Forum Forum prawneZmiany w prawie

Warunkowe umorzenie postępowania karnego

Warunkowe umorzenie postępowania karnego

bogpes / 2012-01-24 09:56
20 grudnia miało miejsce zdarzenie z moim udziałem w tramwaju zostałem złapany podczas jazdy bez biletu nie okazałem dokumentu i podałem fałszywe dane podpisując się na blankiecie wezwano policje przesłuchano mnie postawiono zarzut art 270 KK chce skorzystać z warunkowego umorzenia postępowania karnego ale artykuł ten jest zagrożony pozbawieniem wolności do lat 5 co mam robić ? Podpisałem wszystkie dokumenty na policji oni zadzwonili na prokurature i tam im powiedzieli że mają wpisać karę 6 miesięcy ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych plus koszty co mam robić ?
Wyświetlaj:
Zdzisław Staszewski / 213.156.124.* / 2020-03-02 09:42
Skonsultuj się z prawnikiem, szkoda czasu na takie kombinowanie, większość z nas i tak się pogubi w przepisach. Profesjonalny prawnik, taki jak w kancelarii Advoco, będzie dobrze wiedział co robić.
TenPietrek88 / 2019-12-01 18:46
Ja bym na Twoim miejscu nie czytała rad na tym forum, bo przepisy się zmieniają. Też byłam taka mądra po czytaniu w Internecie, a potem w sądzie mój przeciwnik "zmiótł mnie" normalnie. Ta jego adwokat, jak jej tam, chyba Paszkowska-Wójcik, to naprawdę niezły prawnik. Było mi wstyd, że się nie przygotowałam lepiej. Stwierdziłam, że na przyszlość koniecznie trzeba brać prawnika do wszystkiego i to dobrego prawnika, bo z prawem nie ma żartów, a można się wkopać w niezłe bagno..
lidiaeta / 89.64.40.* / 2019-02-26 20:34
W takim przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata z doświadczeniem w obronie spraw karnych. W Kancelarii Adwokackiej Cejrowski pomagają już na etapie postępowania przygotowawczego, bardzo pomogli mojemu bratu.
ptak408 / 91.218.156.* / 2012-04-17 09:32
witam z tego co napisałeś wynika że na policji skorzystałeś z wyjścia w postaci dobrowolnego poddania się karze.Wtedy policjant jej wysokość uzgadnia telefonicznie z prokuratorem.
Samo umorzenie warunkowe w przypadku czynów zagrożonych karą powyżej 3 a do 5 lat nie jest takie proste. Muszą zostać wyczerpane przesłanki w postaci pojednania się z pokrzywdzonym, uzgodnienia warunków naprawienia szkody. zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego w przypadku 270,271,272 kk nie ma pokrzywdzonego a tym samym podstaw do warunkowego umorzenia.
ptak408 / 91.218.156.* / 2012-04-17 09:39
Sąd Najwyższy stwierdził, że nie można stosować warunkowego umorzenia z art. 66 § 3, gdy np. z uwagi na charakter przestępstwa brak jest pokrzywdzonego albo gdy nie można go ustalić. To samo dotyczy sytuacji, gdy z uwagi na charakter zarzucanych przestępstw brak jest tak pokrzywdzonego, jak i elementu szkody, co wyklucza możliwość jej naprawienia. To ostatnie dotyczy m. in. przestępstwa z art. 271 k.k., jako że rodzajowym przedmiotem ochrony, podobnie jak na gruncie art. 270 czy 272 k.k., jest tu wiarygodność dokumentów, a więc dobro prawne ogólnej natury.

Najnowsze wpisy