Forum Polityka, aktualnościKraj

W sprawie Smoleńska nie ma co liczyć na USA

W sprawie Smoleńska nie ma co liczyć na USA

Money.pl / 2011-01-21 08:10
Komentarze do wiadomości: W sprawie Smoleńska nie ma co liczyć na USA.
Wyświetlaj:
zgred 2 / 153.19.47.* / 2011-01-24 09:03
Z daleka (USA) widać wyraźniej szaleństwa oszołomów żerujących politycznie na tragedii Smoleńskiej
jola arczytek / 91.94.59.* / 2011-01-22 23:27
Rosją a Polską jest czytelnym sygnałem dla obu krajów [zalatwcie to pomiedzy sobą].
Reszta to grzecznościowa formulka.
door / 83.12.255.* / 2011-01-23 01:04
. Oczywiście jesteśmy gotowi pomóc w każdy dostępny nam sposób, jeżeli Polska lub
Rosja nas o to poprosi".

Poprosimy?
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-06 14:50
...

"Oczywiście jesteśmy gotowi pomóc ..." - podobno prawdziwy dyplomata nigdy nie mówi "nie".

Zwróć jednak uwagę, że te słowa mówi zwykły obywatel USA (tyle że to doświadczony pilot wojskowy).

A nie wątpię, że dokładnie wiedział ( instrukcja nr ???) co może powiedzieć.

A o ile mi wiadomo, najwyższe oficjalne osobistości USA poza złożeniem kondolencji , nie sugerowały w najmniejszy sposób chęci jakiejkolwiek pomocy w śledztwie ( za wyjątkiem paru kongresmenów ).

Tą "chęć" pomocy widać jasno w słowach : " To jest w zasadzie sprawa między Rosją a Polską" .

To jest sztuka wypowiedzi, że zacytuję legendarne : " Jestem za , a nawet przeciw"
door / 83.12.255.* / 2011-01-22 18:50
Oświadczenie Philipa J. Crowleya warto przytoczyć w całości i w oryginale nie tylko dlatego, że było ono w Polsce przedmiotem różnorodnych medialnych manipulacji.

Rzecznik Departamentu Stanu, zapytany 20 stycznia po południu (późnym wieczorem czasu polskiego) o możliwość udziału amerykańskich instytucji rządowych w międzynarodowym śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej, oświadczył: „Nic nie wiem, by USA zostały poproszone o dostarczenie jakiejś szczególnej pomocy w śledztwie w sprawie tego wypadku. Oczywiście jesteśmy gotowi pomóc w każdy dostępny nam sposób, jeżeli Polska lub Rosja nas o to poprosi".



QUESTION: Thank you. My name is Thomas Siemienski, Polskie Radio, Poland/France. Mr. Crowley, the relationship between Poland and Russia are getting a little more complicated because of the Russian report about the reasons of the Polish president’s plane crash. Some officials in Poland say an international investigation would be useful in this issue, in this case, maybe with the – with American experts. Could the U.S. Government take in any way part in this investigation? And what’s your comment about this issue with two countries which are both your friends?

MR. CROWLEY: Obviously, as we’ve said many times, this was a tremendous tragedy for Poland. And it has been fully investigated. This is, at its heart, a matter between Russia and Poland. We understand the sensitivities and the emotions that sorting through these issues can create. I’m not aware that the United States has been asked to provide any particular assistance in the investigation of this accident. But obviously, we are prepared to help in any way that might be – that either Poland or Russia would contemplate. But at this point, it is – we certainly would hope that this – the investigation of this tragedy does not in any way impede improved relations between Russia and Poland.

http://fpc.state.gov/155031.htm
Brak Banana / 83.31.147.* / 2011-01-22 10:18
Ktoś miał nadzieję ma pomoc naszych "sojuszników "i "największych przyjaciół"?
Nie pomogą Polsce bo to narazi na szwank ich układy z Rosją
acomitam / 87.204.92.* / 2011-01-22 10:14
Miłość Polski do USA była, jest i będzie jednostronna. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu, a nie jest ono eksponowane. Kraj który skomle jak zbity pies, nie szanuje sam siebie, w polityce zagranicznej kieruje się dziwnymi prerogatywami, jakby nie wiedział co to jest własna racja stanu, który jest gotowy na każde skinienie nadstawić głowę, a za usługi nie każe sobie płacić, któremu brak godności i długofalowej wizji, który robi za frajera, wokół ma samych "przyjaciół", który sam się rozbroił i kwestie własnej obrony scedował na NATO, otóż taki kraj nie jest przez nikogo szanowany, nawet własnych obywateli. Trudno się więc dziwić, że USA traktują nas jak chłopca na posyłki czy przysłowiowego głupiego Jasia. A swoja drogą trudno im się dziwić, że nie maja ochoty dać się wmanewrować w konflikt polsko - ruski, tym bardziej, że postawili na poprawę stosunków z Rosją i Polska na razie nie jest im do niczego potrzebna.
ENERGIA BIERNA / 83.24.203.* / 2011-01-22 23:31
NIC DODAC NIC UJAC!...
trgonometr / 77.112.50.* / 2011-01-21 21:43
Według oświadczenia szubrawca maciarewicza razem z kreaturą z fatygowaną kreaturą rozmawiali z najważniejszymi senatorami ,efekt jego kłamstwa widzimy w oświadczeniu rzecznika departamentu stanu, ten nawiedzony nienawiścią bezgraniczną do wszystkich co nie uznają jego poglądów gdyby miał władzę taką jak Stalin, konkurowałby z nim kto więcej wymorduje swój naród.To nieobliczalny świr którego jak najszybciej należałoby odizolować od społeczentwa.
acomitam / 87.204.92.* / 2011-01-22 10:24
Za to Tusk... Oj tak, to wielki mąż stanu, urodzony przywódca, świetny strateg, nagradzany europejczyk, człowiek światły, bez cienia nienawiści, konkretny, nieskazitelny, którego słowo to coś więcej niż słowo, to symbol, przy którym blednie nawet Zawisza Czarny, to wreszcie człowiek który będzie ozdobą każdego salonu. Co tam Tusk.... A Michnik? Ooooooo... Zabrakłoby atramentu we wszystkich kałamarzach świata, żeby go wychwalić , żeby opisać wszystkie jego cnoty. Powiem jedno: nawet Pan Bóg nie jest godzien, aby wiązać Michnikowi buty.
wmichna / 2011-01-21 15:15
Prześlijcie tę wiadomość policmajstrowi i tancerce.
do psychiatry to się nadaje nie do USA / 195.117.255.* / 2011-01-21 13:49
do psychiatry to się nadaje nie do USA. Takiej histerii z powodu wypadku lotniczego to nie widzialem. To się da leczyć. Może pomóc psychiatra polski. Nie musi być amerykański. Są na to leki uspokajające. Warto też porozmawiać z psychologiem.
kuca / 83.23.199.* / 2011-01-21 15:50
Wyleczy nas niedługo tow. Putin i spółka.
Do tego celu bardzo nadają się luksusowe sanatoria na Syberii. Doborowe towarzystwo - pensjonaty na kilkadziesiąt tysięcy miejsc, krioterapia - 50 stopni, ścisła dieta i ciężka praca poradzą sobie z każdym schorzeniem
vokus111 / 178.235.208.* / 2011-01-21 13:48
...Ciekawe dlaczego np. Wietnam nie był problemem wewnętrznym kraju, albo dlaczego Irak czy Afganistan są oblegane przez amerykańskie wojska mimo iż do tej pory nie stwierdzono nawet prób stworzenia w tych krajach broni nuklearnej (przy czym w takim Iranie prowadzone są zaawansowane badania i nikt nic z tym nie robi)
velandil / 2011-01-21 14:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No litości, co za porównanie.... żenada
konserwa / 2011-01-21 13:03 / Tysiącznik na forum
Cóż ostatnio komisja Milera wystąpiła o pomoc do kolegów w USA, ale gazety o tym milczą. Tylko pamięta się "Antka Policmajstra" i Fotygę. Akurat USA maja duże doświadczenie w badaniu katastrof lotniczych może w tym pomogą. Jednak jeśli ktoś myślał , że spróbują arbitrażu miedzy Polską a Rosją to się srogo zawiódł, bo może Niedźwiedź wyliniały, głodny i kaprawy, ale to w dalszym ciągu Niedźwiedź.
tesa1959 / 2011-01-21 12:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
DO WSZYSTKICH PONIŻEJ.
Aż niedobrze robi się od tych wpisów. Jedni szkalują PiS, drudzy PO i to w niewybredny sposób. A gdzie godność każdego z Was? Ten język, tak nienawistny i odrażający świadczy o Waszej kulturze. Nikomu z Was nie przyszło do głowy, że sami z siebie robicie pośmiewisko w świecie, a przy okazji z Polski? Wstyd i hańba, a w dodatku zdania sklecone byle jak, bez żadnej logiki i stylu, ale z błędami ortograficznymi. I tacy z Was eksperci w sprawach polityki, a nawet pisać po polsku nie potraficie.
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:21
Szanowna Osobo - czy pamiętasz jak się naśmiewałaś z Kaczyńskiego że nie chce brać udziału w RBN?
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-06 16:25
..

Gdyby to na mnie wypadło, to bym się nie obrażał na RBN i jej uczestników, tylko tam bym poszedł i złożył poważnie , rzeczowo uzasadniony wniosek o jej rozwiązanie w trybie natychmiastowym.

Nie wiem, czy się "tessa1959" naśmiewała, ale zachowanie się tego Pana w tej sprawie, było tego śmiechu warte.
tesa1959 / 2011-01-21 12:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie naśmiewałam się, tylko nie podzielałam jego stanowiska w tej sprawie, a to ogromna różnica. Zresztą, ostatnio dyskusje na forum nie są dyskusjami i jak zauważyłeś zapewne, nie zabieram głosu. NIE MA Z KIM DYSKUTOWAĆ!!! Same obelgi, już nie tylko w stosunku do polityków, ale także w stosunku do siebie.
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:50
naśmiewałaś się pamiętam ten sarkazm i drwinę ....


Same obelgi, już nie tylko w stosunku do polityków,
ale także w stosunku do siebie.


lepiej na forum niż na "ustawkach" =)
tesa1959 / 2011-01-21 13:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

naśmiewałaś się pamiętam ten sarkazm i drwinę ....

Bezpodstawny zarzut. To, że byłam przeciwna takiemu stanowisku, nie znaczy, że się naśmiewałam. Jeżeli sądzisz inaczej, to znaczy, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo jesteś tak zaślepiony, że czytasz to co chcesz "wyczytać".
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:53
a dziś co sądzisz o raporcie MAK i wspieraniem tego raportu przez Donalda T. poza tym Macierewicz wymienił wszystkie błędy a kluczowym w tej sprawie był błąd Konwencji Chicagowskiej który dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE LOTÓW CYWILNYCH a lot 10 Kwietnia był LOTEM WOJSKOWYM co potwierdził przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso
tesa1959 / 2011-01-21 13:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od początku mówiłam, że przyczyny tej katastrofy powinny być badane u nas w kraju przy współudziale Rosjan, a lepiej jeszcze, przy udziale niezależnych ekspertów międzynarodowych. Było dla mnie niezrozumiałe, dlaczego wszystkie dowody zostały w Rosji i nie możemy doprosić się o swoją własność. A premier D. Tusk, o ile wiem, nie wspiera tego raportu - stwierdził jednoznacznie, że jest nie do przyjęcia. Oburza mnie tylko jego zbyt późna reakcja na ogłoszenie treści tego raportu. Natomiast Macierewicz (jak większość naszych parlamentarzystów) nie zachowuje się jak poważny polityk.
EURO STUDENT / 2011-01-21 14:17

nie zachowuje się jak poważny
polityk.

no widzisz kto mówi prawdę nie jest mile widziany...
tesa1959 / 2011-01-21 14:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I znów nie rozumiesz i zarzucasz mi stronniczość. Napisałam
ak większość naszych parlamentarzystów)

i też
przyczyny tej katastrofy powinny być badane u nas
w kraju przy współudziale Rosjan, a lepiej jeszcze, przy udziale
niezależnych ekspertów międzynarodowych.

Czytaj całościowo i ze zrozumieniem.
EURO STUDENT / 2011-01-21 14:56
Wymieniasz niepoprawnego Macierewicza za co ?

Co z Milerem, Klichem, Arabskim i Donaldem T.
tesa1959 / 2011-01-21 15:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

poza tym Macierewicz wymienił wszystkie błęd

dlatego, bo to Ty dałeś go na przykład, a ja odpowiadam ściśle na Twoje posty. Widzisz? Sam nie wiesz o czym piszesz i o czym dyskutujemy, a więc najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, potem poćwicz dyskusję na temat (nie czepianie się słów), a dopiero wtedy zabieraj głos na forum.
Przeczytaj jeszcze raz wszystkie wypowiedzi (swoje i moje).
zbyszek 52 / 46.112.56.* / 2011-01-21 13:37
Ale jak ty chcialaś wejść w posiadanie tych dowodów? To zależalo od ruskich czy przekażą czy nie. A przecież oni nie glupcy. Mieli oddać dowody i potem przyglądać się co Polacy będą z tym robić? Tusk gwarantuje jakąś uczciwość ale gdybyśmy zalożyli ( co oczywiście strzeż nas Panie Boże ) doszedlby Kaczor do wladzy. To przecież sledztwo skończyloby się jednym stwierdzeniem - zamach.
Nie wspominaj już o jakiejś komisji międzynarodowej. Do tej hucpy nikt się nie przylączy Dla fachowców od pierwszego dnia bylo jasne dlaczego ten samolot się rozbil i że wina leży po naszej stronie. To ta pisowska szumowina robi ludziom mętlik w glowie. Trzeba to przyjąć bo to jest prawda. I prawdą jest raport MAK. Brak tylko nagrań z wieży. Ale te nagrania już znamy i przecież one nie wybielają naszych. Poczekaj na raport Millera i prokuratury. Zobaczysz one będą pelne i może bardziej nieprzyjemne niż ten MAKu.
tesa1959 / 2011-01-21 14:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ ja nie kwestionuję naszej winy,która jest większa niż Rosjan, ale kontrola lotów też ma w tym swój udział. Przecież utwierdzali pilotów, że są na kursie i ścieżce, gdy samolot zboczył z kursu. Nie jestem ekspertem i nie zamierzam się na takowego kreować, ale na prosty chłopski rozum, jeśli lotnisko byłoby zamknięte z powodu mgły (a to należy do obsługi lotniska), piloci byliby zmuszeni odlecieć. Przecież nie raz jest tak, że dopiero o złej pogodzie i zamkniętym lotnisku pilot dowiaduje się zbliżając się do lotniska i nie zdarzyło się, aby ktoś lądował na zamkniętym lotnisku.
Nie wspominaj już o jakiejś komisji międzynarodowej.

Mówiłam o niezależnych międzynarodowych ekspertach, bo Rosjanom chyba nie zaufam nigdy, a i wszem i wobec jest wiadomo, że Polacy i Rosjanie nigdy szczerze się nie dogadają.
EURO STUDENT / 2011-01-21 14:21

Nie wspominaj już o jakiejś komisji międzynarodowej. Do tej hucpy nikt się nie
przylączy

kłamiesz. UE - Barosso powiedział że by użyła wszystkich możliwych prawnych metod do pomocy ale RZĄD POLSKI NIE ZGŁOSIŁ SIĘ Z PROŚBĄ O POMOC co pokazuje KŁAMSTWO Donalda T.


Dla fachowców od pierwszego dnia bylo jasne


dla ZAMACHOWCÓW chciałeś napisać, to by się zgadzało.


Zobaczysz one będą pelne i
może bardziej nieprzyjemne niż ten MAKu.


te papiery to samowerdykt w sprawie własnej winy czego oczekujesz ? przyznania się do winy Donalda T. i jego POmocników ?

dla mnie te dokumenty zanim zostaną ujawnione powinny być wrzucone tam gdzie ich miejsce - DO KOSZA NA SMIECI
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-06 15:28
...

Dziecko, spokojnie, nie denerwuj się.

Jeśli ten lot byłby uznany za wojskowy ( pomijam przyczyny, że uznany był za prywatny - bo to odrębna kwestia) sprawę prowadziłaby Wojskowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (polska).

I ta komisja może powołać rzeczoznawców i ekspertów choćby z całego świata.

Ale w badaniu wypadków lotniczych mogą brać udział : właściciel samolotu ( kraj, linie ), producent samolotu oraz kraj na terytorium którego zdarzył się wypadek.

Inne państwa (podkreślam państwa, a nie eksperci z tych państw powołani przez Komisję) mogą brać udział w pracach komisji, jeżeli mogą wnieść istotne ( sic!) informacje dotyczące tego wypadku.

Jeśli jakieś służby innych krajów mają takie istotne informacje ( o których nie wiemy na pewno - tylko przypuszczamy, że je mają), a nie zechcą ich ujawnić, to po sprawie.

Wyjątkiem jest bodajże tylko wypadek lotniczy powstały w wyniku terroryzmu.

Pozdrawiam
em96 / 151.83.61.* / 2011-01-21 13:23
Popieram, ale tylko pierwszą część. A zwłaszcza gdzie są dowody. Dlaczego do dzisiaj nie mamy naszych rejestratorów.
Macierewicz musi robić to co robi, bo są próby "zamiecenia wszystkiego pod dywan", a ponieważ to przedstawiciele PO nie zachowują się jak poważni politycy manipulując mediami, podając nieprawdziwe lub spreparowane informacje, musi wykorzystać inne dostępne możliwości.
velandil / 2011-01-21 14:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Macierewicz musi robić to co robi

A co on robi poza sianiem zamętu i biciem piany przed kamerami? Myślisz, że w kontaktach z Rosjanami coś dobrego by takim zachowaniem wskórał? PiS tylko ciągle głośno krzyczy, ogłasza zdradę, hańbę zmowę i zamach. Tak chciałbyś z Rosjanami rozmawiać? Jak myślisz jaka byłaby ich reakcja? Od samego początku było jasne, że będą małe szanse na niezależne i obiektywne śledztwo, bo całe zdarzenie miało miejsce na terytorium Rosji, a każdy choć odrobinę trzeźwo myślący człowiek dobrze wie czego można się po Rosjanach spodziewać i że będą dążyć raczej do ukręcenia łba całej sprawie - za dużo było niejasności związanych z tym wypadkiem. I powiedz co wskórałaby UE, gdyby się za nami wstawiła? Co zrobiłyby USA? Rosja to nie Białoruś, nie nałożą na nią embarga i nie cofną wiz wjazdowych czołowym politykom, bo wszyscy mają zbyt dużo do stracenia żeby ryzykować takie popsucie stosunków z "Ruskimi".
em96 / 151.81.49.* / 2011-01-23 00:20
"...Tak chciałbyś z Rosjanami rozmawiać?..."

Przede wszystkim z Rosjanami nie rozmawiałbym, bo to nie ma sensu. Wiadomo czym każde rozmowy z nim się kończą.

"...Od samego początku było jasne, że będą małe szanse na niezależne i obiektywne śledztwo...(...)i że będą dążyć raczej do ukręcenia łba całej sprawie '

I tylko dlatego mam im to ułatwiać, przyjmować z pokorą ich kłamliwe pomówienia i nawet nie próbować protestować...? - Nonsens.
Jaki dzisiaj byłby świat, gdyby tak wszyscy postępowali...? - Mielibyśmy jeszcze niewolnictwo w środku Europy.
Jak można w ogóle tak myśleć, mając na uwadze poniesione ofiary ludzi ginących w wojnach ? A może jesteś zdania, że niepotrzebnie Polska broniła się przed agresją i właściwie to my wywołaliśmy II wojnę, nie akceptując agresji Niemiec...?
Ustępstwa innych państw wobec Niemiec przed II wojną doprowadziły do jej wybuchu. Sytuacja może się powtórzyć i nie dlatego, że postępujemy twardo, ale dlatego, że na to pozwolimy okazując słabość, ustępliwość, niezdolność do zdecydowanych działań.
Zwierzętom nie można okazywać słabości, bo Cię zdominują - zapytaj tresera...
velandil / 2011-01-23 19:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Przede wszystkim z Rosjanami nie rozmawiałbym

No tak, Ty byś od razu z husarią na Moskwę wyruszył, żeby wydrzeć czarne skrzynki siłą...

mam im to ułatwiać, przyjmować z pokorą ich kłamliwe pomówienia i nawet nie próbować protestować...?

Nic podobnego!!! Ale międzynarodowy foch w stylu Kaczyńskiego to nie jest jedyna forma sprzeciwu. Powiedziałbym nawet że jest to jedna z najgorszych i najgłupszych jakie można wybrać.
Z Rosją można i trzeba rozmawiać. Nie gwarantuje to oczywiście wyegzekwowania 100% postulatów, ale pozwala uzyskać wiele nie psując przy tym doszczętnie stosunków polsko-rosyjskich, które nigdy do łatwych nie należały. Jak pisałem już wielokrotnie, wszelkie rozwiązania awanturniczo-siłowe jakie uskutecznia Kaczyński z nawiedzonym Macierewiczem doprowadziłyby jedynie do tego, że Rosjanie nie tylko odcięli by nas od dostępu do wszelkiego materiału dowodowego z katastrofy smoleńskiej, ale też zerwali by wszelkie stosunki z Polską. Sam sobie wydedukuj która forma działań przyniosłąby więcej strat.
aleksx / 2011-01-23 00:40 / Bywalec forum
Sukces dwóch lat twardej polityki J.K. Merkel w imieniu UE wyraziła swoje niezadowolenie w sprawie embarga na polską żywność. Tym się pochwalił osobiście J.K.
No comments
em96 / 151.83.32.* / 2011-01-23 01:10
To, gdzie Ty tutaj widzisz "twardą" politykę. To jest właśnie ta polityka ustępstw o czym doskonale wiedzą... i budują drugą rurę...
A my dzięki SLD (zablokowało budowę rury z Norwegii) będziemy w "szachu": zakręcą gaz, ciężkie tankowce nie przepłyną dzięki PO. Będziemy płacić ciężką kasę za gaz, albo kajakami go sprowadzać...
Tak "różowoczerwoni" troszczą się o przyszłość Polaków... Na całą Europę i pół Azji będziemy harować jak muły...
Teraz widzę, że z tą "błyskotliwością" rozumowania i kojarzenia faktów jesteście mułami Europy...
aleksx / 2011-01-23 01:18 / Bywalec forum

To, gdzie Ty tutaj widzisz "twardą" politykę. To jest
właśnie ta polityka ustępstw

Oj to nawet Jarosław Kaczyński jest dla Ciebie za miękki. No nic pozostaje tylko organizować drugą wyprawę na Moskwę to może zrozumieją.
zbyszek 52 / 46.112.56.* / 2011-01-21 14:14
Nie sluchaj PO, nie sluchaj PIS. Z mediów wybieraj to co uważasz za stosowne. Ale sluchaj fachowców w tym wypadku akurat od lotnictwa. Przecież wszyscy no może wszyscy których wypowiedzi sluchalem a wypowiadali się też koledzy tych co zginęli i nie slyszalem zeby któryś mial wątliwości dlaczego doszlo do katastrofy. Zresztą E. Klich powiedzial jednoznacznie, że ten samolot nie mial szans wylądować. Bo czy może wylądować samolot kiedy poloci nie widzą ziemi. Spróbuj jechac samochodem we mgle to zobaczysz. Zresztą masz pewnie takie doświadczenie. Niedawno rozbilo się kilkadziesiąt samochodów bo byla mgla. A jaką one mogly jechać prędkością? 20, 30 na godzinę? Ja nie nialbym nic przeciwko temu, żeby to ruscy okazali się winni. Ale jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek.
em96 / 151.83.32.* / 2011-01-23 00:41
Pytałem już. Skąd masz dowody, że piloci nie widzieli ziemi, skąd masz dowody, że była mgła, która wykluczała lądowanie, skąd masz dowody, że chcieli lądować. Kto Ci dał te dowody i gdzie one są.
Dlaczego do dzisiaj nie mamy rejestratorów ?
Dlaczego uniemożliwiają każde działanie mogące cokolwiek wyjaśnić ? Tak postępuje niewinny "jak niemowlak"...
"Przyrzeczenia" podejrzanych nie poparte niczym są dla Ciebie dowodem...? - Gratuluję naiwności...
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-06 16:05
...

"Skąd masz dowody, że piloci nie widzieli ziemi,..."

Ano stąd, że rąbnęli skrzydłem w drzewo.

Rozpiętość TU154 to niecałe 40 metrów, czyli po około 20 metrów w lewo i w prawo z kabiny pilotów!!!

Raz ( jako pasażer ) lądowałem we mgle na Okęciu .

Załoga poinformowała nas, że krążymy bo nie ma warunków do lądowania, po ok. półgodzinnym krążeniu, podano komunikat , warunki się poprawiły i zaczęliśmy lądować ( powiedziano nam też wcześniej o ewentualnej opcji lądowania w innym mieście jeśli warunki się na Okęciu nie poprawią).

Koszmarne uczucie gdy za oknem nic nie widać ( nawet końca skrzydeł !!!) a samolot opada. jakby w nicość, w białą watę.

Ale nad samą płytą lotniska mgła była mniejsza i z biciem serca zobaczyliśmy światła na pasie.
Uwierz, od momentu gdy zobaczyliśmy te światła, to po kilku sekundach samolot już dotykał pasa!

Z mglą nie ma żartów, "Zbyszek52" ma rację.
EURO STUDENT / 2011-01-21 14:24
takie brednie piszesz że napiszę krótko

NIE CZYTAĆ
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:05
"Super Express": Łukasz M. radny PO w radzie warszawskiej dzielnicy Praga - Północ molestował
16-letniego chłopca. Na jego komputerze znaleziono ok. trzech tysięcy zdjęć nagich dzieci. Radny
usłyszał już zarzuty.

Sprawa Łukasza M. trafiła do sądu po tym, jak na policję zgłosiła się matka 16-latka. Kobieta
twierdziła, że syn jest szantażowany przez radnego. Łukasz M. miał robić nastolatkowi nagie zdjęcia
i straszyć, że je ujawni, jeśli chłopak się z nim nie prześpi - informuje "Super Express".

Łukasz M. usłyszał już dwa zarzuty: szantażu groźbami ujawnienia zdjęć nastolatka oraz posiadania
treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Jak twierdzi Renata Mazur rzecznik Prokuratury
Okręgowej Warszawa Praga, radny przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się dowolnie karze.

Jak nieoficjalnie podaje "Super Express" Łukasz M. miał sam zaproponować sobie karę - dwa lata
więzienia w zawieszeniu na pięć lat.
velandil / 2011-01-21 14:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Super Express - oto wiarygodne i obiektywne źródło informacji wg euro studenta!
Nie czytajcie GW i nie oglądajcie TVNu, Super Express prawdę Wam powie!
aleksx / 2011-01-21 12:14 / Bywalec forum
Widzę że prasówka wykonana i JEST ZNALAZŁEM będzie afera. Nie ważne, że nie na temat, ale co tam ważne żeby dokopać. Nie ważne, że może "opluje" przy okazje innych i może trochę Nas wszystkich, ale cel uświęca środki.
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:24
podziękuj twojemu koledze z pracy Łukaszowi M. albo Ryszardowi C. nie wmawiaj mi że pluje na Ciebie ujawnianiem faktów ... polityka to wszystkie tematy a money jest polityczną stroną.
velandil / 2011-01-21 14:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Student, nie wstyd Ci? Jesteś w stanie w ogóle pojąć jak bardzo się ośmieszasz?
aleksx / 2011-01-21 12:32 / Bywalec forum

podziękuj twojemu koledze z pracy Łukaszowi M. albo Ryszardowi C.

poddaje się :(.
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:42
nie smuć się. Wierzę w dobrą część Platformy Obywatelskiej. Sam PiS sobie nie poradzi przecież ale Wy musicie zrozumieć że walczycie samolubnie a wasz przedstawiciel z najwyższej półki Donald T. to największy wróg Polski od roku 1939
aleksx / 2011-01-21 12:59 / Bywalec forum
Moja osobista opinia.
Obecny premier jest dobrym Premierem, może nie idealny.
Nie wyobrażam sobie powrót J. Kaczyńskiego i jego ekipy do władzy. Co do katastrofy smoleńskiej. 80% naszej winy 20% po stronie rosyjskie. Nie wierzę w planowany zamach tylko w "burdel" po naszej i ich stronie. Klich powinien się podać do dymisji, ale może z tym poczekamy do końca naszego raportu. Zawiodłem się co do Rosjan, a mianowicie w jakiej formie przedstawili raport., Potrafię ich zrozumieć, dbają o swoje interesy i chcą osłabić innych.
kuca / 83.23.199.* / 2011-01-21 16:02
Zobaczyłeś tylko wierzchołek góry lodowej. Tyle to rozsądny człowiek wiedział tydzień po katstrofie, ale przecież wtedy to było oszołomstwo nie ufać Rosjanom.
Rosjanie nie chcą nas osłabić. To stało się już dawno. Chcą nas zniszczyć lub unieszkodliwić, ponieważ taki jest ich interes geopolityczny. To jest ich oficjalny program polityczny.
Możesz wierzyć w różne bajeczki które opowiadają media, ale rzeczywistość nie wygląda ciekawie. DO tego najgorszy premier, prezydent i rząd, co nie zdarzyło się chyba w historii Polski. Łupią nas z kasy jak nikt inny. To można porównać chyba tylko z okupacją
zbyszek 52 / 46.112.56.* / 2011-01-21 14:19
Pięknie wypunktowaleś. Spokojnie i do rzeczy. Więcej takich na forum.
em96 / 151.83.32.* / 2011-01-23 00:52
"...Nie wierzę w planowany zamach tylko w "burdel" po naszej i ich stronie..."

I przez ten "burdel" mam rozumieć, gdzieś im się "zapodziały" rejestratory...?
- Naiwny frajer.
Zejdź na ziemię.
Poczytaj o "nieoficjalnej polityce" po tamtej stronie i nie bredź, bo ubliżasz świadomym forumowiczom, a później będziesz miał "żal", że tym samym Ci się rewanżują...
aleksx / 2011-01-23 01:02 / Bywalec forum

Poczytaj o "nieoficjalnej polityce" po tamtej stronie

Możesz mi wskazać gdzie są takie informacje? Masz jakieś wtyki w Moskwie, bo nie sądzę aby się tym chwalili.
em96 / 151.83.32.* / 2011-01-23 01:21
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/w;brytania;litwinienko;otruty;polonem;-;zrodla;medyczne,157,0,204189.html

Proszę bardzo. Jak ktoś chce, to wcale daleko nie trzeba szukać. Nawet Money o tym pisało.
W internecie możesz znaleźć dużo więcej informacji o "nadzwyczajnych zbiegach okoliczności" w wykonaniu tamtejszej władzy... A dzień wszystkich "zbiegów okoliczności z całego świata", był właśnie 10 kwietnia 2010, o godz. 8.41.06 w Smoleńsku... - Pewnie o tym nie wiedziałeś...
em96 / 151.83.32.* / 2011-01-23 01:26
"...nie sądzę aby się tym chwalili..."

Właśnie. Już wiele razy krytykowałem tą bezdenną polską naiwność...
EURO STUDENT / 2011-01-21 12:03
"Super Express": Łukasz M. radny PO w radzie warszawskiej dzielnicy Praga - Północ molestował 16-letniego chłopca. Na jego komputerze znaleziono ok. trzech tysięcy zdjęć nagich dzieci. Radny usłyszał już zarzuty.

Sprawa Łukasza M. trafiła do sądu po tym, jak na policję zgłosiła się matka 16-latka. Kobieta twierdziła, że syn jest szantażowany przez radnego. Łukasz M. miał robić nastolatkowi nagie zdjęcia i straszyć, że je ujawni, jeśli chłopak się z nim nie prześpi - informuje "Super Express".

Łukasz M. usłyszał już dwa zarzuty: szantażu groźbami ujawnienia zdjęć nastolatka oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Jak twierdzi Renata Mazur rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, radny przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się dowolnie karze.

Jak nieoficjalnie podaje "Super Express" Łukasz M. miał sam zaproponować sobie karę - dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat.
pseudowizyta / 79.185.174.* / 2011-01-21 11:53
Wizyta Maciarewicza zakończyła się niczym, tak jak było do przewidzenia.
czekista / 79.188.238.* / 2011-01-21 11:50
a w wolnej chwili czytajcie wiersze szymborskiej chwalącej stalina i komunizm.
aleksx / 2011-01-21 11:59 / Bywalec forum
Tylko krowa nie zmienia poglądów. Lepiej się przyznać do błędu niż w nim trwać. A co sądzisz o Leszku Kołakowskim też Ci nie pasuje. Czy Wy macie jakieś autorytety? Mamy mało polaków których świat "docenił" nie plujcie na nich bo, to świadczy o Waszej małości.
mniejwiuęcej / 61.35.191.* / 2011-01-21 17:37
towarzyszu, "ta krowa" nie zmieniła poglądów!. Nie zmieniły poglądów inne krowy i czort jeszcze wie, jak tych sprzedwaczyków i zdrajców określić. A wiesz dlaczego, ano dlatego, że w PRL-Bis jest to zupełnie niepotrzebne. Zmieniły się jedynie slogany. Swołocz, ta z krwi i kości, zdegenrowana bolszewicką mentalnością, pozostała i ma się dobrze, a powinna gnić w więzieniach, zamiast się przepasywać orderami.
kuca / 83.23.199.* / 2011-01-21 16:06
My mamy Mamy Papieża Polaka, kard Wyszyńskiego - to są giganci, dzięki którym możesz swobodnie pisać i żyć. Jest wielu innych - czasu i miejsca by starczyło do pisania.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy