Forum Forum emerytalneInne

Wcześniejsze emerytury zamiast pomostowych

Wcześniejsze emerytury zamiast pomostowych

Money.pl / 2006-01-05 19:31
Komentarze do wiadomości: Wcześniejsze emerytury zamiast pomostowych.
Wyświetlaj:
graga / 83.30.196.* / 2007-04-14 16:33
jestem nauczycielem z"łapanki" skazanym na 10 lat przymusowych robót". W 1978 roku ukończylam Technikum Budowlane i w lipcu tegoż roku podjęłam pierwszą pracę w zawodzie. w 1983 z braku nauczycieli, każdemu po maturze proponowano zatrudnienie w oświacie, na wyjątkowych warunkach.Mianowicie - 30lat pracy i emerytura. Dalam się złapać na to, teraz u progu osiągnięcia wymagaganego stażu pracy doklada mi się 10 lat pracy. Dbałam o lata składkowe, pomimo urodzenia czworo dzieci, nie korzystałam z urlopow wychowawczych, aby spełnić wymagania. Teraz tego żałuję, bo rozumiejąc potrzeby Państwa Polskiego zostałam wykiwana przez to państwo. Wiadomo Polak mądry po szkodzie.
busia / 158.75.1.* / 2007-03-06 13:59
Uważam, że po 30-35 latach pracy każda kobieta, która chce może odejść na emeryturę,a miejsca pracy zostawić młodym. Nam starszym osobom wydłuża się okres pracy a młodzi uciekają z kraju, bo nie mogą znależć zatrudnienia, założyć rodziny i godziwie żyć we własnym kraju.
jsz / 80.54.43.* / 2007-04-14 17:51
tak powinii myślec wszyscy
maria jolanta / 85.219.165.* / 2006-10-02 16:42
Jest mi wszystko jedno jakim mianem ( pomostówka czy wcześniejsza emerytura) będzie określany odcinek mego życia , po 35 letnim okresie pracy. Ważne jest bym mogła wreszcie usłyszeć, że wkrótce będę mogła przejść na emeryturę.Jestem z rocznika 1953.
jestem z maja 1953 i tylko dlatego jesczcze 5 lat mam pracować.Zresztą nikt mi tego nie zapewni w mojej firmie.Więc półroczny zasiłek i zielona trawka .W mediach cicza na ten temat.
sprzedawca / 217.153.245.* / 2007-02-21 18:03
i ja jestem z rocznika 1953 i 34 lata pracy i uważam ,że pracy sprzedawcy jest równie uciązliwa jak górnika czy nauczyciela bo nie dość ,że fizycznie jak na kobiety pracujemy to psychicznie wykańczają nas klienci i pracodawcy -uważam więc że powinniśmy być traktowani na takich samych warunkach jak górnicy i nauczyciele.Czas by media rozdmuchały te nasze prośby i komentarze dotyczące emerytur,
ko / 83.17.66.* / 2006-12-12 15:32
Ja z 1 stycznia 1953 jeszcze lepiej
Frania / 83.23.14.* / 2007-02-23 12:04
Też jestem urodzona 1.01.1953 r. i o godzinie 0,08 w nocy. Mam nadzieje że przez te 8 minut nie będe pracować 5 lat dłużej.
gosia48 / 2006-09-03 12:42
Mam pytanie. Kiedy i w jaki sposób mogę przejść na emeryture? Mam 48 lat i 20 lat składkowych ZUS. Córka ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
gosia 50 / 213.158.199.* / 2009-10-05 18:00
mam 50 lat 34 lata pracy mam dziecko niepelnosprawne w stopniu znacznym w tym miesiacu bede zwolniona co dalej mam robic
gosia 50 / 213.158.199.* / 2009-10-05 18:06
dlaczego nie mozna pomoc matkom dzieci niepelnosprawnych.gdybym mogla przejsc na wczesniejsza emeryture duzo wiecej mogla bym wypracowac z moim dzieckiem. przeciez kiedys on zostanie sam na tym swiecie i co dalej
Ela / 83.22.117.* / 2006-06-24 17:48
Dlaczego nie będzie wcześniejszych emerytur dla kobiet, które 1 stycznia 1999r. miały przepracowane 20 lat. Oprócz pracy zawodowej wychowały pokolenie młodych ludzi gotowych do pracy czy to za malo?
Liliana.Tworek / 83.10.190.* / 2006-02-20 17:39
Byłoby to najlepsze rozwiązanie dla takich osób jak ja. Jednocześnie powstałoby wiele miejsc pracy dla młodych osób przygotowanych do zawodu nauczycielskiego. Myślę, że wkońcu pomyśli ktoś o pracownikach, którzy znaleźli się między emeryturą na starych warunkach a nowymi zasadami.
Renata / 83.16.218.* / 2006-06-07 12:53
Takimi ludźmi są nie tylko nauczyciele więc powinno sie umożliwić przejście na emeryturę również innym pracownikom
Renata / 83.16.218.* / 2006-06-07 12:53
Takimi ludźmi są nie tylko nauczyciele więc powinno sie umożliwić przejście na emeryturę również innym pracownikom
tessa / 83.25.73.* / 2006-06-20 14:07
Pomyślcie w końcu o pracownikach Bibliotek Publicznych a w szczególności o tych osobach które przez 15 lat pracowały z dziećmi. Ciągle się pisze o nauczycielach, ale trzeba pomyśleć i o innych zawodach
lol / 83.20.227.* / 2006-03-27 18:52
nic z tego to sa bajki ze jak starsi odejda to cos sie zmieni , ogladajac staystki mozn zauwazyc ze jak bezrobcie rosnie wsrod starszych to i w mlodszym trudniej prace znalesc.
min przez to ze zwiekszaj sie potrzebyw funduszu praz a pozatym , starsi zwalniaj stanowiska ktor nao gol sa likwidowane .
Wiesława / 83.16.135.* / 2006-03-26 19:50
jest to bardzo dobra sprawa, bo młodzi chcą pracować,
starsi powinni iść na wcześniejsze emerytury
przynajmniej wydłużyć o 5lat
11 / 83.17.153.* / 2006-01-25 23:35
OFE??? Najpierw z mojej pensji jest odprowadzana składka do ZUS-u. Później ZUS przekazuje część ich OFE. Te biorą 7% prowizji. I tak przez X lat. Wreszcie jest przechodzę na emeryturę, HURA!!! OFE bierze znowu 7% od całości i przekazuje moje pieniądze, którymi obracał przez X lat, do ZUS-u. ZUS wypłaca mi emeryturę w ratach razem I i II filar. Jeżeli będzie to za mało na przeżycie to nie wiadomo co dalej!!! Jeżeli tak to ma wyglądać. TOŻ TO JAKAŚ PARANOJA. Państwo, czyli ja przekazałem pieniądze do prywatnej spółki aby je pomnożyć. Prywatna spółka upraszczając pobiera 14% prowizji od całości a i tak większość ryzyka co do przyszłych emerytur bierze na siebie państwo, czyli JA!!! Pan Minister Ziobro powinien teraz przypomnieć sobie kto wymyślił OFE i powołał je do życia, kto zasiada w OFE i kto czerpie z tego zyski, mamy pierwszą aferę wykrytą przez IV Rzeczpospolitą. GRATULUJĘ!!!
Ewa / 217.113.225.* / 2006-01-19 19:26
Ja też chcę przejść na emeryturę, posiadam 33 letni staż pracy , ale niestety .... urodziłam się troszeczkę za póżno... a staż pracy wogóle nie jest brany pod uwagę , i co
z tego że zdrowie szwankuje, tyrać i odprowadzać składki ...po to by kiedyś znów usłyszeć że kasa ZUS jest pusta, a gdzie moje pieniądze które przez tyle lat odprowadzałam w formie składek?
uwa / 217.197.78.* / 2006-01-18 15:40
Popieram choćby na sprawiedliwość społeczną. Bo dlaczego ktoś kto nabył to prawo nie może z niego skorzystać bo zabraknie mu kilku niesięcy czy dni ze względu na sztywny termin do 31. 12. 2007? Jeżeli rozłożono by to w czasie napewno koszty tej operacji były by niższe bo też rozłzone na raty i wszyscy byli by zadowoleni . A tak niesmak i żal pozostanie!
kobieta / 84.10.20.* / 2006-01-10 15:10
Pieknie sie mowi o emeryturach i wczesniejszym przechodzeniu.Co maja zamiar zrobic z kobietami pracujacymi na etacie sprzataczki ,to naprawde ciezka i nie wdzieczna praca ,do tego nisko platna .Ktos musi sprzatac aby inni mogli pracowac w czystosci i nikt sie nie zastanawia jaka to praca.Czy ktos sobie wyobraza 60-letnia pania ,ktora jest schorowana a sprzata.
Lusi / 213.238.120.* / 2006-08-21 22:28
to jest prawda co ta Pani pisze o jednych się pamięta a drugich się nie widzi . Praca pracy nie równa ,a ludzie są różni.To naprawdę niewdzięczna praca i dotego bardzo trzeba wlożyć wysilku. W dodatku mieć jeszcze dzieci ktore trzeba też wychować -współczuję i pozdrawiam .
aga / 82.146.243.* / 2006-01-23 16:06
popieram ta opinie
Czesław Banaś / 83.27.92.* / 2006-01-08 13:24
Popieram.Stanowi to bowiem realizację praw nabytych.
boda / 81.168.149.* / 2006-03-25 15:16
dlaczego ciagle ktos kombinuje iudaje ze pracuje chcac sie wykazac ze cos robi na nie korzysc ludzi ktorzy maja wypracowane lata pracy stawiaja barjere wiekowa .mam 38 lat pracy brakoje mi 2 lat do wieku 55 l. chentnie bym ustapila swoje miejsce pracy . ciagle wierze ze cos sie zmieni bo rocznik 53 przezywa same eksperymety.
Teresa / 83.16.218.* / 2006-06-07 12:55
Też jestem z roku 1953 i zabraknie mi 8 miesięcy i co mam pracowac przez to 7 lat dłużej- dlaczego
hutnik / 80.55.142.* / 2006-07-22 06:16
la jestem z 1952 roku pracuję w hutnictwie 40 lat i mam odejsc na emeryturę w wieku 65 lat kto to wytrzyma ??????
Alicja / 80.55.153.* / 2006-03-31 09:03
oj niestety ja rownież jestem z 1953 roku i mam 35 lat pracy
zuza o / 83.20.73.* / 2007-02-24 19:55
niestety ja też jeż jestem z marca 1953 roku a już mam 38,5 roku pracy co z takimi osobami mają pracowac do 50 lat pracy i od razu na drugi świat
ziuta / 83.7.154.* / 2007-05-05 12:47
jestem w takiej samej sytuacji jak Zuza, uważam że wystarczy tyle lat pracy co mamy w tym wieku, jestem zmęczona już tą pracą i chciałabym trochę odpocząć i pomóc dzieciom w pilonowaniu wnukow, niech młodzi przepracują tyle co my, uczciwie,bez chorobowego, innych zwolnień
myszka / 83.20.221.* / 2006-01-07 10:31
proponuję żeby ludzi pracujących w bankowości zaliczyć także do ludzi pracujacych w szczególnych i niebezpiecznych warunkach,
MG / 83.29.203.* / 2006-01-06 08:56
Wcześniejsze emerytury - a i owszem, ale bez prawa do pracy. Podzielam zdanie P. Oli - i dołoże do tego jeszcze jedne przykład: idą na wcześniejsze emerytury a potem na tych samych stanowiskach odrabiają - to co oni od zycia chcą - bo z tego wynika, że tylko odprawę....
Ola / 83.27.30.* / 2006-01-05 21:16
Wcześniejsze emerytury są uzasadnione. Wyobraźmy sobie 65-letniego policjanta próbującego dogonić 16-latka. Przykłady moznaby było mnożyć. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze. Czasami powinien zwyciężyć rozsądek.
real / 81.219.244.* / 2006-01-05 22:51
Pani Olu, w związku z tym, że do wypłaty wcześniejszych emerytur potrzeba przede wszystkim więcej PIENIĘDZY, i żadne ilości zdrowego rozsądku ich nie zastąpią, mam do pani pytanie - ile pieniędzy DODATKOWO jest pani w stanie przeznaczyć na ten cel ze swoich zarobków?? Proszę tą wartość podać w procentach lub złotówkach.
Grazyna / 81.168.236.* / 2006-01-13 00:11
Proszę Państwa dlaczego mamy dodatkowo dawać, pieniądze są i to nasze, ale przeznaczone dla mundurowych, ich pensje nie są oskładkowione a niedość, że wczesniej przechodza na emerytury, to jeszcze w jakiej wysokości są ich świadczenia. O tym należy głośno mówić. Dlaczego z naszych składek mundurowi są tak wysoce opłacani a my ....?
real / 81.219.244.* / 2006-01-13 16:44
Szanowna Pani Grażyno, jeśli pani twierdzi, że pieniądze są, to proszę odpowiedzieć, czemu ZUS pożycza pieniądze w bankach komercyjnych na wypłatę części bieżących świadczeń (emerytur i rent)? Na dzień dzisiejszy ZUS ma otwartych 5 linii kredytowych, które to kredyty poręcza skarb państwa. Jeśli ZUS pieniądze by miał, to po co kredytuje się w bankach, płacąc jeszcze od tych kredytów wysokie odsetki (oczywiście odsetki płacimy my).
Co do służb mundurowych, to też nie ma pani racji, ponieważ te służby swoje zarobki otrzymują z BUDŻETU, bez sensu byłoby, najpierw te kwoty (składkowe) wypłacać, poczym z powrotem je zabierać w postaci składek do tego samego budżetu. Słyszała pani na pewno niejednokrotnie, od niezadowolonych policjantów, że za mało zarabiają. Zarabiają mało na rękę, ponieważ pozostała potencjalna część ich zarobków (składkowa) zatrzymywana jest w budżecie. Natomiast na co przeznaczane są te pieniądze – o to trzeba pytać kolejnych ministrów finansów. Np. ostatnio dowiedzieliśmy się, że minister finansów znalazła kilkadziesiąt milionów zł na dodatkowe wydatki budżetowe (paliwo rolnicze, becikowe itp.), może to są właśnie TE pieniądze. I stąd właśnie potrzeba DODATKOWYCH wpłat obywateli, jeśli życzą sobie DODATKOWYCH przywilejów socjalnych, ponieważ w przeciwnym razie taka nierównowaga będzie powodowała konieczność ZADŁUŻANIA państwa polskiego na kolejne pokolenia, które to pokolenia mogą nam tego nigdy nie wybaczyć!!!
ryszrd321 / 78.159.91.* / 2009-01-16 15:15
Odp.dla real-ZUS, to ubezp.społeczne,czyli nasze społeczeństwa.Ja na swoją emeryturę płaciłem przez 34-lata składki i dzisiaj ktoś śmie twierdzić,że na moją emeryturę płacą młodzi lub są brane kredyty i robi się wodę z mózgów ludzkich-to chcę zadać pytanie; co się stało ze składkami moimi,tych ludzi co płacili składki przez 34-lata lub więcej i już nie żyją(biorąc 1,2 emerytury lub wcale)....no gdzie się one podziały.Dzisiaj z prasy się dowiedziałem, administracja Tuska i urzędnicy przejeżdżają 4 mld( tak cztery miliardy zł. ) samochodami,a przedmówca real(nie wiem,czy to pani,czy pan) mówi nam o zaciągniętych kredytach przez ZUS na świadczenia rentowo-emerytalne.Państwo Tuska miało być taki tanie,a wychodzi że jest takie drogie.Diety poselskie z utrzymaniem biur poselskich to około 40 tys.zł miesięcznie, ( albo więcej ) nikt nie rozlicza tego ,..bo to są diety.A my renciści mamy po 450 zł lub emeryci z 1200 zł miesięcznie i z czego mamy żyć leczyć się i egzystować w tym środowisku, a może lepiej wegetować.Wstyd mi wielki i myślę że nie tylko mnie.
jedna / 83.4.29.* / 2009-01-17 13:10
tak tak wstyd żeby w takim pństwie nie było sprawiedliwości nie szanuje się ludzi co uczciwie pracowali w tym kraju (a nie zagranicą) 35 lub 40 lat
enigma / 83.142.122.* / 2007-03-09 21:41
beda dodatkowe? a kto bedzie odprowadzal ? kto ponosi odpowiedzialnosc za te pustke komuna odchodzila kto ich rozliczyl z pustej kasy w zu-sie? skoro uszlo im to płazem to my mamy za to cierpiec ?to szambo w zusie to nie moja wina a po 30-tu latach pracy to żygac mi sie chce na to czym nas straszą jestem za stara na takie numery ! ktos musi poniesc za to jakies konsekw a wogóle to szambo to caly kraj i chyba trzeba stad wiac jak najdalej bo te pałace zusowskie to z tej pustej kasy powstaly i jak patrze to tez mi sie zygac chce!
pięćdziesięciolatka / 83.6.76.* / 2006-03-14 15:09
real, kto Ty jesteś?. Nikt nie żąda dodatkowych przywilejów. Poprostu ludziom urodzonym w latach 1950-1955 wszystko wywraca sie do góry nogami. Czy mógłbyś trochę pomyśleć i "wejść" w ich byt.
Marek / 85.219.252.* / 2006-01-19 19:48
Jesli pensje mundurowe sa z budzetu to dlaczego ZUS wyplaca im emerytury?
ZUS nie jest czescia budzetu.
ZUS nie musialby pozyczac pieniedzy gdyby nie musial wyplacac emerytur mundurowych.
rys / 80.244.158.* / 2006-02-03 12:53
tego nie wiedziałem - ZUS wypłaca emerytury mundurowe??
Ola / 83.27.35.* / 2006-01-09 23:52
Dla mnie pieniądze zawsze były i są środkiem, nie celem. Ze mną nie rozmawia się o pieniądzach, tylko o problemach. Pieniądze zawsze się muszą znaleźć. Jeżeli ktoś tego nie umie dokonać, to nie nadaje się do gospodarki rynkowej, jest nieudacznikiem. Wychowałam się i dorosłam w gospodarce centralnie planowanej. Mimo braku czci dla pieniądza, umiem dzisiaj żyć. Pozdrawiam
real / 81.219.244.* / 2006-01-12 20:25
Wszystko pięknie pani Olu, gospodarka rynkowa, centralnie planowana, nieudacznicy itp, itd. Niemniej ja nie o to pytałem!!! Powtórzę swoje pytanie jeszcze raz i proszę o KONKRETNĄ odpowiedź na temat ""....ile pieniędzy DODATKOWO jest pani w stanie przeznaczyć na ten cel (wcześniejsze emerytury) ze swoich zarobków?? Proszę tą wartość podać w procentach lub złotówkach."" Pani Olu, bardzo wygodnie jest pogadać sobie o problemach, a REALIZACJĘ rozwiązania tych problemów (finanse) zwalić na innych i jeszcze nazwać tych innych nieudacznikami. Po głoszonych przez panią poglądach, nie miałem wątpliwości w jakiej gospodarce się pani wychowała i dorosła. Właśnie w tamtych czasach, wszystkie problemy finansowe rozwiązywali jacyś ONI, a każdemu obywatelowi się po prostu należało (czy się stoi, czy się leży.......), natomiast nikt z obywateli nie zastanawiał się skąd ci ONI na to wszystko biorą? Teraz już wiemy, bo spłacamy te długi i pewnie jeszcze następne pokolenia będą je spłacać. Dlatego teraz pani Olu, jeśli jest pani ZA dodatkowymi świadczeniami dla innych, to proszę za to zapłacić ze SWOICH środków, a nie zwalać tego na innych w imię swoich przekonań!!! Bo mimo pani deklaracji o braku czci dla pieniądza, zapomniała pani dopisać - dla nie swojego pieniądza, bo jak widzę SWOJE pieniądze szanuje pani wyjątkowo, unikając odpowiedzi dotyczącej swojego wkładu finansowego w dzieło przyspieszenia emerytur. A już najbardziej rozśmieszył mnie pani tekst, """.....że pieniądze zawsze się muszą znaleźć"" , ale zapomniała pani dodać ""...muszą się znaleźć byle nikt ich nie szukał w mojej kieszeni"". Szczyt populizmu. Proszę się nad tym choć zastanowić, bo na zmianę poglądów jest już chyba za późno. Pozdrawiam
jeszcze młoda / 194.30.179.* / 2007-06-14 09:18
Ooooo, widzę że real jest chyba lojalnym pracownikiem ZUS-u, myślę że Ola gdyby były wysoko zatrudnionym pracownikiem ZUS-u z taaaaaką pensją na pewno nie żałowałaby jakiegoś jej procenta na emerytury. Człowieku obudź się bo ty chyba w realu nie żyjesz, skoro takie długi ma ZUS to skąd te budynki (jak już ktoś wcześniej zauważył to) zawsze od tych najbiedniejszych ledwo wiążących koniec z końcem oczekuje się zobowiązań, zrzeczeń tego co im się należy, przecież emeryci w Polsce nie oczekują złotych gór tylko odpoczynku po np. 35 latach pracy. Nie domagają się takich pieniędzy, żeby było ich stać na wyjazdy zagraniczne, zwiedzanie świata itp. jak jest w innych cywilizowanych krajach. Daleko jest mi do takiego stażu ale nie wyobrażam sytuacji, w której zabrakłoby mi paru miesięcy do odejścia na emeryturę z wizją pracy przez następne 5-10 lat. Czy tym ludziom nie należy się trochę odpoczynku? Ja wiem dla ZUS-u najlepiej byłoby, żeby emeryci po odejściu na emeryturę odrazu odchodzili z tego świata. W takim razie proponuję emerytury po 70, będzie z głowy. Jestem urzędnikiem i mam doczynienia z pracownikami około 60. No niestety ich kreatywność pozostawia wiele do życzenia. Podniosłoby mi się ciśnienie gdybym z niektórymi miała doczynienia jako petent. A swoją drogą ciekawa jestem ile Pan jest gotów przeznaczyć swojej pensji na ratowanie długów ZUS-u.
A dla reszty obywateli mam przestrogę - skoro dopuszcza się do władzy takich Kaczyńskich, nie wspominając o Giertychach i Lepperach, to mamy co mamy i częściowo jesteśmy sami temu winni - niestety. Naszemu społeczeństwu nie wystarczą do myślenia incydenty z cyklu "spieprzaj dziadu", widać lubimy jak nas się tak traktuje
Rocznik 1957 / 194.187.72.* / 2006-11-28 18:18
Szanowny Panie , prosze pamiętać że wszyscy pracujący w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze płacili bądż płacą do tej pory wyższe składki emerytalne niż ci wszyscy ,którzy w takich warunkach nie pracowali. W związku z powyższym jeżeli nie przejda na wczesniejsza emeryturę należy im się odszkodowanie z tytułu płacenia wyższych składek. Dlatego nie na miejscu jest wypowiedż pana. Należa sie przeprosiny.Pan natomiast musi sobie na swa emeryturę zapracować tak jak my wszyscy już sobie zapracowaliśmy. Nie nasza winą jest ,że Ustawa Emerytalna wówczas była taka a nie inna.Panu natomiast życzę aby w trakcie owocnej kariery zawodowej Sejm nie zmienił warunków przejścia na emeryturę. Pozdrawiam
hala / 84.40.142.* / 2006-04-19 21:14
do real ,prosze popatrzec jakie piekne obiekty zajmuja ,buduja zusy na to sa trwonione pieniadze podatnikow,nikt nie na watpliwosci,ze to zus nie szanuje pieniedzy.
Ola / 83.27.1.* / 2006-01-14 19:41
Widzę, że się dobrze bawimy. Mimo przenikliwego analizowania mojej wypowiedzi, nie rozumie jej Pani/Pan.
Ja akurat nie mam problemu, aby podzielić się MOIMI pieniędzmi z potrzebującymi. Nadmieniam, że w moim zawodzie zarabia się kiepsko. Jednak nigdy, ani w gospodarce planowanej centralnie, ani teraz, nie czekałam i nie czekam, aż mi ktoś coś da. Doskonale potrafię sobie zarobić tyle ile mi potrzeba. Po prostu nie jestem nieudacznikiem.Nie mogę podać kwoty, którą chciałabym przeznaczyć na wcześniejsze emerytury , bo wzbudziłaby pewnie uśmiech na Pani/Pana twarzy. Napiszę więc, że to może być 30% lub każdy inny %, który byłby potrzebny. Ja sobie i tak zarobię tyle ile mi potrzeba. Póki chodzę na nogach, poradzę sobie (pieniądze muszą się znaleźć, tzn. ja sobie je sama znajdę). A tak na marginesie, ile Pani/Pan ma lat? Wiele to by wyjaśniło. Ja na gospodarce rynkowej znam się doskonale i może dlatego świetnie sobie radzę. Kilka dziesiątek lat inwestuję w swoją wiedzę i potem ją sprzedaję. Ponieważ świat ciągle się zmienia, więc aktualizuję, uzupełniam wykształcenie i dostosowuję je do potrzeb. Mam już kilka zawodów, które w danej rzeczywistości były istotne, dobrze się sprzedawały. Polecam taki sposób na życie. Pozdrawiam.
stas / 80.48.243.* / 2006-01-05 19:31
najwyższy czas wreszcie ustalic kto ma przejśc na wczesniejsza emeryturę, a nie kręcic z jakimis emerturami pomostowymi
barbara / 83.8.148.* / 2006-02-22 15:31
kobieta 30lat pracy i 55lat życia. Mężczyzna 40lat pracy i 60 lat życia.
pracownik fiz / 83.30.73.* / 2006-03-08 14:02
kobieta 30 lat pracy bez wzgledu na wiek a mezczyzna 35 lat bez wzgledu na wiek tak powinno byc
wołodiam / 83.4.159.* / 2007-02-20 15:00
jak najbardziej popieram !! mam 57 lat i ponad 38 lat pracy zawodowej w tym 19 lat w szczególnych warunkach.za każdym razem dopadają mnie zmiany i albo brakuje mi kilka m-cy wieku,albo kilkanaście m-cy stażu pracy. choruję i leczę się od 5 lat,ale w sierpniu ub.roku otrzymałem z łaski 8 m-cy renty,która kończy się w marcu tego roku.lekarz uzdrowiciel zus renty nie przedłużył nie licząc się z opinią specjalistów,którzy wystawiali zaświadczenia o stanie zdrowia,nie liczył się również z tym,że ja bez leków nie funkcjonuję i jako kierowca po lekach nie mogę usiąść za kierownicę.uzdrowiciel jednak uważa inaczej ,no i co z tego,że mogę spowodować wypadek,czy się zabić,ot jednego rencisty mniej.LUDZIE W JAKIM KRAJU JA żYJę ?TO PARANOJA.KTO ZA NAMI SIę UJMIE?
ela / 83.14.131.* / 2006-04-21 19:20
podpisuję się obydwiema rękami - mam 50 lati 30 lat pracy i naprawdę serdecznie dość. Ja czuję się zmęczona a młodzi nie mają pracy. Niech ja odejdę na emeryturę, a moja córka dostanie pracę i będzie ok.
krzysztof / 83.28.232.* / 2006-03-14 12:43
choc to wydaje sie nierealne ale tak powinno byc.
barbara / 83.8.148.* / 2006-02-22 15:31
kobieta 30lat pracy i 55lat życia. Mężczyzna 40lat pracy i 60 lat życia.
doda / 213.238.87.* / 2006-02-25 21:38
35 lat bezwzględu na wiek-kobieta ,40 lat bezwzględu na wiek -mężcayzna
hutnik / 85.128.125.* / 2007-03-19 19:59
jestem za nie tylko że mnie to dotyczy ale dlatego że byłoby to sprawiedliwe
zula / 83.20.73.* / 2007-02-24 19:34
popieram tą pania wyżejże kobieta 35 lat pracy bez wzgledu na wiek powinny przechodzic na godna emeryture a męszczyzni po 40 latach pracy. bo młodzi wykształceni za piniądze podatnika wyjedżają za granice i rozwijają gospodarę a w polsce zostaną sami starcy któży będą już niedołężni a będą musieć pracować by żyć
marian / 83.14.88.* / 2006-07-17 14:47
Popieram opinię aby kobieta pracowała 35 lat a mężczyzna 40 lat i bez wieku 55 czy 60 lat życia. Przecież do emerytury winien brany być pod uwagę tylko okres pracy.
bela / 83.23.251.* / 2006-04-21 12:59
kobiety po 35 latat pracy powinna przejść na emeryture. bo pracje na na dwa etaty praca i dom to jeszcze za mało wszyscy myślą o nauczycielach i górnikach a o szwaczkach nikt nie pomyśli bo to są konie do pracy,i nie mają siły przebicia.
Ja zuza / 83.20.73.* / 2007-02-24 19:43
tak tylko górnicy nauczyciele ,a gdzie jest miejsce dla szwaczek które pracują w zakładzie tapicerskim skoro to jest praca lekka to może z nauczycielem sie zamienie zawody które mają siłe przebicia to z nimi sie liczą',bo zabiegają o głosy w wyborach.
jorgus / 195.205.23.* / 2006-08-23 16:07
tak 35 lat kobieta i 40 lat mezczyzna i bez wzgledu na wiek bo ja jestem w tym 35 roku pracy i jestem tak zmeczona ze sobie nie wyobrazam siebie aby pracowac do 60 lat w chwili obecnej mam 52 a czuje sie zcharowana ze zdrowiem tez mam klopoty bo kregoslup wysiada
daniela / 83.20.194.* / 2006-03-28 23:09
zgadzam się z powyższym stwierdzeniem
daniela / 84.10.197.* / 2006-03-02 16:57
Zgadzam się z opinią Dody, 35 lat pracy kobieta i 40 lat pracy mężczyzna bez względu na wiek
zula / 83.23.251.* / 2006-04-21 12:48
zgadzam się z stwierdzeniem że kobia mając 35 lat pracy powinna przejść na zasłużoną emryturę.
DANA / 80.55.155.* / 2006-05-04 12:59
POTWIERDZAM WYPOWIEDZI 35 LAT PRACY KOBIETA I
40 MĘŻCZYZNA EMERYTURA BEZ WZGLĘDU NA WIEK
Rocznik 1957 / 194.187.72.* / 2006-11-28 18:31
Brawo!!!!!!! Tylko czy ktoś wpływowy te wołanie usłyszy, bardzo bym chciał
skowron / 82.160.218.* / 2006-12-05 15:50
Oczywiście, że ilość lat pracy powinna być podstawą do przejścia na emeryturę!!!. To niesprawiedliwe. Mam 51 lat i 32 lata pracy. Jestem już bardzo zmęczona.Nie mogę zrozumieć polityki państwa, który przydziela zasiłek dla bezrobotnych młodym ludziom, a ja mam pracować jeszcze kilka lat. Wysokość emerytury jaką otrzymam po tylu latach pracy nie wiele będze się różniła od zasiłku. Czy to jest uczciwe i w porządku. Znajomr rolnik - pijaczyna otzymał rentę strukturalną w wysikości 1,5 tys. zł. Gospodarstwo jego było zawsze zaniedbane. Ja codziennie od 8-16 uczciwie pracuję, z perspektywą otrzymania 600-700 zł. emerytury, czy to jest w porządku?
Ryszard / 217.153.211.* / 2006-05-29 06:52
do pana real.Czy kobieta 35lat pracy,50 lat życia ,mężczyzna 41 lat pracy i ukończone 55 lat życia ma prawo przejść na wcześniejszą emeryturę do31.12.2007roku,bo już sam z tego nic nie mogę zrozumieć.jeden mówi tak a drugi inaczej.Konkretnie tak albo nie.
Dana / 80.51.250.* / 2006-03-12 15:09
zgadzam sie z Babarą ,to byłoby najbardziej sprawiedliwe
Krzysztof / 83.28.232.* / 2006-03-14 12:49
Gdyby jeszcze ktos to chcial wprowadzic w zycie byloby super popieram propozycje pan Barbary i Dody
ag / 80.53.194.* / 2006-08-28 09:23
popieram !!!! dajmy szanse pracy młodym bo Polska stanie się krajem starców, gdyż wszyscy młodzi wyjadą z kraju w poszukiwaniu pracy.
pra-mar / 83.27.147.* / 2007-02-22 12:46
Wydaje mi się, że macie Państwo po części rację twierdząc :"przejść na emeryturę poinno się mając.... itd"
Lecz powstaje pytanie, czy ktoś z rządzących spełni te propozycje ? Napewno nie - bo uparcie będą twierdzili, że nie ma w ZUS-e na to pieniędz.
Pytam więc - czy pracując przez wiele lat, niezależnie od zajmowanego stanowiska czy też wykształcenia ZUS za pośrednictwem pracodawcy zabrał haracz - gdzie są moje pieniądze na emeryturę????
Proponuję Państwi i Waszym znajomym - zajrzyjcie na stronę
http://www.zus-i-co-dalej.ovh.org
i dajcie swój komentarz wraz z ewentualnym poparciem
Uważam, że ta propozycja powinna być szeroko rozpropagowana.

Najnowsze wpisy