Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych

Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych

Money.pl / 2007-05-11 09:40
Komentarze do wiadomości: Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych.
Wyświetlaj:
wcwiklik / 2013-01-18 11:19
Witam Proszę o informację czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku 60 lat według dzisiaj obowiązujących przepisów - Rząd za te 7 lat może zmienić zasady (jestem rocznik 1960).
Staż pracy:
1) Po ukończeniu w 8 czerwca 1981 r. Technikum 3 letniego wcześniej 3 letnia ZSZ. ze względu na brak pracy (strajki, itp.) zarejestrowałem się w tzw. biurze pracy przy Urzędzie Gminy, mam oryginał zaświadczenia z września 1981 r. o zgłoszeniu gotowości do podjęcia pracy ( choć myślę że ten papierek nic nie znaczy)
2) Następnie odbywałem Służbę wojskowa (przed wojskiem nie pracowałem) od stycznia 1982 do 15 października 1983 r.
3) Od 11 listopada 1983 rozpocząłem prace na PKP do 31 grudnia 1987 r (mam świadectwo w szczególnym charakterze-dyżurny ruchu)
4) od 6 stycznia 1988 r. do 31 stycznia 2003 r. pracowałem na zakładowej bocznicy kolejowej starszy ustawiacz - mam świadectwo w szczególnym charakterze.
5) jest jedno "ale" do grudnia 1998 r powinno być 15 lat składkowych w szczególnym charakterze, tylko jak powstały OFE przystąpiłem chyba od grudnia 1999 r.
6) Od 1 luty 2003 r do 31 stycznia 2007 r pracowałem w zakładzie lecz bez warunków szczególnych
7) od 29 stycznia 2007 do lipiec 2007 przebywałem na zasiłku chorobowym (wypadek przy pracy uznany)
8) Od 7 sierpnia 2007 do 28 lipca 2008 bezrobotny z prawem do zasiłku
9) Od 29 lipca praca w zakładzie pracy bez warunków szczególnych i nadal pracuję.
10 Jeżeli osiągnę wiek (dożyję) 60 lat będę miał przepracowane 38 lat ( w tym Wojsko)
Teraz mam pytanie: Czy przy obowiązujących przepisach mając do 28 luty 2003 r. przepracowane 19 lat w szczególnym charakterze to obecnie tzn po 2008 roku powinienem szukać zatrudnienia na pełny etat w warunkach szczególnych ( zakładam „dmucham na zimne” ), czy wystarczy ten okres do stycznia 2003 roku
Pozdrawiam Wiesław
wiwan / 2013-01-18 13:21
Na dzień 1 stycznia 1999 r. miał Pan 15 lat i 2 miesiące pracy kolejowej/w szczególnych warunkach. Został spełniony główny warunek e. wcześniejszej z art. 184 Ustawy emerytalnej. drugim jest uzyskanie stażu ubezpieczeniowego 25 lat w tamtym dniu.

Okres pozostawania bez pracy ( Biuro Pracy ) przed 15 listopada 1991 wlicza się jako o. składkowy. Podobnie służba wojskowa. Musi Pan ustalić, czy w czasie ZSZ i technikum na potrzeby praktyk mieliście umowy o pracę- jeśli tak- powinny być świadectwa pracy.
Bez tego- stażu 25 lat Pan nie osiągnął.

OFE ma znaczenie takie, że przechodząc na e. wcześniejszą składa się wniosek o rezygnację z Funduszu ( o dokładnie o przelanie Pana kapitału na budżet Państwa ). Czyli składki z OFE Pan traci.

Ps. Bez uzbierania ww 25 lat :
-dalsze okresy zatrudnienia w war. szczególnych nie dadzą prawa do e. wcześniejszej, mogą dać prawo do e. pomostowej (również w wieku 60 lat, ale nowe okresy już tylko z wąskiej puli zawodów z załączników do ustawy o e. pomostowych)
- bez dalszych okresów- uzyska Pan rekompensatę z Ustawy o e. pomostowych, tj. zwiększenie KP za lata 'kolejowe', ale wiek emerytalny będzie powszechny.
wcwiklik / 2013-01-18 14:11
Dzięki za info. Niestety okres ZSZ i Technikum nie mogę zaliczyć do stażu pracy ponieważ nie miałem "praktyki przyzakładowej ze składkami ZUS". Natomiast mogę zmienić pracę i być zatrudniony w szczególnym charakterze według nowego wykazu AiB oczywiście wiąże się to z pracą "daleko" od miejsca zamieszkania. Tylko jak się będzie mieć wówczas wysokość emerytury pomostowej bo na taką bym prawdopodobnie przeszedł w wieku 60 lat. Skoro dzisiaj podstawa emerytury pomostowej to ok. 790 zł. Zakładam że moje zarobki przez najbliższe 7 lat będą ok. kwoty bazowej. Natomiast Kapitał początkowy naliczony na koniec 1998 r. podany przez ZUS wynosi 151,04 %.
wiwan / 2013-01-18 14:59
1.Sprostujmy- to już nie jest nowy wykaz A i wykaz B, ale zał. 1 i zał. 2 do USTAWY
z dnia 19 grudnia 2008 r.
o emeryturach pomostowych.
2. Rozumiem, że daleko, ale wystarczy 1 dzień takiego zatrudnienia.
3. Jeśli oba zatrudnienia kolejowe mieszczą się w kategorii "Prace bezpośrednio przy ustawianiu drogi przebiegu pociągów i pojazdów metra (dyżurny
ruchu, nastawniczy, manewrowy, ustawiacz, zwrotniczy, rewident taboru bezpośrednio
potwierdzający bezpieczeństwo pociągu, dyspozytor ruchu metra, dyżurny ruchu
i stacji metra)" czyli poz. 6 zał. 2 wtedy na podstawie przepisu szczególnego- art. 49 w związku z art. 3 i 4 ustawy o pomostówkach NIE musi Pan dopracowywać tego minimum jednego dnia.
Czyli może Pan doczekać do e. pomostowej w dotychczasowym zatrudnieniu lub bez niego.
4. co do wysokości- nie jestem panią z ZUS, która na 1 rzut oka potrafi określić wysokość świadczenia.
ALE- e. pomostowa jest liczona identycznie jak emerytura powszechna dla Pana rocznika , czyli z sumy KP i zewidencjonowanych składek od 1 stycznia 1999 r. Siłą rzeczy w wieku 60 lat będzie niższa, niż w wieku 67 lat- bo okres przewidywanego pobierania będzie o te 7 lat dłuższy, a ewidencjonowanych składek -krótszy. Czyli różnica znaczna. W przeciwieństwie do e. wcześniejszej nie traci się OFE. Tj. nie uzyska się z OFE e. kapitałowej jako dodatku do ZUS-owej, ale składki zewidencjonowane w ZUS zostaną skorygowane w górę, tak jakby do OFE Pan nie przystąpił, czyli jakby całe 19,52% podstawy zostawało w Zakładzie. Strata jest więc o tyle, o ile stopa zwrotu w ZUS (czyli suma waloryzacji za te lata) będzie niższa, niż stopa zwrotu w Pana OFE w dniu przechodzenia na emeryturę.

Warto tę ustawę pomostówkową przewertować:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;19;grudnia,dziennik,ustaw,2008,237,1656.html
bratanek / 2011-08-30 20:12
mam 60 lat. W pierwszej grupie mam 19 lat.Razem mam 36 lat stażu. Czy mogę przejśc na wczesniejszą emeryture
wiwan / 2011-08-31 11:20
Jakiej grupie ??? Jeśli ma Pan na myśli WYKAZ A warunków szczególnych pracy z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze
to nie może Pan przejść na e. wcześniejszą, bo 60 należało skończyć do 2008 r. włącznie.

Spełnia Pan natomiast warunki emerytury pomostowej, o ile te 19 lat to praca w warunkach szczególnych i pracował Pan w nich również PO 2008 r.
www_bezZUSu_pl / 2010-04-07 11:31
POMAGAM LEGALNIE NIE PŁACIĆ ZUS W POLSCE
DLA WSZYSTKICH ! I ODKLADAC NA IDENTYCZNEJ ZASADZIE NA EMERYTURE
W INNYM PANSTWIE. OCZYWISCIE KORZYSTAJAC DALEJ Z NFZ, LEKARZY,
ULG PODATKOWYCH ITD.

sytuacja nic się nie zmienia, racja, ze wiekszosc skazuje sie na
emerytury z ZUS! i tylko na nie...

nie bede pisal o inwestowaniu w FI , bo to u Polakow jeszcze
dlugo nie bedzie popularne ani nie urosnie do miary potrzeby jak
to sie stalo dawno w bardziej rozwinietych krajach...

CZY JEDNAK WOLNO NIE PŁACIĆ NA ZUS I BYĆ NA INNEJ ZASADZIE
ROZLICZANY W CZASIE EMERYTURY? TAK. Z WIELKIEJ BRYTANII....

EMERYTURA W WIEKU EMERYTALNYM OD 1600-2150 ZŁ

-dodatkowe świadczenia do czasu emerytury na dzieci

- możliwość wylotów do USA bez wiz .... i wiele dodatkowych
korzysci dla Kazdego!

zapraszam na strone www.bezzusu.pl oraz do dyskusji nad
legalnoscia mojej oferty, sprawami dokumentow itd.

osoby zainteresowane zachecam tez do kontaktu: 502 292 003
56 latek / 83.30.95.* / 2008-12-23 20:21
Tak ale po przepracowaniu 40 lat pracy i bezwzględu na wiek, ja już przepracowałem 42 lata [ razem ze szkołą Zawodową dla pracujących i 20 lat w szczególnych i nie mogę przejść , bo nie mam 60 lat, gdzie tu sprawiedliwość , zacząlem w 1966r, a teraz mam 56 lat, każdy mówi to niemożliwe , ale to fakt. Kto mi pomoże, ?
mrybner / 2008-12-19 22:21
Mój Tata we wrześniu skończy 57 lat.
15.05 1973r podjął pracę, przepracował 27 lat w warunkach szkodliwych.
31.08. 2007r. został zwolniony z powodu redukcji etetu. Będąc na okresie wypowiedzienia uległ wypadkowi (19. 07.2007r) i do 16.01.2008r był na zwolnieniu lekarskim.
Od 17.01.2008r do dnia 12.01.2009r - zasiłek rehabilitacyjny.
W styczniu odbędzie się komisja lekarska, która ma orzec stan zdrowia chorego.
Czy przysługuje mu wcześniejsza emerytura jeśli nie dostanie renty???
Jakie normy musi spełniać, aby dostać wcześniejszą emeryturę???
Proszę o pomoc![
Proszę o pomoc!
weronika1 / 77.89.65.* / 2008-07-18 02:01
mam 44lata 9 lat przepracowalam potem urodzilam corke ktora od urodzeni jest niepelnosprawna porazenie czterokonczynowe,juz 15 lat sie nia opiekuje icaly ten czas mam oplacane skladki emerytalne i rentowe. w czasie choroby corki ja tez zachorowalam juz 6lat choruje.Mam pytanie czy wolno starac mi sie o rente chorobowa.
Dojrzały / 195.205.239.* / 2008-02-26 13:02
Mysli tych,którzy wypowiedzieli sie na tym forum są ponad miarę słuszne mniej czy wiecej niech każdy sam rozstrzygnie.
Z pustego nawet Salomon nie naleje.A to przez lata rzadów w PRL-u i tych nowych również nie zadbano o system tylko wydawano społeczne pieniadze.Przecież sama nazwa ZUS zaklad ubezpieczeń społecznych nakłania obowiązek kontroli systemu społecznego.
No cóż skoro już zabrneliśmy tak daleko że rząd nawet centa nie dopłaca do systemu emerytalnego a z niego bierze to żaden cud tutaj nie pomoże.
Skłaniam się do myslenia pozytywnego i logicznego mając w zanadrzu 62 lata i 40 lat pracy.Nie oczekuję od tego rządu cudów bo sie nie doczekam lecz oczekuję jak wspomniałem logicznego rozwiazania problemu emerytalnego i rentowego.
Przede wszystkim:
weryfikacji wszystkich tych, którzy pobieraja od ZUS-u renty
Emerytury są przyznawane na zasadach jasnych a więc tych którym udało sie przejść na zasłuzona emeryturę ruszać nie trzeba.Jedynie system regulacji wypłat i rewaloryzacji emerytur powinien być jaknajszybciej zmodyfikowany.
Dlaczego wcześniej wspomniałem o rentach...gdyz one zostały przydzielany w sposób nonszalancki niegodny i niesprawiedliwy.Część społeczeństwa żyjąca z tego funduszu a jest tego kilkadziesiąt miliardów zł zyje jak pączek w maśle.Nic im nie dolega i kpia w zywe oczy systemowi.
Jesli część tych środków byłaby przekazana na świadczenia emerytalne nie byłoby problemu z przejściem na emeryturę po przepracowaniu określonego czasu pracy i składkowego a nie wieku.
Żaden system tutaj nie pomoże gdyż nie ma środków a mydlenie oczu kolejnych ekip rządzących to tylko farsa.
Najlepsze rozwiązanie to kontrola nie ta policyjna tylko rzetelna.
Kiedy wreszcie POLAK nauczy sie mysleć tu w Polsce a nie w Angli,Irlandi czy Norwegii.Tam ludzie młodzi szybko uswiadamiaja sobie co to znaczy praca i jej pochodne co to znaczy dobry pracodawca i system.
Jesli tego nie zrozumiemy to kto na system emerytalny będzie w Polsce pracował.DZIADY.
Dac młodemu pokoleniu szansę rozwoju w Polsce z rodzinami w zasięgu wzroku a nie wypuszczać ich dla kreatorów lepszego bytu angoli czy wyspiarzy.
I nawet setki tego typu wypowiedzi nic nie znaczących dla władzy nie będą jak ponad wszystko zdrowe myslenie.
Z poważaniem przyszły emeryt - jak dozyje.
-naiwny- / 81.190.8.* / 2008-03-05 13:06
OJ , TAK !!! RENTY !!! Należałoby zweryfikować przyznane renty i to niezwłocznie ! Zwłaszcza tym wszystkim , którzy zostali pozbawieni pracy na skutek likwidacji ich zakładów pracy . I dodać tym rencistom i emerytom , którym rzeczywiście się należą . - Ale kto w tym kraju , będzie się takimi bzdurami przejmował .
julian / 83.16.213.* / 2008-02-27 11:53
Sprawa dotyczy emerytury przyznanej ze względu na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym. Matce (wtedy miała 30 lat) dziecka niepełnosprawnego ZUS przyznał wcześniejszą emeryturę. Obecnie ta kobieta ma lat 51, w dalszym ciągu jest emerytką, z tą różnicą, że dziecko, (już mężczyzna 31. letni) od trzech lat przebywa w Domu Pomocy Społecznej. Czy taka matka ma prawo do świadczeń emerytalnych?
anna krysiak / 87.207.244.* / 2008-10-25 20:34
tak ma wiecie co to znaczy miec dziecko niepelnosprawne
Jurek. / 193.219.28.* / 2007-12-15 21:33
Uważam że nasz system emerytalny jest postawiony na głowie. Emerytura powinna być powiązana z latami przepracowanymi, z bonifikatą dla kobiet w postaci doliczonego okresu urlopów macierzyńskich do okresu pracy. Według mnie powinny być ustalone lata pracy po przepracowaniu których pracownik MOŻE przejść na emeryturę bez względu na wiek i powinien być ustalony wiek po którym pracownik przechodzi na emeryturę niezależnie od przepracowanych lat pracy. Wysokość emerytury oczywiście powinna zależeć od wysokości składek "odłożonych" przez emeryta.
Bogdanka / 89.79.110.* / 2008-01-22 20:34
Ma Pan rację emerytura powinna być uzależniona wyłącznie od przepracowanych lat i odłożonych/ zgromadzonych/ składek, a nie różnych dodawanych okresów . Natomiast zgromadzone składki powinny znajdować się na kontach indywidualnch emeryta w tym również składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zgromadzone środki powinny być dziedziczone. pozdrawiam
józef / 81.235.209.* / 2010-03-22 13:37
oczywiście emerytura powinna być uzależniona od przepracowanych i udokumrntowanych lat pracy a nie wieku bo ktoś może mieć chocby 70 lat a przerobił 5 powinniśmy brać przykłady z innych krajów gdzie można iść na emeryturę po 40 lub 41 latach pracy i 60 latach życia ale rządzący potrzebują więcej dla siebie a zus ile zatrudnia ludzi jakie ma pałace to państwo w państwie i komu ma na czymś zależeć nie szukaj pan sprawiedliwości bo jaką np ma praće policjant który przesiedział za kierownicą 25 lat chyba taką że nie umie jeszcze dobrze jeżdzic a czemu to górnicy płacą składkitakie same jak wszyscy a przelicznik mają wyższy -przecież węgiel nie jest już polskim złotem i sprowadzamy go od ruskich nikomu nie zależy w tym kraju na sprawiedliwóści właśnie a gdzie są związki zawodowe miały być wolne i niezależne -aco jest przewodniczący związku ma pokój obok gabinetu prezesa lub dyrektora czy występują w obronie tego co na ich pensje pracuje -wcale i dlatego prsestałem płacić składki wracają czasy komunistyczne
Borys4 / 83.10.147.* / 2008-01-22 21:39
Czy nasi rządzący czasami czytają to forum? Przecież to co napisał Jurek i Bogdanka powinno być oczywistą oczywistością. Pozdrawiam.
joz / 83.238.240.* / 2007-11-28 09:48
Mam ukończone 60 lat zycia i 37 letni staz pracy i ZUS w Ostrowcu odmówił mi prawa do wcześniejszej emerytury i podał mi że mogę sie starać po ukończeniu 65 lat życia i wtedy też nie wiadomo czy otrzymam. Tylko wypada dopisać czy ja dozyję tych lat i jeszcze walcząc z ZUSem Odpowiedż sama się nakłada To chamstwo do potęgi i nierespektowannie wyroku Trybunału Konstucyjnego .Jak nie dadzą to będą mieli większ epałace i marmury bo już przesada z wyposażeniem tak podłej instytucji Państwowej i zatrudniającej ludzi bez wychowania i bez poczucia człowieczeństwa. Daje sie komu siś chce albo poprzez znajomości tak tu jest i nikt tego nie widzi Prosze o przyjrzenie sie takim praktykom Z naleznym szacunkiem pokrzywdzony przez ZUS.
mira / 89.76.47.* / 2008-02-18 18:54
drogi Panie,czyż nie jest to rozdawnictwo emerytury dla mężczyzn w wieku 60lat
a co z tymi którzy urodzili się w 1949r oni już się nie załapią na ten prezent i jak to się ma do konstytucji i sprawiedliwości społecznej
Panu należy dać ale następne roczniki to już niech smietniki sobie rezerwują tak?
Mirek dla Miry / 85.222.39.* / 2008-03-29 09:56
Rozdawnictwem jest na pewno kobieta 55lat na emeryturze
em 54 / 83.15.96.* / 2008-12-18 21:07
panie mirku jest pan nie sprawiedliwy ja pszepracowalam juz trzydziesci osiem lat ile jeszcz e mam pracowac na tych nie robuw co nie sprawiedliwie siedza wdomu ipobieraja wykupione renty nie ch sie rzad za nich wezmie to pieniadze sie znajda grazyna
emerytowany / 81.190.109.* / 2008-02-19 13:16
Mira , wcześniejsze emerytury nie są rozdawnictwem , tylko przywilejem uzasadnionym i nie każdy musi z tego korzystać . A jeśli już , to i tak do końca życia będzie otrzymywał marne grosze ze SWOICH SKŁADEK (!) z których sam nie wyżyje !!! - Mam wątpliwości , czy ja dożyję 65 lat . Natomiast Tobie życzę długich lat pracy .
henion / 83.11.73.* / 2008-01-21 17:04
Tak nasza Ojczyzna dba o swoich obywateli za lata harowki,,,,,a tylko spojrzec nauczyciel,policjant ,wojskowy,i cholera wie kto jeszcze maja mozliwosc juz isc po ok. 20-25 lat i to jest sprawiedliwosc po Polsku.I co jest to w porzadku wszystko???
Joz / 83.238.240.* / 2007-12-22 16:26
Dokąd Taką Agatowska tam będa trzymać chyba aż wykończy ludzi bo Ona sie ze starszymi nie liczy To człowiek bnez wychowania i żadnej kultury - nadaje się na kapo w obozie Przecież dzięki tym właśnie starszym ludziom tam pracuje i zarabia dość dobrze. Po cichu ludzie mówi że bierze łapówki Dość tej obłudy w ty ZUS w Ostrowcu Niech ktoś postronny a nie z tej kliki rozbije ta mafię
FIRE / 2007-12-14 22:01
PRZECZYTAJ MOJE WYJASNINIA A JAK NIE TO ODDAJ SPRAWE DO SADU POWOLUJAC SI NA TK I WYGRASZ BEZ KOSZTOW I EMERYTURA ZAPEWNINA
POZD
oberek / 85.181.187.* / 2007-12-05 22:46
czy ktos wie co sie dzieje Z zusem o Opolu????Od 2 miesiecy nie moge sie dodzwonic.
Ograbili mi ojca z emerytury!
FIRE / 2007-11-29 21:47
A CO TY NA TO
Osoby urodzone przed dniem 1 stycznia 1949 r. nabywają prawo do emerytury na dotychczasowych zasadach, tj. po osiągnięciu wieku emerytalnego, wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, oraz po udowodnieniu okresu składkowego i nieskładkowego, wynoszącego co najmniej 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn.

Zachowana została także dla tej grupy wiekowej możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu wymienionego wyżej wieku emerytalnego, lecz przy skróceniu o 5 lat okresu składkowego i nieskładkowego (tj. po udowodnieniu 15 lat okresu składkowego i nieskładkowego - w przypadku kobiet i 20 lat - w przypadku mężczyzn).

Emerytura ta, z uwagi na krótszy wymagany staż, nie jest objęta gwarancją podwyższenia jej wysokości do kwoty najniższego świadczenia, w przypadku gdy po obliczeniu jej wysokość będzie niższa od najniższej emerytury.
nielicznie widzący / 83.15.175.* / 2007-11-15 15:51
a dlaczego męszczyzna mimo że biologicznie powinien wcześniej od kobiety na emeryture iść to musi jeszcze 5lat dużej charować????.i jeszcze oszukują na obliczabiu..jaki męszczyzna statystycznie pobiera 13 lat emaryture a kobieta 20???.TO JEST ZŁODZIEJSTWO i dyskryminacja za dyskryminacją męszczyzn a kobiety jak zwykle uprzywilejowane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
babsim / 2007-11-28 10:53
uważasz to dyskryminację a czemu wy nie rodzicie dzieci, czemu wy nie wstajecie do nich co dwie godziny jak płaczą czemu nie wy wyłączacie się z życia na okres 2 lub 3 lat zawodowego, może to też praca którym na przykład nie płaca za to tak jak mnie właścicielka firmy
Edi177 / 83.12.119.* / 2008-01-02 12:31
szanowna Pani!Jak zwykle wszystko jest postawione na głowie.Już z faktu bycia kobieta wypływaja pewne uprzywilejowania(choćby ten przytaczany przez Pania okres niebytności zawodowej-jeżeli nie traktować Pani bilogiczno-zawodowegop przystosowania do rodzenia i wychowywania)Liczy Pani tylko jedna strone bilansu,celowo pomijająć drugą,wypływająca z macierzyństwa(chyba,że zalicza siebie Pani do "wyrodnych'matek,nie odczuwających satysfakcji z tego faktu,odbierając to jako uciążliwość i przekleństwo(w tym momencie należałoby zadc jeszcze kilka pytań,ale je pominę).W takim razie dlaczego większość kobiet tak bardzo pragnie rodzic i zostać matką?W swej ocenie wyraźnie jest Pani rasistko-feministką ,zgodną z panującymi trendami mody rodzinnej, chęci i faktycznej dominacji.I jak zwykle w takich wypadkach,generalizujecie wyłączenie się z opieki ,ojca,kiedy fakty sa inne,czasami nawet wstyd się do nich przyznać,że i wtym wypadku Wasza dominacja jest bezwględnie wykorzystywana,nawet do sterowania bezbronnościa i uczuciami dziecka,dla osiągania innych celów,niż właściwe wychowanie dobrego człowieka.I to z żalem muszę stwierdzić nie są brednie wyssane z palca.Przerost ambicji feministycznych,rywalizacji i traktowanie tej drugiej strony jako konkurencję,w/g mnie ,nieładnie świadczy o Pani!Pozdrawiam!
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-01-01 22:43
szkoda gadac, ale feminizm w wydaniu mMatek Polek polega na tym ,ze z reguly ciezar wychowania dzieci i ich utrzymania spada na kobiety,a mazczyzni udaja ze pracuja,a potem sa bardzo zmeczeni wiec niemozna im przeszkadzac.Ponoc kobiety z zachonich krajow dziwia sie na czym polega ten nasz feminizm skoro pracujemy i same wykonujemy wszystkie prace domowe,
dora11 / 80.51.194.* / 2007-11-21 18:59
Męzczżni niech nie chleją i zabiorą się za robotę zwaną pracą bo to ono mają utrzymywać rodzinę a nie płaszczyc jajka
Emancypant / 85.222.39.* / 2008-03-26 21:06
Jeśli chce pani być utrzymanką to nie wiem czy znajdzie pani amatora radzę zajrzeć w zwierciadło.Babciu weż się za robotę nie głupoty ci w głowie.
rzygi / 89.76.151.* / 2008-02-18 22:41
Reprezentujesz "dora11" zapewne srodowisko rynsztoka wiec i myslenie masz podobne
kobieta / 62.29.134.* / 2007-08-26 18:17
OCZYWIŚCIE UWAŻMA ŻE PO 35 LATACH PRACY KOBIETA I 40 LATACH PRACY MĘŻCZYZNA POWINNI OTRZYMAĆ EMERYTURĘ. JEDEN MA PRACOWAĆ AŻ PADNIE, A INNI CWANIACY, KOMBINATORZY BĘDĄ SOBIE DORABIAĆ NA CZARNO ZARÓWNO W POLSCE JAK RÓWNIEŻ ZA GRANICA, A PÓŻNIEJ DOSTAJĄ NIEWIELE MNIE. LENIE JAK TYLKO NADARZYŁA SIĘ OKAZJA TO POSZŁY NA ŚWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNE I MAJĄ JUŻ USTALONĄ EMERYTURĘ, A TERAZ SPOKOJNIE POBIERAJĄ PIENIĄDZE, DORABIAJĄ NA CZARNO I TAK BĘDĄ MIEĆ WYŻSZĄ EMERYTURĘ NIŻ CI CO NIE POSZLI MIMO ŻE MOGLI - BO MIELI WIEK 50 LAT I 30 LAT PRACY KOBIETY, A TERAZ MUSZĄ PRACOWAĆ DO 60 K I 65 MĘŻCZYZNA . W 2008 BĘDĘ MIAŁA 55 LAT ŻYCIA I 39 LAT PRACY . MOGŁAM SIEDZIEĆ NA ŚWIADCZENIU PRZEDEMERYTALNYM JUŻ 3 LATA I BRAĆ PO 800 ZŁ NETTO DO 60 ROKU ŻYCIA I MIAŁABYM WYŻSZA EMERYTURĘ W WIEKU 60 LAT, PONIEWAŻ NIE MAM ZDROWIA JUŻ DŁUŻEJ PRACOWAĆ . NIE MA ŻADNYCH ULG DLA LUDZI STARSZYCH . MYŚLICIE ŻE OSOBY STARSZE MAJĄ ZDROWIE I SIŁĘ JAK MŁODZI. UMYSŁ , REFLEKS OSOBY 35 LETNIEJ, TEŻ DOSWIADCZONEJ NIE MOŻNA PORÓWNAĆ Z KOBIETĄ 60 LETNIĄ. SAME MUSIMY PROSIĆ O ŚWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE ŻEBY DOCIĄGNĄC DO WIEKU 60 LAT . ŻYĆ ZA 600 ZŁ NETTO ŚWIADCZENIA PRZEZ 5 LAT , A POTEM DOSTAĆ PARĘ GROSZY ZA TYYYYLE LAT PRACY . CZASEM ZA 1 DZIEŃ MŁODSZEGO WIEKU KTOŚ MUSI PRACOWAĆ 5 LAT DŁUŻEJ. TO JEST CHORE ....TYLKO LATA PARCY POWINNY DECYDOWAĆ O EMERYTURZE A NIE WIEK.
natypolak mściciel / 83.15.175.* / 2007-11-13 09:10
czas skączyć z tą niesprawiedliwą dyskryminacją męszczyzn!!!!i wyrównać nieuzasadnioną różnicą wieku emerytalnego!!!!!!!!!!.
nowy111 / 62.141.243.* / 2007-10-06 17:34
Tak mężczyzna 40lat pracy, kobieta 35lat i może odejść na pełną emeryturę chyba że chce dalej
pracować./// Niezależnie od wieku/// PEłNA EMERYTURA
Jeżeli ktoś przepracował do 1998r do ostatniego dnia grudnia 25lat i pracuje do dzisiaj niezależnie czy pracował w warunkach szczególnych czy nie powinien mieć możliwość przejścia na emeryturę pełną ,a nie na jakąś emeryturę pomostową ,praca 40mężczyźni35kobiety. ZUS w żadnym wypadku nie powinien wydawać pieniędzy z naszych emerytalnych składek na inne cele niż emerytury, tak jak jest w innych funduszach emerytalnych..
sprawiedliwy / 83.15.175.* / 2007-11-13 09:06
a z jakiej racji męszczyzna ma pracować 5 lat dużej chamie!!!!!
kinia71 / 2008-01-24 12:13
a to z takiej racji,że mężczyzna przychodzi po pracy DOSTEJE od żony obiad,bierze gazetę i najwyżej wyniesie śmieci. Ja wychowuję niepełnosprawne dziecko i nie mam żadnej możliwości pójścia na wcześniejszą emeryturę muszę brać URLOP WYPOCZYNKOWY jak dziecko zachoruje,bo inaczej zabiorą mi premię i nie będę miała za co wykupić mu lekarstw.A Panu mój drogi polecam zajrzeć do słownika orograficznego bo MęSZCZYZNA i to trochę głupio wygląda-pozdrawiam
kinia71 / 2008-01-24 12:12
a to z takiej racji,że mężczyzna przychodzi po pracy DOSTEJE od żony obiad,bierze gazetę i najwyżej wyniesie śmieci. Ja wychowuję niepełnosprawne dziecko i nie mam żadnej możliwości pójścia na wcześniejszą emeryturę muszę brać URLOP WYPOCZYNKOWY jak dziecko zachoruje,bo inaczej zabiorą mi premię i nie będę miała za co wykupić mu lekarstw.A Panu mój drogi polecam zajrzeć do słownika orograficznego bo MęSZCZYZNA i DUżEJ to trochę głupio wygląda-pozdrawiam
nowy111 / 62.141.250.* / 2007-11-22 12:33
Bo kobieta pracuje na dwa etaty w pracy i w domu , rodzi i wychowuje dzieci dlatego pięć lat wcześniej idzie na emeryturę . Jak zaczniesz rodzić dzieci to bardzo proszę.
Emancypant / 85.222.39.* / 2008-03-26 21:15
Nowy111 ma pan leniwą żonkę niektóre pracują na 3 etaty
Jagnanowy111 / 85.222.39.* / 2007-12-26 22:26
Trutniu nie pomagałeś a teraz chcesz żeby ZUS wynagrodził twojej żonie..Co do rodzenia dzieci to Bóg już ustanowił kto ma rodzić.
zrozpaczona / 83.5.32.* / 2007-09-25 22:36
W roku 2008 będę miala 34lata pracy zawodowej i skończone 54 lata.Wychowałam dwójkę dzieci bez jednego dnia urlopu wychowawczego.Kończylam studia i cały czas pracowałam na stanowiskach kierowniczych. Mam serdecznie dość.Chce mi się wyć z powodu prezentu zafundowanego przez rząd .I jeszcze jedno w jakiej wysokości będzie moja emerytura po 40 latach pracy.Może ktoś to wie.
męski typ feminizmu / 83.15.175.* / 2007-11-15 16:14
zrospaczony to powinien być męszczyzna!!!!.krócej żyje ,dużej pracuje...a kobiety nawet jak biologicznie mają silniejszy organizm i dużej żyją to i tak mają pszywileje bo niby mają codziennie mase obowiąsków domowych i niby to każda kobieta!!!!!.czas pszestać milczeć i walczyć z dyskryminacją męszczyzn!!!!!!!!!!!!!!!!.TCHUŻE!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
persona62 / 83.29.22.* / 2007-11-09 13:08
Witam! Z przykrością stwierdzam, że masz 100% racje, doczekaliśmy "ciekawych czasów", prawda jest okrutna, w rzeczywistości wygląda to tak, że jeżeli sami sobie nie odłożymy na emeryturę to Państwo zafunduje nam na poziomie żebraczym. Wiem coś na ten temat ponieważ na co dzień zajmuje się programem prywatnej emerytury i jedyny pozytywny aspekt mojej pracy to fakt, iż co raz więcej ludzi wie doskonale jaka będzie przyszła emerytura państwowa.
Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej optymizmu.
smutna matka / 81.219.217.* / 2007-08-20 22:04
a co z emeryturami dla matek dzieci niepełnosprawnych?
martim / 79.185.214.* / 2008-07-17 09:09
ZUS dodaje 6 lat za opieke nad nipełnosprawnym dzieckiem,.... poszukaj, popytaj.
załamana matka / 83.29.231.* / 2007-09-25 21:43
Mnie to też interesuje ale nikt o nas nie pamięta w tym państwie pro-rodzinnym.Przykre.
urzedniczka / 83.14.130.* / 2007-06-02 23:00
nauczyciele sa płacone znaszych podatków bo społczenstwo nanich pracuje.dlatego jest jeszcze wyrużnione gratulacje popis.
już emerytka / 87.105.237.* / 2007-11-14 18:14
myślałam że naudzyciele też płacą
Beata55 / 85.31.232.* / 2007-10-17 22:36
Nauczyciel po 30- latach pracy jest wrakiem człowieka. Ma zniszczony system nerwowy, gardło i inne. Jest przysłowie, żebyś czyjeś dzieci uczył. W dzisiejszej szkole pracowac to koszmar.
em 54 / 83.15.96.* / 2008-12-18 21:35
nauczyciel ma 2- miesiace wakacij i 2- tygodnie ferij zimowych a do tego jeszcze pszerwa swiateczna toile pracuje wciagu roku niech nie nazeka kazdy by tak chcial powinien tez pracowac do 55 lat
mira / 89.76.47.* / 2008-02-18 19:00
nie żartuj.pracować w szkole 3 godz dziennie przez 9 m-cy w roku a pensja za 8 godz i 12 m-cy
jaki wrak nie żartuj.
anna50 / 81.190.83.* / 2008-02-18 08:21
mam 50lat, przepracowalam 35lat w tym 27 lat skladkowych, chialam pójsc na wczesnijsza emeryture nauczycielska bo juz ie mam siły ale ZUS powiedzisl ze mi brakuje do penych 20lat przy tablicy 2lat.Dlaczego???????? Pytam bo byla pani na wychowawczym na syna.No tak ale to sie nie liczy do wczesnejszej emerytury.I kochane kobiety niewierzcie rządowi.Bo jak ja szlam do pracy to mi mowiono ze wychowawczy sie liczy do lat pracy on sie lliczy ogólnie.
w sumie mam 35lat w tym skladkowych 27lat czy to malo na prace dla kobiety ktora urodzila i wychowala 2 swoich dzieci.Na starsze nie bylam na wychowawczym ale mlodsze bylo tak chorowite ze wiecej bylabym na zwolnieniu i mnie zwoliliby z pracy.Wybralam wychowawczy dla dobra dziecka.A TERAZ panstwo mi mówi ze te 2 lata mi zabraklo bo na wczesniejsza moga pojsc jak mam 20lat przy tablicy.To ze wczesniej pracowalm jako ksiegowa to sie juz nie liczy.TO JEST skandal.WIECIE co zrobilam poszlam do pracy w banku pracuje w inwestycjach i teraz pracuje za normalne pieniądze.Inwestuje tez swoja skladke prywatna III Filar na moja prywatna emeryture.
Nie wierzcie rządowi zobaczcie za 15 lat wymyślą cos innego.Pozdrawiam smutna i zapracowana kobieta. ANNA50
amelka / 195.13.38.* / 2007-05-17 20:45
Moj mąz ma w przyszłym roku 60 lat. Prauje od 15 lat w firmie spedycyjnej , cały czas na noc, Dzwiga ciezkie paczki, ktore sa przez nikogo nie kontrolowane /ich ciezar jest nieraz wyzszy niz 10 kg/. Ma pozrywane scięgna i spuchniete kolana, ręce o0wija bandażami jak przychodzi z pracy.. Niech mi ktos powie jak on dopracuje do 65 . A jesli zwolnia ,to zatrudni faceta ktory ma 60 lat . Dział tej firmy został dobrowolnie pod przymusem sprywatyzowany. Mąz, jak tez onni pracownicy stracili duzo przy tej " reformie". Ale coz u nas nie liczy sie człowiek tylko masa Nic nie moge po móc, chociaz bardzo mi zal męza
'
Jak_nie_jak_tak / 195.144.9.* / 2007-05-25 13:56
Jak dzwiga to znaczy że jest silny jak koń i ma zdrowie jak ....koń pociągowy..... Dawaj mu jeśc żeby ci nie padł jak stara szkapa . Do roboty stworzony to niech zapie....ala
mea1 / 79.186.24.* / 2012-03-19 11:56
Pan Bóg cię opuścił - człowieku jeśli piszesz takie bzdury.
zdzichu 444 / 93.105.109.* / 2009-07-28 12:42
najlepiej się naśmiewać ludzi pracy co chcą żyć jak ludzie i mieć na opłaty a nie chodzić po jałomużnę po urzędach pomocy lub wegetować na kuroniówce za 630 zł,bo w wieku 60 lat gdzie znajdzie pracę i nie dziwię się bo będzie bolało ale ważna praca ,niestety dożyliśmy takich czasów że nie szanuje się starszych wypracowanych ludzi
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-21 12:26
Twój mąż zarabia i pracuje tak na ile jest warty dla innych ludzi. Mi też jest żal Twojego męża ale nie oczekuj od reszty świata że będzie płaciła mu więcej niż jest warty. Skoro uważa że jest dla kogoś więcej warty to niech zmieni pracę. Pewnie powiesz że to surowe, ale dotyczy to 90% ludzi, z wyjątkiem tych którzy pasożytują na innych, np rolnicy czy górnicy, przez co reszcie jest jeszcze gorzej, bo muszą płacić podatki aby dopłacać do eksportu buraków albo fundować górnikom emerytury.
Lasota Władysław / 79.185.31.* / 2009-01-01 22:06
To jest hańba- żeby po przepracowaniu 40 lat nie nalezała się emerytura.Jeżeli tak jest to zaprzestaję dalszych opłat na ZUS.Proszę mi oddać bezprawnie pobierane przez 40 lat składki i nie chcę Waszej dobroci za moje co misiąc zabierane pieniądze. Nikt nie będzie mnie zmuszał z rządzAcych do szybkiego zejścia. Żył bym ja k angielski lord.
anka1 / 83.8.240.* / 2007-05-21 07:42
radzilabym poszukac innej pracy to sa nasze realia bez sprytu w polsce mozna byc tylko nikim
amelka / 195.13.38.* / 2007-05-17 20:45
Moj mąz ma w przyszłym roku 60 lat. Prauje od 15 lat w firmie spedycyjnej , cały czas na noc, Dzwiga ciezkie paczki, ktore sa przez nikogo nie kontrolowane /ich ciezar jest nieraz wyzszy niz 10 kg/. Ma pozrywane scięgna i spuchniete kolana, ręce o0wija bandażami jak przychodzi z pracy.. Niech mi ktos powie jak on dopracuje do 65 . A jesli zwolnia ,to zatrudni faceta ktory ma 60 lat . Dział tej firmy został dobrowolnie pod przymusem sprywatyzowany. Mąz, jak tez onni pracownicy stracili duzo przy tej " reformie". Ale coz u nas nie liczy sie człowiek tylko masa Nic nie moge po móc, chociaz bardzo mi zal męza
'
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy