Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG blisko istotnych wsparć

WIG blisko istotnych wsparć

Money.pl / 2008-07-16 11:44
Komentarze do wiadomości: WIG blisko istotnych wsparć.
Wyświetlaj:
5424 / 2008-07-16 20:29 / Fan Linuxa Ubu
Ostatnio pani prognozy sprawdzają sie w 100% oby ta się nie sprawdziła, pozdrawiam
lezak64 / 2008-07-16 17:12 / Bywalec forum
kto wie gdzie jest bessa bo jak patrzę na janki to wydaje mi się że u nas
hs2 / 2008-07-16 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chwal sesji przed zamknięciem.
lezak64 / 2008-07-17 00:27 / Bywalec forum
a co powiesz po zamknięciu ????
karolgrzech / 2008-07-16 15:55
moje poglady sa zbiezne z Pani pogladami , akcje sprzedalem na poczarku bessy 2007 w lipcu , sierpniu i nie dotykam gieldy kierujac sie zdrowym rozsadkiem i wyczuciem...Smieszyly mnie zawsze komentarze tych >dzieci hossy" atakujace pania za rozsadek i wierzacych w WIECZNA HOSSE , ale naiwni tez sa potrzebni , no i....nie jest to jeszcze dno bessy , pani kolega specjalista od wyszukiwania twardego dna znowu je dzisiaj znalazl , tak jak np. pol roku temu...kiedys mu sie na pewno uda , pozdr. Grzesiek
wyspiarzDK / 2008-07-16 17:02 / Leszcz na dnie
nieczęsto czytuję inne koment. niż te Pani Katarzyny i m.in dlatego nie umoczyłem od czerwca 2007; pozdr.
gpw ok / 83.15.253.* / 2008-07-16 18:07
ja też olewam ANALI od 06/2007

mam + 65% gotówki wiecej od leszczy z papierami
polaczek zarezerwowany? / 87.205.223.* / 2008-07-16 11:44
A jeszcze devloperzy się trzymają...
Dopiero jesteśmy przed problemem niestety.
Po developerach zawsze przychodzi kolej na banki.
Jesień przetestuje popyt na mieszkania po obecnych cenach...
A potem kolejna ostra jazda w dół.
Przez rok mieszkniówka nie wytrzyma presji - kredyty kosztują coraz więcej.
Statystyczny / 193.109.212.* / 2008-07-16 15:30
Cieszę się, że nie wypisuje już ten dziwak od doczepiania się do Pani zdjęcia - pewnie dlatego, że miała Pani rację ostrzegając na początku 2008 (luby, marzec) przed dalszymi spadkami.

Co do bessy - to moim zaniem, niestety, będzie jeszcze gorzej. USA, mimo, że naraża się na ogromne niebezpieczeństwo rozpędzenia inflacji, nie podnosi stóp a i tak nie poprawia to sytuacji wśród instytucji finansowych. W rzeczywistości jest to hamowanie przed przepaścią, ale widać, że Świat tylko częściowo wierzy, że pociąg się zdoła zatrzymać. Proszę zauważyć, ile banki i inne instytucje kredytowe w czasie bańki pompowanej na kredytach mieszkaniowych w USA - naprodukowały pieniędzy, które nagle okazują się bez faktycznego pokrycia a ile jeszcze pieniądza trzeba wykreować, żeby zapewnić minimum kapitału dla tych instytucji, którym grozi bankructwo. Nie ma siły - credit crunch i tak bedzie (tyle, że rozciągnięty w czasie) a do tego dołoży się jeszcze spora inflacja, kórą się rozpędziło walcząc z tą inflacją. A jak inflacja - to w końcu będą podniesione stopy i ni cholery nie da rady, dalszy spadek wypłacalności kredytobiorców, spadek papierów wartościowych produkowanych na bazie udzielanych kredytów i kolejne odpisy instytucji kredytowych. Po prostu nie ma siły - nie ma kanału, którym te wszystkie wykreowane bez umiaru pieniądze mogłyby w miarę pożytecznie popłynąć. Na razie będą się obijały od bańki do bańki (bańka na ropie, bańka na złotówce itd.) ale w końcu napędzą inflację i staną się mniej warte proporcjonalnie do tego o ile ich przybyło ponad pokrycie w towarach. Na razie wzrosty cen na produkty pierwszej potrzeby (ryż, przenica itd) podrożały o jakieś chore wartości asymilują w pewnym stopniu nadmiar wyprodukowanego pieniądza, ale to nie wystarczy. Dodatkowo pociągnie za sobą niepokoje społeczne w biedniejszych krajach, w których ludzie wydają na żywność większą część swoich dochodów. Oj! Troszkę sie jeszcze będzie musiało wydarzyć, żeby bessa przeszła.
Statystyczny / 193.109.212.* / 2008-07-16 15:31
miało być 'pszenica' oczywiście :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy