Forum Forum inwestycyjneFundusze

WARSZTAT INWESTORA - programy i narzędzia, które pomagają w inwestowaniu

WARSZTAT INWESTORA - programy i narzędzia, które pomagają w inwestowaniu

Redakcja forum / 2005-12-16 06:40
Codzienny zestaw wiadomości, analiz, wyliczeń, porównań - wiele ich dostarcza Money.pl. Jakie programy i narzędzia wykorzystujecie na co dzień? Które są najbardziej przydatne, by mieć przegląd potrzebnych informacji pomocnych przy decyzji, w co inwestować?
Zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami - na pewno przydadzą się innym. Na autorów wypowiedzi czekają upominki.
Wyświetlaj:
art.pi / 2006-01-07 22:53
Pierwsza rzecz to założyć dobry rachunek brookerski. Ja mam w BOŚ bo jest za friko. a prowizje niewielki ( 0,39%) min 5 PLN Odradzam bgż - do bani i mało funkcjonalny. Dobry rachunek jest też w BPH (platforma transakcyjna ComArch podobna do tej z BOŚ) dobry jest też Pekao
Narzędzia ja używam Metastocka od niedawna i jeszcze się uczę. Ale dla podstawowych analiz i początku dobry jest ISPAG firmy WD Software. W moim rachunku BOŚ jest rozszerzony o wykresy jednostek funduszy, wlut, indeksów branżowych, Poza tym ma większość potrzebnych wskaźników - oscylatorów itp.

Wiele rachunków daje dostę do notowań on-line-w trybie rzeczywistym a nie z 15 min poslizgiem. Z tabeli notowań w zależności od wybranego pakietu mamy najlepsze oferty kupna i sprzedaży 1, 3, 5.. Bezpośrednio z tabeli można dokonywać kupna lub sprzedaży. Tak przynajmniej jest tam gdzie ja mam rachunek. Niestety w większości rachunków dostęp do trybu rzeczywistego jest płatny czasem dużo nawet 150 PLN. W BOŚ jest to bezpłatne ale musimy mieć saldo powyżej pewnej granicy. Ponadto dostępne są serwisy informacyjne na bierząco z emitenta i pap. Czasem jedna informacjani kurs spólki za 5 min up.
Polecam też stronke www.parkiet.com bo ma info o spólkach i na temat sprawozdań finansowych.
No dobra na początek starczy.
Aha no i jeszcze wymiana doświadczeń na forum portalu money.pl :))
PS. nie jestem związany z BOŚ jak tylko przez konto ;)
mlacek / 83.6.233.* / 2006-01-07 12:38
To co potrzebne kazdemu inwestorowi to dobry program do analizy technicznej oraz dostep do informacji / komunikatow ze spolek. Ja osobiscie stosuje mieszanke analizy technicznej z fundamentalna z domieszka informacj i plotek... dziala.
Adam / 193.0.87.* / 2005-12-16 10:36
Ja uzywam pewnego programu matematycznego, ktory oprocz rysowania zwyklych oscylatorow moze tez dopasowac funkcje do punktow metoda macierzowa lub rozniczkowa lub calkowa. Wilkiej pomocy to nie daje bo rzadko wyliczona funkcja pokazuje prawdziwa przyszlosc, ale daje to wiecej pewnosci i czasem trend, ktory funkcja przedstawia jest zgodny z prawdziwym, ale tylko na krotko.
urbecki / 80.48.115.* / 2005-12-16 13:46
Witam ! Programy są przydatne ale niektórym się nudzą lub są skomplikowane ,osobiście uważam że nieco intuicji ,rozumu ale przede wszystkim informacji i jeszcze raz informacji .
Umiejętność utworzenie włściwych proporcji portfela inwestora ma ogromne znaczenie a przy tym zachowanie spokoju daje duże prawdopodobieństwo adekwatengo zysku .
PZDR
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy