Forum Polityka, aktualnościKraj

Wiekszość Polaków jest ubezpieczonych. O co ta walka?

Wiekszość Polaków jest ubezpieczonych. O co ta walka?

Wyświetlaj:
dgen / 2012-01-03 18:19 / Tysiącznik na forum
Myślałem, że poziom debilizmu osiągnął juz apogeum ale sie myliłem -
na Śląsku od wielu lat funkcjonuja plastikowe karty czipowe jako dowód ubezpieczenia. Kłopot w tym, że na kartach miały byc dane o ubezpieczeniu, leczeniu i przepisywanych lekach a są tylko dane personalne potrzebne do wydrukowania druku recepty z terminala. Facet który to wdrażał (Sosnierz) został wykopany z PO już dawno temu (nie dali mu skończyc roboty - ciekawe dlaczego). Obecnie wyglądo to tak, że z platikowymi kartami do lekarza przychodzą masowo emigrani odwiedzający ojczyznę od czasu do czasu i zalegający se kładkami drobni przedsiębiorcy - de facto nie płacą więc za opiekę med. z której korzystają. A ten palant mów, że prawie wszyuscy są ubezpieczeni ! Może miał na myśli zgłoszonych do ubezpieczenia - to bliższe prawdy. Sęk w tym, ilu opłaca składki.
T. / 81.190.72.* / 2012-01-03 15:55

kontrole oddziałów wojewódzkich NFZ wykryły 6 recept wypisanych osobom nieuprawnionym. W całej Polsce


Całe zawirowanie o refundacji skłania się do tego ,aby w sposób niezwykle skomplikowany podnieść ceny leków ,a jednocześnie nie dać zarobić zaledwie kilku osobom na całą Polskę , które w sobie znany sposób zarobią na refundowanych lekach ... kilkadziesiąt złotych.
Pyclik / 2012-01-03 16:47 / Tysiącznik na forum
No faktycznie, po co to się znalazło w ustawie, posłowie i ich prawnicy nie mają co robić i sztuczne problemy wymyślają, straszą lekarzy i aptekarzy karami , itd. Winą tu lekarzy obciążać nie można, oni nie mają dostępu do tych statystyk i nie znają skali sprawy ; pytanie - skoro to wyszło w tej chwil - czy nie jest to rządowo - urzędnicza zagrywka?
divide and rule / 62.148.66.* / 2012-01-03 15:32
Pierwsi wpadli bandyci na to,że staruszka nie obroni się, jak jej torebkę wyrywać.Notorycznie korzystający z opieki mają ścieżki darmowe obcykane,bo muszą się na tym znać, aby przeżyć. Bezlitosne państwo jest tylko dla tych przyzwoitych.
alskdjfh / 94.42.188.* / 2012-01-03 14:42
Redakcjo - proszę od razu napisać - lekarze nie dyskutujcie i dla świętego spokoju - Do roboty jak wam nadzorca sugeruje.
Wiedz jednak Autorze, że dziś ty stłamsisz prawo do wolności lekarzy a jutro Tobie lekarz pozwoli wolnemu zdechnąć pod płotem, bo nie będziesz miał kodu kreskowego wytatułowanego na czole.

Pozdrawiam
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-01-03 15:30
To ciekawe bo mi się skojarzyło to pretensjami do Ministerstwa Zdrowia, że wprowadza te zmiany :-)

Lekarze mają racje, że to nie oni powinni się zajmować kontrolą opłacania składki i jej wysokości. W województwie Śląskim zdaje się już dawno temu stworzono elektroniczny system, który rozwiązuje ten problem lub umożliwia jego rozwiązanie przez pewną jego modyfikację, ale rząd go nie chce wprowadzać w kraju bo w mętnej wodzie łatwiej łowi się ryby. Elektroniczny system eliminuje wiele przekrętów i to jest największy problem dla władzy, bo ona z tego żyje. Przypomnijcie sobie Sobiesiaka, Drzewieckiego i ich kumpli, którzy do dziś nie ponieśli za nic kary.

Nad lekarzami bym się jednak nie litował. Nie mówię o wszystkich, ale znaczna część z nich to jednak lenie i cwaniaki, które na państwowym pracują byle jak i jak najwolniej żeby naganiać sobie pacjentów do prywatnych gabinetów, czasami mieszczących się nawet w tej samej placówce i wynajmowanych od tej placówki po godzinach razem z państwowym sprzętem kupionym za pieniądze podatnika.

Tutaj macie przykład http://szpitaltychy.pl/pliki/ogloszenie28102011/Regulamin.pdf

Rozmawiałem z osobą która zatrudniona była w Departamencie Zdrowia i kiedy ta osoba poprosiła o listę pacjentów w rzekomo bardzo długich ponad rocznych kolejkach okazało się, że kolejki nagle zniknęły lub skróciły się znacznie. Dlaczego? Im dłuższa kolejka na państwowym tym więcej klientów w prywatnych gabinetach, więc kusi żeby ją wydłużać w nieskończoność.

http://prawdatowolnosc.bloog.pl/
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-01-03 15:43
Gdyby ktoś chciał więcej szczegółów zobaczyć, to poniżej daje link do strony, z której ściągnąłem PDF. Są tam załączniki z listą przykładowo wynajmowanego sprzętu państwowego. Możecie sobie poszukać w internecie ile taki sprzęt (np. tomograf) kosztuje.

http://www.szpitaltychy.pl/
maly kazio / 2012-01-03 13:07 / Bywalec forum
A pamiętacie o co była walka z wypisywaniem zaświadczeń przez lekarzy.
Walka o kase ,o nic więcej.
Moim skromnym zdaniem wszystkie recepty powinny być wypisywane elektronicznie i "obraz recepty " od razu przesyłany do NFOZtu.
Pacjent z papierkiem do apteki i po sprawie.Pełna kontrola publicznych pieniędzy.
kaczorek ma motorek / 2012-01-03 14:33 / Tysiącznik na forum
mały kazio ma racje takich głosów jest wiele. Należy sobie zadać pytanie komu i dlaczego zależy by taki system nie został wprowadzony.
Korzyści z takiego systemu było by znacznie więcej.
System pozwalał by wejrzeć błyskawicznie co i w jakiej ilości dany lekarz przepisuje. Czy na przykład nie wytwarza fikcyjnych recept lub że przepisuje produkty szczególnie jakiegoś konkretnego koncernu a co może świadczyć iż przedtem przyjął prowizje od niego
anawars / 150.254.149.* / 2012-01-03 13:04
Wspaniale. W takim razie po co to cale zamieszanie? Po co druki RMUA, po co kary dla lekarzy? Po co sprawdzanie ubezpieczenia i stopnia refundacji? Skoro większość Polaków jest ubezpieczona NFZ nie będzie stratny i niech rząd odpuści tę chorą biurokrację, którą właśnie tworzy.
mavis / 83.11.119.* / 2012-01-03 12:54
Tych siedmiu gości musiało się nieźle wkurzyć, kiedy przyszło wezwanie do zapłaty. Skoro istnieje Centralny Rejestr Ubezpieczonych, to świadczeniodawcy powinni mieć do niego dostęp. Każdy obywatel jest tak samo ważny. O to ta walka.

Najnowsze wpisy