Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Gdzie diabeł nie może, tam państwo pośle

Winiecki: Gdzie diabeł nie może, tam państwo pośle

Wyświetlaj:
cheapczad / 2007-08-20 16:42 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wasate narodowe skinheads, za duzo sluchacie swojego sfrustrowanego nieduzego guru, ktory wam wmowil, ze Polska to mocarstwo. czas zejsc na ziemie, zgolic wasy i dac sie polubic.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-20 17:25
oj tak , Niemiec to dobre panisko , klepie czasem cheapa po policzku przyjacielsko , a on merda ogonem
cheapczad / 2007-08-20 20:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mesjasz wyjechal w 68
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-20 12:25
prawda jest taka, że każda z poprzednich ekip rządzących - nawet te powiązane z obecnymi "liberałami" z PO twierdziła , że przed prywatyzacją trzeba skonsolidować, dofinansować (itp) przedsiębiorstwa , a było to jak widać gigantyczne marnowanie pieniędzy i przy okazji skok na kasę . Im wcześniej to zakończymy tym lepiej
konio_kp / 83.29.30.* / 2007-08-20 10:39
Miałem piękny sen (uwaga zabawiam się w Sabre!)
Był poniedziałek rano. Spojrzałem na zegarek - za piętnaście szósta.
Jeszcze nie będzie - pomyślałem. Spać mi się nie chciało, a nie mogłem się doczekać na godz. ósmą.
Wtedy to pojawi się na money.pl felieton pana Winieckiego. Bardzo go ceniłem. Zawsze jego felietony poruszały w sposób bezkompromisowy sprawy najważniejsze dla Polski.
Nawet nie zauważyłem, że trochę się zdrzemnąłem. Ojej już po dziewiątej.
Szybko pobiegłem do komputera. Na money.pl był już felieton p. Winieckiego.
Jak zwykle język był cięty nie taki jak we wszystkich komunistycznych i liberalnych polskojęzycznych szmatł... - Faktach, Politykach i Wprostach...
Tym razem pisał o wielkim skandalu do jakiego doszło w Niemczech. Podczas Dnia Stron Ojczystych przewodniczący Parlamentu Europejskiego (czyli także nasz przewodniczący)
H.G. Poettering udzielił poparcia E.Steinbach. Winiecki nazywał to poparciem nazizmu i skrajną bezczelnością przewodniczącego PE - ostro pisze, ale faktycznie ma rację - pomyślałem.

Pisał, że osobiście wystąpi z wnioskiem o deportację do Polski i ukaranie G.E. Poetteringa za wspieranie idei faszystowskich.
Przypomniał, że ojciec E.Steinbach był wśród żołnierzy, którzy zasiedlili mieszkania Polaków w Gdańsku. Wygnani Polacy mieli kilkadziesiąt minut na ogarnięcie się. Niewiele można było zabrać ze sobą. Tam - w swoich stronach ojczystych - urodziła się E. Steinbach.
Czy ktoś ich wyganiał? Nie, sami uciekali przed armią Sowiecką - aż się kurzyło - czytałem dalej w felietonie Winieckiego.
To jest człowiek, który zawsze pisze prawdę beż żadnych niedmówień - poyślałem. Trudne ma życie, bo Niemcy nie wspomagają go finansowo jak innych (wyjazdy, szkolenia, konferencje) ale gość ma przynajmniej czyste sumienie - to wielki skarb - pomyślałem.

Na koniec pisał o skandalicznym wtrącaniu się Komisji Europejskiej w działalność polskich (tak zaakcentował to!) stoczni.
Pisał jak to niesprawiedliwie od nas PE domaga się zwrotu dofinansowania, a inne kraje nie muszą przekazanych dofinansowań zwracać.
Pisał wiele innych ciekawych rzeczy, a ja czytałem, czytałem, czytałem i ...się obudziłem.

Faktycznie wstałem, włączyłem kompa, odpaliłem money.pl. Był felieton Winieckiego i ...było o stoczniach...
Sabre / 2007-08-20 12:55 / Tysiącznik na forum
Czy Luftwaffe już poderwało swoje bombowce? Czy leopardy już grzeją silniki? A może jakiś pancernik rozpoczyna ostrzał?
Nie, to jedynie tzw. merytoryczna kampania wyborcza. Kto chce się nazywać prawdziwym Polakiem, niech już przygotowuje butelki z benzyną. Polska uber alles! Drżyjcie wy, co mieliście w rodzinie żołnierzy wermachtu, wy co nazywacie się podejrzanie (jak Werner), wy co mieszkacie w Gdańsku, i wszyscy ci, co nie dość gorliwie nienawidzą Niemców.
To, że ziomkostwom najlepszą reklamę zrobił sam Kaczyński, to nieważne. To że wizytówką naszego europarlamentaryzmu był poseł Kamiński, wrzeszczący, gestykulujący i pryskający śliną niczym Charlie Chaplin w Dyktatorze, lub niespełna rozumu poseł Giertych, to też nieważne.
Ziomkowstwa to dla PiS skarb. Bez nich nie umiałby wykorzystać odpowiednio "patriotyzmu" prawdziwych Polaków, ich fobii i nienawiści. To dlatego właśnie przez dwa lata PiS nic nie zrobił, mimo zapowiedzi przedwyborczych, w sprawie wysiedleń. Nie można przecież stracić źródła nienawiści, z którego tak chętnie pociągasz.
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-20 15:38
czy wypowiedź Sabre sugeruje jego (Sabre) poparcie dla zadań ziomkostw i wypędzonych?
Sabre / 2007-08-20 15:50 / Tysiącznik na forum
Nie. Moja wypowiedź sugeruje jedynie że obecna władza celowo zostawiła ten problem nie rozwiązany. Bo poparcie dla PiS to nienawiśc ciemnego narodu, nie bedącego w stanie zrozumieć że PiS stał się współodpowiedzialnym za obecne bzdurne roszczenia ziomkostw.
Dlaczego PiS nic nie zrobił przez dwa lata?

Co się dzieje z wami? Czy czytanie ze zrozumieniem to aż taka sztuka?
acomitam / 83.25.204.* / 2007-08-27 14:36
E... Chyba Pan przesadza. Problem "zostawiła" nie ta władza, ale ta, która podpisywała akt aneksji Polski do Eurosojuza bez ostatecznego uregulowania wzajemnych roszczeń Polski i Niemiec. Czyżby Pan o tym nie wiedział, czy może po prostu nie chce wiedzieć lub udaje że nie wie? Chyba dziecko by się zorientowało, że wcześniej czy później Niemcy spróbują odzyskać to i owo, bo przecież nie na darmo były adwokatem Polski w Europie po 1989 roku. O wszystko można Niemców podjerzewać, ale na pewno nie o to, że kierują się w polityce międzynarodowej jakimiś sentymentami.
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-20 20:10
oczywiscie ze czytanie ze zrozumieniem to sztuka .. Sabre trafiłes w sedno ,,,, lecz pisanie ze zrozumieniem szczególnie jak chce sie cos przekazac to nie mniejsza sztuka .
jezeli chodzi o to co sugerujesz to faktycznie wymaga zrozumienia i jednoczesnie amnezji na historie ostatnich lat nastu. O ile wiem to przed akuratnym rządem było ich kilka przedtem i to znacznie dłuzej niz 2 lata. Ponadto mam juz pare latek i o ziomkostwach i ich ządaniach słyszę od dzieciństwa.Czyli problem jest starszy niz ostatnie dwa lata. Cała reszta to sugerowanie tez zgadzam się z toba .. ale sugerowanie i nic więcej. To sugerowanie jest wynikiem niecheci do akuratnych dzierzacych władzę ciekawi mnie czy nie lubisz wszystkich rządzacych czy tych teraz. Ciekawi mnie tez twoje Sabre przyszłe pisanie po ewentualnej zmianie rzadzacych , to moze byc interesujące.
Jezeli chodzi o moja osobę to jestem nietypowy .. bo nie interesują mnie opcje polityczne i nie mam powodu lubic nielubic PO, PiS, LiD, S, LPR , PSL czy innych za sama nazwę czy orietację prawo lewo czy za swiatopogląd.
Interesuje mnie racjonalnośc .. rzecowe komentarze, w miare obiektywne komentarze .. wszystko inne to i owszem czytam .. lecz nie traktuje poważnie .. zreszta co tam kto rozumny to to widzi a kto nie to niewidzi ale szkoda czasu na wykładanie nierozumnym kawy na ławę bo i tak mała szansa na pozytywny skutek.
z tego wysówa się taki wniosek .. większośc tej Tu (barwnej, soczystej, pikantnej) pisaniny jest przeznaczona dla nierozumnych .. tylko czy piasana przez rozumnych czy nierozumnych?
To pisanie nie ma na celu obrazanie kogokolwiek, tak sie rozpisałem i jest to co napisałem moja taka ogólna konstatacją do czatów .
Wszystkim nam dobrych dni przyszłych oby lepszych niz te co były.
Sabre / 2007-08-21 11:02 / Tysiącznik na forum
Moje przyszłe pisanie, podobnie jak obecne i przeszłe (możesz sprawdzić - marudzę na każdą władzę), będzie zapewne takie same (niestety). Twoje delikatne insynuacje, że jakoby kieruję się wyłącznie niechęcią do obecnej władzy, są nieuprawnione.
Cspostrzegawczy / 2007-08-20 11:59 / Tysiącznik na forum
dobre - bo poszerza spojrzenie na Stainbach i na poziom polskich mediów
Sabre / 2007-08-20 09:37 / Tysiącznik na forum
I to ma być takie dziwne? Przecież kult jednostki, centralizacja władzy (nawet centralna kontrola korupcji), izolacja na arenie światowej (nie będzie Niemiec czy Rosjanin pluł nam w twarz), rozbudowana propaganda, straszenie dziejowym spiskiem, syndrom "misji" do wypełnienia, walka z inteligencją, podział na tych co z nami i tych, co przeciw nam, to wszystko już jest. Więc dlaczego partia, nazwana dla zgrywy Prawem i Sprawiedliwością, miałaby nam oszczędzić tzw. "państwowości"? Nacjonalizujemy, bo co państwowe to lepsze, bo nasze.
PiS uparcie realizuje prymitywny program lewicowy, jednak tak prymitywny, że znalazł go chyba w początkach komunizmu.
Stocznie, zamiast być stoczniami, zostały zmienione w wiecowe lokalizatory, na których wskazuje się gdzie ktoś teraz stoi - czy tam gdzie stało ZOMO, czy nie tam.
Swoją drogą, to strasznie smutne - miejsce gdzie się wszystko zaczęło, gdzie zadano cios socjalizmowi, staje się tak jakby jego ofiarą. Zemsta zza grobu?
.............................. / 213.158.197.* / 2007-08-20 10:37
"nie będzie Niemiec czy Rosjanin pluł nam w twarz"

A ty wolisz, by pluli nam w twarz. Mimo, że przykładowo Brytyjczycy właśnie na to sobie nie pozwalają. Ale u nich nie było Targowicy i aż takich zdrajców pokroju SBeka Sabre...
Sabre / 2007-08-20 11:03 / Tysiącznik na forum
Szanowny kolego, jeśli nie rozumiesz - nie komentuj.
Może skombinujcie sobie jakieś kółko dyskusyjne, na którym będziecie się dzielić swoimi ocenami co do niektórych "skomplikowanych" wpisów. Po wymianie swoich opinii co do nich, szansa na to że je zrozumiecie, znacząco wzrośnie. Nie gwarantuję wam sukcesu, ale trochę może byc lepiej.
P.S.
Już się wstydzisz podpisać jako ŁowcaWykształciuchów?
To dopiero była wpadka, prawda?
eechhhh / 85.255.181.* / 2007-08-20 15:41
tak tak jak nie zrozumiałes lotnych mysli/pisania Sabre to morda w kubeł .. nie komentuj
Sabre / 2007-08-20 15:56 / Tysiącznik na forum
Tak, tym razem. Jeśli próbujesz skomentować niezrozumiały dla siebie tekst, wychodzisz na głupka.
I nie są to żadne "lotne myśli", więc nie próbuj się usprawiedliwiać.
Byś / 83.26.107.* / 2007-08-20 17:55
Sabre nie męcz się człowieku, Twoje myśli są jak perły rzucane , no zapewne wiesz między co (Twój trud jest niestety daremny i tylko czas może to zmienić). Niemniej jednak nawet Syzyf coś ludzkości udowodnił.
MarcoP2 / 83.29.9.* / 2007-08-20 09:31
Panie Redaktorze. Pisze Pan nierzetelnie. Trzeba podać fakty. Polska faktycznie dofinansowała Stocznię Gdańską, ale podobnie uczynili to np. Niemcy ze swoimi stoczniami. Problem w tym, że od Polaków wymaga się by przekazane dotacje zostały cofnięte a w przeciwnym razie nałoży się drakońskie kary.
To tak jakby zaoferować darmowe mieszkania Panu i Pana koledze z Solidarności ( o ile Pan takiego ma). Następnie po kilku latach powiedzieć, że Pan ma dopłacić do swojego mieszkania horendalną kwotę albo na bruk, a Pana kolega może mieszkać.
Byłby Pan zadowolony?
Problem trochę (celowo) odwróciłem. Wy komuniści, przeszliście na stanowiska liberalne i to właśnie wy pouwłaszczaliście się (prezydencik, premierek od Ałganowa, gościu od czystych rąk i cała gromadka-niektórzy coprawda już siedzą, a na innych padł blady strach). Pan się nie musi martwić, że Pana wysiudają z Pana mieszkania, ale ludziom (roszczenia niemieckie)zgotowaliście taki los. Podobnie postępujecie z zakładami, które nie są pod waszą kontrolą - l.ikwidować, likwidować, likwidować. Brukselka przecież musi mieć rację - kiedyś to była Moskwa.
onufry zagłoba / 79.187.37.* / 2007-08-20 09:16
zabrał głos kolejny trąbista prywatyzqcji III RP , najlepiej tak jak Polkolor oddac za darmo, sorry dopłacić za wzięcie, prawda ? Ot ekonomista. Kopalnie tez chciał prywatyzować lub oddawać za darmo w stylu Lewandowskiego janusza z PO a co z technologia gazyfikacji węgla i pozyskiwania paliw płynnych. III Rzesza Hitlera doskonale sobie radziła z tą technologią a po wojnie jeszcze istniała instalacja w Oświęcimiu. Nawet za Gierka kupiliśmy od Kruppa za 350 milionów maqrek nowoczesną instalację do gazyfikacji węgla i pozyskiwania paliw płynnych. Niestety nawet nie zmontowano jej, całośc pocięto na złom. Moglibyśmy sie w dużym stopniu uniezależnic od Rosji a komu na tym wóczas zależało ? Garstce patriotów nie mających prawa głosu. RPA na takich instalacjach (posiada 4) świetnie radziła sobie o okresie ONZ etowskich barier za aparthaid.
Mamy wysokokaloryczny węgiel, który w znaczący sposób może nam pomóc uniezależnić sie od Rosji, PiS wpisał te technologię do naczelnych zadań polityki rządu w najbliższej oprzyszłości. Co z tego jqak będzie platforma rządzić, przecież nie będzie za Gdańsk umierać, wszystko odda UE, a Niemcy z KGBowskim Putinem stworzą pierścień energetyczny na polskim gardle. Zawsze byliśmy dla nich przeszkodą, ale tez zawsze znajdowały sie w Polsce judasze, które za srebrniki sprzedawali Rzeczpospolitą.
"Niezależna" telewizja TVN emocjonuje sie teraz opowieściami Giertycha, Kaczmarka i Leppera to jest livemotiw a przypomne taśmy OLEKSEGO, acha tamto było JÓZIOLENIEM !
A biedna Blida zabiła sie pod presja Ziobry brawo ! A może wrócicie do innego samobójstwa polityka SLD, premiera S e k u l y, sam się postrzelił z dubeltówki 3 krotnie w brzuch, jak wówczas twierdziła prokuratura. Tu zróbcie sobie komisje.

A na marginesie tej akcji CBA to powiem, że PO i SLD nic nie rozumieją wyborcy PiS nie martwią sie jakim sposobem PiS łapie złodzieji i kombinatorów, ważne że wogóle ich łapie !!! I te wasze komisje broniące Leppera nic nie zmienią w naszym nastawieniu nawet te szufladowe sondaże Bąbińskiej. Żenada.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 10:10
Państwo nadaje się do zgazowania węgla, tak samo jak do budowania statków.
PiS zaś nadaje się do łapania złodziei, tak jak do budowania, kapitalizmu, taniego państwa i ochrony rodziny.
$$$ / 79.187.37.* / 2007-08-20 10:57
wydawało mi się że Citroen cvzy VW to państwowe firmy a przynajmniej jeszcze z dużym udziałem państwa. Mylisz pojęcie państwa To co było za komuny to nie było panstwo tylko czerwony folwark dla członków mafii. Państwo to inny twór nieznany komuszej bandzie.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 14:06
Naprawdę widzisz tych menadżrów w państwowych firmach, którzy nam zgazowują węgiel i robią samochody na miarę VW?
Oni nawet KGHM obstawiają politykami.
Floyd / 2007-08-20 10:43 / Tysiącznik na forum

Państwo nadaje się do zgazowania węgla, tak samo jak do
budowania statków.

Trzeba było tak śpiewać 25 lat temu. Dzisiaj takich mądrali na pęczki. Zbyt dobrze pamiętam co mówił taki Kwaśniewski wtedy, a co mówi teraz, to się chyba nazywa koniunkturalizm.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 14:11
1982+25=2007. Skąd wiesz co śpiewałem w stanie wojennym?
Skup się.
tępy moher czekający na deportacje / 79.187.37.* / 2007-08-20 13:20
po tym jak uchlał sie na cmentarzu w Charkowie stracił pamięć biedny Kevin. Ale teraz ma kase ukraińska i może sie leczyć. Geremek mu pomożę. A kto pamieta jkie zwierze odgrywało geremka w Polskim ZOO Wolskiego przed laty ?
Byś / 83.26.107.* / 2007-08-20 15:25
Dla dobra społeczeństwa XXI w deportuj się sam(teleportuj-gdzie znajdziesz swoje właściwe miejsce) i na własny koszt do ciemnego średniowiecza i nie narażaj społeczeństwa na zbędne koszty. Życzę powodzenia. Sukces PIS-u jest absolutnie niewątpliwy - wreszcie udało się podzielić społeczeństwo i to w sposób który będzie bardzo ale to bardzo trudny do odwrócenia.
Byś / 83.26.107.* / 2007-08-20 09:49
Jeszcze przed II wojną światową były znane technologie zgazowania węgla ale z uwagi na nieopłacalność ekonomiczną znajdowały zastosowanie tylko w sytuacjach przymusowych w jakich znalazły się takie ostoje demokracji jak hitlerowskie niemcy czy RPA. Mimo prowadzonych badań nad zgazowaniem efektywności ekonomicznej tej technologii nie udało się w dostatecznym stopniu poprawić.
Państwowe przedsiębiorstwa prawie zawsze są źle zarządzane, są znacznie mniej efektywne i to tam właśnie dokonuje się najwięcej kradzieży (stanowiska są obsadzane przez polityków ich rodziny i znajomków jak również zawierane są umowy niekorzystne dla państwowych przedsiębiorstw- znam to z własnego przedsiębiorstwa). Przedsiębiorstwa państwowe przynoszą straty jak np państwowe polmosy których nikt już nie chce kupić (tak są zadłużone) stocznie i wiele innych. Onufry jako Zagłoba chyba popełnił ten tekst pod wpływem trójniaka albo jest zaślepionym fanatykiem PIS-u (nie mylić z prawem ani tym bardziej ze sprawiedliwością) czyli zwykłym pospolitym pi*dzielcem. Z prawdą niestety jest jak z d**ą i jak widać każdy ma swoją.
onufry zagłoba / 79.187.37.* / 2007-08-20 10:44
Bysiu opłacalnośc tej technlogii jest od kiedy baryłka ropy zaczęła kosztować 22 dolary, a dzisiaj chyba mamy 70 dolarów .
Masz racje Polska nie może miec przemysłu stoczniowego, to juz Rakowski wiedział kiedy chciał zlikwidować Stocznię po sierpniu. Teraz znowu jest nieopłacalna. To tak samo jak unia jest solidarna. Szkoda czasu na dyskusje z toba. Juz pora na wyjęcie trupa z szafy.
Byś / 83.26.107.* / 2007-08-20 13:25
Gdyby opłcalność technologii zgazowania węgla była już powyżej ceny 22 $ (totalna bzdura) za baryłkę ropy to na ten interes bardzo dawno gremialnie rzuciłoby się bardzo wielu prywatnych przedsiębiorców w celu zrobienia swego życiowego interesu i gdyby Twoja teza o opłacalności była trafna to faktycznie zrobiliby oni na tym interesie tzw. przysłowiowe "kokosy". Co do przemysłu stoczniowego to nigdy nie twierdziłem, że nasz kraj nie powinien mieć tego przemysłu. O tym jaki przemysł będziemy mieli powinien decydować bezwzględnie rachunek ekonomiczny, względy bezpieczeństwa państwa a nie tzw pseudopatriotyzm lub działania ratunkowe podejmowane przez mężów opatrznościowych dla stoczni w postaci tzw "ojca muchomorka" (przekrętom tego męża "opatrznościowego" chyba nawet Ty nie zaprzeczysz"). Jeżeli za PIS a nie tylko za Rakowskiego (spiskowa teoria dziejów się kłania) stocznia przynosi straty to znaczy to tylko tyle, że jak napisłem wcześniej przedsiębiorstwa państwowe są nieefektywne i przynoszą straty budżetowi czyli społeczeństwu. Bez prywatyzacji, gdzie właściciel dba o swój interes i swojego przedsiębiorstwa (pańskie oko konia tuczy) nie ma mowy o efektywnej gospodarce, ewentualnie z wyłączeniem niektórych nielicznych strategicznych lub bardzo ważnych dla kraju sektorów gospodarki. Podkreślam jeszcze raz państwowe przedsiębiorstwa są źródłem lewych interesów aktualnie rządzących w czym PIS celuje w sposób doskonały. Z ludźmi Twego pokroju rzeczywiście trudno jest dyskutować zwłaszcza, że wszelkie logiczne argumenty odbijają się jak groch od ściany.
MarcoP2 / 83.29.9.* / 2007-08-20 09:38
"Nawet za Gierka
kupiliśmy od Kruppa za 350 milionów maqrek nowoczesną instalację
do gazyfikacji węgla i pozyskiwania paliw płynnych. Niestety
nawet nie zmontowano jej, całośc pocięto na złom. Moglibyśmy sie
w dużym stopniu uniezależnic od Rosji a komu na tym wóczas
zależało ? "

Zgadza się, jest to sprawa po części znana.
Problem w tym, że wielu w Polsce chodzących na sznureczkach Brukseli (powyższy Redaktor jest przedstawicielem tej gromadki) nie może dopuścić do uniezależnienia się Polski od innych państw (w szczególności Rosji ale również Niemców).
Polska ma węgiel - należy to wykorzystać. Należy wykorzystać nasze porty, największe w Europie zasoby geotermalne i wiele innych bogactw.
Trzeba podziękować (lustracja!) tym którzy wkłdają szprychy w koła by przeszkodzić uniezależnieniu się Polski od wielkich naszego regionu.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 08:01
Rozkradanie majątku narodowego - sprzedaż własności państwowej złodziejom, dla których zysk jest podstawową formą kradzieży.
Ratowanie majątku narodowego - przekazanie majątku państwu, dla którego to państwa strata jest gwarancją, że nikt nie kradnie.
Floyd / 2007-08-20 12:31 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się, że najlepszą formą własności jest własność prywatna. Tym nie mniej widzę problem przejścia z jednego systemu do drugiego. W wielu przypadkach lepsze możliwości ustawienia się we właściwej kolejce mieli ludzie typu Stokłosa, a konsekwencje zmian ustrojowych mieli ponieść i ponoszą ci co zawsze byli na dole. Nie dziwię się więc ich frustracji. Szanowny Pan być może nie widzi problemu tak jak nie widzą go cynicy typu Miller i wielu mu podobnych. No cóż, umieć spadać zawsze na cztery łapy to cenna umiejętność.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 14:18
Problem jest znany od Nigerii do USA. Kłopot w tym, że aby go rozwiązać, albo próbowac rozwiązać, trzeba być nie w ciemę bitym i kutym na cztery kopyta. A nasze flejtuchy na to: "nie pozwalam" i całe zadowolone szczerzą się do kamery, że tacy patrioci, i że potrafią tupnąć nóżką, i w ogóle jest bombastycznie z Gierychem i Lepperem na czele.
........................... / 213.158.197.* / 2007-08-20 07:51
I znowu czuję smród panicznego strachu wykształciucha Winieckiego przed lustracją... W takim stanie psychicznym Winiecki broniłby nawet zaniżonych unijnych limitów na emisję CO2 nałożonych na wasali z Polski (wiwat Gieremek i jego przyboczny Winiecki), którymi UE postanowiła kontrolować prymitywny lud tubylczy znad Wisły.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 08:03
A w Stanach biją murzynów.
Stauffenberg / 193.164.157.* / 2007-08-20 12:31
Dlaczegoście obalali ten komunizm??? Pzrceież widac, mze to jedyny ustrój dostosowany do waszego poziomu inteligencji, wykształcenia, mentalności. Ale już Gierek był da was za inteligentny! Gomułka i jego duchowi synowie Kaczyńscy sa za to w sam raz...
No to co się bawić?? Przywróćcie "Konstytucję" z w1976 roku, wpiszcie "demokrację solidarną' zamiast "socjalistycznej", "przewodnią role PiS" zamiast PZPR i wszystko będzie GIT... Ale najpierw 5 lat na wyjazd dla tych, którzy w tym "g...wnie, nie beda chcieli się babrać...Zostaniecie we własnym gronie, a my bedziemy budować sobie dobrobyt i ojczyznę gdzieś, gdzie jest normalnie
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-20 14:27
Obaliłem komunizm, to i pogonię narodowych komunistów z PiSu, SO i LPRu.
Ja tu zostaję. Bo cenię solidaryzm, solidarność i liberalizm, bo tak naprawdę te 3 sprawy, to jedno i to samo.
wagakogucia / 83.24.247.* / 2007-08-20 19:30
obalić to możesz zaledwie kolejną połówkę. A pognić nie jesteś w stanie nawet swojej połowicy, która zapewne przebywając w miłej, rodzinnej, atmosferze solidaryzmu, solidarności oraz liberalizmu nabyła już kategorię wagową półciężką, jak nie ciężką i sierpowy jest w stanie wyprowadzić porażający.

Najnowsze wpisy