Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Więcej kar za błędy lekarskie

Więcej kar za błędy lekarskie

Money.pl / 2008-06-27 04:17
Komentarze do wiadomości: Więcej kar za błędy lekarskie.
Wyświetlaj:
DO12 / 178.36.131.* / 2012-02-01 13:28
Jeżeli jesteście Państwo ofiarą błędu lekarskiego i chcecie dochodzić swoich roszczeń to dzwońcie:

22 435 89 32

531 200 352

Porady telefoniczne z prawnikami są bezpłatne!



Zapraszamy także na stronę www.DuzeOdszkodowania.com
lenc / 83.23.56.* / 2011-12-21 18:16
psychiatra robi skorke:
www.skorka.za.pl

tez dobre:
www.prokurator.za.pl
Annegi / 2010-11-10 11:10
Możliwe są do uzyskania odszkodowania za błędy w sztuce zawodu, w tym błędy lekarskie (lekarza rodzinnego też, błędy przy operacjach), gwałtowne pogorszenie zdrowia w wyniku niewykonania badań, porażenia mózgowe, złą diagnozę, w tym złą diagnozę zdrowia płodu. Odszkodowania z tytułu błędów medycznych są trudne do wyegzekwowania, ale jest to możliwe.Odszkodowania z tytułu błędów medycznych związanych z błędami podczas zabiegów i operacji dotyczą sytuacji, gdy pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu, który NIE stanowi prawdopodobnego następstwa zabiegu. W przypadkach ewidentnych, gdy podczas zabiegu doszło do uszkodzenia innego organu lub części ciała, możliwe jest uzyskanie odszkodowania nawet na drodze polubownej. Gdy dochodzi do gwałtownego pogorszenia zdrowia pacjenta w wyniku błędnej diagnozy lub co gorsza w wyniku niewykonania koniecznych badań roszczenie najczęściej jest zasadne. Porażenia mózgowe są najczęściej wynikiem okołoporodowych błędów lekarskich. Są to bardzo trudne sprawy a każda wymaga oceny kilku specjalistów. Niestety nadal często zdarza się, że na skutek zaniedbań lekarzy w kwestii badań prenatalnych dziecko rodzi się chore, często nieuleczalnie. Dzisiejsza medycyna potrafi wiele schorzeń leczyć w okresie prenatalnym, jeżeli więc doszło do zaniedbania w postaci braku skierowania przyszłej mamy na odpowiednie badania lub niewykrycia choroby mimo oczywistych wyników badań, można wystąpić o odszkodowanie. Odszkodowania można uzyskać także z tytułu zakażenia żółtaczką B, C, wirusem HIV, gronkowcem, sepsą, itp. Dotyczy osób, w których sytuacji można udowodnić wszczepienie wirusa w placówce medycznej. Wiele osób nie wie też jak ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, np. przewrócenie na chodniku, wpadnięcie w dziurę, poślizgnięcie na nieodśnieżonej ,nierównej lub śliskiej powierzchni, inne wypadki wszelakiego rodzaju. Dla zainteresowanych osób podaję kontakty: tel. 512 610 442 lub annegi@interia.pl lub oczywiście forum
PIOTR. G. / 217.172.255.* / 2008-06-27 04:17
Coś takiego jak Sąd Lekarski i to jeszcze za przyzwoleniem wszelkich ministerstw, to totalna bzdura i pogwałcenie Konstytucji. Lekarze to zwykła grupa zawodowa (przynajmniej w Unii Europejskiej). Jeżeli więc jest Sąd Lekarski, to proponuję Sąd Stolarski, Sąd Kierowców, Sąd Fizyków...itd. Dla przykładu, w Niemczech za spowodowanie odleżyn u pacjenta w szpitalu lekarz może dostać "odsiadkę" i inne sankcje zawodowe. Podlega on, jak każdy inny, kodeksowi karnemu, a nie jakiemuś tam "lekarskiemu". Mam jeszcze zapytanie: Czy Sąd Lekarski to władza wykonawcza, ustawodawcza czy sądownicza??......
córka / 87.99.27.* / 2008-07-06 20:37
a w Polsce mozna dopuscic do odlezyn, to ja musialam sie dowiadywac co robic, jakie opatrunki kupowac aby nie bylo odlezyn i jak je leczyc gdy powstaly. Ja tez kupowalam granuflexy, bo to mi zalezalo aby Mamie ulzyc w cierpieniu. Odlezyny to nic, mozna tez dopuscic do stanu zapalnego po operacji, mozna go zbagatelizowac i wmawiac mi ze Mama jest zdrowa a wymioty sa na tle nerwowym. Mozna tez postawic nieprawidlowa diagnoze, aby tylko cos bylo w papierach. I w jaki sposob mam dochodzic sprawiedliwosci? Przed Sadem Lekarskim? Przeciez to z gory jest skazane na niepowodzenie.

Najnowsze wpisy