Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański!

Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański!

Wyświetlaj:
Niepalący / 193.109.225.* / 2010-03-06 16:15
Mam nadzieję, że ktoś z Pana najbliższych zachoruje na raka płuc - zwłąszcza niepalące osoby.
Ali135 / 92.251.148.* / 2010-03-05 19:55
Co to za brednie, że to niechrześcijańskie? Jak ma ochotę, to niech truje tych, którzy jemu na to pozwalają. Pewnie przy własnych dzieciach też palił, nie bacząc na nic. A niepalący głosu nie mają? I mogą być "podwędzani" przez palaczy? W Irlandii obowiązuje całkowity zakaz palenia i nikt nie robi z tego problemu; po prostu wychodzą przed lokal. Niektórzy właściciele restauracji zakładają specjalne ogródki na zewnątrz z specjalnie zamontowanymi lampami na ścianach - jeśli komuś zimno.
Dla tych, co nie wiedzą, obowiązuje także całkowity zakaz sprzedaży alkoholu od 22 do 10 rano. To dopiero byłoby niechrześcijańskie panie Wenderlich - prawda? Mogę sobie tylko wyobrazić, co by było, jeśli mieliby znowelizować ustawę na wzór jw. Lepiej nie mówić...........
jakub2 / 79.162.89.* / 2010-03-05 16:52
No proszę, znalazł się chrześcijanin i jeszcze zachęca pozostałych chrześcijan do palenia , bo nie palić to jest nie po chrześcijańsku , kolejna buzia tryskająca mądrością .
TomKs / 83.14.199.* / 2010-02-15 08:47
Jak, zwykle chodzi o pieniądze.
Skoro papierosy są takie szkodliwe (a są, chyba nikt nie ma wątpliwości) to rządowa troska o nasze zdrowie powinna poskutkować całkowitym zakazem palenia oraz sprzedaży tytoniu, delegalizacją. To byłoby uczciwe rozwiązanie, choć niekoniecznie słuszne z punktu widzienia wolności człowieka.
Ale z samej tylko akcyzy od sprzedaży papierosów budżet uzyskuje około 15 miliardów PLN rocznie. To ogromna kwota, połowa deficytu i prawie 1/3 budżetu NFZ. Do tego jeszcze podatki od producentów, pracowników, hurtowników, kioskarzy... Kupa kasy.
Właśnie dlatego rząd (nie tylko polski) zamiast podjąć uczciwą decyzję ogranicza się do drobnych złośliwości wobec palaczy.
A żaden minister finansów nawet nie raczy podziękować.
TomKs / 83.14.199.* / 2010-02-15 08:51
Jeszcze jedno:
Ochrona niepalących jest jak najbardziej potrzebna (to zresztą kwestia elementarnej kultury).
Ale rozwiązanie jest znacznie prostsze i lepsze: wystarczy każdą restaurację, czy inny lokal zobowiązać się do jasnej deklaracji na drzwiach: tu wolno palić, lub nie.
kleo181818 / 2010-02-12 21:41
Od ponad miesiąca niby rzuciłam palenie:) powiedzmy takie postanowienie noworoczne:) W pierwszym tygodniu stycznia starałam się ograniczać do trzech, dwóch, jednego papierosa a od drugiego tygodnia całkiem rzucić:) Jak na razie uważam że dobrze mi idzie, już nie odczuwam takiej ochoty aby zapalić.... największy problem jest przy piciu alkoholu kiedy inni palą i tak to 2 razy się złamałam ale tylko na jeden wieczór i nadal mam silne postanowienie:) jako osoba taka która paliła jestem absolutnie za zakazem palenia w miejscach publicznych. i nie chodzi mi tu o zdrowie palaczy bo uważam że każdy człowiek ma własny rozum i własne zdrowie i prawda jest taka że jak będzie chciał to zapali... jestem za tą ustawą ze względu właśnie na osoby które nie palą. tyle się mówi o tym że bierne palenie o wiele bardziej szkodzi niż czynne. nie wiem na ile to prawda... różne źródła kwestionują te stwierdzenia. pomijając jednak fakt zdrowotny to po prostu taki dym papierosowy osobie palącej po prostu przeszkadza. niech mają wydzielone jakieś miejsce na zewnątrz a nie palą w budynku gdzie dym ten tylko się kumuluje. osobiście powiem,że ostatnio jechałam pociągiem, który był strasznie zapchany i i jeśli chciałam jechać w ciepłym miejscu to musiałam usiąść w przedziale dla palących. była to jedna z najokropniejszych podróży jakie pamiętam. dobrze że jedną godzinę zaraz po wejściu to się przespałam, jednak podczas drugiej godziny to moje płuca przeżywały katorgę. prawie co chwile kaszlałam mając wrażenie że "zaraz płuca wypluje". takie wdychanie dymu nie było przyjemne. nie ukrywam że moją ogromną słabością wiem że jest i i najprawdopodobniej będzie papieros do piwa. pewnie nie raz się skusze aby zapalić na jakiejś imprezie jednak na pewno nie będzie mi przeszkadzało że muszę wyjść z lokalu:):) ZATEM JAK NAJBARDZIEJ ZA USTAWĄ ANTYNIKOTYNOWĄ!!!!!!!!!!!!!!!!
Palący z wilkami / 83.27.155.* / 2010-02-12 16:16
Przepraszam Państwa za swoją wypowiedź i za niedoskonałości pisowni, którymi świadomie ją obarczyłem. To była prowokacja! Jestem w rzeczywistości osobą niepalącą i nie znoszę smrodu dymu tytoniowego nawet na tzw. "świeżym powietrzu". Zakaz palenia powinien obejmować tereny publiczne na obszarze całych miast, czyli wolno Ci palić, jeśli jesteś w swoim ogrodzie, na działce, ale na balkonie, w samochodzie (nawet prywatnym, skoro nie wolno rozmawiać przez komórkę), na chodniku, w parku czy ogródku restauracji już nie. Wypowiedź o kawie i papierosach jest obrazem impertynencji i egoizmu przeciętnego polskiego palacza. Jest to problem (egoizm i impertynencja oraz nie liczenie się z otoczeniem przeciętnego polskiego palacza) znany nawet za granicą. Doskonałym testerem szkodliwości palenia jest nurkowanie bezdechowe. Tu palacze nie mają szans. Pozdrawiam Zwolenników Zakazu Pakenia i Freediverów.
obser / 83.242.73.* / 2010-02-11 20:45
SLD jest nie chrześcijańskie, ale często się przefarbowywują, podpinając się lokalnie pod różne akcje katolickie. W innych sytuacjach plują na kościół, ale jak przyjdzie co do czego np. pogrzeb to wracaja potulnie.
Palący z wilkami / 83.27.155.* / 2010-02-11 20:04
Ja palę za swoje, więc nie pozwolę na ograniczone mojej wolności
! Jak się pali w kawiarni, to nie wyobrażam sobie kawy bez
papierosa! Ci co nie lubią wdychać mają wolny wybór, na dworze
mogą w ogródku przy kawiarnni czy restełracji skonsumować na
powietrzu. pięknie urządone te ogródki są, więc czemu nie. A my
palący mamy firmy i stać nas, a kolega co jeżdzi w
wideorejestracji to jak jedzie w napięciu 190 za piratem to jak
nie ma zaplić? To zapali bo to roozładoowuje jemu napięcie i my
jesteśmy przeciw!
jakub2 / 79.162.89.* / 2010-03-05 17:06
Już wypisywałeś to samo na innym forum w tej samej sprawie ten sam tekst, otóż może palisz za swoje , ale raka będziesz leczył za nasze , podwyższając tym samym składki ZUSu który ma ciągle za mało pieniędzy i będzie doił z niepalących, a leczenie raka jest drogie i tak cię nie wyleczą , a jeszcze trzeba rodzince wypłacić pogrzebowe. Napisałeś PALĄCY Z WILKAMI ,a ja twierdzę ze wilki nie są takie głupie.
katz-per / 87.205.157.* / 2010-02-13 08:25
Prawa człowieka - to m.in. PRAWO DO ODDYCHANIA CZYSTYM POWIETRZEM !!! Jest to podstawowe prawo biologiczne, Nie jest takim - uzurpowane kosztem innych ludzi - prawo do palenia papierosów. !!!To jest tylko nałóg ! I to gorszy sp[ołecznie od alkoholizmu - gdyż alkoholik pije tylko sam lub z innymi, którzy się na to godzą. Przy papierosach - ja ,osoba niepaląca, jestem ZMUSZANA do wdychania tego smrodu. A prawa człowieka do czystego powietrza to MNIE przysługują, nie zaś palaczowi !!!
Palący z wilkami / 83.27.155.* / 2010-02-12 16:15
Przepraszam Państwa za swoją wypowiedź i za niedoskonałości pisowni, którymi świadomie ją obarczyłem. To była prowokacja! Jestem w rzeczywistości osobą niepalącą i nie znoszę smrodu dymu tytoniowego nawet na tzw. "świeżym powietrzu". Zakaz palenia powinien obejmować tereny publiczne na obszarze całych miast, czyli wolno Ci palić, jeśli jesteś w swoim ogrodzie, na działce, ale na balkonie, w samochodzie (nawet prywatnym, skoro nie wolno rozmawiać przez komórkę), na chodniku, w parku czy ogródku restauracji już nie. Wypowiedź o kawie i papierosach jest obrazem impertynencji i egoizmu przeciętnego polskiego palacza. Jest to problem (egoizm i impertynencja oraz nie liczenie się z otoczeniem przeciętnego polskiego palacza) znany nawet za granicą. Doskonałym testerem szkodliwości palenia jest nurkowanie bezdechowe. Tu palacze nie mają szans. Pozdrawiam Zwolenników Zakazu Pakenia i Freediverów.
yzcalap ćabej wspak / 85.237.182.* / 2010-02-11 23:58
A zakaz i tak przejdzie i palaczy serdecznie pozdrawiamy.
kapsw / 195.35.80.* / 2010-02-12 16:18
ołam hcikaj łotam śetsej
jakub2 / 91.94.115.* / 2010-02-11 22:03
Może pan i pali za swoje, choć nie wierzę ,ale niech pan też i swoje płuca zatruwa , niech pan innym nie zabiera wolności i nie zmusza żeby ktoś wąchał takiego smierdziela jak pan w restauracji czy nawet w ogródku , a kawę to zbożową pij pan i nie pisze się w restełracji, choć taki bogaty i ma firmę to z gramatyką kiepsko , pewnie też pali popularne -a fe.
Giełdowy bubek / 87.207.43.* / 2010-02-12 08:30
Czy to Ojciec Dyrektor kazał tak napisać. Witam zdobywce nagrody z gramatycznego pisania.
aquariuss / 83.18.89.* / 2010-02-11 20:44
rozładowaniu napięciu jesteś przeciw? Człowieku tobie przydałaby się powtórka z języka Polskiego.

A ja mam wdychać w tej samej kawiarni twoje odchody wydychane z twojej świńskiej paszczy?
xxxxxxx / 77.255.160.* / 2010-02-11 22:08
Nikt ci nie karze przyjsc do takiej kawiarni.Jak idziesz to z wlasnego wyboru. Palacz po wprowadzeniu ustawy nie bedzie mial ZADNEGO wyboru. I o to chodzi. Jesli knajpa jest niepalaca i na wejsciu jest jakas tabliczka to palacz tam nie ma prawa zapalic. Ale takiego wyboru mial nie bedzie i to jest walsnie problem
@@@ / 84.10.156.* / 2010-02-12 00:11

Jak idziesz to z wlasnego wyboru

A jak on juz tam bedzie a ten smierdziel wejdzie pozniej, to kto ma wyjsc on czy ten smierdzacy komin?
@@@ / 84.10.156.* / 2010-02-12 19:04
Dlatego ta ustawa jest potrzebna
damage / 77.255.242.* / 2010-02-11 18:49
Bardzo dobrze, że ma wejść ustawa zabraniająca palenia w barach czy przystankach. Dlaczego osoby niepalące mają przez bierne palenie niszczyć sobie zdrowie? Jeśli jakiś burak chce się truć to niech robi to w swoim domu, a nie w miejscu publicznym. Do tego obsługa baru musi wdychać dym papierosowy przez 8 godzin dziennie. Nikt się tym nie przejmuje. Najważniejszy, jest ten biedaczek palacz i jego wolność. Ojj jaki on biedny - zakazują mu truć innych i zaśmierdzać tytoniowym dymem.
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-11 19:13

o
tego obsługa baru musi wdychać dym papierosowy przez 8 godzin
dziennie. Nikt się tym nie przejmuje


a pyły w kopalni to co? zabrońmy kopalniom pylić,
a spaliny samochodowe? zabrońmy przyjeżdzac do mechanika
a osoba ktora lakieruje? zabrońmy lakierowa podłóg
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-11 19:06
co do przystanku się zgodze ok, ale bar nie, bar jest prywatną działalnością
i jak Ci śmierdzi w barze to nie idziesz do niego i proste ciołku
@@@ / 84.10.156.* / 2010-02-12 00:13
A jak w barze zaczyna smierdziec dopiero jak jakis smierdzacy palacz tam wejdzie pozniej?
Dla ciebie za trudne ciolku.
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-11 18:17
a chciałaem otworzyc knajpe WIELKI PALACZ, tylko dla PALACZy z dużym neonem, że tu się PALI
ale niepalący chyba czytac nie umieja, a mi ogranicza sie swobode dzialalnosci gospodarczej
@@@ / 84.10.156.* / 2010-02-12 00:14
Ty to chyba normalnyy inaczej jestes.
Zaloz sobie PALARNIE tego ci nikt nie zabroni.
popierampalaczy / 83.4.231.* / 2010-02-11 18:00
Tym razem zgadzam się całkowicie z Panem. To jest hipokryzja i temat
zastępczy dla nieudolnych działań Rządu. Jak dba o zdrowie nasz Rząd
to widać w każdym szpitalu ,jak się poprosi o pomoc medyczną. Natomiast
z paleniem to sobie i tak poradzę. Przypomina mi to zakazy z czasów PRL-u
/chociażby kupno alkoholu po 13-tej/. Pamiętam ten alkohol przed 13-tą bardziej smakował i tak będzie z papierosami. Taki papieros z odrobiną
adrenaliny będzie bardziej smakował. Wracamy powoli do PRL-u.
sic1234 / 188.33.146.* / 2010-02-11 16:21
NIECH ŻYJE LIBERALIZM !!! To kiedy łapanki na otyłych ? Np. zaburzają estetykę, szybciej się pocą (śmierdzą), zajmują więcej przestrzeni, częściej chorują, wydalają więcej gazów cieplarnianych, itd. W imię wolności powiemy ci człowieczku jak masz mówić, myśleć co robić i jak wyglądać. Niech żyje wolność !!!
dysydent / 79.185.117.* / 2010-02-11 15:37
Mam pytanie do wszystkich , którzy urodzili się przed rokiem 1970. Czy naprawdę się tak źle żyło(abstrahując od sytuacji gospodarczo-politycznej) nie mając nad sobą bata w postaci takich ustaw jak mamy obecnie? Czy już naprawdę nie potraficie żyć bez tej prawnej klatki? Czy już naprawdę gubicie się w życiu nie mając wytycznych z " góry" ? Jeśli tak jest, to faktycznie NWO jest dla was jedynym wyjściem.
pletwonogi / 83.23.254.* / 2010-02-11 15:33
...zgadzam sie... to niechrzescijanski zakaz....chrzescijanie palili wszystko i wszystkich...calymi stosami palili, puscili zdymem 2/3 starozytnego swiata, a potem inkwizycja kutywowala puszczanie dymka i w europie i w nowym swiecie ....tak nie mozna Panowie...takie chlubne tradycje ...a przeciez Tradycja to wazna rzecz...ze zacytuje Bareje...-tradycja to jest wtedy ze jak nam ukradna fure to nam musza oddac samolot..:)
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-11 15:57
Pod koniec cytowanego filmu Bareja co innego mówił (o ile można tak powiedzieć) o tradycji a ty buraku pałę miałeś chyba z historii a już na pewno starożytnej.
a na Syberii są sanatoria Stalina - dla was czerwoni / 81.190.210.* / 2010-02-11 15:28
Do czego to doszło przez 20 lat tzw. demokracji. Komuchy uczą jak wierzyć, uczą demokracji, choć tak nie dawno wpajali nam ją pałkami Jaruzelskiego, a w rozmowach prywatnych często pada argument "za dużo tej wolności słowa w internecie"- tu akurat ich rozumiem, miłość do "starych i sprawdzonych metod" nie rdzewieje!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy