Forum Polityka, aktualnościKraj

Warszawę czeka komunikacyjny horror

Warszawę czeka komunikacyjny horror

skomentuj
Wyświetlaj:
Zbignief / 77.112.131.* / 2008-05-17 14:42
No niech odezwie się ktoś kto ma jakiś jasny pomysł jak przeprowadzić budowę metra bez zakłucania ruchu drogowego???!!! Sami półgłowi amatorzy na tym forum są?
Żałośni...
Pajchiwo / 2008-05-17 23:20 / Tysiącznik na forum
heh - po co właściwie ten komentarz?

Pewnie, że budowa metra zakłóci mocno komunikacje i pewne jest, że bezrozumny konsumpcjonizm mieszkańców Warszawy (celowo nie piszę tylko o Warszawiakach) doprowadzi do protestów w tej materii.
I nie widzę w tym niczego dziwnego - jakikolwiek pomysł by nie został "wydumany" ani nikt go nie wdroży, ani nikt nawet na niego nie spojrzy, ponieważ nie ma już czasu na takie sprawy.
Na sprawach technicznych się nie znam, ale (czysto teoretycznie od strony zarządzania) widzę pewne możliwości.
Jednym z dwóch sposobów rozwiązania problemu IMHO było by rozłożenie budowy na kilka etapów - ale to już nie jest możliwe, ponieważ wszyscy Prezydenci (i p.o.) oraz Rada do tej pory podchodzili do tematu ostrożnie (czytaj - nie robili niczego czego nie musieli robić). Skutkiem jest opóźnienie robót i prace w jednym terminie w całej Warszawie.
Drugim sposobem było by zrezygnowanie z Euro 2012 - i w konsekwencji rezygnacja z modernizacji w ogóle. Co do samego Euro to jest to niegłupie, ale Warszawa aż się prosi o coś więcej niż bieżące remonty. Zresztą korki niedługo i tak zmusiły by nas ich do zrobienia czegoś z tym problemem, ale pewnie była by to już sprawa następnej kadencji, więc może tradycyjnie nikt nie kiwnął by na razie palcem udając, że problemu nie ma...
Andre7 / 2008-07-01 18:24 / Tysiącznik na forum
Codziennie jeżdzę po Warszawie i wcale nie jestem przekonany że budowa metra drugiej linii metra jest sensowa. Jest sporo miejsc gdzie można rozkorkować przejazd małym nakładem środków. Dla przykładu ulica Prosta odcinek między rondami ONZ i Daszyńskiego (zwężenie z 2 do 1 pasa ruchu na kawałku), Andersa do placu Bankowego jest miejsce na 1 pas więcej do centrum, Wołowska do Woronicza (koljne zweżenie do 1 pasa na kawałku drogi), nie wspomnę o wiadukcie/tunelu na Dolince Służewieckiej. Jest świetny projekt Szybkiej Kolei Miejskiej w oparciu o gotowe tory za CH Arkadia, z gotowymi mostami przez Wisłe. To kosztuje ułamek tego co trzeba wydac na budowę linii metra !!
Budowa metra zadłuży budżet miasta na najbliższe 50 lat, a nie zastąpi tych prac i wcale nie poprawi tak bardzo sytuacji. Dla wątpiących w powyższe herezje proponuje w godzinach porannego szczytu przejechać sie z Ursynowa do Centrum, czyli na trasie gdzie jest już (w tych godzinach zapchana ludzmi na maksa) linia metra.
leiho / 2008-05-17 13:29 / "Tu Ne Cede Malis"
BARDZO swietny pomysł HAHAHA - inwestorzy z całęgo swiata, ktorzy jada u nas na spotkania biznesowe, ucieszą się, ze stoją w korkach po 4 godziny. Z pewnoscią przyniesie to wiecej nowych inwestycji, miejsc pracy, prestiżu Warszawie :)) Gdzie rodzą tych idiotów, ktorzy planują unieruchomić miasto i sprawić by kojarzyło się z XVII -wieczną wsią?
jan kowalski / 2008-05-17 14:00 / Tysiącznik na forum

Gdzie rodzą tych idiotów, ktorzy
planują unieruchomić miasto

po prostu HGW ma tyle pojęcia o rządzeniu tak dużym miastem ile moja kobyła. No, cóż, ale warszawiacy sami sobie zafundowali taki los i wcale nie jest mi ich zal.
ppppp / 85.222.100.* / 2008-05-18 10:01
wracaj do swoej kobyly!
jan kowalski / 2008-05-18 11:05 / Tysiącznik na forum
z chęcią, bo rozumem i inteligencją bije na glowę cały ten TUSKOLAND. Ona ma chociaż siano w żołądku, a nie we łbie.
Elendir / 2008-05-19 08:05 / Łowca czarownic
Czy należy rozumieć że również dyktuje Ci Twoje teksty?
abysięspełniło! / 213.158.196.* / 2008-05-17 12:04
i to się powinno doceniać. Zablokować tą gangrenę, jaką jest Warszawa! Jeżeli się to uda zarządzającym tym dziadostwem, to dopiero będzie sukces.
Pajchiwo / 2008-05-17 23:25 / Tysiącznik na forum
Ale kogo sukces?
I co z właściwie tym postępowaniem chcesz osiągnąć?
Jakieś kompleksy leczysz takim pisaniem?
horrorjaknic / 213.158.196.* / 2008-05-18 12:20
po kolei: sukces dla tych, którzy twierdzą od dawna, że owa stolica jest jedną wielką wiochą (co zresztą potwierdza obiegowe powiedzono, że prawdziwych warszawiaków spotkać tam można wyłącznie na Powązkach), po drugie podobnym postępowaniem nic się nie osiągnie, ponieważ "postępowanie" to jest gadaniem na puszczy, jak działanie tych, którzy kreują tą wielką wiochę na metropolię, po trzecie o jakiż to kompleksach można mówić, skoro przecież o wiochę chodzi?
Pajchiwo / 2008-05-18 12:58 / Tysiącznik na forum
Ale po cholerę to robić?
Nikt na tym przecież tak naprawdę nie zyska.
No oprócz ludzi którzy po prostu nie lubią tej betonowej wioski, ale nawet oni uzyskają tylko chwilową satysfakcję, ponieważ nic to na dłuższą metę nie zmieni - alternatywy nie ma.
IMHO dobrze, że jest tu gdzie jest - inne miasta są przynajmniej pozbawione wszystkich "uroków" stolicy i fajniej się w nich żyje, bo dalej od wielkich pieniędzy które przyciągają wszelkie kanalie.
A co do imigracji zarobkowej - to fakt, z moich obserwacji wynika, że co 4-5 "Warszawiak" ma przynajmniej pokoleniowy "staż". Ale co w tym złego? To przecież to samo co emigracja do WB, czy Niemiec. I tu i tam są głupcy, którzy uważają, ze teraz są lepszymi ludźmi od tych których zostawili - i to też dobrze, niech sobie poprawiają humor. :)
horroruciągdalszy / 213.158.196.* / 2008-05-18 16:04
to, że W-wa jest męcząca każdy wie, może tym bardziej, jak się próbuje po niej przemieszczać. Nerów nawet tyle nie kosztuje owo przemieszczanie, zresztą pośród etatowych ścigaczy, przemieszczających się nerwowo z pasa na pas, aby tylko jeden czy dawa samochody ominąć i następnie i tak na czerwonym świetle hamować, o wiele więcej kosztuje nerwów mentalność instytucji usytuowanych w W-wie, dążących z uporem maniaka do centralizacji decyzji i wpływu na wszystko, co tylko możliwe. Efekt z tego oczywiście marny, dla stolicy, a dla najbliższej okolicy wręcz destrukcyjny.
skomentuj

Najnowsze wpisy