Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny w Polsce. Belka: w każdy możliwy sposób jestem przeciwny jego obniżaniu

Wiek emerytalny w Polsce. Belka: w każdy możliwy sposób jestem przeciwny jego obniżaniu

Wyświetlaj:
Rycho / 31.11.180.* / 2016-01-03 16:52

Jestem strukturalnie, ideowo i w każdy inny możliwy sposób przeciwny obniżaniu wieku emerytalnego - powiedział prezes NBP

Oczywiście, że łatwiej utrzymać bezrobotnego (niski zasiłek tylko przez rok), niż płacic emeryturę. Taka menda co się tak wypowiada będąc ustawiona na zawsze powinna za te słowa wisieć...
pudelek / 89.75.73.* / 2016-01-02 19:21
panie mądry my w wieku 58 lat na budowie po 28 latach pracy na blokach warszawskich w zimnie,wilgoci,wapnie,mokrych ubraniach roboczych następnego dnia, mamy schorowane wszystkie stawy,a gdzie nam jeszcze do emerytury jak my już dzisiaj nie nadajemy się do pracy i siedzimy w domu bez zasiłku,renty i pracy do której się już nie nadajemy,kto nam da na leki i inne świadczenia ,a stawy jak lekarz powiedział już są nie do uleczenia tylko operacja,miał pan operacyjnie robiony staw barkowy panie Belka?rok czasu w gipsie z ramieniem na boku na sztywno do zrostu,dlatego chcieliśmy PIS bo chociaż trochę obniżył wiek emerytalny.
Stan4521 / 79.191.89.* / 2016-01-02 17:51
Jestem również za żeby każdy żyd w Polsce pracował do stu lat ta nacja w życiu nigdy się nie przepracowuje.
nataliabi87 / 2015-12-20 15:58
Czy zastanawiałeś się co zrobić aby obniżyć wek emerytalny? Jak generalnie polepszyć sytuację ekonomiczną Polski? Jak zarabiać tyle co nasi Zachodni sąsiedzi??

Na www.pomysloprzyszlosci.org znajdziesz wszystkie odpowiedzi na te pytania.
jaś / 148.81.193.* / 2015-12-20 08:21
No może bym i przełknął wiek emerytalny 67 lat, gdyby dotyczył wszystkich bez wyjątku, ale nie pogodzę się z tym, że muszę tyrać prawie 50 lat, by mieć prawo do emerytury. Obecnie mam 47 lat i 4 m-ce pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury musiałbym tyrać jeszcze 2 lata i 5 m-cy. Tylko dlatego, że pracuję od 17-go roku życia i miałem na tyle szczęścia, że ominęło mnie bezrobocie. Po prawie 50-ciu latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (Pracuję bez przerwy od 01-08-1968 r.) W cywilizowanych krajach, by mieć prawo do emerytury, liczy się albo wiek emerytalny, albo DŁUGI STAŻ PRACY.
Andrzej Grundland / 95.160.15.* / 2015-12-19 11:38
Może koniec tej błazenady. Ośmiorniczki już nie bokiem ale mózgiem wychodzą...
Można być za lub przeciw albo zaprzeciw. Od ekonomisty wymaga się nieco więcej, " myśleć trochę jakby ściślej". Zdecydowana większość zdrowych Polek i Polaków mający pracę nie zakończy jej zbyt szybko. Uwarunkowania są tu oczywiste tka jak i czynnik ludzki - przebywania w aktywnej grupie. Znaczna częśc naszego społeczeństwa nie dożyje "belkowo-tuskowego" wieku emerytalnego. I to jest także złe dla ekonomii i rozwoju kraju. Ktoś zajmuje się wychowaniem dzieci odciążając zaharowywanych by związać koniec z końcem rodziców. Z czasem w normalnych warunkach ekonomii społecznej i gospodarce rynkowej bez ręcznego belkowego sterowania, starsi ludzie, którzy zechcą przejść na emeryturę po wypracowaniu 35 lat, będą mogli cieszyć się godnym życiem. Nikt wówczas nie powie im, że obciążają nadmiernie budżet, chyba że "ekonom" pod wpływem "ośmiorniczek"....
.yesss. / 31.61.141.* / 2015-12-17 22:12

ja lubię swoją pracę, a większość Polaków swojej pracy nienawidzi - dodał szef banku centralnego.

Belka taki mundry ekonomista a jednego nie rozumie. Otóż miłość do pracy zawodowej rośnie wprost proporcjonalnie do gromadzonych środków na koncie osobistym. - Proste jak spirala, p. Belka.
Oszolom / 195.182.75.* / 2015-12-16 19:50
Smakosz osmierniczek sie odezwal, patrzcie go. Gdybym jadl obiady za 1300 zł publiczne to tez chyba taka prace bym lubił. Chcial cwaniaczek 10mld szarpnac na walke z PIS-em, mijemy nadzieje, ze taki "strazak" NBP znajdzie swe miejsce w odpowiednim rozdziale o zdrajcach swego kraju.
x2x2 / 178.235.194.* / 2015-12-16 18:19
To on jeszcze jest prezesem? Polska to dziwny kraj. Odsetek ludzi skompromitowanych zasiadających dalej u władzy bije rekordy!
.yesss. / 31.61.141.* / 2015-12-17 22:14
Za rządów PO nie było to nic nadzwyczajnego.
staszek 53 / 159.205.207.* / 2015-12-16 17:38
To nie jest obniżenie wieku emerytalnego tylko powrót do wcześniej zawartej umowy między państwem a obywatelem o pracę. Nowi pracownicy mogą zawierać umowę o pracę do 67 roku życia !
rocz55 / 89.186.17.* / 2015-12-16 17:09
wiek emerytalny Moje pytanie ,co stało się z miliardami złotych z prywatyzacji POLSKI , Kto tak hojnie rozdaje obecne emerytury byłym esbekom wojskowym zomowcom prokuratorom sędziom ,którzy ani grosza nie odprowadzili do funduszu emerytalnego
gosiaaa0@onet.pl / 178.36.22.* / 2015-12-16 17:08
Pracuję w jednym zakładzie 27 lat , mój staż pracy razem wynosi 33 lata pracy. Moja pensja netto to 1209 zł. do ręki . Obecnie mam 48 lat, z wieku na starych zasadach mam pracować do 2032 do jesieni.
Nawet jak będę pracować jeszcze 17 lat to z takiej pensji ile mi urośnie ta emerytura czy nad tym ktoś pomyślał.
WALA 60 / 83.15.78.* / 2015-12-16 16:01
Proponuję aby każdy z tych posłów którzy głosowali za podwyższeniem wieku emerytalnego
dostali łopaty i poszli chociaż na tydzień poracowac taki Tusk Palikot i tak pan Belka ALBO DO BIEDRONKI PRZEZ MIESIĄC DZWIGAĆ
Exi pon / 109.173.218.* / 2015-12-16 15:32
Trudno o większe zakłamanie - to właśnie m.in. system bankowy nas rujnuje.
Narzucono nam jedynie słuszną wizję kapitalizmu, a tymczasem w latach 80tych w Wlk. Brytanii banki i większość gałęzi gospodarki była w rękach państwa.
Deregulacje banków rujnują całe społeczeństwa, legalizują udzielanie kredytów z nieistniejących pieniędzy.
Unia zafundowała nam zniewolenie ekonomiczne, dotacje zawsze wiążą się z zadłużaniem.
Banki powinny być państwowe, w obecnej formie kreują zadłużenie państw i obywateli.
UE nas naprawdę oszukała, tylnymi drzwiami rządzą nami lobbyści, a nie parlamentarzyści.
Przecież demokracja to władza obywateli, co to za system, dzięki któremu wszystko wyprzedajemy /zakłady, nawet elektrownie i kopalnie/ a mimo to mamy coraz większe zadłużenie.
Niestety ekonomiści i finansiści nas oszukują.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy