Forum Forum prawneCywilne

Wiedza i Praktyka

Wiedza i Praktyka

skomentuj
WiP Oszuści / 213.134.135.* / 2009-03-26 11:45
Witam sprawa dotyczy publikacji z tego wyddawnictwa zadzwonili do mnie kiedyś spytali czy chce za darmo publikacje powiedziłem że nie ale i tak mi przysłali nie odsyłałem bo nie czułem się w obowiązku a wczoraj dostałem pismo z firmy windykacynej i telefon że mam zapłacic bo zamawiałem i nie odesłałem jej w ciągu 2 tygodni mówią coś o sprzedaży na próbe mam płacic to czy nie ja nie wiem za co bo nic nie zamawiałe mchce o dowód zamówienia i mój podpis na fv prosze o porade pozdrawiam
Wyświetlaj:
Paweł Klima / 185.157.14.* / 2020-03-19 12:35
Witam,
Firma Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. stosuje bardzo podchwytliwą politykę naciągania klientów na koszty, konsultant wydział do nas kilka razy o wypróbowanie bezpłatnego 14-dniowego okresu dostępu do portalu z prze tragami, zgodziliśmy się i szczerze mówiąc nawet tam nie zaglądaliśmy. Pracownik firmy WiP założył za nas konto, zaakceptował za nas regulamin, pobrał nasze wszystkie dane z internetu i nawet nie wspomniał, że musimy zrezygnować po 14 dniach z dostępu inaczej zostanie naliczona opłata za roczny dostęp do portalu. Brak jakichkolwiek informacji o takiej procedurze, jedyne co było podawane przez telefon to informacja, że okres 14-dniowy jest bezpłatny, a po tym czasie skontaktują się z nami co dalej. Firma bezczelnie łamie prawo i naciąga klientów na koszty. Jeżeli jesteś firmą/osobą, która została naciągnięta przez firmę Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. z wypracujemy wspólnie pozew zbiorowy, ponieważ nie można się godzić na takie rzeczy. Jeżeli firma WiP nie anuluje faktury oraz nie znajdzie się więcej chętnych na pozew zbiorowy, nasza firma na pewno wystąpi sama z pozwem w stosunku do WiP.
S-ka / 5.60.109.* / 2020-03-31 12:30
Witam
Potwierdzam, firma ta naciąga trzeba bardzo uważać. Ja też miałam mieć dwutygodniowy dostęp do portalu i w trakcie tego miałam zrezygnować z rocznego. Problem w tym, że nie otrzymałam loginu i hasła na maila więc nie logowałam się a po miesiącu otrzymałam fakturę do zapłaty za dostęp za cały rok z góry.... Żenada. Odesłałam fakturę i czekam na dalsze kroki, choć pewnie skończy się u prawnika...
Zbnigniew B. / 80.53.58.* / 2019-05-22 09:52
Oszuści, nie poważna firma. Zawiadamiałem biuro ochrony konsumentów ,żadnej reakcji. Radzę widząc cokolwiek z tej firmy splunąć i " iść" dalej.
Andrzej Tarnowski / 78.11.236.* / 2020-02-19 16:47
Wiedza i praktyka to oszukańcza firma.
Wyłudzająca od ludzi pięniądze
ELF 2943 / 85.194.243.* / 2020-03-12 13:36
TO JEST METODA WYŁUDZANIA PIENIEDZY ,BO JESTEM W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI ZAMAWIAJAC JEDEN EGZEMPRZ ZA KTÓRY ZAPŁACIŁEM ,A POTEM LAWINOWO DOSTAJE RACHUNKI DO ZAPŁATY ZA EGZEMPLARZE KTÓRYYCH NIE OTRZYMALEM
Pawełn 3233333 / 89.64.52.* / 2019-01-17 19:12
To są zwykli oszuści - 2 razy zapłaciłem , ale za trzecim razem sie zbuntowałem. Tyle lat oszukują i okradają ludzi i nie ma na nich rady !!!!
Małgorzata P. / 185.58.49.* / 2020-02-18 10:31
I jak się to skończyło, bo mnie też strasza sądem? nie mam zamiaru za nic płacić . Raz zapłaciłam ale już więcej nie. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego
Binu / 195.164.255.* / 2014-05-14 13:36
Oni tak działają i w mojej ocenie to zwykli bezczelni złodzieje
SweetLord / 89.67.152.* / 2012-07-18 19:22
Ja im napisałem tak:

Przemiła Pani Anno,

Ode mnie zobaczy Pani gówno, a nie pieniądze. Działacie na usługach zwykłych
oszustów, o czym wiecie doskonale i o czym trąbią w Internecie. Jesteście
zwykłymi, bezczelnymi naciągaczami. Wiecie doskonale, że w polskim prawie
brak odmowy nie oznacza zgody. Zatem proszę łaskawie pocałować mnie w dupę i
szukać głupszych od siebie, co będzie zadaniem trudnym..Dobrze radzę
odpieprzyć się raz na zawsze od mojej firmy, bo złożę doniesienie do
prokuratury.

Łączę serdeczne pozdrowienia i całusy [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
nemio / 213.92.174.* / 2012-06-01 17:29
Czy naprawdę nikt z instytucji do tego powołanych nie zareaguje po co mu płacimy podatki, a taka Banda wyłudza pieniądze ! gdzie jest CBA, CBŚ zajmują się p********* i polityką , jeszcze bezczelnie się reklamują na targach w Poznaniu na SAWO ! Praktyka i Wiedza w okradaniu ludzi !
Jendrju / 89.75.135.* / 2012-05-16 15:48
Ja dostalem niezamowiony pakiet kursu EXCELA.
po kolejnym wezawniu do zaplaty zadzonilem i powiedzialem ze pierwsa i jedyna rozmowa . Zagrozilem doniesieniem na Policje za prube wyłudzenia kwoty 70 zl.
Panienka poprosila zebym zrezygnowal wiec Jej powiedzialem ze niczego nie zamawialem wiec z niczego nie rezygnuje. Jezli jeszcze raz dostane wezwanie do zapłaty robie faktycznie doniesienie na Policje i niech Oni sie nimi zajama. Trzeba ich z buta i tyle bo na to walsnie zasluguja
Piecha Maryla / 83.14.71.* / 2011-09-14 12:13
ja dostałam zm firmy WIEDZA I PRAKTYKA jakies biuletyny , które mi sa niepotrzebne i oddzwoniłam , źe to pomyłka na co pani odpowiedziała mi ze osobiscie zamawiałam bublikacje podajac konkretna datę.Okazało sie że to oszustwo bo ja w tym czasie byłam na urlopie. Odesłałam wszystko na ich adres a jak nie udowodnią mi mojego zamówienia z moim podpisem to wytocze im sprawe w sądzie.
Ostrzegam wszystkie firmy od tych oszustów !!
ziew / 188.47.133.* / 2010-03-09 09:42
wystarczy pojechać po nich jak po burej s*ce i pogrozić, że skierujesz sprawę do sądu i wymiękają bo dobrze wiedzą, że ta luka w prawie, z której korzystają jest za cienka i w sądzie nie mają szans... :D
mściciel narodu / 79.187.126.* / 2011-09-29 11:06
dziś do mnie dzwoniła Paniusia z firmy spuściłem ją na bambus i jest ok.
ale kiedyś firmie Barpol udało się mnie naciągnąć na przesyłkę za pobraniem. i tu było już gorzej ale: jak zacząłem wypytywać o ich adres bo chcę im zawieźć osobiście zakupioną rzecz to natychmiast kasa znalazła się na koncie.
te firmy to ściemniacze i żadnej windykacji proszę się nie obawiać a nawet można im zagrozić że nie podpisywało się jakiejkolwiek zgody na ściąganie przez windykację opat na rzecz danej firmy oraz że nie ma wyroku sądu na jej korzyść.
Sylwia.E / 82.210.184.* / 2011-01-10 21:39
A może, to jednak ich polityka - nie warto robić biznesu z ludźmi co jeżdżą po innych jak po "burej suce"
biernacki93 / 2009-12-09 17:16
może to ci pomoże
http://skocz.pl/dasxc
gosia2009 / 79.184.218.* / 2010-01-11 11:30
witam!ja rowniez padlam ofiara tych naciagaczy,ale przez ich portal internetowy.
dokladnie portal dla ksiegowych
Zalogowalam sie na tej stronie i podalam swoje dane adresowe
od tej pory przychodza mi rachunki -72 zl miesz,mimo tego ze z portalu nie korzystam!
pisalam do nich wielokrotnie pisma,zeby nie przysylali mi rachunkow,ze wycofuje sie z wszystkiego...
Na dzien dzisiejsz otrzymalam od firmy windykacyjnej ponaglenie o zaplate
Moze ktos wie jak mam sie z nimi rozprawic:)
pozdrawiam
Balbina193 / 83.144.65.* / 2013-06-25 14:03
Do prokuratury. I każdy niech daje do swojej najbliższej, a nie jakiś pozew zbiorowy do jednej. Niech ich poganiają po całej Polsce...
Należy też powiadomić, że za zajmowanie się sprawą koszt wynosi 2xich stawka, tak więc są mi winni tyle ile sami chcą po kompensacie...
robert_73 / 88.156.53.* / 2011-07-27 21:43
Mialem podobna historie z tymi naciagaczami .Odpisalem im ,ze jezeli dostane choc jeden jeszcze biuletyn ,zostanie on odeslany do nich z powrotem a cala sprawa trafi do sadu ,oczywiscie z powiadomieniem rowniez rzecznika praw konsumenta.Przyszedl mail ,ze moj wniosek zostal przyjety a umowa ktora niby z nimi zawieralem ,anulowana,oraz ze maja nadzieje na wpsolprace z e mna w przyszlosci
alen72 / 85.222.81.* / 2010-11-14 20:41
żeby uzyskać login i hasło trzeba wypełnić formularz zamówienia nad którym jest wyraźnie napisane, że portal jest płatny. Ale widać nie chciało się przeczytać albo po prostu lepiej teraz ściemniać, że zostało się oszukanym.
Potem tacy jak Ty oczerniają firmę, którą sami chcieli oszukać.
moll7 / 89.171.250.* / 2014-02-12 17:11
laska nie ściemniaj! Nic nie zamawiałem, nigdzie sie nie logowłem, w rozmowie z konsultantem wyraźnie zaznaczyłem, że potwierdze prenumerate jeśli sie na to zdecyduje. Efekt: dostałem niezamówioną aktualizacje z loginem i hasłem i oczywiście z fakturą. Kto kogo tu chciał oszukać?
krzysiekxxx66 / 78.8.237.* / 2010-04-28 21:37
Nic nie płać. Guzik Ci mogą zrobić.Właśnie zakończyłem swoją przygodę z ich firmą.Powiedziałem że to nie mój mail.Nazwisko i adres się zgadza ale cała reszta nie.Taka weryfikacja to żadne zabezpieczenie.Powiedziałem konsultantce że jak chce to na jej nazwisko też mogę się zalogować podając świeżo założonego maila.Próbowali straszyć że ich technik sprawdzi czy adres mail jest mój.Powiedziałem "proszę bardzo" .Kazali odesłać rachunki (2 szt. jeden 19zł a drugi 90zł) Nawet tego nie zrobiłem.przyszło upomnienie.Znów zadzwoniłem i powiedziałem że odesłałem.Spytali o potwierdzenie a ja spytałem o ich potwierdzenie że w ogóle dostałem rachunek(bo tez zwykłym listem dotarł) W końcu na podstawie ustnego oświadczenia uznali że odesłałem a rachunki anulowali czego i Tobie życzę.
PS.Nieważne czy rzeczywiście się logowałaś i tak nie płac ( ja chociaż się logowałem i wygrałem)
Sylwia.E / 82.210.184.* / 2011-01-10 21:38
No to znaczy, że chyba, że to nie Wiedza i Praktyka zawiniła, tylko Pan, a takie zachowanie to zwykłe oszustwo, a postępowanie można nazwać zł....em

Gratulacje!
Dev / 213.134.135.* / 2009-03-26 12:07
Art. 592. § 1. Sprzedaż na próbę albo z zastrzeżeniem zbadania rzeczy przez kupującego poczytuje się w razie wątpliwości za zawartą pod warunkiem zawieszającym, że kupujący uzna przedmiot sprzedaży za dobry. W braku oznaczenia w umowie terminu próby lub zbadania rzeczy sprzedawca może wyznaczyć kupującemu odpowiedni termin.

§ 2. Jeżeli kupujący rzecz odebrał i nie złożył oświadczenia przed upływem umówionego przez strony lub wyznaczonego przez sprzedawcę terminu, uważa się, że uznał przedmiot sprzedaży za dobry.

z czego wynika - musisz zapłacić.
krzysiekxxx66 / 78.8.237.* / 2010-04-28 21:42
Przykro mi ale nie masz racji.A skoro jej nie masz nie wprowadzaj w błąd innych bo niepotrzebnie wydadzą pieniądze.No chyba że pracujesz w Wiedzy i Praktyce to zwracam honor ... he he
archicel / 188.33.87.* / 2009-12-08 09:37
Najwyraźniej Pan "DEV" się myli. Ten paragraf może być rozpatrywany jedynie w przypadku zawarcia umowy ze sprzedającym. jeśli takiej umowy nie ma to domaganie się zapłaty za "toawr" jest zwykłym wyłudzeniem i należy taką sprawę zgłosić do właściwych organów np. zawiadomienie na najbliższą komende Policji która wezwie do siebie właściciela lub zarządce nieuczciwej firmy i rozpocznie czynności wyjaśniające. Jeśli Policja odmawia przyjęcia zawiadomienia należy złożyć samodzielnie pisemne zawiadomienie i potwierdzić jego odbiór na komendzie. W przypadku potwierdzenia podejżenia o popełnieniu przestępstwa Policja kieruje sprawę do sądu.
W przypadku tej firmy jest to wielokrotne wyłudzenie małych kwot co przy zsumowaniu nawet kilku takich przypadków stanowi przestępstwo (a nie wykroczenie) gospodarcze.

Wszystkich oszukanych przez tą firmę zachencam do kontktu ze mną. Złożymy pozew zbiorowy i wygramy odszkodowania.

Pozdrawiam
Gonzo
Andrzej Tarnowski / 78.11.236.* / 2020-02-19 17:09
Jestem z Tobą Zostałem oszukany przez Wiedze i praktykę na sumę 397,53 Nie zamawiałem żadnej prenumeraty
Chętnie się dołączę do pozwu zbiorowego
Gonzol / 89.108.229.* / 2009-12-08 11:06
Dodaje moj adres bo widzę, że się nie wyświetla. Zapraszam wszystkich pokrzywdzonych do składania pozwów zbiorowych.

Gonzo
archicel@interia.eu
Zbigniew556 / 77.47.118.* / 2009-12-08 22:13
Należy tutaj przytoczyć ustawę o ochronie niektórych praw konsumentów z dnia 2 marca 2000 roku i jej art 15, który mówi o tym że dostarczenie niezamówionych towarów następuje na ryzyko przedsiębiorcy i tym samym nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań, gdyż umowa nie została zawarta - ani zapłaty ani nawet odesłania towaru.
dzabus / 83.8.91.* / 2010-05-06 09:25
Ja również dostałem FV żebym zapłacił za miesiąc próbny za kożystanie z portalu internetowego. Zrezygnowałem z ich usługi w ciągu 30 dni tak jak jest w ich wytycznych a oni przyjęli, że nie będą wysyłać. Jeżeli chodzi o FV którą mam niby do zapłaty to powiem Wam, że jest nic nie warta bez podpisu osoby wystawiającej. Pozdrawiam
skomentuj

Najnowsze wpisy