Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Web 3.0 - internet bez ludzi

Web 3.0 - internet bez ludzi

skomentuj
Money.pl / 2007-07-05 16:59
Komentarze do wiadomości: Web 3.0 - internet bez ludzi.
Wyświetlaj:
jliber / 212.180.147.* / 2007-07-05 16:59
Blebleble, kolejna moda oparta na kilku buzz-wordach i nierealnych oczekiwaniach. Informatyka ma to do siebie że jak nie ma prawdziwych nowości to sobie je wymyśli. Semantyczne sieci opisywane w tym artykule nigdy nie powstaną bo trzeba by się specjalnie pocić nad każdą stroną www aby je wprowadzić, zajęłoby to więcej czasu niż stworzenie tych stron, a stosunek zysku do wysilku dla twórcy jest praktycznie zerowy. Oprogramowanie bedzie moglo wykonac nasze zadania dopiero wtedy gdy stworzona zostanie prawdziwa sztuczna inteligencja i tyle (czyli jeszcze paredziesiat lat).
wilczek / 2007-07-09 22:32
Większość tych chwytliwych sloganów faktycznie pozostanie niezrealizowanych, ale żeby od razu opierać rozwój sieci na stworzeni gotowej AI. Nie od razu Rzym zbudowano.
Co do argumentu, że za dużo trzeba się napocić - ależ na tym polega informatyzacja: Ktoś raz się nad czymś mocno napoci, a potem miliony użytkowników robią coś (może i tylko odrobinę) sprawniej, ale w przełożeniu na całą sieć daje to korzyści niepomiernie wyższe niż włożony wkład. Oczywiście dopiero wtedy gdy zostanie to zrobione dobrze.
Przykład: Zgodnie z tym rozumowaniem, takie np. wyszukiwarki internetowe mogłyby kiedyś zostać uznane za nierealną "modę" opartą o takie "buzzwordy" jak równania rekurencyjne etc. Ale w końcu ktoś zabrał się za to z fachowością graniczącą z geniuszem, no i dzisiaj założyciele Google są miliarderami którzy na zawsze zmienili sposób korzystania z Internetu. Daje do myślenia? Jak mawia stare powiedzenie: "Jeśli czegoś się nie da zrobić, trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie - przyjdzie i to zrobi":)
gregpyp / 2007-07-08 13:31
Zaloze sie ze juz kilka firm na swiecie pracuje teraz nad srodowiskiem programistycznym do budowania takich serwisow zgodnych z semantic-web.
A co do AI - to tak naprawde wiekszosc ludzi nie wie o czym mowi.
skomentuj

Najnowsze wpisy