Forum Forum dla firmDotacje

Warunek dotacji z Urzedu Pracy ?

Warunek dotacji z Urzedu Pracy ?

skomentuj
Kammil / 89.174.120.* / 2010-07-18 21:19
Witam
Mam pytanie,czy moge sie ubiegac o dotacje na rozpoczecie działalnosci z Urzedu Pracy jesli jestem wspołwłascicielem spółki z o.o. ? Byłem równiez pracownikiem tej spolki ale zostałem zwolniony. I zamierzam sie zarejestrowac jako bezrobotny i planuje otworzyc swoja jednososobowa firme i ubiegac sie o dotacje na zalozenie jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej. Jednym z warunków otrzymania tej dotacji jest nie prowadzenie dizlalnosci gospodarczej w okresie wczesniejszym, czy wspolwlascicielwstwo w spolce z o.o. daje mozliwosc ubiegania sie o dotacje czy to wyklucza ?

Z góry dziekuje za porade
szklarek / 2010-07-19 10:46
W sensie formalnym nie ma przeszkód- spółka nie jest jednoosobowa, więc w rozumieniu ustawy o PIT czy ubezpieczeniach społecznych DG Pan nie prowadził.
Co więcej w świetle ustawy zasadniczej dla PUP - "o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy" przede wszystkim może być Pan uznany za bezrobotnego, gdyż nie posiada Pan wpisu do ewidencji działalności gospodarczej albo nie podlega, na podstawie odrębnych przepisów, obowiązkowi ubezpieczenia społecznego (art. 2 ust. 1 pkt. 2 lit. f)
Dodatkowy warunek do spełnienia to to, że nie uzyskuje miesięcznie przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę...(art. 2 ust. 1 pkt. 2 lit. h) , a nie wiem czy tak jest, czy jako udziałowiec przychodu takiego Pan nie uzyskuje ( dywidendy itp.)
Ustawa:
http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2008,069,415.html
skomentuj

Najnowsze wpisy