Forum Forum prawneCywilne

Wezwanie na policje-Po sprzedaży na allegro

Wezwanie na policje-Po sprzedaży na allegro

nokiapl / 2008-04-15 20:02
Witam 4 miesiące temu sprzedałem nokie 6630 pewnej kobiecie na allegro.Po otrzymaniu telefonu napisała mi że telefon nie jest zgodny z opisem że obudowa nieoryginalna,że klawisze nie działają poprawnie itd.A sam przed wysyłką sprawdzałem obudowa była oryginalna miała na przodzie i z tylko klapki wytopiony napis nokia.A klawisze działały nawet nową klawiaturkę kupiłem.A odrazu po sprzedaży telefonu kupiłem nowy ,a ona prosiła o zwrot pieniędzy...a że nie miałem już kasy to odpisałem jej że telefon wysłałem jej w 100% sprawny i że nie mam pieniędzy na oddanie jej.I po tych 4 miesiącach allegro przyszła mi wiadomość że ta pani zgłosiła tą sprawę na policje.Więc napisałem do tej pani czy nie można tego jakoś inaczej załatwić napisała że jak wpłacę jej 500zł(telefon kosztował 380zł, ale cóż mówię lepiej jej zapłacić niż na policje chodzić) to pójdzie na policje i wycofa to zgłoszenie.Więc wpłaciłem na jej konto 500zł i napisałem jej że pieniądze już wpłaciłem,odpisała że była już na komisariacie i zgłosiła wycofanie ale sprawa jest już ścigana z urzędu,dlatego będę musiał iść na policje i złożyć zeznanie,I teraz moje pytanie co mam zrobić jak dostanę to wezwanie myślałem że jak jej wpłacę te pieniądze to sprawa się zakończy.Co mam z tą sprawą zrobić? :przestraszony:
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-04-15 20:59 / Bywalec forum
a oni to niby zlozyla zawiadomienie o popelnieniu jakiego przestepstwa?? oszustwa??
nokiapl / 2008-04-16 06:50
no zgłosiła na allegro na policje i co mam teraz zrobić...wpłaciłem jej te 500zł bo chlałem uniknąć tych przesłuchiwań ale ona mówi że teraz to już za późno bo to juz jest ścigane z urzędu i mam się spodziewać wezwania...co mam zrobić będzie mój brat karany?
Młody Rentier / 2008-04-16 20:09 / Bywalec forum
a co ty organizacja charytatywna jestes ze oddajesz wiecej niz otrzymales??
generalnie cała sprawa ma podłoże cywilne a nie karne. Jeżeli zakupony przez ta osobe telefon posiadal wady to mogla go reklamowac.
trudno mi odpowiedziec czy doszlo do przestepstwa bo nie wiem czy zostały wypełnione znamiona czynu zabronionego i zawiadomienie o popełnieniu jakiego przestępstwa ona złozyła.
Moim zdaniem jeżeli sytuacja wyglądała mniej wiecej tak jak opisalas/es to nie widze tu znamion czynu zabronionego bo zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa to moze sobie złożyc kazdy na kazdego a policja musi takie zgłosznie przyjac inna kwestia to natomiast uzasadnione podejrzenie co do popelnienia przestepstwa.

co mam zrobić będzie mój brat
karany?

on zawiadomienia do prawomocnego skazania dluga droga.

jezeli cena zakupu byla 380 zł a ona żądała 500 zł to mozesz złożyć zawiadomienie na policji o wyłudzeniu.

a co do ewentalnego przesłuchania lub składania wyjaśnień w zalezności od strony procesowej ktora bedziesz to nie ma sie czego bac bo jest to zwykla procedura, ktora stosuje policja.

Najnowsze wpisy