Forum Forum dla firmKsięgowo¶ć

Więzienie za brak PIT

Więzienie za brak PIT

Money.pl / 2006-05-10 20:59
Komentarze do wiadomo¶ci: Więzienie za brak PIT.
Wy¶wietlaj:
waz(usa) / 64.21.105.* / 2006-05-12 17:40
'Zarabiale´ tylko za granica˛? I tak musisz z?oz˙yc´ polski PIT roczny. Wielu podatników uzna?o, z˙e nie warto, bo fiskus i tak sie˛ o tym nie dowie. Jednak to nieprawda.' - PRAWDA, znajac polski burdel, nie obawiam, sie, ze urzednicy beda w stanie cokolwiek konkretnego zrobic aby dowiedziec sie o obywatelu X pracujacym za granica. Chyba, ze w indywidualnym przypadku, 1 na 500 a moze 1 na 1000!
Isa / 83.23.234.* / 2006-05-11 20:43
Nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale kwestię rozliczania się z ZUS'em ostatnio przerabiałam, ze względu na moj± siostrę, która od kilku lat mieszka i pracuję w Londynie. Otóż czego dowiedziałam się w jednym z naszych US. Nie trzeba składać u nas PIT'u, kiedy:
-przepracowałe¶ za granic± cały rok;
-masz tam status rezydenta;
-nie posiadasz nic w Polsce (mieszkania, samochodu, nie opłacasz żadnych rachunkow na swoje nazwisko);
-planujesz zostać tam na stałe;
W takim przypadku rozliczasz się wył±cznie z angielskim fiskusem. Słowa naszej urzędniczki potwierdził także zaprzyjaĽniony brytyjski prawnik.
moonir / 83.11.78.* / 2006-05-12 09:55
Tylko musisz wiedzieć , że słowo mówione nie jest wyznacznikiem naszego prawa , powinienes złozyć w u.s. wniosek o indywidualne ustosunkowanie się do statusu podatkowego Twojej siostry. Wiele razy spotkałam się z faktem , że Pani z okienka cos komu¶ powiedziała a póĽniej podatnik za to bulił kase. I nie pomog± argumenty , że tak Cię poinformowano, Ty masz obowi±zek znać przepisy ( a interpretację u.s. tez? ). A interpretacji jest tyle co urzedów w naszym pieknym kraju. Dlatego na Twoim miejscu zadałabym sobie troche trudu i zwróciła się z pytaniem , gdzie zawrzesz wszystkie!!! okoliczno¶ci pobytu i zarobków W anglii your sister ;) Nie upadajmy na duchu, pomimo wszystko!
Zbig / 62.87.178.* / 2006-05-12 10:34
Niewiele to da, bo urz±d nie odpowie tak lub nie, tylko zacytuje dokładnie przepis i na tym się skończy. A że podatnik Ľle zinterpretował odpowiedĽ... cóż...
zbyszek / 145.237.253.* / 2006-05-18 09:11
Nie mój drogi Ty przedstawiasz sowje stanowisko a urz±d musi się jednoznacznie odnie¶ć czy jest ono prawidłowe i w dodatku je uzasadnić. Pozdrawiam.
emi-grant / 217.116.100.* / 2006-05-11 19:03
Tak! Polska to największa pomyłka w historii nowożytnej Europy! Tylu palantów na raz nie może urodzić się w innym kraju ! Wy poniżej - moherowi patrioci widocznie poza swoj± parafię nigdy nosa nie wy¶ciubiacie i dlatego wydaje Wam się , że jeste¶cie narodem wybranym... i t.p brednie. A już oficjalny wieszcz ( tu leży .... przechodniu nie szcz...) mówł proroczo: PAWIEM NARODÓW BYŁA¦ I PAPUGˇ ( nie
obrażaj±c adwokatów- Ci to przynajmniej umiej± trzepać casch!!). Kto żyw - paszporty w dłonie i w ¶wiat!!! Jest tam pięknie!! ani jednego kaczora czy mohera! nie mówi±c o Młodym Frankensteinie.
Już sam fakt że w tym krajiku URZˇD PAŃSTWOWY DZIAŁA -BEZ ŻENADY - N A PODSTAWIE DONOSOW I ANONIMOW I JEST TO UZNANA I PREMIOWANA METODA POSTĘPOWANIA - TO WIĘCEJ NIŻ SKANDAL!!
A tu proszę : żarliwi patrioci w moherowych berecikach tego jako¶ nie widz±! Oj gdzie wam CIEMNOTO do demokracji ! Chcieli¶cie Polskę ? NO TO Jˇ MACIE...
g..... w tomacie - jak po butelce bełkotał inny wieszcz.
Żegnam
dede / 81.67.247.* / 2006-05-11 23:36
A kto, aniolku, rzadzil po okraglym stole?
Moherowe bereciki?
A kto, cymbale brzmiacy, wychowywal te masy przez cala druga polowe XX wieku?
Moherowe bereciki?
Powstrzymaj slowotok i puknij sie lyzka wazowa w leb.
waz(usa) / 64.21.105.* / 2006-05-12 17:28
dede - nie zwalaj peerelowskiego wychowania na 'ktosia'. Nalezysz do masy HOMOSOVIETICUS i przyznaj to. A twoje potomstwo ma szanse aby sie czegos nauczyc od madrzejszych
dede / 193.56.241.* / 2006-05-12 17:59
Mysl u waz(usa) szybka.
"Moherowe berety" jeszcze nie zdazyly porzadzic, a juz smole emi-grant z murow leje przy grzmocie bla-bla waz(usa).
Obaj zachowuja sie wlasnie jak homo sovieticus, ktory "wie z gory" wszystko.
Akurat od dawna mieszkam na Zachodzie i ten sposob myslenia mnie zwyczajnie irytuje, moje wy mroweczki z michnikowego mrowiska.
iggyuk / 80.3.0.* / 2006-05-11 18:46
Witam może się nie znam na sprawach podatkowych, ale skoro wielu z nas nigdy nie było zatrudnionym tylko zarejestrowanym jako bezrobotny to, o co chodzi?:)Skoro się nigdy nie było zarejestrowanym jako pracownik to niby, dla czego skarbówka miałaby ścigać taka osobę. Nie zarabiał nie płacił z tego podatku, sprawa wydaje się oczywista. Co prawda w naszym „kochanym „ kraju nic nie jest tak oczywiste jak by się wydawało, bo pani Helenka z biura może sobie zinterpretować po swojemu –na poziomie przedszkolaka:) nie obrażając dzieci:). Ale to już inna historia:). Przyznać muszę ze Polska mnie zadziwia. Czasem postrzegam ja jak tratwę pełną szaleńców z kilofami. Sir Winston Churchil wypowiadał się dosyć często na temat Polaków. Pomijając niegodziwość, jakiej się współ dopuścił z innymi pozostawiając nas na łasce Niemieckiej a następnie Radzieckiej okupacji, w jednej sentencji miał rację. Nie myślę tutaj o kwestii „zawdzięczania tak niewielu” myślę, ze miał rację określając nas mianem najlepszych żołnierzy w czasie wojny i największych świń w czasie pokoju. Nasza niesamowita waleczność zmusza nas do walki miedzy sobą w czasie pokoju. Polak Polakowi do gardła skoczy. Zgnoi stłamsi zetrze w proch oto nasza mentalność sąsiad sąsiadowi okno wybije, bo tamtemu się lepiej powodzi. Zrobi to z zawiści nie myśląc ze tamten na to ciężej pracuje. Jesteśmy głupim narodem. Wystarczy popatrzyć na wyniki wyborów i naszą politykę. Obaliliśmy komunizm, aby wkrótce po tym, pozwolić sobą rządzić, tym samym kryminalistom, których zwalczaliśmy. O mały włos mieli byśmy prezydenta Tymińskiego, teraz mamy wicepremiera Leppera Prezydent Kaczyński w sejmie powiedział, że wreszcie polska będzie miała rząd, na jaki czekała. Hmm... a może sobie zasłużyła. Jak to świadczy o ugrupowaniu politycznym, które od swego powstania zapowiada rozprawienie się z kryminalistami i bandziorami. Ziobro grzmiący o chęci zniszczenia kryminalisty, zmieniający jednak zdanie o swym wrogu w obliczu potrzeby zawarcia koalicji, która jest tylko po to, aby zostać przy „korycie”. Troszkę odszedłem od tematu przepraszam, ale to jest to, przed czym tak naprawdę uciekłem z polski. Mam rodzinę i przyjaciół w Polsce przykro mi słuchać, z jakimi problemami i idiotyzmami muszą się borykać. Na pewno ktoś z was wytknie mi od tych i owych cóż prawo do krytyki ma każdy. Uważam ze życie jest za krótkie i zbyt piękne, aby poświęcać je dla kraju, który mi dał do zrozumienia ze mnie nie chce. Pozostanie w nim to już nie patriotyzm to głupota. Wracając do tematu nie zamierzam się wymeldowywać z polski, aby uniknąć opodatkowania nawet na to czekam, aby zawlec tych niekompetentnych urzędników przed Trybunał Europejski. Nie mogę zdzierżyć, że nie robią nic, aby dać ludziom godziwe warunki do życia, ale wciąż by chcieli wyszarpywać pieniądze. Jeszcze raz przepraszam, że odbiegłem od tematu, ale chyba mi to ciążyło jakiś czas, więc to z siebie wyrzuciłem. Tym, którzy uważają ten tekst za stek bzdur życzę ostrego języka i błogosławieństwa krótkiej pamięci:)
Ignacy
podatnik1234 / 217.168.76.* / 2006-05-11 17:21
Prawo i Sprawiedliwo¶ć. Prawie prawo, prawie sprawiedliwo¶ć, prawie robi wielk± różnicę.
Oby tak dalej Szanowni Państwo Kaczyńscy, oby tak dalej....
Baja / 82.41.56.* / 2006-05-11 14:58
Regulamin forum
Michal / 217.168.76.* / 2006-05-11 17:19
Regulamin forum
!!!!! / 83.24.202.* / 2006-05-11 17:33
Jako¶ bardziej rozumiem rozdrażnienie Baja niż pełn± wyzwisk opinię Michala. Z cał± pewno¶ci± mieli¶cie zupełnie odmienne do¶wiadczenia dlatego nie możecie się zrozumieć. Michale "epitety" dyskwalifikuj± Cię z grona rozumnych ludzi.
Luke / 83.18.249.* / 2006-05-11 15:18
Kto¶ Cię upoważnił być tak mówił. Jak żyje jeszcze nie słyszałem żeby kto¶ tak mówił. A już na pewno nie ludzie których bliscy po¶więcili życie by bronić niepodległo¶ci.
Dagmara / 83.24.202.* / 2006-05-11 16:06
Każdy może my¶leć swoje a tutaj w dodatku może dzielić się my¶lami z innymi. Straszne jest to co napisała Baja ale z cał± pewno¶ci± nie Ona tu zawiniła. A swoj± drog± to gdyby walcz±cy o niepodległo¶ć wiedzieli jak to wszystko będzie kiedy¶ wygl±dać to napewno nie szafowaliby tak swoim życiem.
hamad / 83.17.90.* / 2006-05-11 13:55
politycy i fiskus popełnia kazda podło¶c by czowieka oskubać
wojtek / 81.154.46.* / 2006-05-10 20:59
No to branza wieziennicza stanie sie krotce sila napedowa gospodarki.Juz widze te cele pelne setek tysiecy sprowadzonych w kajdanach zza granicy emigrantow zarobkowych. Bo te cele trzeba wybudowac i wyposazyc. Jeszcze jeden powod do osmieszenia nas przed swiatem.

Najnowsze wpisy