Forum Polityka, aktualnościKraj

Większość sklepów z dopalaczami na cenzurowanym

Większość sklepów z dopalaczami na cenzurowanym

Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 13:40

797 sklepów sprzedających tzw. dopalacze zostało zamkniętych w całej Polsce

O! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, nie liczyłem na to. Tyle, ze zaraz pojawiło się pytanie: na jak długo? Niepokoi mnie to:
Według projektu będzie też możliwe wstrzymanie nawet na 1,5 roku sprzedaży substancji, która może być szkodliwa dla zdrowia.

Na półtora roku, a potem znowu wprowadzenie do obrotu???!!!
Społecznik / 83.10.24.* / 2010-10-03 14:24

Według projektu będzie też możliwe wstrzymanie nawet na 1,5 roku sprzedaży substancji, która może
być szkodliwa dla zdrowia.

Na półtora roku, a potem znowu wprowadzenie do obrotu???!!!

Wiesz, że to samo mogą zrobić np. z leczniczymi ziołami, które są powszechnie stosowane jako substytut leków farmaceutycznych. Różnica polega na tym, że dopalacz można łatwo zastąpić nowym i czekać 1,5 roku, a leczniczego zioła innym nie zastąpisz...
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 18:31

Wiesz, że to samo mogą zrobić np. z leczniczymi ziołami, które są powszechnie
stosowane jako substytut leków farmaceutycznych.

Jasne. Precedens już właśnie zaistniał. Aczkolwiek nie wydaje mi się, by sprzedawcy dopalaczy mieli w swojej ofercie zioła lecznicze (np. konopie indyjskie). Są one stosunkowo tańsze od dopalaczy i zablokowały ich chodliwość, gdyby znalazły się na półce obok nich.
a leczniczego zioła innym nie
zastąpisz...

Właśnie dlatego są sprzedawane w aptekach (nierzadko na receptę) a nie w sklepach z dopalaczami. Na apteki nikt nie ma zamiaru żadnych nalotów robić, bo to bezzasadne przecież. Nikt tam nie sprzeda dzieciakowi ziół o właściwościach psychoaktywnych, tym bardziej kiedy są one na receptę.
Społecznik / 83.10.27.* / 2010-10-03 10:10
Innymi słowy minister zdrowia Ewa Kopacz niszczy konkurencję Smart Shopów, czyli pierwszej sieci z dopalaczami. Cudowny wolny rynek...
Zamiast walczyć z różnego rodzaju chemią, wystarczyłoby zalegalizować naturalne środki odurzające. W sumie co za różnica czy ktoś pali leczniczą marihuanę, czy rakotwórczy tytoń? a tak, tytoń uzależnia i powoduje raka, podczas gdy marihuana wzmaga wydzielanie endorfin - poprawia nastrój.
Tylko teraz, dzięki pseudowalce z dopalaczami gazety mają o czym pisać, minister zdrowia jest rozpoznawaną postacią, a pieniądze podatników można śmiało wydawać na akcje uświadamiające, że dopalacze są złe. Nie wspominając o tym, ile kosztuje 1645 przeprowadzonych kontroli - za nasze pieniądze.
P.S.: Spytajcie się lekarza, czy ktokolwiek wie, w jaki sposób leczyć pacjenta po chemii-dopalaczu, a ile wie, w jaki sposób pomóc osobie, która zażyła naturalny narkotyk.
ździcho antyspołecznik II. / 77.254.48.* / 2010-10-03 13:33

Zamiast walczyć z różnego rodzaju chemią, wystarczyłoby zalegalizować naturalne środki odurzające. W
sumie co za różnica czy ktoś pali leczniczą marihuanę, czy rakotwórczy tytoń? a tak, tytoń uzależnia
i powoduje raka, podczas gdy marihuana wzmaga wydzielanie endorfin - poprawia nastrój.

A o małoletnich pomyślałeś Społeczniku? Do tytoniu chcesz im jeszcze dołaczyć marychę? Wiesz jak marycha działa na nierozwinięty jeszcze organizm i co z nim robi? Poczytaj trochę - zacznij od wikipedii. A może powiesz: "A co mnie to obchodzi?"
antyspolecznik / 217.117.137.* / 2010-10-03 10:48
Innym słowem jak jesteś taki mądruś to sobie bierz dopalacze i zaćpaj się nimi ale nie licz ze pozwolę ratować Twoje życie za moje pieniądze, które płaci każdy polak za ubezpieczenie zdrowotne! Brawo inteligencji społeczniku! Zaćpałeś się z własnej głupoty to się lecz za własne pieniądze!
badacz_netu / 2010-10-03 10:03
Dopalacze to doskonały sposób eliminacji idiotów ze społeczeństwa.
C2H5 Oh! / 83.11.239.* / 2010-10-03 11:03
Niestety nie... gdyby tak było wóda już by to zrobiła.

Najnowsze wpisy