Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Większe składki na FUS dla przedsiębiorców

Większe składki na FUS dla przedsiębiorców

Mały przedsiebiorca / .* / 2004-03-31 12:38
Wyświetlaj:
Tomasz / .* / 2004-04-01 11:34
Żeby coś ruszyć trzeba wyrównać stawki ZUS, ale nie w górę tylko w dół, czy aby na pewno jest zgodne z Konstytucją, może warto było by obniżyć stawki dla osób na umowach o pracę do poziomu takiego jak płacą przedsiębiorcy.Spowodowało by to realny wzrost dochodów gospodarstw domowych i gwałtowny wzrost gospodarczy.Przecież chwalicie się że mamy demokrację!Trochę odwagi i stanowczości w działaniu!
ja / .* / 2004-04-01 10:42
Ostatni gasi światło, wyjeżdżamy im dalej tym lepiej, może lepper?
Ela / .* / 2004-04-01 09:37
Czego się tak dziwicie. Rząd pracuje nad nową ustawa, która ma zapewnić każdemu odchodzącemu ze stołka dożywotnia emeryturkę. Więc skąd ma na to wziąć pieniądze. Cwaniaki dobrze sobie wymyslili, by przedsiębiorcy płacili wyższe składki do ich kieszeni!!!!!!!! Co za kraj!
Wojtek / .* / 2004-04-01 09:33
Zatrudniamy się u kolegi na 824 zł/m-c a kolega unas i płacimy tylko po 400 zł na FUS a w firmie zdrowotne, które i tak odliczymy od podatku. Przy obecnej ilości przedsiębiorców prywatnych przychody ZUS spadną o 30% a nie wzrosną i co wtedy? Ale niech o to martwi się następna ekipa rządowa -- i znowu będą oszczędności ale tylko gdzie ?
George / .* / 2004-04-01 09:44
Żyby zmącić spokój kolegi, przypomnę że (cytuję):"Jednym z najbardziej kontrowersyjnych przepisów ustawy - Ordynacja podatkowa jest przepis art. 24b § 1, zgodnie z którym fiskus ma prawo zakwestionować skutki podatkowe określonej transakcji, jeżeli udowodni, że dokonanie takiej czynności nie prowadziło do żadnych innych korzyści gospodarczych poza obniżeniem zobowiązania podatkowego. "Władza wyposażyła się we wszystkie instrumenty, aby cię, drogi podatniku, zgnoić kiedy będzie miała na to ochotę.
pomysłowy / .* / 2004-04-02 22:54
dlatego przed rozpoczęciem osobistej działalności gospodarczej sporządziliśmy umowę o rozdzielności majątkowej małżeńskiej
MARIUSZ / .* / 2004-04-01 09:28
Ja podałem termin, który zaczyna już zyć w świadomości. Pomóżcie mi go rozpowszechnić. Ineczej nas zjedzą na śniadanie. A BCC czy PKPP - maja nas w nosie. Niestety. Chociaż raz się zjednoczmy - może po takim zlocie uda nam się stworzyć własną organizację - POLSCY PRZEDSIĘBIORSCY. Nie dajmy się złodziejom. Poprzyjcie mnie
George / .* / 2004-04-01 09:10
Na początek muszę wyrazić zdziwienie zdzwieniem autora tekstu, że rząd mimo protesu środowiska ekonomistów, przedsiębiorców itd, itp nie wycofał się ze swoich propozycji, ale wręcz je zaostrzył. Wielokrotnie na tym forum dawałem wyraz totalnemu brakowi zaufania w tzw. plan Hausnera. Nie tylko dlatego, że powstał pod "auspicjami" ugrupowań o przestępczym rodowodzie jakimi bez wątpienia są SLD i UP, ale także ze względu na osobę jego twórcy - zawołanego lewaka, keynesisty i zwykłego hipokryty, dla którego priorytetem jest walka z niezależną inicjatywą, a nie rzeczywista poprawa finansów państwa. To jest tylko pretekst. Każdy kto uważnie śledzi poczynania Hausnera musi przyznać mi rację. Mój brak zaufania pogłębiał dodatkowo fakt szybkiego i bezkrytycznego poparcia planu przez tzw. organizajce przedsiębiorców typu PKPP czy BCC. Jak powszechnie wiadomo ich reperezentatywność dla środowiska oscyluje wokół zera. Może będę zbyt surowy, ale odnoszę wrażenie, że organizacje te skupiają przede wszystkich tych przedsiębiorców, którym zależy na utrzymaniu status quo. Ich firmy robią interesy dzięki koneksjom politycznym i układom towarzyskim, są można - by rzec - umoczone i dlatego plan Hausnera, jak swoisty gwarant utrzymania istniejącego stanu rzeczy jest im na rekę. Nie bez przyczyny najszybciej i najlepiej rozwijają się w Polsce firmy przyssane do państwowego cyca, a bizmnesmeni typu Krauze (Prokom) czy Kulczyk (...), stali goście sejmowych kuluarów, tworzą czołówkę najbogatszych. Tzw. organizacje przedsiębiorców reprezentują właśnie ich. Moim zdaniem, protest i pokazanie się - jak najbardziej, jednak długofalowa obrona interesów wymaga pewnej organizacji. Gdyby - dajmy na to - przez jeden lub dwa miesiące 2,5 mln niezależnych nie zapłaciło ani grosza podatków (składkę zdrowotną niestety trzeba by z tego wyłączyć), władza musiałaby się do tego ustosunkować. Oczywiście ma do dyspozycji cały aparat przymusu z niespotykanymi w normalnych krajach uprawnieniami i zapewne by go użyła. Jestem jednak przekonany, że na dłuższą metę sobie nie poradzi. Ostatecznie jako naród przetrwaliśmy niejeden zabór i w walce mamy pewną wprawę. Gra idzie o wysoką stawkę, o wydarcie tego nieszczęsnego kraju spod władzy urzędników i zwrócenie go obywatelom. Myślę, że warto zacząć od utowrzenia wspólnej przestrzeni, np. witryny WWW, w której moglibyśmy się spotykać i wokół której można by organizować środowisko niezależnych. Kto mógłby się tego podjąć? Niech każdy pomyśli i da znać, na razie na tym forum.
jr / .* / 2004-04-02 19:27
jestem za.Potrzeba witryny www...Konieczne!!!
UPRzejmy / .* / 2004-04-01 08:46
Jak mogą protestować Ci, którzy nie dojadą do Warszawy? Może jakaś akcja mailowa? Czy ktoś może podać adresy tych złodziei?
Mariusz / .* / 2004-04-01 09:31
Akcja mailowa nic nie da. Maile będą w zaciszu serwerów Ministerstwa. A ONI - złodzieje - są podatni tylko na spadek popularności społecznej. Już mają jej niewiele - jest dobra okazja aby ich postraszyć dalej.
Sławek / .* / 2004-04-01 07:09
TO CO Z TYM 5 KWIETNIA???!!!Jestem gotów przyjechać, tylko trzeba ba jak najwięcej ludu poinformować.
Mariusz / .* / 2004-04-01 09:32
Musimy to ruszyć - bo nas zarżną na miejscu.
zeus / .* / 2004-04-01 01:23
Moi drodzy!!! Nie dajmy sie zastraszyć! Według mojej wiedzy w Polsce jest ok. 2,5 mln osób prowadzących dzialalmość gospodarczą. Razem z naszymi rodzinami jest nas co najmniej 5 mln!!! Przeciez to olbrzymi potencjał wyborczy. Kazda partia musi sie z nami liczyć. Po prostu umówmy się że my, nasze rodziny, nasi znajomi i przyjaciele nie popra w najblizszych wyborach ani w nastepnych ani w następnych ani w następnych ŻADNEJ PARTII POLITYCZNEJ która w jakikolwiek sposób będzie popierać podwyżkę składek zusowskich i nowelizacje art.9 ust.2 ustawy o sus. nie ma siły żeby im nie zmiękła rura!!! Pomóżcie mi to rozprzestrzenić po sieci a napewno wygramy!
Mariusz / .* / 2004-04-01 02:24
Nie liczyłbym na tak odległą przyszłość, bo nie starczy mi sił i nerwów. To trzeba reagowac krzykiem. Przecież na "chamstwom trzeba reagowac siłom i godnościom..." Zero parlamentarnych zachowań. Krzyk i strach w oczach, a oni mają już dobrze ciepło w spodniach. Tylko, że wiedzą, że nas można zaszlachtować a my zapłacimy. Dlatego nawołuję do protestu
George / .* / 2004-04-01 10:10
Ależ krzyk, strach, różne k...wy, ch..je to jak najbardziej parlamentarne formy. Przynajmniej w naszym paralamencie nikogo nie gorszą.
GRUBY / .* / 2004-04-01 00:53
Mam taką swoją filozofię, wypowiedzcie się czy słuszną. Szlag mnie trafia jak słyszę, że rząd ma się opiekować biednymi. Myślę sobie, że rząd musi się opiekować nie biednymi, ale bogatymi. Bo z opieki nad biednym państwo nie ma żadnego pożytku ( jakby mi dali do gara to też bym się nie starał tylko brał rentkę, nic nie produkował i zył na garnuszku). Natomiast bogaty ma pewną, zasadniczą dla rozwoju gospodarki "wadę". Mianowicie - chce być jeszcze bardziej bogaty. A żeby być bardziej bogatym zwiększa inwestycje, zatrudnia ludzi, płaci podatki itd. Spiralka się nakręca. I biednego zatrudni i każdy będzie zadowolony. Także SZANOWNY PANIE HAUSNER> Nie wiem jakiej ekonomi pana uczyli, ale zajmij się pan bogatymi, daj im ułatwienia i niskie obciążenia a gospodarka ruszy z kopyta. Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców, chciałbym do Was dołączyć, ale w tym stanie rzeczy zostaje mi nadal szara strefa. Trzymajcie się
Przedsiębiorca / .* / 2004-04-01 08:50
A jekiej ekonomii mogli uczyć Hausnera? Ekonomii marksizmu-leninizmu. Głupi naród sobie wybrał byłych pzpr-owców to i teraz ma.
Mariusz / .* / 2004-04-01 09:33
Tak, to prawda - ale nie można tak teraz tego zostawić.
Mariusz / .* / 2004-03-31 23:47
Dostałem małe poparcie - ale dziękuję za nie. Wniosek: zarżną nas jak barany. Będziecie pisać o ruskich, jak to ich rozstrzelacie, albo do raju podatkowego ... a nikt z was nie wyrazi chęci odezwania się na żywo. Pokazania, że poświęceę 3 godziny na protest - dla siebie samego, dla naszej godności. Ręce mi opadają.
Andrzej / .* / 2004-04-01 00:04
A co taki protest da.Oni mają nas głęboko gdzieś.Są 2 szanse:1.Wybrać jakąś sensowną partię - osobiście jestem za UPR.2.Mieć nadzieję, że całe to państewko jak najszybciej zbankrutuje.
Mariusz / .* / 2004-04-01 01:05
Ale zanim to się stanie - zamordują nas. Dlatego jak się nie będziemy domagać krzykiem - to nas wykorzystają i jeszcze zatańczą na naszych grobach. Nają nas gdzieś, w głowach maja pusto, ale za to w bezczelnosci są na pierwszym miejscu.
misiek / .* / 2004-03-31 23:50
niech ci nie opadają, bądź dobrej myśli
Andrzej / .* / 2004-03-31 23:38
Desperat napisz coś więcej o tych rajach.Może skorzystam.
desperat / .* / 2004-03-31 23:48
Polska podpisała porozumienie o unikaniu podwójnego opodatkowania. To chyba jedyna korzyść z przystąpienia naszego kraju do UE. Zakładasz biznes np. na jednej z wysepek (należących do W. Brytanii, ale posiadających autonomiczne przepisy podatkowe) i płacisz tam podatek ryczłtowy. Jednocześnie zakładasz filię swojej firmy w Polsce. Niesiesz do US zaświadczenie o rozliczeniu podatkowym i cześć!Tak przy okazji, to zastanawiam się, czemu to my musimy wyjeżdżać z Polski albo kombinować, żeby żyć w miarę godnie. Może by tak "wyjechać" naszych ciemiężycieli???
MacMurphy / .* / 2004-04-02 23:02
Mieszkam 100 km od granicy Czech.Czy ktoś z czytelników tego forum może coś konkretnego podać w sprawie przeniesienia rejestracji firmy do Czech? Jakiś link na firmę prawniczą na przykład w miejscowości Nachod?
Andrzej / .* / 2004-04-01 00:00
Piszesz, że zakładasz biuro pośrednictwa.Ile by mnie to w sumie kosztowało ?
desperat / .* / 2004-04-01 00:13
Trudno dzisiaj powiedzieć. Sądzę, że za jakiś miesiąc z kawałkiem takie biura będą wyrastały jak grzyby po deszczu, a jeśli te kretyńskie przepisy, o podwyżce ZUS-u zostaną przepchnięte to pod koniec roku będzie prawdziwe zatrzęsienie ofert otwarcia firmy w Estoni, Czechach, Słowacji, Wyspach Owczych, a może nawet w Rosji - właśnie obniżają tam składki na ubezpieczenia społeczne do 26% (pod. doch - 13%)
Andrzej / .* / 2004-03-31 23:32
Czasami to myślę, że nic tylko wynając 5 ruskich i potraktować ich z kałasza.No jak k...a można było coś takiego wymyślić.

Najnowsze wpisy