecież napisałam


Nie powiedziałam, że wszyscy mieszkający w Polce
dyskryminują Żydów - nie wkładaj w moje usta nieprawdy.

A jaki jest nasz stosunek do Żydów? Bardzo różny: jedni uważają ich za takich samych ludzi jak inni, mających prawo do życia, inni są obojętni, jeszcze inni pogardzają, są też tacy, którzy nienawidzą. Ma to jakieś uzasadnienie w naszej wspólnej historii, ale nie usprawiedliwia. Osobiście mam nadzieję, że jednak większość rodaków ma do nich szacunek jako do ludzi.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 16:39

Dlaczego łapiesz mnie za słowa?

A za co mam lapac.
Przeciez slowa to jedyne co wymieniamy.
Pani cos pisze, ja to czytam i interpretuje.
Innej drogi nie ma.
Jak Pani pisze ze:

...stosunek taki jak u nas do Żydów,...

i nie ma tam uzytego slowa "niektorych" to moge to jedynie odczytac ze wszystkich.

Widze ze brak odpowiedzi na pytanie powtorzone juz trzy razy jest dowodem ze nie jest to niedopatrzenie a ze Pani unika na nie odpowiedzi.
tesa1959 / 2011-06-18 16:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale odpowiedziałam

Nie powiedziałam, że wszyscy mieszkający w Polce
dyskryminują Żydów -


Nic ta nie ma ze nie wszyscy.

ale też nie ma, że wszyscy.

Nie chce mi się cytować reszty. Przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi, a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, postaram się Ci wytłumaczyć prościej, ale postaw je jeszcze raz, abym była pewna, że to właśnie tego a nie innego pytania dotyczy.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 17:07
Widze ze Paniu juz zapomniala jakie to bylo pytanie bo to co Pani tu cytuje nie ma z nim nic wspolnego.
Przypomne wiec:

Jaki jest u nas stosunek do Zydow?

Ja nie pytam jaki jest Pani stosunek do Zydow tylko probuje sie dowiedziec co Pani miala na mysli piszac:

.... ich stosunek do Polaków byłby ... taki jak u nas do Żydów...

Wycialem reszte wypowiedzi aby sie Pani mogla skupic na tym o co mi chodzi.
tesa1959 / 2011-06-18 17:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Rozumiem i cala wypowiedź nie jest mi potrzebna, bo pamięta A jaki jest nasz stosunek do Żydów? Bardzo różny: jedni
uważają ich za takich samych ludzi jak inni, mających
prawo do życia, inni są obojętni, jeszcze inni
pogardzają, są też tacy, którzy nienawidzą. Ma to jakieś
uzasadnienie w naszej wspólnej historii, ale nie
usprawiedliwia. Osobiście mam nadzieję, że jednak
większość rodaków ma do nich szacunek jako do ludzi. A jeśli by okazało się, że w Izraelu w ten sposób traktują Polaków (nienawiść, zwalanie winy, wyzywanie od Polaków itp., to byłoby to dyskryminowanie Polaków przez Żydów.b I to właśnie miałam na myśli: Polacy obrzucający błotem Żydów, oskarżający ich o całe zło tego świata w Polsce, poniżanie itp. tylko dlatego, że są Żydami i Żydzi obrzucający błotem Polaków, oskarżający ich o całe zło świata, poniżanie itp.tylko dlatego, że są Polakami to jest rasizm i dyskryminacja.
Czy teraz jasno wyraziłam się?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 17:41

Czy teraz jasno wyraziłam się?

Bardzo jasno.
Jednak w swietle tej ostatniej Pani wypowiedzi nie moge znalezc uzasadnienia do tej pierwszej Pani wypowiedzi.
Dlaczego Pani napisala ze:

Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków byłby (może jest - nie wiem) taki jak u nas do Żydów, wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.

No chyba ze jest to generalizowanie i to wlasnie takie generalizowanie powoduje nieporozumienia i rzeczywista dyskryminacje.
Tylko to nie moze byc generalizowanie bo Pani:

Nie generalizuje nigdy nikogo.

No i wrocilismy do poczatku dyskusji.
tesa1959 / 2011-06-18 17:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie ten wpis
Nie generalizuje nigdy nikogo.

wyjaśnia, a raczej dopowiada do tego wpisu
Jeśliby to było w Izraelu, a ich stosunek do Polaków
byłby (może jest - nie wiem) taki jak u nas do Żydów,
wtedy byłoby dyskryminacja Polaków.

Zapewniam Cię, żadna moja wypowiedź tutaj nie zaprzecza sobie. Nie chcąc się powtarzać, idę dalej, mniemając, że ten, kto czyta bierze pod uwagę moje poprzednie słowa i rozumie ją jako jednolitą całość.
No i wrocilismy do poczatku dyskusji.

Jak widzisz, wcale nie wróciliśmy do początku. Jeśli nie rozumiesz tego, to zbiorę w jedno moje wszystkie wypowiedzi, poskładam tak, aby było jasne, że nie zaprzeczam sobie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 18:21
Nie beda dalej ciagnal mojego wywodu bo widze juz poczatki czegos co sie juz kiedys zle skonczylo nie powstrzymane w zarodku.
Na zakonczenie jeszcze jedna uwaga.
W odpowiedzi na moje pytanie czy nazwanie Zyda Zydem jest dyskryminacja napisala Pani ze:

Nie, nazwanie Żyda Żydem nie jest dyskryminacją,...

Musze Pania zmartwic jesli powie to Polak to Zyd sie obrazi.
Mowie to na podstawie wlasnego doswiadczenia.
Pewna Zydowka sie na mnie obrazila jak nazwalem ja Zydowka.
Gdy zapytalem ja dlaczego, odpowiedziala, dlatego ze ja jestem Polakiem.
tesa1959 / 2011-06-18 18:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Milo dzisiaj mi się z Tobą rozmawiało. A jeśli chodzi o to nazwanie Żyda Żydem, to myślę zależy od tonu w jakim się wypowiada i od kontekstu. Jeśli nie zamierzałeś jej obrazić, to jest jej problem, że się obraziła. Ty jesteś ok w takim przypadku..
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 18:42

Jeśli nie zamierzałeś jej obrazić,

Nie zamierzalem jej obrazic ale dla niej w ustach Polaka slowo Zydowka jest obrazliwe.
Kto jest tu rasista?
tesa1959 / 2011-06-18 18:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Hm. Może ona? A może po prostu miała już niemiłe doświadczenia w tym temacie? Tak czy inaczej, to jej problem, z którym musi się uporać.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 19:03

to jej problem, z którym musi się uporać.

Zgoda, ale to daje do myslenia i moze w innym swietle stawiac wyniki tego raportu bo kto ocenial jakie wypowiedzi byly obrazliwe.
tesa1959 / 2011-06-18 19:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zważywszy jednak, że bardzo wielu naszych rodaków dyskryminuje inne narody, należy ten raport przyjąć z pokorą i będąc samemu w porządku, reagować na dyskryminacje. Tyle możemy zrobić, no i jeszcze wychowywać własne dzieci na ludzi szanujących obcy język, kulturę itp.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 19:17

...że bardzo wielu naszych rodaków dyskryminuje inne narody...

Niech Pani wierzy, a mowie to z wielotniego osobistego doswiadczenia z wielu krajow swiata, Polacy sa najbardziej wyrozumialym po tym wzgledem narodem jaki znam.
Moze czasami opowiedza jakis dowcip wysmiewajacy inna nacje ale nie ma w tym nic powaznego.
Oczywiscie sa wyjatki ktore jedynie potwierdzaja regule.
tesa1959 / 2011-06-18 19:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wierzę Ci, bo zanim się zaczęło mówić o antysemityzmie i rasizmie Polaków, nie zauważałam żadnej dyskryminacji. Polska zawsze była wielonarodowościowa, ale ten artykuł mówi głównie o sieci. Już tak jakoś jest, że łatwiej jest komuś ubliżyć, gdy się go nie widzi a w dodatku jest się anonimowym. Ale też od wielu lat wszystko złe zwalano na Żydów, zawsze, jeszcze za czasów komuny (nie wiem czy je pamiętasz) uważano, że w rządzie są tylko Żydzi i oni tak rządzą, że jest źle. Przecież teraz jest podobnie. Oskarża się o powiązanie z GW, a Michnik jest Żydem, więc wszystko jest temu podporządkowane. Tu trochę generalizuję tak dla wyrazistości. Ja jednak nie mam żadnych uprzedzeń i nawet nie opowiadam żartów ani kawałów na takie tematy. Dowodem na tolerancję Polaków jest to, że nie ma walk a nawet tylko awantur sąsiedzkich na tle narodowościowym. w moim mieście jest sporo Romów i tez żyjemy wszyscy w zgodzie, ale muszę przyznać, że niektórzy Polacy są im niechętni. Mój syn miał w klasie dwóch kolegów tej nacji i z jednym nawet się spotykał (z drugim nie ze względu na jego charakter - zwykły chuligan jak wielu jest wśród nas także).
Oczywiscie sa wyjatki ktore jedynie potwierdzaja regule.

Wolałabym jednak, aby tych wyjątków było coraz mniej.
mowie to z wielotniego osobistego
doswiadczenia z wielu krajow swiata,

Nie bywam za granicą poza wycieczkami, ale wiem od znajomych, że Polacy nie są mile widziani. No, może trochę sobie zasłużyliśmy wysyłając tam złodziei np. Ale np.kiedy byłam w Pradze na wycieczce odczuliśmy niechęć Czechów do Polaków. Na Węgrzech czuć przyjaźń, zwykły lud na Białorusi też. To są moje doświadczenia i tylko takie, jeśli chodzi o osobiste. Reszta to z czyichś relacji. Natomiast w Polsce, jak jest - widzimy. Ale nie możemy popadać w samozadowolenie, że nie jest jeszcze tak źle.
i to by było na tyle / 83.29.194.* / 2011-06-18 20:35

Michnik jest Żydem

Przepraszam, że się wtrącę ale to akurat nieprawda ! Michnik może ma żydowskich przodków ale sam Żydem nie jest. O byciu Żydem przesądza wyznawany światopogląd , religia a nie rodowód jak w przypadku tych "po medalistach"
tesa1959 / 2011-06-18 22:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja nigdy nie powiedziałam, że Michnik jest Żydem, ale nawet jeśli jest, to co? Przestaje przez to być czlowiekiem? Każdemu człowiekowi należy się szacunek z samego faktu, że jest człowiekiem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 20:22

artykuł mówi głównie o sieci.

Zwroce tylko uwage na to ze raport dotyczy tylko:
onet.pl
wp.pl
gazeta.pl
Mysle ze jak sie wejdzie do szamba to nalezy sie spodziewac zapachu konwalii.
tesa1959 / 2011-06-18 20:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dobre :). Ale na Money.pl też się z tym spotkałam niejednokrotnie. Rzadko, ale są tego typu wypowiedzi np. w stosunku do żdzicha mimo, że jest uczciwe pracującym człowiekiem mającym rodzinę.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 20:34

Rzadko, ale są...

Niech Pani rowniez zauwazy ze ci najbardziej chamscy i agresywni sa jak komety. Przyleca i szybko znikaja.
tesa1959 / 2011-06-18 20:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Nie zwróciłam na to uwagi.m Zrozumiałam wg Twojej intencji.
ździcho / 77.254.250.* / 2011-06-18 19:37

Polacy sa
najbardziej wyrozumialym po tym wzgledem narodem jaki
znam.

Czy inne narody znasz RÓWNIE DOBRZE jak naród polski? Tylko to dałoby Ci podstawę do stwierdzenia, ze naród polski jest NAJBARDZIEJ wyrozumiałym narodem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 20:18
Zakladam ze ponizsze moje stwierdzenie przeczytales tylko nie zrozumiales.

a mowie to z wielotniego osobistego doswiadczenia z wielu krajow swiata
ździcho / 213.146.59.* / 2011-06-18 21:18
Zrozumiałem. Podróżowałeś, zetknąłeś się ze złym traktowaniem itp. Zauważ jednak, ze to jednostki (reprezentujące te kraje w których bywałeś)traktowały Cię źle jako jednostkę (no chyba, ze prowadziłeś w tych krajach badania socjologiczne i społeczne). Niedawno zarzuciłeś mi generalizowanie, wrzucanie wszystkiego pod jeden mianownik...Tymczasem TY zapewne jesteś tolerancyjny jako Polak i na tej podstawie oceniasz wszystkich Polaków, ze są najbardziej tolerancyjni. Mnie się zaś obiło z kolei o uszy, że Australijczycy i Nowozelandczycy są JESZCZE BARDZIEJ tolerancyjni.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 23:14

Podróżowałeś, zetknąłeś się

Nie tylko zetknalem sie zylem wsrod nich przez 20 lat.
Nie udawaj wiec ze wiesz cos na moj temat bo nie wiesz nic.
Tobie sie tylko te sprawy "obily o uszy" i wydaje ci sie ze wszystko wiesz a tak naprawde nie wiesz nic.
zn / 213.241.60.* / 2011-06-18 11:58
Słoneczko, Hertzl uważał za patriotyzm to co ty potępiasz. Kto z was ma rację.
ździcho / 77.254.250.* / 2011-06-18 17:24
Czy patriotyzm może istnieć bez nacjonalizmu, słoneczko?
Rossi / 91.189.73.* / 2011-06-18 11:35
Artykuł opisuje jak to Polacy obrazają w Polsce, nic nie wspomina jakie prawa i jak jest obrażana mniejszość Polska w krajach takich jak Izrael, Niemcy czy Rosja. O Litwie, Łotwie Estonii nie wspomnę.
Są kraje unii europejskiej w których mniejszości narodowe są pozbawione praw wyborczych?
tesa1959 / 2011-06-18 12:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
"Oko za oko, ząb za ząb"???
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 13:05

"Oko za oko, ząb za ząb"

To jest przeciez z tradycji zydowskiej.
Zapewne ten wpis to tez wyraz pogardy dla Zydow. :)
tesa1959 / 2011-06-18 14:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nas obowiązuje prawo NT: Jezus powiedział: "Słyszeliście, że powiedziano:Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie..." (Mt5,43-45)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:09

Nas obowiązuje prawo NT

A Zydow obowiazuje ST i tylko to napisalem.

"Słyszeliście, że powiedziano:...

Rowniez:
"Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!" (Mt 5,38n)."

I wlasnie Zydzi nam ciagle to przypominaja kiedy nas w ten prawy policzek bija.
Kiedy jednak ktos tego drugiego policzka nie nadstawi tylko sie zachowa zgodnie z ich prawem "oko za oko..." to natychmiast zostaje oskarzony o bycie zlym chrzescijaninem.
tesa1959 / 2011-06-18 15:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mt 3,38n - ok, ale interpretacja nie3zgodna z nauka. Nas obowiązuje prawo NT i z tego będziemy rozliczani na Sądzie. Gdyby każdy starał się postępować dobrze, o ileż mniej zła byłoby na świecie... . Ale to marzenie i tylko chyba marzenie...eh.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:22

Nas obowiązuje prawo NT

Wszystkich powinno obowiazywac to samo prawo bo w przeciwnym wypadku jest anarchia bo kazdy moze miec swoje wlasne prawo.

interpretacja niezgodna z nauka.

Czyja nauka?
Zydowska?
tesa1959 / 2011-06-18 15:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeśli mówimy o NT, to nie żydowska.

Wszystkich powinno obowiazywac to samo prawo

Oczywiście, tylko jaki mamy wpływ na stanowienie prawa w innych krajach i na to, że Żydzi dalej czekają na Mesjasza, bo wg nich Jezus z Nazaretu nim nie jest?
i to by było na tyle / 83.29.194.* / 2011-06-18 16:00
I będą tak czekać do końca świata bo tylko to czekanie uzasadnia nazywanie ich Narodem Wybranym.
tesa1959 / 2011-06-18 16:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, będą czekać do końca świata, ale nie czekanie uzasadnia, że Izraelici to naród wybrany.
i to by było na tyle / 83.29.194.* / 2011-06-18 20:42
No to śmiało - wybrani do czego?
tesa1959 / 2011-06-18 20:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Moja odpowiedź zależy od tego w jakim celu pytasz. Wydaje mi się, że nie z niewiedzy, ciekawości czy zainteresowania tematem, ale aby nawrzucać tu komuś. Mam rację? Jeśli Twoje intencje są dobre, odpowiem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 15:51

Oczywiście, tylko jaki mamy wpływ na stanowienie prawa w innych krajach...

Rozmawiamy tu o Zydach mieszkajacych w Polsce a wiec prawo jakie obowiazuje w Polsce powinno ich rowniez obowiazywac.

Zastanawia mnie to Pani rozroznianie ST i NT.
Czyz oba te dziela nie wychodza spod jednej reki, reki Boga?
Jak mozna uznawac jedna a nie uznawac drugiej?
Czy wiara w Boga dopuszcza cos takiego?
tesa1959 / 2011-06-18 15:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Aha, myślałam, że mówimy o Żydach w ogóle. Jeśli o tych mieszkających w Polsce, to oczywiście obowiązuje to samo prawo z Kodeksu Karnego, natomiast wg Prawa Bożego będzie sądził Bóg i nas i Żydów wedle uczynków.

Zastanawia mnie to Pani rozroznianie ST i NT.

Ja nie rozróżniam tzn. rozróżniam, ale wiem, że oba stanowią jedno. Są jednym i tym samym słowem Boga i nie można ich czytać w oderwaniu a w powiązaniu ze sobą.

Jak mozna uznawac jedna a nie uznawac drugiej?

Żydzi nie uznali Jezusa za Mesjasza i z tego tytułu nie uznają NT. Aby Ci to wytłumaczyć w czym jest rzecz, to tu na forum jest mało miejsca. Tak się składa, że na ten temat mogę powiedzieć bardzo dużo, bo to jest własnie kierunek skończonych studiów.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 16:15

Aby Ci to wytłumaczyć w czym jest rzecz...

Nie mus Pani tlumaczyc bo ja wiem w czym rzecz tylko zastanowilo mnie Pani stwierdzenie ze:

Nas obowiązuje prawo NT

Oobowiazuje nas rowniez prawo ST bo pochodzi od tego samego Boga. NT nie znosi ST a jedynie go wypelnia.
tesa1959 / 2011-06-18 16:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiście, że nie znosi ale wypełnia, ale to nie znaczy, że to "oko za oko" współgra z Jezusowym prawem miłości bliźniego i nieprzyjaciół. Czytając w ten sposób można dojść do przekonania, że Bóg ST był innym Bogiem niż NT, a to byłoby błędne rozumowanie. Jezus wypełnił prawo w sensie, że przyszedł aby nas zbawić i zbawił. Ale to teologia. Nie będę tego wykładać. Jedno jest pewne - nie można czytać ST w oderwaniu od NT, bo Jezus w NT wyjaśnia ST.
Oobowiazuje nas rowniez prawo ST

Tak, ale głównie (jeżeli chodzi o prawo) X Przykazań Bożych, które Jezus wytłumaczył przykazaniem miłości Boga i bliźniego. Nie ma innego prawa tylko prawo miłości Boga i bliźniego, które zawiera się także w X Przykazaniach.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 16:34

Oczywiście, że nie znosi ale wypełnia, ale to nie znaczy, że to "oko za
oko" współgra z Jezusowym prawem miłości bliźniego i nieprzyjaciół

Zapewne ponizszy vers z NT Pani zna.
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim samym sądem, jakim wy sądzicie, was sądzić będą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą" (Mt 7,1n).
tesa1959 / 2011-06-18 16:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiści, że znam. To dotyczy sądu Bożego. jeśli ktoś osądza ludzi może czasem i niesprawiedliwie, a sam przez to nie jest w porządku i nie tylko przez to, a także wykazuje się złym postępowaniem, to będzie sądzony przez tego jednego sędziego na końcu czasów.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 16:42
Czyli jest to nowotestamentowa wersja "oko za oko..."
tesa1959 / 2011-06-18 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, to nie jest nowotestamentowa wersja. To trochę bardziej skomplikowane. Trzeba by tutaj pogrzebać w historii narodu żydowskiego, jego prawach, którymi się rządzili zanim Bóg przez Mojżesza dał X Przykazań. Forum to nie jest miejsce na tak długie wykłady. Gdybyś był zalogowany tak jak ja, wtedy (bez namiarów na siebie) odpowiedzi i pytania szly by przez e-maile.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 17:25

Nie, to nie jest nowotestamentowa wersja.

Chyba jednak jest bo "oko za oko..." to tez byla proba okielznania ludzkich emocji.

X Przykazań

Widzi Pani nawet w liczbie tych przykazan Zydzi sie z Chrzescijanami nie zgadzaja.
tesa1959 / 2011-06-18 17:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Chyba jednak jest bo "oko za oko..." to tez byla
proba okielznania ludzkich emocji.

Tak, to było okiełznanie ludzkich emocji, ale było to jeszcze przed Dekalogiem (chyba? jestem już trochę wypompowana wymianą zdań z Tobą, ale dzisiaj idzie całkiem miło :) i nie jest to wersja NT. Poszukać Ci w NT wytłumaczenia tego? Ale już nie mam siły, może sam znajdziesz? Jeżeli bardzo Ci na tym zależy to poszukam później i napiszę przy innej okazji. Ok?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 18:12

...było to jeszcze przed Dekalogiem.

Dekalog (Księga Wyjścia 20)
"oko za oko..." bylo za dekalogiem (Księga Wyjścia 21, 23 - 25), (Księga Kapłańska 24, 19 - 20).
tesa1959 / 2011-06-18 18:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję za informację. Nie pamiętałam, w którym miejscu ST to było (nie znam na pamięć całego Pisma Św.). Wyjaśnić Ci jak to się ma do NT? Tylko nie teraz, bo mam pilną pracę na maszynie do szycia).
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-18 18:26

Wyjaśnić Ci jak to się ma do NT?

Nie musi Pani. Sam znajde.
tesa1959 / 2011-06-18 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Ale gdybyś miał trudności, to przy okazji kiedyś mogę to zrobić.
Natter / 2011-06-18 10:58 / Tysiącznik na forum
Nie znoszę wulgaryzmów,ale niekiedy trzeba nazwać rzeczy lub ludzi wg ich nacji.Ja ich nazywam potomkami Abrahama z prawego lub nieprawego łoża co uważam te określenia za bardziej estetyczne.Tylko dlaczego kochamy tak amerykanów?
tesa1959 / 2011-06-18 11:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tylko dlaczego kochamy tak amerykanów?

My? Mnie akurat irytuje nasza fascynacja USA i myślę, że nie jestem odosobniona. Jednak jestem daleka od dzielenia ludzi na nacje. Dla mnie ludzie dzielą się na dobrych i tych, którzy w życiu się pogubili. Nikogo nie dyskryminuję ani nie potępiam.

Najnowsze wpisy