Forum Forum prawneCywilne

Wezwanie do zapłaty za mieszkanie

Wezwanie do zapłaty za mieszkanie

Max8 / 2008-09-18 08:45
Witam.
Mam taki problem że developer od ktorego kupiłem mieszkanie przysłał mi po 5 miesiącach wezwanie do zapłaty zaległego czynszu. Przez cały ten okres nie dostawałem od niego co miesiąc żadnych rachunków do zapłacenia. Teraz muszę w ciągu 7 dni zapłacić dużą kwote na którą nie jestem przygotowany. Czy istnieje jakiś przepis na który moge się powołać w celu przedłużenia tego okresu?
Wyświetlaj:
Developercik / 89.77.10.* / 2008-09-22 22:40
A jaka była umowa z developerem ? Pewnie taka że masz płacić - a ty nie płaciłeś !
Proś developera - może Ci rozłoży na raty .
Max8 / 2008-09-23 09:20
Oczywiście że tak. Nie wymiguję się od comiesięcznego płacenia ale obowiązkiem developera jest przysłanie mi rozliczenia miesięcznego dotyczącego opłat jakie w danym miesiącu obowiązują. Sytuacja zmieniała się a co za tym idzie opłata miesięczna (co wynika z rozliczenia jakie dostałem po 5 miesiącach - oddano garaż itp.).
Pytanie jest jednak takie czy można sie powołać na jakiś przepis który oliguje developera do wysłania powiadomienia o wysokości opłat za lokal??
Developercik / 89.77.10.* / 2008-09-23 17:30
Jeśli obowiązkiem developera było przysłanie Ci miesięcznego rozliczenia i z tego się nie wywiązał - bo tak piszesz - to myślę że odpada sprawa odsetek za opóźnienie w zapłacie.
Wszystko zależy o tego jaka była umowa z developerem. Przeważnie wysokość czynszu i jego rozliczenie są ustalane w systemie rocznym ew. półrocznym. Ale oczywiście mogłeś mieć inną umowę. Tak czy siak - jeśli wprowadzili Cię w błąd - nie sądzę aby nie poszli Ci teraz na rękę.

Najnowsze wpisy