Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wall Street napędzi wzrosty na GPW? Jest szansa

Wall Street napędzi wzrosty na GPW? Jest szansa

skomentuj
Wyświetlaj:
no comment / 89.77.204.* / 2014-10-24 08:53
Jedyny komentarz do tego tytułu to: no comment
Obniżam rekomendację / 37.128.10.* / 2014-10-24 00:10
Dwie godziny przed końcem sesji w Stanach ruszyła ostra wyprzedaż po dystrybucyjnym podskoku po kolejnych dennych danych z gospodarki, którą PPT z trudem zatrzymało ostatkiem sił tuż przed samym końcem sesji, sztucznie podciągając indeksy dla zatarcia fatalnego wrażenia na czym ten podskok się opierał.
Sygnałem była wiadomość o izolowaniu pacjenta podejrzanego o Ebola w Nowym Jorku, co wywołało panikę wyprzedaży, czyli widać na jak cienkim lodzie ten chocholi taniec się odbywa.

Kupna żadnego nie ma, bo inwestorzy doskonale wiedzą, co warte są wyniki zmanipulowane skupowaniem własnych akcji dla "robienia" zysków na papierze, za pożyczone, bo inaczej nie mają już jak zarabiać, ani w co inwestować, kiedy nie ma popytu na kredyty, bo starych nie ma czym spłacić.
Oprocentowanie obligacji ostro poszybowało w górę, co świadczy o rosnącym braku gotówki na rynku.

General Motors po "wynikach" skończył na -1.21%.

Po sesji z kolei kurs Amazon spadł o ok. -11%, bo obniża prognozy, zwiększone wydatki nie przełożą się na wzrost sprzedaży i zysków w sezonie świątecznym, co mocno wystraszyło inwestorów nabranych na obiecanki cacanki..

Kolejne wskaźniki pokazują pogarszanie się sytuacji gospodarki.

Indeks wytwórczości Kansas City Fed spadł na 4, przy oczekiwaniu bez zmian 6.

Indeks aktywności rynku budowlanego Atlanta Fed i 90-dniowe prognozy spadł na najniższy poziom od początku 2012 roku, co świadczy o spadku popytu.

Rośnie panika tych, co pożyczali na podwyższony procent firmom inwestującym w łupki, jako kolejna mania po dot.com i bańce kredytowej na rynku nieruchomości właśnie pęka, bo przychody nie pokrywają rosnących kosztów i pod znakiem zapytania stawiają możliwości spłaty potężnych długów, na czym ten kolejny domek z kart został oparty. Widać to po mocnych spadkach firm z tego sektora i skoku oprocentowania w ostatnim czasie -14% od końca sierpnia, znacznie większych niż indeksu S&P500 (-3,8%).

Energy stocks led the plunge earlier this month in U.S. equities and the cost of borrowing rose. The Energy Select Sector Index is down 14 percent since the end of August, compared with 3.8 percent for the Standard & Poor’s 500 Index. The yield for 190 bonds issued by U.S. shale companies increased by an average of 1.16 percentage points.
IT manager / 46.254.72.* / 2014-10-24 08:45
człowieku, kto ci płaci za pisanie takich bzdur? nie szkoda ci swojej opinii, która zaraz po IP pójdzie w eter?
Takie reko można potłuc / 109.243.127.* / 2014-10-24 08:35

Obniżam rekomendację

W zeszły piątek rekomendowałeś branie S na 2400...depozyt już uzupełniłeś?
Mamy już przechlapane / 37.128.10.* / 2014-10-23 23:02
Kradzież danych przez hakerów z GPW to najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia, które naturalnie będzie bagatelizowane, bo musi się odbić na zaufaniu do samej instytucji.
Żadne tłumaczenia nie zmienią faktu braku dbania o zabezpieczenie interesów i danych dotyczących działań klientów wraz z ich hasłami itp.
1 2
na koniec starsze
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy