Forum Forum prawnePracy

weekend majowy jak praca

weekend majowy jak praca

audiofil / 2013-04-22 08:30
Jak wypada praca w weekend majowy? Czy 1 maja jest pracujacy ? Nie wiem do pracuje od nie dawna i nie wiem jak wyglada sprawa wlasnie pracy w weekend majowy. Poradzicie?
Wyświetlaj:
hantle / 212.96.244.* / 2018-03-29 08:06
Patrzcie tutaj - https://www.zielonapolana.com.pl/weekend_majowy.php Tak spędzam w tym roku weekend majowy i każdemu radzę podobnie. Przede wszystkim - tam jest pięknie, macie taką liczbę atrakcji, że na bank nie będziecie się nudzić, a w dużym skrócie - każdy powinien co jakiś czas się zrelaksować. Popatrzcie na program, na atrakcję - zrozumiecie, co mam na myśli.
lekarzyk / 2013-04-23 11:28
ja nie mialem planow na majowke tego roczna wiec zabralem 2 nocki w szpitalu na dyżurze i mam problem z glowy ;)
troll382 / 2013-04-23 11:01
1 maja i 3 maja to dni wolne, w sensie nie idzie sie wtedy do pracy:)
wiwan / 2013-04-23 11:11
Zwłaszcza w służbie zdrowia, na kolei itd.

Jasno masz podane przez 'szklarka', dla kogo dzień taki może być dniem roboczym.

Co więcej, zgodnie z art. 151'9 KP święto pod tym względem zaczyna się o 6 rano. Więc nawet w powszechnym zatrudnieniu można kończyć zmianę nocną rano 1 maja.
szklarek / 2013-04-23 10:00
1 maja to jeden dzień, a nie weekend.
Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Podobnie 3 maja.

Praca w takie dni jest dozwolona tylko w okolicznościach z art. 151'10 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-szosty-czas-pracy/rozdzial-vii-praca-w-niedziele-i-swieta/art-151

Weekend majowy więc zależy od charakteru pracy, systemu czasu pracy i ewentualnie wziętego urlopu na konkretny dzień.
ola17 / 2013-04-22 11:03
w mojej pracy zawsze weekend majowy jest wolny, anwet 2 maja. wiec to wszystko tak naprawde zalezy od pracodawcy jak ustali zasday pracy :) zapyaj przelozonego to sie dokladnie dowiesz jak to w waszej firmie funkcjonuje :)
chojrak / 2013-04-24 08:51
wszystko zalezy od pracy jaka wykonujesz to po pierwsze. bo sa zawody i prace ktore wymagaja wiele poswiecenia i pracowania w nocy nawet wiec niema co sie spinac :) pogadaj z pracodawca a bedziesz wiedzial dokladnie co jak i gdize :)

Najnowsze wpisy