Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Watykan: Pozew przeciw papieżowi bezpodstawny

Watykan: Pozew przeciw papieżowi bezpodstawny

skomentuj
Wyświetlaj:
issael / 109.243.212.* / 2010-04-24 02:50
Albo Amerykanie to idioci (skoro nawt tak "wykształceni" ludzie jak adwokaci , popełniaja takie idiotyzmy), albo to gigantyczna pycha i buta.
USA uzurpują sobie sadzic w swoich sadach firmy innych państw za jakies naruszanie prawa USA poza jurysdykcją tegoz USA, ba teraz nalezy oczekiwac , że jezeli jakis polak cos zrobi jakiemus amerykaninowi z USA to , teze wytoczy polakowi proces w jakimś sadzie w USA.
No cóz , albo swiat, da odpór tej megalomani USA albo dostosuje sie do gry i kazdy kraj bedzie czynić tak jak to robia USA i w USA, Czy to nie bedzie ciekwie jak w tej samej sprawie sadzic się beda w dwóch a nawet wiekszej ilosci krajów, a jeszze ciekawiej bedzie jak werdykty beda odmienne.
Mozna bedzie powiedziec , że rozum i rozsadek wspięły sie na szczyty głupoty i absurdu.
A przeciez , jest przyjeta zasada ( uogólniam) , ze własciwym sądem do rozpatrywania spraw cywilnych , jest sad włascwy dla miejsca zamieszkania pozwanego.
Niechby sie amerykańscy prawnicy pofatygowali i (pomimo absurdu samego zarzutu) złozyli pozew w sądzie własciwym dla pozwanego.
Sadze , że prawnikom USA, nie chodziło o dobro ich klienta, a raczej o własna kariere, której bardzo pomogła by (w amerykańskich warunkach) taka własnie "afera".
jliber / 2010-04-23 13:15 / Tysiącznik na forum
Watykan specjalnie konstruował konkordaty ze wszystkimi państwami tak aby nie tylko być zwolnionym z większości podatków, ale także aby przestępstwa księży (w tym pedofilię) można było łatwo tuszować (brak obowiązku natychmiastowego zgłaszania na policję). Oczywiście, do tanga trzeba dwojga, przecież te konkordaty podpisywały cywilne głowy państw, więc Watykan jest jedynie przestępczym wspólnikiem który co prawda wykonuje zbrodnie przeciwko ludzkości, ale przy przyzwoleniu właściwie całego świata.
Joe Pesci / 83.19.215.* / 2010-04-23 15:23

Watykan specjalnie konstruował konkordaty ze wszystkimi państwami tak [...] aby przestępstwa księży (w tym pedofilię) można było łatwo tuszować


brak obowiązku natychmiastowego zgłaszania na policję


Ty może zamiast takie "mądrości" wypisywać, kup sobie podręcznik do prawa karnego i postępowania karnego, co?

Geezz... Gdyby głupotę Narodu można było wymieniać na PKB, Polska zjadła by Chiny z G8 łącznie na śniadanie... A tak pozostaje tylko czytać debilne posty na Money.pl :-/
Andre7 / 2010-04-23 14:29 / Tysiącznik na forum
Jak ksiądz popełnia przestępstwo to prokuratura i sądy państwa gdzie działa maja pełna władze by go aresztować, osądzić i skazać. Immunitet ma tylko garstka księży z paszportem watykańskim,a to nie ich dotyczył problem wykorzystywania dzieci.
Politycy wszedzie boja się stracić głosy narażając kościołowi, a ludzie widzący że się źle działo uczestniczą w zmowie milczenia. Dlatego w tamtych sprawach nie zadziałały sądy i prokuratora.
Ale prościej zrzucić winę na Watykan niż przyznac prawdę - państwo i ludzie tez sa winni tragedii tamtych ofiar. Nie przerwali jej szybko, choć było to możliwe.
skomentuj

Najnowsze wpisy