Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wielton w tym roku wejdzie na GPW

Wielton w tym roku wejdzie na GPW

skomentuj
ofi / 194.153.119.* / 2008-01-11 22:57
Wielton S.A. to największy polski producent naczep i przyczep oraz jeden z 10 największych producentów w Europie. Odbiorcami produktów spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii oraz z Unii Europejskiej, m.in. Włoch.
Dzięki rozwiniętemu zapleczu konstrukcyjnemu, automatyzacji i robotyzacji procesu produkcyjnego, Wielton konkuruje dziś z międzynarodowymi graczami. Spółka posiada najbogatszą gamę produktową z ponad 60 typami pojazdów transportowych dostosowywanych każdorazowo do indywidualnych wymagań klienta. Rozbudowana sieć dystrybucji produktów oraz wysoka dostępność punktów serwisowych stanowi o przewadze konkurencyjnej Wieltonu.
Od początku grudnia do dnia dzisiejszego Wielton podpisał cztery duże kontrakty na dostawę pojazdów wartych ponad 40 mln złotych w tym z Man A.G. i Scania S.V. Dzięki tym zleceniom największy polski producent przyczep rozpoczyna ten rok z portfelem wartym niemal 223 mln. zł. Obecny poziom stanowi więc już ponad 40 % planu sprzedaży na 2008 r. Firma planuje zwiększenie w 2008 r. sprzedaży o ponad 40 %, do ponad 500 mln złotych.
Wynika z tego, że spółka bez żadnych problemów wykona plan sprzedaży w 2008 r. bądź go znacznie przekroczy. Prognozowany zysk Wieltonu w 2008 r. wynosi ok. 50 mln zł przy przychodach ok. 534 mln zł), co daje 0,83 zł na akcje i wskaźnik C/Z ok. 8,6 !!!
Wyniki za 3 kw. 2007 r. + prognoza na IV kw. 2007 r. są również bardzo dobre - spółka zarobi prawie 40 mln złotych (przychody: ok. 380 mln zł).
Biorąc powyższe pod uwagę jak również znakomitą opinię wśród klientów i pracowników oraz dobre zarządzanie firmą wynika, że firma jest bardzo niedowartościowana. Niebawem lub w momencie gdy zapanuje tylko lepszy klimat na GPW i giełdach światowych akcje spółki powinna mocno drożeć.
Prognozuje w najbliższych miesiącach cenę 12 zł - 20 zł. Obecnym spadkom towarzyszą bardzo niskie obroty, które nie przekraczają 20 - 80 tys. zł podczas ostatnich sesji. Niskie obroty i zła sytuacja na światowych parkietach usprawiedliwia sytuację techniczną. Warto też zwrócić uwagę na akcjonariat: ponad 41 % Ipopema TFI SA, członkowie Rady Nadzorczej Wielton S.A. ok 40 %. (w tym roku dokupili akcji)

Kolejną dobrą wiadomością (dosłownie z ostatniej chwili) jest to, że Spółce udzielono zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dającego korzyści w postaci zwolnienia z podatku CIT do 50% kosztów kwalifikowanych.


Źrodło:
1) Parkiet z 10.10.2008 r.
2) www.wielton.com.pl
3) www.bankier.pl
4) www.gpwinfostrefa.pl
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy