Forum Polityka, aktualnościPolityka

Warszawiacy nie chcą głosować na LPR

Warszawiacy nie chcą głosować na LPR

Money.pl / 2007-09-10 08:26
Komentarze do wiadomości: Warszawiacy nie chcą głosować na LPR.
Wyświetlaj:
fanromana / 83.12.183.* / 2007-09-10 09:31
romek, trochę wazelinki i dawaj do Torunia. Może ociec co pomoże ???
feluś / 91.94.140.* / 2007-09-10 08:26
A w cholerę z oszołomami, katolickimi ortodoksami i ekstremistami! To oni najwięcej mącą, choc mają najmniejsze poparcie. Narzucają społeczeństwu ustawy sprzeczne z konstytucyjną zasadą wolności wyznania, zmuszają innowierców i bezwyznaniowców do wysyłania dzieci w szkolę na naukę katolickiej religii, bo przecież będą mieć ją na swiadectwie i będzie miało to wpływ na średnią, a może i uzyskanie w przyszłości pracy. Do dupy z takim państwem, które tak szanuje wolności obywatelskie!
marek 19-53 / 83.24.72.* / 2007-09-10 09:00
1. Nikt nikogo nie zmusza
2. Ocena z wybranego przedmiotu będzie (ewentualnie) wliczana do średniej. Można wybrać etykę..
3. Nauka jeszcze nikomu nie zaszkodziła a religia to znaczący element historii i kultury cywilizacji zachodniej.
4. Proszę mi wyjaśnić z jakiego powodu wszelkiej maści liberałowie, niewierzący, ortodoksi innych wyznań, lewacy etc. głoszą to tylko w teorii, dla maluczkich, a swoje dzieci posyłają do szkół katolickich - najchętniej o podwyższonym rygorze.
Agit / 80.238.110.* / 2007-09-10 14:35
Moim zdaniem sama religia w szkole jest wypaczona. W innych krajach nauka religii opiera się na nauce o Katolicyzmie, Protestantyzmie, Islamie, Buddyzmie... O różnicach między tymi religiami itd.
A w Polsce? W Polsce jest tylko Katolicyzm i już. Czyta się biblię, uczy przykazań na pamięć itp. Szkoła jest od nauki o religii a nie od propagowania treści religijnych. Dlatego potem dziecko wychodzi ze szkoły i mówi "Islamista = Terrorysta".
Moje dziecko będzie chodziło do kościoła w niedzielę a w szkole na Etykę.
marek 19-53 / 83.24.1.* / 2007-09-10 17:36
A więc jest wybór. I o to chodzi.

Jakoś dziwnie trudno mi uwierzyć, że uczy ich tego katechetka na religii w szkole. Jeżeli ma takie opinie, to wynikają one raczej z czytania nagłówków w gazetach czy wyłapywaniu sformułowań z programów radiowych i telewizyjnych.

Jeszcze trudniej mi sobie wyobrazić naukę
O różnicach między tymi religiami itd.
.

Kto by miał tego uczyć, jak mają to pojąć kilku- kilkunastoletnie dzieci. . A czemu pominą Pan Judaizm.
To dopiero mętlik w głowach. Jak Pan zamierza wytłumaczyć dziecku sprzeczność świętej wojny z nie zabijaj, współistnienia systemu kastowego, mordowania wdów, pogardy dla gojów z miłuj bliźniego.

Czy może Pan wskazać jedno przykazanie, które jest szkodliwe z punktu widzenia etyki.

Żyjemy w określonym miejscu, nasza kultura, etyka i prawo oparte są o pewną tradycję.
alfa_nb / 2007-09-10 12:52
W podstawowych szkołach publicznych dzieci mają do wyboru : religia lub "okienko" w środku zajęć.
O presji środowiska nie muszę mówić... Znaczy to tyle, że szkoły publiczne są WYZNANIOWE (logika, panowie !)
Nauka religii może szkodzić - jeśli jest selektywna i nie dopuszcza różnorodności treści wyznaniowych.
Boję się ortodoksji wszelkiej maści, również tej rzymsko-chrześcijańskiej, ubierającej się w miałki kostium "wartości cywilizacji zachodniej".
Naszym katolikom brakuje niestety klasy i pokory Jana Pawła II.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-09-10 11:40
Marku weź tylko pod uwagę, że to są szkoły PUBLICZNE nie wyznaniowe! Więc czy wprowadzanie takich reguł jest na pewno uzasadnione?
marek 19-53 / 83.24.1.* / 2007-09-10 17:51
Trudno mówić o szkole wyznaniowej z powodu jednej lekcji. W dodatku dobrowolnej.

Wcale nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania, Kościół zresztą też. O ile pamiętam, to sejm I-szej kadencji przeniósł religię do szkół. To laicki rząd Mazowieckiego chciał odsunąć dzieci i młodzież od zbyt bliskiego kontaktu z Kościołem. Chciał mieć nad tym kontrolę.

Przy kościołach powstawały szkoły katechetyczne, kółka zainteresowań, place zabaw. Dzieci i młodzież spędzały tam czas zamiast szwendać się po ulicach i rozrabiać.
To obawa lewicujących polityków i "entelegientów " przed wpływem Kościoła była motorem tego kroku. Wcześniej komuna wyrzuciła religię ze szkół z tych samych powodów.
normalny / 217.76.116.* / 2007-09-10 08:46
nigdy wiecej KACZYNSKICH GIERTYCHA I LEPPERA.
Tacy ludzie zapewnia nam brud smrod i pana Rydzyka.

Najnowsze wpisy