Forum Forum ubezpieczeńInne

Większość ubezpieczycieli narusza prawa klientów

Większość ubezpieczycieli narusza prawa klientów

Wyświetlaj:
lolander / 89.73.126.* / 2011-04-19 20:27
to że holdingi ubezpieczeniowe takie rzeczy robią, a państwo wcale nie reaguje albo "nałoży drobną karę w wysokości 500 tyś zł" nie wynika z tego że kontrolerzy to głąby. To zwykły lobbing jest, począwszy od pisania ustaw a na pracy kontrolerów skończywszy (korupcja i nepotyzm). A na takie śmieszne kary to te firmy w kilka godzin zarabiają i co lepsze mają w swoich budżetach zaplanowane środki na nie. Kapitalizm pełną gębą.
Ferwi / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:42
Zobacz też tutaj:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
lezdrub / 79.185.79.* / 2010-01-20 23:32
Ja się pytam co robi KNF???
Jak dopuszczono takie produkty ubezpieczeniowe na rynek??

Jakby KNF nie zatwierdził , to i te buble ubezpieczeniowe nie miały by miejsca. Poto ta komisja nadzoru jest, aby firmy nie mogły wypuszczać bubli na rynek.
Więc, jak to się dzieje, ze takie ubezpieczenia z takimi zapisami w umowach są??
To tam powinien wkroczyć prokurator.
gkreda / 89.231.117.* / 2010-09-12 19:45
Myślę jednak że zasadniczą sprawa jest kontrola osób które sprawują władzę w T. Ubezpieczeń,ponieważ niektóre tzw. mądre głowy nie maja pojęcia o ubezpieczeniach są kolesiami prezesów i brak im trochę do emerytury więc hop na stołek.Ciekawie się wtedy prowadzi rozmowy bo nie znając pojęc i języka ubezpieczeniowego człowiek słucha i nie wierzy....gorzej gdy taka niewłaściwa osoba podejmuje decyzje:po miesiącu pracy na stołku jest prawnikiem,lekarzem,orzecznikiem,produktowcem i Bóg wie kim.Cierpią klienci i to bardzo.Takie KINO MIŚ za darmo:))) ale prawdziwe!
I gdzie ten KNF?
darnatury / 62.21.42.* / 2010-01-20 17:31
najlepszym przykładem oszustów jest PZU!!! Jak złożyłem wniosek o odszkodowanie to odpisali że nie przyznają bo przecież ta osoba mogła uważać jak idzie.....jak bym był taki przezorny to bym ubezpieczenia nie kupował.
A na domiar wszystkiego pan z PZU który do mnie przyjechał powiedział że to na tym polega żeby ludzi naciągać...szkoda że ja tego gada nie nagrałem!!!
lezdrub / 79.185.79.* / 2010-01-20 16:43
Bardzo ciekawe są zapisy w ubezpieczeniu Uniwersalnym Plus,Nowa Perspektywa - firmy Aviva
Bardzo ciekawe sa też w ubezpieczeniu Strategia Lwa firmy ING.

Radzę sobie klientom tych polis dokładnie przeczytać wrunki OWU.
wolny człowiek / 83.27.33.* / 2010-01-20 15:32
Jakoś Szanowny URZĄD nie dopatrzył się jawnego oszustwa stosowanego od lat w towarzystwach ubezpieczeń za życie oferujących polisy z funduszem kapitałowym.
W takich polisach (indywidualnych) składka zasadniczo dzielona jest na dwie części: składka za ryzyko i składka kapitałowa tworząca wartość polisy. Składkę za ryzyko określa dane towarzystwo na podstawie wieku, stanu zdrowia, zawodu, wysokości ubezpieczenia itp danego klienta. Składka jest tak skalkulowana że każde towarzystwo na tym zarabia (i dobrze, przecież nie mogą do biznesu dopłacać).
Oszustwo zaczyna się gdy klient po kilku latach ubezpieczenia zejdzie z tego łez padołu. Towarzystwo wypłaca sumę ubezpieczenia, natomiast zawłaszcza wartość rachunku na polisie.
Za sumę ubezpieczenia klient płacił częścią składki, której wysokość określiło samo towarzystwo. Wartość rachunku to JEGO zgromadzony kapitał z części kapitałowej składki ( z której i tak towarzystwo pobierało inne opłaty i z reguły nie alokowało 100% składki kapitałowej na koncie klienta). Pytam więc jakim prawem ubezpieczyciel pozbawia spadkobierców części należnego uposażonym świadczenia?
Może Szanowny Urząd tą sprawą się zajmie.
JanuszPOlikot / 2010-01-20 14:32 / Tysiącznik na forum
"Jako przykłady niedozwolonych klauzul w umowach ubezpieczenia na życie wskazała zapisy pozwalające zakładowi wypowiedzieć umowę lub zmienić jej warunki w każdym czasie."


Dobra a co z kasą i ewentualnymi odsetkami?
POlska to bardzo ciekawy kraj.......
herbata / 79.186.37.* / 2010-01-20 17:20
tak samo było również w kaczolandzie i rywinlandzie.
Tak więc waszeć nie POdskakuj.
arch / 2010-01-20 14:47 / Tysiącznik na forum
to najbiedniejszy kraj w UE !
63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu
Z danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie,
- 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód.
-Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie.

http://wiadomosci.onet.pl/2113452,10,eurostat_63_proc_polakow_nie_stac_na_wakacje,item.html
sql / 83.15.9.* / 2010-01-20 15:01
Dlatego tak się dzieje, bo Polacy mają wrodzoną ochotę, być dymanym przez wszystkich!
gość 123 / 217.98.103.* / 2010-01-20 22:54
juz nie chodzi o to, że Polacy... w każdym kraju są mądrzejsi i głupsi... Tu chodzi o to, jaką my władzę mamy, to jest tragedia, kto by nie był, z każdym kolejnym rządem jest coraz gorzej, mam wrażenie. Składkę zdrowotna nie wiem, po co my płacimy, jak praktycznie nic się nie wlicza. A co do ubezpieczeń, drodzy Państwo, mówię śmiertlenie poważnie, mam kolegę, sprzedaje ubezpieczenia i wyciąga 7000 na miesiąc, powiedział mi, że to ściema.... jako jedyna w zakładzie pracy nie jestem ubezpieczona dodatkowo i nie mam zamiaru sie kłócić kiedyś o własne pieniadze!!!!

Najnowsze wpisy