Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG łamie sierpniowe wsparcie

WIG łamie sierpniowe wsparcie

Money.pl / 2008-01-07 17:48
Komentarze do wiadomości: WIG łamie sierpniowe wsparcie.
Wyświetlaj:
osesek / 2008-01-07 19:51 / Pan Tysiącznik
USA; NY; Wall Street
Na nowojorskich i chicagowskich parkietach od piętnastu minut panuje euforia wywołana informacją, że Pan Ben Bernanke w tym tygodniu obniży wszystkie stopy o 100 punktów procentowych. Maklerzy ze zdumieniem konstatują absolutny brak akcji. Wybitni komentatorzy przypuszczają ,że FED będzie zmuszony do ich dodruku.
rotux / 2008-01-07 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet mnie nie drażnij;)
Przejrzałem dziś tygodniowy raport walutowy Jacka Maliszewskiego i facet twierdzi, że w '08 stopy w stanach wzrosną o...2%. Tzn do 6,25%.
Dzień w dzień czytam, że obniżki w stanach too little to late, albo czy za miesiąc obniżka będzie o 25 czy o 50 pkt, a ten wypalił mi z takim noo.
A już go polubić zdążyłem nawet :-]
osesek / 2008-01-07 20:13 / Pan Tysiącznik
No co ty !? Ja tylko tak sobie (:
rotux / 2008-01-07 20:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Noo wiem, że Ty tak sobie jak zawsze, ale mnie myster Maliszewski rozzłościł. Cały świat jednym raportem mi rozwalił noo :-]
brydzia / 2008-01-07 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Elstar Oils negocjuje kolejne umowy na sprzedaż estrów
Parkiet
07.01.2008 11:04

Inwestorzy odzyskali wiarę w Elstar Oils. Przyczyną są prognozy sprzedaży estrów. Spółka chce skorzystać na biopaliwach i planuje sprzedaż estrów na poziomie 50-60 tys. ton.

Spółka podpisała pierwszą umowę na dostawy estrów metylowych z Grupą Lotos. Kontrakt obejmuje cztery pierwsze miesiące roku i ma wartość 29 mln zł, co oznacza, że elbląska firma sprzeda koncernowi paliwowemu około 10 tys. biokomponentu - przypomniał "Parkiet".

Aleksander Rysiewicz, dyrektor finansowy Elstaru, potwierdził, że pierwsze partie estrów już zostały wyprodukowane i dostarczone.


Jednocześnie spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami. Dziennik nieoficjalnie podaje, że rozmowy toczą się się również z Orlenem, który będzie największym odbiorcą w Polsce. Jest to konieczne, bo nie wiadomo, czy i ile biokompnentu będzie zamawiał Lotos w kolejnych okresach. Tym bardziej że wiosną ma uruchomić własną fabrykę w Czechowicach o mocy 100 tys. ton rocznie.

- Lotos jednak nadal będzie potrzebował dostaw z zewnątrz - twierdzi w dzienniku Rysiewicz. Nie ukrywa jednak, że w pierwszym kwartale możliwe są jeszcze tylko małe, doraźne zamówienia.

Na razie zarząd nie podał żadnych szacunków odnośnie możliwych wpływów ze sprzedaży w tym roku. Jeżeli jednak przewidywania Elstaru się sprawdzą, należy oczekiwać, że przychody przekroczą 300 mln zł.
up / 2008-01-07 19:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Amerykanski odpowiednik Elstaroil,raport

http://tinyurl.com/yo3vjl
up / 2008-01-07 19:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obecnie po stolicy jeździ prawie 8 tys. taksówek z licencją. A ile bez? Miasto nie jest w stanie oszacować ich liczby. - To fikcja, więc najlepiej z tym skończyć, mówi Andrzej Sadowski z centrum im. Adama Smitha.

Także Janusz Palikot nie pozostawia złudzeń. - Jestem zwolennikiem likwidowania wszelkich licencji i koncesji, mówi poseł PO, który na czele sejmowej komisji przyjazne państwo będzie walczył z biurokracją. - Nie ma sensu utrzymywać dłużej przepisów, które stwarzają pole do korupcji.

Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" też jest zdania, że jakiekolwiek reglamentowanie działalności gospodarczej jest absurdalne, chyba że chodzi o produkcję broni. Dlatego - mówi - komisja posła Palikota powinna zająć się nie tylko licencjami dla taksówkarzy, ale zniesieniem reglamentacji w ogóle. A tych jest w przepisach ponad 600 i trzeba je zwalczać systemowo. Ograniczanie konkurencji powoduje wzrost cen. Dzięki temu, że pozbędziemy się licencji, poziom usług wzrośnie. Nie ma lepszego regulatora niż rynek, dlatego to nie urzędnicy powinni decydować o liczbie taksówek w mieście. Jeśli będzie ich za dużo, część kierowców sama zrezygnuje i zajmie się czymś innym.
brydzia / 2008-01-07 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak ludzie puścili dzisiaj dużo umorzeń to będziemy spadać nawet pomimo , czy źle myślę
needle / 2008-01-07 20:30 / Bez rangi
sądzę, że zbyt defetystycznie...
...jeśli liczyś, że tanio kupisz, bo my sprzedamy jeszcze 20-30% taniej, to możesz się zawieść na tej rachubie
książki piszą jak inwestować, aby zarobić
trzymanie się poza rynkiem w czasach dynamicznego rozwoju kraju może spowodować, że w czasie słabszego wzrostu wcale nie będziesz się interesować giełdą, bo ani nie knujesz krótkiej sprzedarze, anie nia masz odwagi wejść w kontrakty
nie ma żadnej wątpliwości...
...aby dużo zarobić, trzeba dużo kupić
natomiast nie zalecam grać, tak, jak ja
mnie się udało , bo wszedłem właściwie za wszystko to co miałem, choć kilkanaście razy po drodze straszyli
kto się boi nie zarobi, bo nie ma jak
yayurek / 2008-01-07 19:48 / Kompulsywny looser na forum
patrząc na działania naszych funduszy to wcale nie byłbym pewien czy w przypadku narastania umorzeń, nie chodzi o jeszcze większe nurkowanie niż to z tych umorzeń by wynikało, a co tam, komu na tym zależy
brydzia / 2008-01-07 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja to nawet jestem przekonana że zanim zaczynają się umorzenia fundusze same wywalają akcje
A2 / 2008-01-07 19:47 / Spekulantka
A kto to bedzie umarzal? Ci co trzymali kilka lat to wyszli w lipcu . Ci co nabyli w ostanim polroczu sa na stratach.

Z podziwem czytam posty typu: za 2 tygodnie wzrosty , albo 2700 za miesiac. Normalnie sami zdolni ludzie ino ja nie wiem co bedzie za 3 dni))))))).
TOMOK / 2008-01-07 19:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to proste ja wiem...za trzy dni będzie...po pojutrze...główka pracuje :-)
Pozdrawiam
brydzia / 2008-01-07 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzisz A2 nie każdy ma jak ty każdą trafioną inwestycję , jest też dużo osób które mają pojęcie o giełdzie żadne i z chęcią pozbędą się tego balastu nawet ze stratami
z_brzeszczot / 2008-01-07 19:52 / Leszcz uliczny
baaa... za trzy dni.... a co JUTRO będzie?:)
Romi / 2008-01-07 19:46 / portfel / Koci Tata
Dzisiaj kupowałem miał 329zł za tone. Podrożał od lata 10%
brydzia / 2008-01-07 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja ekogroszek , 600 zł , od października zdrożał z 460 zł

ale co tam przecież polski górnik musi zarabiać 8000 zł miesięcznie , ale ja w przyszłym roku w największe mrozy pojadę do ciepłych krajów i oleje polskiego górnika
anonim_03 / 2008-01-07 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zachciało się technologie uwsteczniać i mój PGNiG bojkotować.
z_brzeszczot / 2008-01-07 19:55 / Leszcz uliczny
jeśli pamiętasz - przed gwiazdką kupowałem u mnie po 570 (wobec 500 w paździerzu)... znajomy mowił mi wczoraj, że poniżej 620 już w okolicy nie kupię, poza tym zapasy się kończą...

Wnioski pozostawiam Tobie, Czytelniku moich wypocin ;-)
up / 2008-01-07 19:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobrze,a fundy akcji maja ok. 40 mld
slaw / 2008-01-07 19:35 / Uznany Gracz Giełdowy
needle ale wkleiłeś klasyka masakra ..... rok temu jak jeszcze w open pracował zagrozeń nie widział można poszukać jego komentarzy. a Ten armagedon ktory zapowiada ..... nam naprawde nie trzeba spadkow w USA żebysmy spadali i to w wielu przypadkach irracjonalnie. Widac cos mu te struktury nie bardzo sie sprzedają zeby chlopak nie mial klopotu w lokomotywami jak sie mu rynek omsknie. A i widze że nazwa bioton sie pojawia .... o tym papierku to ja troche wiem moze nawwt wiecej niz troche i albo Kossowski ma jaks mega wiedze ze srodka albo wierzy w magie słowa bioton. Ja w tą magie juz dawno nie wierze a to dlatego ze do tej spolki pasuje na razie tylko dwa słowa: pozyczka i opóźnienie.

pozdrwaiam needle serdecznie ... jutro stawiam sie w Warszawie na 2 dni jakby ktos chciał to spotkania taniej jak z Warrenem w Bufecie ))))))
xtx / 85.89.170.* / 2008-01-07 19:48
Panie I Panowie w tym roku na topie powinno być słowo selekcja i tyle
needle / 2008-01-07 19:41 / Bez rangi
bioton ma za dużo wyemitowanych akcji, aby rosnąć...
...ale wydaje mi się, że (pisałem raz, albo i dwa) że niżej 0,9 spaść nie powinien...
...spadł, ale tylko troszkę i ...dobrze mu tu

masz moją emalię...
...jeśli zechcesz miło sooedzić trochę czasu to żaden problem
yayurek / 2008-01-07 19:41 / Kompulsywny looser na forum
ENEA może być wcale niegłupia, dobra, defensywna spółka na złe czasy, tylko nie wiem czy dywidendę zamierzają dawać
yayurek / 2008-01-07 19:43 / Kompulsywny looser na forum
te różne RWE, SUEZy, EON rosną nawet w tych czasach, amerykańskie "utilities" też wzrosły w listopadzie
brydzia / 2008-01-07 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
no nasze cezy też świetnie
pawciomerc / 2008-01-07 19:34 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
RDO cha inwestować za granicą w gazprom:)
noi panika może się nakręcać a dziadki lubia tego typu programy i gazety typu fakt oj wiem cos o tym
yayurek / 2008-01-07 19:32 / Kompulsywny looser na forum
słyszeliście jaki sukces odnieśliśmy, ta jakaś minister od Tubisiów, dostała za czerwoną torebkę Pinky Winky, miano trzeciej największej idiotki świata
needle / 2008-01-07 19:35 / Bez rangi
światowa czołówka...
...nic tylko gratulować...
może ją wysłać do ONZu, niech rozsławia imię polskich idiotów
TOMOK / 2008-01-07 19:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Krzych...wszystko bym dziś sprzedał po kosztach...gdybym tylko mógł...wszystko bez wyjątku
Pozdrawiam
yayurek / 2008-01-07 19:21 / Kompulsywny looser na forum
mieszaknie? ubrania? rower? i wszystko w akcje?
needle / 2008-01-07 19:20 / Bez rangi
no ja też...oprócz F!
TOMOK / 2008-01-07 19:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
F też bym sprzedał bez mrugnięcia okiem :-)
...wpadnę w piątek...jeśli można...mam nadzieję, że masz nowy tamczan i będzie na czym zjechać :-)
Pozdrawiam
needle / 2008-01-07 19:09 / Bez rangi
ja sądzę, ze o tym!

Wealth Solutions - Biznes
7 Stycznia 2008, 9:15


Rok 2008 będzie najprawdopodobniej pierwszym od dawna rokiem, w którym giełdy większości krajów obudzą się i z dużym opóźnieniem dostosują się do pogarszającej się gospodarczej rzeczywistości. O ile w 2007 r. parkiety amerykańskie jakimś niewytłumaczalnym racjonalnie przypadkiem wykpiły się od załamania, o tyle w br. będą miały dużo miejsca do swobodnego spadku zgodnie z nadrzędnymi, surowymi regułami cyklu gospodarczego.
I. POLSKA

GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Trudno wyrokować, na jakim poziomie indeks WIG20 pożegna 2008 r., jednak przejściowy spadek w trakcie roku do okolic 2700-2800 pkt (może nawet już na wiosnę) jest całkiem realny. O poziomie 4000 punktów, odtrąbionym przez niektórych hurraoptymistów już jesienią 2006 r. można sobie pomarzyć. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku WIG20 zyskał ledwie 5 proc., czyli 2-4-krotnie mniej, niż powszechnie prognozowano. Obecnie prognoza jest dodatkowo utrudniona z racji zapowiadanego poszerzenia indeksu o kolejne 10 spółek, co zaowocuje miernikiem WIG30 z innymi niż dotąd udziałami walorów.

W drugiej połowie roku przyjdzie czas odrabiania strat, jednak plusów w skali roku polska giełda mierzona szerokim wskaźnikiem WIG raczej nie ujrzy. Rosnące (z opóźnieniem) stopy procentowe oraz taniejące nieruchomości dadzą o sobie znać, uderzając zwłaszcza w sektor bankowy. Portfel złych kredytów zapewne się pogorszy, być może pojawią się pierwsze większe odpisy. Bardzo realna groźba recesji w USA w połączeniu z przesileniem w Chinach uderzy w ceny miedzi, a więc w sam KGHM.

Sentyment do rynków wschodzących, w tym Polski, na pewno ucierpi gdyż globalny cykl gospodarczy minął w ubiegłym roku swój szczyt, a giełdy emerging markets są wyceniane drogo lub nawet bardzo drogo (Chiny, Indie) na tle ostatniej dekady. To nie wróży dobrze największym polskim spółkom, spośród których obronną ręką jako jeden z nielicznych może wyjść Bioton. Mimo to warto się skupić na dużych prywatyzacjach, np. PGE, Enea czy PLL-Lot.

Branża finansowa zanotuje duży napływ środków do produktów alternatywnych (fundusze akcji zagranicznych, surowców, przedsięwzięcia typu hedge) oraz instrumentów strukturyzowanych. Agresywne fundusze akcji odchorują swoje wcześniejsze kilkuletnie sukcesy i zarobić raczej nie dadzą (również z racji patologicznie wysokich opłat i prowizji, które zjedzą ewentualne kosmetyczne zwyżki). Nadal zauważalna będzie ekspansja funduszy parasolowych. Ogólnie ważny będzie timing, czyli czas wejścia w inwestycję (wyjść należało już dawno, najpóźniej na początku listopada).

Atrakcyjnie wyceniane są już teraz niektóre spółki budownictwa przemysłowego, co zwiększa potencjał ich zwyżki w obliczu oczekiwanego przyspieszenia prac przed Euro2012. To będzie rok triumfu kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu spółek silnych fundamentalnie, brylujących zwyżkami na tle ogólnie spadającego rynku. Warto zatem rozważyć zakup niektórych przedsiębiorstw z branży spożywczej i handlu detalicznego (dwucyfrowa dynamika płac zwiększa siłę nabywczą Polaków i ich popyt na lepszej jakości żywność), a także producentów dóbr z wyższej półki (odzież, obuwie, meble, biżuteria). Unikać należy banków oraz deweloperów mieszkaniowych, którzy na słabnącym rynku z coraz większą podażą lokali muszą schodzić z marż celem walki o klientów.

Warto poświęcić nieco więcej uwagi debiutantom w segmencie New Connect, gdzie mogą zdarzyć się rodzynki zwielokrotniające swą kapitalizację (jednak niewypały także mogą się zdarzyć, gdyż małe spółki na wczesnym etapie rozwoju są bardzo wyczulone na rosnące koszty kredytu). Dość atrakcyjnie prezentuje się także część przynoszących sowite zyski spółek informatycznych.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
długie, ale ważne!!!~
piszcie co myślicie, ale bez lakonicznych wstawek...
woem,że powinienem później to wpisach, ale czy warto czekać na wszystkich?
rocco / 2008-01-07 20:02 / portfel / Tysiącznik na forum
a co konkretnie, bo tu dużo wątków?
yayurek / 2008-01-07 19:20 / Kompulsywny looser na forum
coś nadzwyczajnego, nawet wszystko przeczytałem, co mi się żadko zdarza, trochę jakby nasz oryginalny Warren napisał (nie ta podróbka od Janków), przyjrzeć się spółkom, wybrać, gapić się na wykresy, przyczaić się w trawie i kupić jak zacznie wyglądać na to, że zaczynają rosnąć, lepiej kupić kilka procent drożej, niż patrzeć jak spada, to takie kurcze proste, jak ja wszystko wiem, tylko dlaczego to mi się jeszcze nigdy chyba nawet w 50% nie udało, ot piękna teoria, opis stanu ustalonego, odnbiesiony do stanu burzliwego :)))
aszulski57 / 2008-01-07 19:43 / Tysiącznik na forum
no cóż jesteś napaleniec / taki jak ja/.
Na giełdzie może to przeszkadza ale............
nasze żony cenią nas za to.
Pozdrawiam.
up / 2008-01-07 19:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kossowski,prezes tego od dawna nagania na wszystkich portalach;z duza doza ostroznosci i niewiary.On zbiera kase na wlasny fundusz,a to kaze podchodzic do tego ze sceptycyzmem
OFE / 195.177.64.* / 2008-01-07 19:05
Witam!
Stoję przed wyborem OFE, chyba zdecyduję się na ING macie jakieś sugestie?
Proszę o uwagi co najlepiej wybrać bo czasu już mało zostało :).
Dzięki
Piotreq / 2008-01-07 19:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wybierasz cos z czołowych kilku pozycji z możliwie najniższą opłatą przez pierwsze dwa lata i małą opłatą za zarządzanie. Czy dobrze wybrałeś/łaś okaże się za 30 lat - nikt nie jest prorokiem.
needle / 2008-01-07 19:10 / Bez rangi
nieźle ciągnie, ja odrzuciłem z przyczyn ideologicznych i z sentymentu do banków współtworzących CU
CBA / 77.112.144.* / 2008-01-07 18:59
Finanse/ Spadły obroty na brytyjskim rynku usług finansowych
18:20 07.01.2008
W ostatnim kwartale ub.r. 44 proc. brytyjskich firm sektora usług finansowych odnotowało spadek obrotów, a tylko 10 proc. wzrost - wynika z opublikowanego kwartalnego raportu konfederacji pracodawców, CBI.

Według autorów raportu, brytyjskie firmy świadczące usługi finansowe odczuły skutki trudniejszych warunków na globalnym rynku kredytowym.
Ogólny wolumen obrotów odnotowany w IV kw. 2007 roku przez banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy brokerskie, po raz ostatni był na porównywalnie niskim poziomie w marcu 1991 r. Największy spadek odnotowano w transakcjach z klientami indywidualnymi i innymi firmami sektora finansowego. Usługi dla firm spoza sektora nadal rosły....
http://www.finanse.wp.pl/wid,9540521,wiadomosc.html

hossa pany hossa idzie jak nawet na święta nie mogą więcej sprzedać !
edeejay / 2008-01-07 18:54 / Bywalec forum
Witam,
Zapewne sie powtarzam ale potrzebuję informacji od znawców tematu jak się zachowac z akcjami FONa czy jutro sprzedać czy sprzedać po splicie co jest bardziej opłacalne, jeśli wogóle można odpowiedzieć na to pytanie ??
CBA / 77.115.41.* / 2008-01-07 19:11
po fakcie magia przestanie działać, ale sam podział spekula może jeszcze na krótko wykorzystać do zabawy na groszach

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.
dżeju / 2008-01-07 19:08 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
split jest tylko pomysłem niektórych spółek na rozruszanie kursu, nic specjalnego, poza niminalną obniżką ceny, się nie dzieje, ale niektórzy upatrują w tym wzrostów, i "pod to" często są wzrosty, zwłaszcza na śmieciach typu Fon, gdzie różne fora naganiają w myśl zasady "on myśli, że tamten pomyśli, że tamci pomyślą, że kurs wzrośnie" :)

ostatnie przykłady mewy i orła, gdzie split też "rozgrzewał" umysły PRZED, pokazują, że nie warto trzymać spółek PO
CBA / 77.115.41.* / 2008-01-07 19:15
uważaj z tym PO
wielcy bracia mediów patrzą ...
dżeju / 2008-01-07 19:12 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nominalną :)
MATADOR / 213.158.196.* / 2008-01-07 19:19
witaj dżeju:)
pomyślałem, że to kolejny Twój neologizm w stylu pińcet..
Jak widzisz rynek?
mi spodobał się ostatni komentarz BZu, który komentowałem
http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/ameryka;straszy;inwestorow,127,0,310911.html
dżeju / 2008-01-07 19:38 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To, do czego nawołuję od dawna, to jest nie zgadywanie co zrobi rynek. Po prostu nie mamy na to wpływu, trzeba podążać za trendem i chronić kapitał. Zbyt wczesne zajmowanie pozycji, prowadzi nieuchronnie do utraty kapitału, nawet jeżeli raz czy dwa nam się udało. Wiem po sobie.

Kluczem do gry jest obranie strategii i konsekwentne się jej trzymanie. A strategia jest prosta - analiza techniczna - trend - wejście - realizacja zysków lub tnij straty póki są małe (ochrona kapitału).
rocco / 2008-01-07 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
piszesz jak zawodowiec jakiś:-)
AT-Techno MATADOR / 2008-01-07 20:30 / Short term
Bo to jest zawodowiec
Ja u nas na forum widzę jedynie 4 zawodowców
Dżeju jest jednym z nich, Georg Soros drugim, a następnych dwóch zachowam dla siebie, żeby nikt nie obraził się na mnie, że nie umieściłem go w gronie swoich faworytów :)
rocco / 2008-01-07 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
jeden to ja, a Ty drugi, nie kłopoczmy ich zagadkami, ok?
rocco / 2008-01-07 22:30 / portfel / Tysiącznik na forum
strzemiennego, ja już mam dość
needle / 2008-01-07 21:07 / Bez rangi
wiesz, nie mogę wykluczyć, że racja jest po Twojej stronie...
...ale pamiętam takie zdarzenie z '87 bodaj roku, kiedy GS zaczął osłabiać bahta, czy walutę indonezyjską ...
...i mu się nie powiodło
miał fundusz, w którym było kilkunastu ludzi, którzy się na yum (jak wszyscy sądzili) znali i inwestowali po całym świecie w celu zdobycia jak najwięcej kasiorki
kilku gości z tytułami profesorskimi (z ekonomii co oczywiście), paru profesorów , a tych co obronili doktorat z pochodnych czy z AT w czasach kryzysu nawet nie wspomnę
ten fundusz mieł się dobrze, naprawdę nieźle, choć były lepsze...
...i co się stało?
...jak kryzys dotknął rynki wschodzące to nie tylko stracili zwykli śmiertelnicy zwani gdzieniegdzie ciułaczami, ale i ten fundusz
pamięć jest zawodna, ale ok 30% stracili...tak za nic

ja szanuje każdego, aby tylko mądrze pisał
MATADOR / 213.158.196.* / 2008-01-07 19:48
jasne!
Ja również jestem przeciwnikiem podejmowania decyzji na podstawie zabawy w Nostradamusa.
Uważam jednak, że próba przewidzenia możliwych pktów zwrotnych rynku, pozwala na lepsze przygotowanie się do ewentualnego wejścia.
Pozdrawiam
PS Na forum pojawiła się wyjątkowo inteligentna osoba-Georg Soros.. warto mieć oko na jego komentarze
dżeju / 2008-01-07 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
oczywiście, obserwuję rysujące się formacje, ale czekam na potwierdzenie, a je to!
edeejay / 2008-01-07 19:16 / Bywalec forum
też chyba bardziej skuszę się na sprzedaż jutro jak jeszcze coś podskoczy
z_brzeszczot / 2008-01-07 18:54 / Leszcz uliczny
Dobry wieczór.
Pozdrawiamy.
Żubr i ja ;-)
K2 / 2008-01-07 18:37 / Tysiącznik na forum
na SNW ruszyły przygotowania do rozgrywki.......
http://gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,9540366,espiemitent.html
ja mam tylko jedno pytanie .....za ile ? może ktoś wie ?
Kai / 2008-01-07 19:13 / Tysiącznik na forum
Tego akurat nie ujawniono
TOMOK / 2008-01-07 18:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Pozdrawiam
Krzych / 2008-01-07 18:40 / Płoteczka na forum
co było powodem że z MNI uciekłeś po kosztach?
po.......m
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy