weksel-bank

tomek176 / 195.3.232.* / 2009-05-03 20:44
Witam!

Ostatnio znajomy zaprosił mnie do nowo powstającego programu finansowego opartego na wekslach, z którego rocznie można wyciągać blisko 30% .... Może mi ktoś powiedzieć czy warto w coś takiego inwestować? www.weksel-bank.pl ... to nie reklama to obawa czy ów inwestycja jest bezpieczna....
Wyświetlaj:
JMNK / 83.5.23.* / 2009-07-14 07:35
Na stronie weksel-banku (właściwie jakim prawem w ich nazwie funkcjonuje słowo "bank" to przecież zastrzeżone polskim prawem!!!) oprócz adresu numerów telefonu i identyfikacji podatkowej nie ma kompletnie nic, nikt nie podpisuje się nawet własnym nazwiskiem. Nie ufam ludziom, którzy nie firmują tego co robią własnym nazwiskiem i powiem szczerze: DZIWIĘ SIE, ŻE W KRAJU LECHA GROBELNEGO LUDZIE NADAL WIERZĄ W GRUSZKI NA WIERZBIE!
Pozdrawiam
Jan Maria Nowak Kowalski
sam135 / 83.23.94.* / 2009-07-17 17:23
Uwielbiam tą formę :) zastanów sie gościu co piszesz, bo brak ci konsekwencji ;) Ktoś wg ciebie (celowo mala litera) nie podaje nazwiska a ty , to niby co ? :)))
BarbaraE / 193.23.51.* / 2009-06-13 14:14
rewelacja! zapoznałam się ze szczegółami działania firmy. wszystkie instrumenty finansowe i marketingowe jakie wykorzystują są potwierdzone od dawna, działają i przynoszą zyski. rewolucyjne jest natomiast ich połączenie i wykorzystanie. coś niesamowitego. gratuluję pomysłu!
wsiteam / 83.19.178.* / 2009-07-14 23:11
O czym ty mówisz ?! Jaka rewelacja, chyba że pracujesz dla nich........to Cię rozumiem.......
jan64 / 150.176.182.* / 2009-05-19 17:36
Moi znajomi wypowiadaja sie o tym pozytywnie. Szykuje sie cos na prawde wielkiego.
W Poznaniu na poczatku czerwca przewiduja konferencje inauguracyjna, przejde sie i poslucham co maja do zaoferowania.
warto / 150.254.107.* / 2009-05-14 16:34
moim zdaniem warto, sam tam będę inwestował, pozdr
kolin / 213.77.117.* / 2009-05-30 21:59
Panowie i Panie
Naciągacze jakich zalewa rynek w dobie kryzysu,firma zalożona jako spółka w piwnicy,szukająca frajerów,którzy gotowi oddać pieniądze za obietnice zwrotu inwestycji dającej 100 % zysku plus MLM (multi level marketnig).Takim wekslą mozna wierzyć tak samo jak naszym politykom.
Ale bajer to im wszedł tylko ta miejscowość to trochę dla pucybutów ale w to to nawet idioci już nie wierzą.
Realista13 / 89.230.160.* / 2009-06-25 22:42
To pucybucie mieszkaj dalej w bloku,a ja w swojej willi na wsi
Krzysiek59 / 83.8.158.* / 2009-06-06 00:59
Niestety nie rozumiem Pana argumentów. Sam jestem inwestorem i zysk 100% przez dwa lata nie jest nawet w dobie kryzysu szokujący. Chyba, że korzysta Pan z ofert lokat terminowych polskich banków, ale w takim razie życzę powodzenia. Co do MLM to jestem ustosunkowany neutralnie. Sam aktywnie nie działam, ale nie widzę w tym rodzaju biznesu nic złego. Przytoczę może opinię człowieka, który pisuje do gazet w roli eksperta: "weksle są najlepszym narzędziem windykacyjnym, jakie oferuje prawo [...] Patrząc na ogólny zarys działalności, szacuję szansę na zwrot inwestycji na weksel bank na co najmniej 95%", co moje zaufanie stawia na wysokim poziomie.
sam135 / 83.23.94.* / 2009-07-17 17:27
Krzysiek 59 :) nie wiem kim jesteś, ale wiem, że jesteś spoko gość. Zyski 100% są szokujące :) dla wielu, a nikt nawet nie zadał sobie trudu , by sprawdzić jakie miesięczne zyski daje stragan na targu z warzywkami i owocami :) 150% - 300% podkleślam - miesięcznie
kris1408 / 91.94.62.* / 2009-06-04 00:58
wielka ściema.................zrobili wielki szum a co oferują???????
produkty których wogule nie posiadają, firma założona ,,przedwczoraj,, na szybcika ale jak ktoś chciał zobaczyć dokumenty założycielskie to okazało się ,że ich jeszcze nie mieli. Pokazali skan jakieś karty pre- paidowej , która nie istnieje a prezentacja żywcem zerżnięta z innej firmy inwestycyjnej na której byłem kilka tygodni wcześniej. Jedno trzeba oddać- prezentacja i bicie piany....pierwsza klasa!!!!!!!!! i nic więcej......chyba że podobieństwo do sławnej już piramidy finansowej....penelopa!!!!!!!!!!!!!.ja nie zainwestuje tam ani 10 euro ........pozdrawiam i przestrzegam Kris
sam135 / 83.23.94.* / 2009-07-17 17:34
No no gościu jesteś bystrzak :) po pierwsze np "w ogóle" tak sie zawsze pisało i ty nie bedziesz zmieniał zasad pisowni. Po drugie - jak sie nie umie pisać , to i pewnie z czytaniem jest kłopot :) , ale właśnie dlatego masz to co masz ,czyli nic. Gdybyś chciał, to byś sprawdził kiedy powstała firma i byś wiedział. Jak mnie coś interesuje , to lubię wiedzieć a nie się domyślać , więc sprawdziłem, a ty nie wiesz a piszesz . Znów to samo : jedni mają rację, inni pieniądze, ty wolisz mieć rację :)) i tak trzymać
Marek_26 / 83.21.24.* / 2009-06-08 15:21
Witam, Miałem okazje być na spotkaniu, które wywarło na mnie olbrzymie wrażenie dlatego będę inwestował swoje pieniądze jak i mojej firmy. Prawo wekslowe jest tak skonstruowane, że nie mam zbytnio możliwości oszustwa.
tytanus / 83.21.43.* / 2009-06-09 23:59
Pożyjemy zobaczymy:) Weksel-bank super sprawa. Jeżeli chodzi o inne projekty to na tle weksli wyszły gorzej ale osoby, które mają mniej pieniędzy a chcieliby zacząć zarabiać powinni w to wejść.
Realista1001 / 89.230.160.* / 2009-06-25 22:56
Instrumenty finansowe jakie wprowadza na rynek Aida System na naszym rynku istnieją od dawna (oprócz e-mlems).Malutczcy tego nie widzą do tej pory a giganci korzystają cały czas.Dzięki tej firmie przysłowiowy Kowalski jako osoba prywatna lub firma ma możliwość dowiedzieć się co to jest optymalizacja podatkowa ,dochód pasywny i zacząć inwestować od małych kwot.Dowie się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.ZGODNIE Z PRAWEM.Inwestorzy nie słuchają idiotów,tylko po namyśle inwestują lub nie.Ryzyko jest wszędzie,tylko trzeba je określić,a pieniądze dywersyfikować i podzielić.
Kazim Rafał / 213.77.117.* / 2009-07-03 21:58
a kim oni są?
jakie mają dokonania,sukcesy w interesach?
co ciekawego mogą o osobie powiedzieć?
chyba nic bo jak mantry bronią się przed ujawnieniem swoich dokonań życiowych.
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-07 12:40
Są ufoludkami.Ciekawie mogą mówić o swojej planecie.
"...bo jak mantry bronią się przed ujawnieniem swoich dokonań
życiowych"
Jeśli tak stwierdzasz,to znaczy,że byłeś na prezentacji.Jeśli zabrakło Ci odwagi żeby podejść i zadać te pytania,które tak Cię nurtują, tzn. że jesteś tchórzem.Lepiej siedzieć przed komputerem i pisać bzdury.Twoje życie z takim charakterem musi być pełne "sukcesów i dokonań".Współczuję Ci.
piter1234 / 83.238.74.* / 2009-07-07 13:15
Weksel bank to nastepna ,,w****** ,, w stylu penelopa i inne systemy. Z tego czym sie chwala......maja firmy w kilku krajach, maja karty pre paid,sprzedaja systemy optymalizacyjne , jakies konta-komorki.................tylko sie pytam! czy ktos z chetnych zadal sobie trud i zapytal i sprawdzil czy to wszystko to prawda????? ja -tak.... i co sie dowiedzialem??? wszystko co posiada ta niby firma to zakupiona bardzo niedawno firma LTD Angielska ( koszt takiej firmy to zawrotna suma ok 10-15 tys euro) i to jest wszystko.......nie wierzycie ? to zapytajcie ich na szkoleniu....i oczywiscie niech pokaza dokumenty a nie jakis czcze gadanie.....uwazajcie na nich. pozdrawiam Piotr
Zgryźliwy / 89.230.160.* / 2009-07-07 16:07
Idź pracować do policji.To jest budżetówka,emeryturka w normie.Intelekt i wiedza o finansach nie są potrzebne.A tak z ciekawości jakie prowadzisz teraz inwestycje?Ile masz na koncie lub w akcjach.Możesz pokazać papiery?
kris1408 / 91.94.194.* / 2009-07-07 19:45
Witaj zgryźliwy czy może Realista ........
Nie wiem czemu Ci tak zależy na tym żeby inni ludzie stracili swoje ciężko zarobione pieniądze?????
A może to Ty pracujesz dla tej Firmy , i czerpiesz zyski z czyjejś naiwności !!!!!!!!!!!!!!
masz racje nie zadałem pytań na szkoleniu,bo byłem zaskoczony bzdurami jakie tam usłyszałem.......widać że trenerzy mają spore doswiadczenie w sprzedaży bezpośredniej......i robieniu drzewek i łańcuszków
przydało by się jeszcze polizać prawo bankowe .....................skoro jak sugeruje nazwa jesteście niby bankiem ........

tak zupełnie na koniec to gratuluje pomysłowości !!!!! bo naprawdę pomysł na zrobienie pieniędzy super tylko szkoda ze ...tylko dla Was!!!!! kolego jak piszesz to pod jednym nickiem żeby wiadomo było komu odpowiadasz ......nie musisz nikogo obrażać skoro nie masz argumentów do prowadzenia dyskusji ..........

pozdrawiam

f
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-07 20:20
Dobrze,że każdy człowiek jest inny i każdy ma swoje zdanie, swój osąd.Jedni słuchają rad,drudzy rozsądku, innych uczy życie.Wielcy upadali, mali powstawali a świat przez to w miejscu nie stanął.Kiedyś robiłem pewny interes i proponowałem koledze udział,bo inwestycja była duża jak dla mnie.Odradzał,lamentował.Zrobiłem i sfinansowałem to z obcym człowiekiem.Powiodło się lepiej niż oczekiwaliśmy.Mój znajomy jest nadal mądrzejszy niż ja,uważa,że akurat się udało.Pożyjemy,zobaczymy.O swoje finanse każdy musi zadbać sam,a że tylko nikły procent Polaków ma pojęcie o finansach,oszczędzaniu i inwestowaniu...Bądźmy lepsi niż "zachód".Czy tylko wojna nas jednoczy i porywa?
A szlag mnie trafia jak pojawi się coś nowego,a ktoś stwierdza nie dotykając,że to gó...o
Zmień tok rozumowania i wyłącz telewizor,bo właśnie tam to gó..no kładą do głów.Pozdrawiam również,Polska jet mała,może gdzięś podyskutujemy przy lampce koniaku
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-08 09:34
Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie Kris czy może piter.Zainwestowałem w dwa projekty swoje LEKKO zarobione pieniądze.Dlatego lekko zarobione ,bo zarobiły je moje pieniądze.Lubię ryzyko,ale już nie gram na giełdzie ani w totka.Kocham dywersyfikację i to jak rozłożyć ryzyko.Grałem i HYIP-y,Forex itp. sam lub przez firmy.Nie żałuję ani jednej straconej złotówki,euro,dolara czy jena.Suma sumarum jestem :)))))).Wszystkim życzę sukcesów.Rad szukajcie u fachowców,a decyzję podejmujcie sami.
kris1408 / 91.94.164.* / 2009-07-14 15:12
LEKKO ZAROBIONE I LEKKO STRACONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Weksel-Bank, czyli inwestycje bez nadzoru


Jak ustaliła "Rzeczpospolita", Weksel-Bank to kolejna firma, która bez licencji nadzoru finansowego próbuje zbierać pieniądze od naiwnych inwestorów. Komisja Nadzoru Finansowego zbiera już informacje na temat działalności tej spółki.

REKLAMA


"Od kilku tygodni aktywnie działa spółka o nazwie Weksel-Bank, która organizując spotkania z przyszłymi klientami, zachęca ich do lokowania pieniędzy za pomocą 'jedynej w świecie unikalnej metody'. Oferowany dwuletni program inwestycyjny daje 100 proc. zysku, jeśli klient wpłaci więcej niż 1 mln zł. Spółka używa nazwy bank, mimo że nie posiada licencji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po naszej informacji nadzór wpisał spółkę Weksel-Bank Aida System na listę tzw. ostrzeżeń publicznych.", czytamy w "Rzeczpospolitej".

"W podobnych sytuacjach, gdy zebrany materiał wskazuje, że spółka może łamać prawo, sprawa jest kierowana do prokuratury. Tak było w przypadku firmy Finroyal, oferującej klientom tzw. kontrakty lokacyjne reklamowane jako produkt, na którym można zarobić nawet 12 proc. Za nieuprawnione używanie słowa bank grozi kara grzywny w wysokości do 5 mln zł i do 3 lat więzienia.", informuje gazeta.

"W produkty Weksel-Banku mogą zainwestować jedynie osoby, które otrzymają imienne zaproszenie od osoby będącej już ich klientem. To znana praktyka. Stosował ją m.in. Interbrok Investment, którego klienci stracili ok. 500 mln zł. Ma ona na celu stworzenie iluzji elitarnego klubu, a jednocześnie zapewnia brak rozgłosu [...]", czytamy dalej.

Działalności finansowych hochsztaplerów sprzyja polskie prawo. Trzy lata temu wybuchła afera wokół Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej, której klienci stracili zainwestowane pieniądze. KPWiG odebrała WGI licencję m.in. za wprowadzanie w błąd klientów co do stanu ich rachunków i nieprzestrzeganie reguł przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Weryfikacja stanu aktywów inwestowanych przez spółkę zależną WGI Consulting przez jej syndyka stwiedziła olbrzymią defraudację majątku. Do dziś jednak nikt nie usłyszał wyroku.

Więcej w "Rzeczpospolitej" w artykule "Inwestycje bez nadzoru" autorstwa Moniki Krześniak i Wojciecha Iwaniuka.
Realista1001 / 89.230.160.* / 2009-07-14 17:50
Widzisz Kris jak to jest.Większość szuka sensacji nawet jeśli brak mu wiedzy co potwierdzają autorzy tego artykułu.Niech pofatygują się do p.Jan Bednarczyk,specjalisty w sprawie weksli.Wtedy wszystkie prawne aspekty się rozwieją,a nie chce mi się nawet komentować wypowiedzi pod artykułem jakiegoś tam prawnika zapewne "cywilisty",który miesza prawo wekslowe z cywilnym.
"jedynej w świecie unikalnej metody", tu autor chciał włożyć trochę sensacji.To co firma Aida Corp. robi,robi to m.in. Poczta Polska,większe sieci handlowe i wiele innych instytucji.Prawdą jest,że cwaniaków i oszustów jest mnogo.Polskę w tej chwili wykupuje czesko-słowacki fundusz Penta i o tym cicho.Aidę nazwij też funduszem,ale polskim,gdzie prawnym udziałowcem w takiej działalności będzie mógł być zwykły Kowalski.Więcej nie chce mi się pisać.Pozdrawiam.
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-14 18:07
I jeszcze prywatnie p.Kriss.dla ciebie dużo zarabiać pieniędzy,to jaka suma i co miesiąc na co byś ją przeznaczał.Być może się mylę,ale z tekstów twoich opiszę Ci moje wyobrażenie o Tobie.Jesteś niezadowolony ze swojej obecnej sytuacji finansowej,szukasz dla siebie usprawiedliwienia,czytasz bzdurne komentarze,które potwierdzają twoją niezaradność życiową i karmisz tym swoje JA.Zmień myślenie nie zawsze wszystkim przytakuj.Wtedy wszystkie pieniądze,które zarabiasz są łatwe.Łatwo poszło-uratuj życie dzieciakowi darując jakąś kwotę,wtedy poczujesz ile jest przyjemności również w pozbywaniu się pieniędzy.Cześć
realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-08 09:37
Google : bank twarzy,bank s***** itp. itd. w którym pkt prawa bankowego jest wspomniane
prawo bankowe frajerze realisto / 89.76.79.* / 2009-07-14 21:30
Art. 171. 1. Kto bez zezwolenia prowadzi działalność polegającą na gromadzeniu środków pieniężnych innych osób fizycznych, prawnych lub jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, w celu udzielania kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążania ryzykiem tych środków w inny sposób, podlega grzywnie do 5.000.000 złotych i karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto, prowadząc działalność zarobkową wbrew warunkom określonym w ustawie, używa w nazwie jednostki organizacyjnej niebędącej bankiem lub do określenia jej działalności lub reklamy wyrazów "bank" lub "kasa".
Magikold1 / 83.28.55.* / 2009-07-16 10:55
Człowieku, zanim zaczniesz wypisywać głupoty i straszyć KNF-em lub ustawą bankową to zapoznaj się z prawem wekslowym z 1936 roku, no ale do tego trzeba wysiłku umysłowego, niestety.
KNF napisał tzn. "ostrzeżenie" o firmie, która nie prowadzi działalności opisanej w ostrzeżeniu. Zresztą nie pierwszy raz tak robi.
Aida Corporation jest spółką dzaiłającą w oparciu o Prawo Wekslowe, a to spora różnica.
Nasze kochane państwo nie zawłaszczyło sobie jeszcze prawa wekslowego i całe szczęście
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-15 08:20
Właśnie pisałem o kompletnym braku wiedzy,tylko szukaniu sensacji idioto.Zawsze byłeś w klace i nigdy nie miałeś swojego zdania.Szkoda mojego czasy dla ciebie.Bądź dobry chociaż w jednej dziedzinie,a nie po trochu we wszystkim.
world wide web / 78.88.149.* / 2009-07-15 14:23
Czyżby Pan Adwokat bawił się w Aida System i pisał jako realista 1001 ?? K.S. - inicjały Pana??
Realista 1001 / 89.230.160.* / 2009-07-15 16:34
Dla ciekawych świata i wielkich pieniędzy.Powiększajcie swoją wiedzę o finansach,ekonomii państwa o bankach(ktoś mówił,że 100% na dwa lata to dużo).Zobaczcie co to jest captive,optymalizacja podatkowa itp. itd.To jest bardziej fascynujące niż film sensacyjny i głupoty w gazetach.Twoje życie w Twoich rękach,a w jakiej jesteś obecnie sytuacji to Twoja wina lub zasługa.Powodzenia.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: