Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Wczesniejsza emerytura- odwołanie

Wczesniejsza emerytura- odwołanie

elam85 / 2017-02-08 18:32
Jestem autorką wątku
http://www.money.pl/forum/czy-nalezy-mi-sie-emerytura-pomostowa-t5102295.html?_stp=1

Jednak dostałam odpowiedź negatywną
Oto jej treść:
"Zakład odmawia przyznania emerytury ponieważ:
-nie udowodniła Pani okresu pracy w warunkach szczególnych min 15 lat
-przed dniem 1.01.1999 nie wykonywała Pani prac w warunkach szczególnych lub szczególnym charakterze w rozumieniu art 3 ust 1 i 3 lub art 32 i art 33 ustawy emerytalnej.
- po dniu 31.12.2008 nie wykonywała Pani prac szczególnym charakterze ........

Do stażu pracy w warunkach szczególnych został uwzględniony okres zatrudnienia od 01.01.1999 do 31.07.2003. Do prac w szczególnych warunkach nie został zaliczony okres 13.07.1979-09.07.1984 i od 09.09.1991 do 31.12.1998 ponieważ wykazane na świadectwie stanowisko "operator urządzeń ciągu walcowniczego" powołane na Zarządzenie nr 3 Ministra Hutnictwa Przemysłu Maszynowego z dn 30.03 1985 nie jest zgodne ze stanowiskiem jakie Pani zajmowała tj."sternik mostka".
Nie można jednoznacznie stwierdzić czy praca którą Pani wykonywała na ww. stanowisku odpowiada pod względem charakteru oraz rodzaju pracy na stanowisku wykazanym w Zarządzeniu. Pracodawca również nie wskazał na podstawie jakich dokumentów dokonano takic zmian.

(następnie wymieniono warunki z art 49 o emeryturach pomostowych)
zakład odmawia przyznania emerytury ponieważ:
-na dzień 1.09.2009 nie wykonywała Pani prac w warunkach szczególnych lub szczególnym charakterze, wynoszącego co najmniej 15 lat w rozumieniu art 1 i 3 niniejszej ustawy.
W dokumentach przedłożonych do wniosku z dnia 03.01.2017 brak zaświadczeń wykonywanie pracy w warunkach szczególnych lub szczególnym charakterze."

Jestem w stanie zrozumieć że mi się emerytura pomostowa nie należy bo moje stanowisko nie miesci sie w nowym wykazie.
Ale nie rozumiem dlaczego ZUS nie akceptuje nazwy sternik mostka skoro pisze ze jest to tylko wewnatrzzakładowa nazwa. Tak nazwali to stanowisko na zakładzie ale mam zaliczone że jest to operator ciągu walcowniczego.
Ja która pracowałam jako ten sternik mostka wiem że sternik steruje w ciągu walcowniczym.
Gdzie mogłabym się odwołać żeby dano mi opinie że sternik mostka jest operatorem ciągu.
Ponadto moja znajoma która zajmowała to samo stanowisko co ja czyli sternik mostka ale ma więcej lat pracy w warunkach szkodliwych bo ok 20 do 1999 roku dostała emeryturę pomostową. Nie chce na nią się imiennie powołać bo nie chce żeby miała problemy . Ale jak ZUS to opiniuje że jednej sobie zalicza pracę do szkodliwych a innym nie.
Chciałam się odwołać i proszę o pomoc na co się mam powołać.Albo gdzie mogę się udać .

Z góry dziękuję
wiwan / 2017-02-08 19:48
I w tamtym wątku uzyskała Pani odpowiedź 3 lutego. Przynajmniej moją.

Najnowsze wpisy