Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Inflacja rośnie i będzie rosnąć

Winiecki: Inflacja rośnie i będzie rosnąć

skomentuj
Wyświetlaj:
nalazł mi sie "myndryk" ekonomista z czasów PRL. Chwycił sie cen żywności jakby
to one robiły inflacje,bo wzrosły o 20,30gr.a które wytwarzają rolnicy, Przecież to oni
przez całe lata utrzymywali te bande miejską i dalej ich utrzymują.A może należałoby
te pieprzoną biurokracje rozp.....ić np. sanepid,PIP, BHP,Kontrole robotniczo-chłopską, kontrole samochodową Ministerstwo Zdrowia, i połowe innych,kupe
podwójnej administracji
Ps. najwięcej do inflacji przyczynia sie podwyżka,prądu,gazu,ropy,wody ,podatków{bo
te chołote administracyjną trzeba utrzymać},panie komunistyczny prof. Więc nie pisz
głupot o cenach żywnościowych,bo to kropla w morzu w stosunku do inflacji
romo / 212.76.37.* / 2007-12-11 22:32
Tępy cukiernik komentuje. Żałosne
obserwator / 2008-02-01 09:21 / Tysiącznik na forum
romo> cukiernik nie jest wcale tępy, on podswiadomie ma racje, ceny zywności sa utrzymywane w sztywnym gorsecie a momo to ida sukcesywnie w gorę. Zarobki chłopów sa niewielkie z samej pracy na roli, maja większe zastrzyki pieniędzy z pracy ich synów i córek w Anglii i Irlandii dla przykładu. Pokazały to wyniki głosowania podczas wyborow gdy zwyciężyła PO na wsi i za granicą. Dzisiaj obraz się zamącił tym iz w dalszym ciagu jest podwojne opodatkowanie np, w Belgi i wielu innych krajach i brak jest abolicji podatkowej dla pracujących za granicą. Publikatory napisały że każdy powracając będzie musiał zapłacić za każdy rok pracy na zachodzie ok 30 tyś, zl.
To sa duże poieniądze i caly zysk ktory osiągnięto mieszkając jak szczury i jedząc jak kolibry, fiskus zabierze. Zatem nie mów o człowieku ktory widzi fałsz obietnic przedwyborczych i braku wiary w przysięgi które sa niedotrzymywane przez polityków że polityków nie akceptuje, bo sami politycy nie dopracowali sie sposobow aby samodyscyplinować się.
historyk / 80.50.180.* / 2007-12-03 19:34
wzrost inflacji jest jakby zaprzeczaniem retoryki PO, podwyzszać płace słuzbie zdrowia, nauczycielom, obniżać podatki a tak naprawdę Winiecki ma racje czuje się że nie będzie żadnych podwyzek płac, nie będzie żadnych obniżek podatków, będzie i tak wzrastać inflacja. Winiecki zapomniał dodać tylko ze to jest wina PiS że głosami PO mamy podwójne becikowe, mamy podwójną ulgę na dzieci
i jak to się ma do racjonalnych rządów fachowców które teraz mamy. Coś tu nie gra, mamy mieć Irlandie a tu inflacja. Czyzbyśmy mieli nowy rząd oszołomów którzy zamiast ciać koszty to chcą dawać. A moze to zwykłe oszustwo.
smok 44 / 91.196.214.* / 2007-12-03 16:29
Jeden z nielicznych artykulow Pana Winieckiego traktujacy o ekonomii i na dodatek napisny z sensem.

Ale zeby PiSowi nie przywalic to wstyd
bezzastrzezen / 83.29.59.* / 2007-12-03 18:44
Nie przywalił PIS-owi, to zapewne razwiedka nie przyzna mu premii. No chyba, że razwiedka przymyka obecnie na to oczy (oczywiście dla zachowania pozorów).
maa / 2007-12-03 16:22 / Tysiącznik na forum
Głupota forumowiczów Money jest bezbrzeżna.
Ilu z nich raczyło przeczytać powyższy felieton?
Ilu go zrozumiało?

Zaczynam już odczuwać wyrzuty sumienia wobec "Lowcy/NoDucka", że na niego napadłem. Chyba należał do paru nielicznych, którzy go przeczytali i coś tam zrozumieli...

Nie ma w felietonie słowa o PiS-ie, PO, Tusku. Jest o USA, biopaliwach, cenach żywności.

A o czym piszą ci poniżej:
Da-old - o jakimś cudzie, Tusku, etc,
...!!... o rzekomych obawach Winieckiego o lustracji
~Kazek - o Sawickiej,
itd, itp....


Czego to jest wynikiem?
Tego, że większość "wykształconych" to absolwenci taniutkich studiów-michałków (zarządzania, stosunki, prawo na prywatnych uczelniach, itp), gdzie matematyka, a więc i logika nie jest uczona?
Tym, że na forum Money zostali głównie idioci i licealne szczyle, bo kto miał rozum opuścił juz dawno to zaplute forum?
acomitam / 83.25.217.* / 2007-12-04 12:39
Nasze skromne możliwości intelektualne wobec bezbrzeżnej mądrości elitarnie wykształconego Maa są gorzej niż mizerne. To zaszczyt, że taka znakomitość chce w ogóle rzucać perły, tj. swoje przenikliwe komentarze, między wieprze, czyli nas - forumowiczów. Dziękujemy!!!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-12-03 15:56
Pan Winiecki zapomniał dodać, że to bedzie "cud". A w zasadzie jeden z wielu "cudów"Tuska... To ma być cud gospodarczy.. wyparują pienioądze z naszych portfeli!
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-03 18:39
Pilnuj naszych pieniędzy.
.....!!!..... / 83.29.57.* / 2007-12-03 15:49

Pożyjemy, niestety, z rosnącą inflacją przez następnych kilka kwartałów.


Tak to będzie. Pan profesorek ma rację, z tym że nie kilka kwartałów, ale cztery lata. No i po co było warczeć panie prof. na rządy PIS-u. Czy chodziło tylko o różne obawy lustracyjne?
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-03 18:41
Grzechy zaniechania SLD wynikały z koniunkturalizmu, a z czego wynikały grzechy zaniechania PSi - z nieudacznictwa?
man13 / 2007-12-03 10:19 / Tysiącznik na forum
Tak samo jak wzrastac beda place. Brak odpowiedniej dla nowoczesnego panstwa struktury plac moze doprowadzic do jeszcze wiekszych napiec spolecznych i ..... wzrostu inflacji
obserwator / 2008-02-01 09:36 / Tysiącznik na forum
Każdy zauważy że pensje lekarzy zostały ustalone przez dyrektorow szpitali ktorzy są sami lekarzami i nie ponosza odpowiedzialności za podejmowane decyzje, po ich pracy to może być i potop. Wszyscy podatnicy placą na ochrone zdrowia a nie na służbę zdrowia, to sa duże pieniądze. Dyrektor jak wydaje pieniądze strajkującym lekarzom ktorzy po ostatnich podwyzkach zarabiaja w swej większości 10 tyś. zl i więcej, jak samorząd nie bedzie zadowolony z jego pracy bo zadlużył szpital to zostanie wymieniony na innego lekarza a on wraca do pracy jako lekarz i dalej zarabia duże pieniądze. Dzisiaj podatnicy wpłacającvy do systemu wlasne pieniądze nie maja prawa dowiedzieć się i skontrolowac na co sa wydawane ich pieniądze , dziele się tak dlatego że art 68 Konstytucji jest martwy i nie pozwala kontrolowac tych ktorzy wydawaja ich prywatne pieniądze. Nawet brak kas fiskalnych czy rejestrujących wskazuje na to że samorzady wspólnie z lekarzami i farmaceutami stworzyly system zabierania pieniędzy gromadzonych w NFZ na swoje cele, natomist na leczenie nie starczy , bedzie się żądać dodatkowych pieniędzy, bo zapomijacy o przysiędze lekarze nie mają litości dla kieszeni emerytow zwyczajnych kowalskich. Przyklad lekarzy pokazuje zę mowa trawa o strukturze plac prowadzi na manowce, z tego chleba nie bedzie, świat staje sie nieprzyjazny dla najbiedniejszych i ich rodzin, bo przyklad dali pazerni lekarze i ich zabawki w garażach, spirala roszczeń wykształciuchów ruszyla jak fala tsunami, ja osobiście sie boję że PO zmarnuje dwa lata pracy organicznej PiS tak obśmiewanej prze man13 i innych których cięty język jest wyjatkowi niezyczliwy najbiedniejszym.
~kazek / 2007-12-03 14:39 / Bywalec forum
Inflacja idzie w górę, ale z płacami to tak nie jest. Obawiam się, że wkrótce wszystko się rypnie. Inflacja wzrośnie, a ludzie będą się domagać podwyżek. Gdy siada dynamika wzrostu, to rząd nie będzie mógł podnieść płac i pójdzie w prywatyzację (czytaj ucieczkę od zarządzania) np. szpitali. Beata Sawicka będzie zarządzać prywatyzacją szpitali. Jako ofiara reżimu Kaczyńskich zostanie ogłoszona kombatantką. Donald zwany Donalem I Cudotwórcą nie zrobi cudu. Możemy oczekiwać tylko jednego cudu - cudu rozwalenia dobrze funkcjonującej gospodarki - pierwsze jaskółki już są na giełdzie.
romo / 212.76.37.* / 2007-12-11 22:42
Donek przegina. Nie obchodzi go to co robią ministerialne pryncypały. Nie wróży to cudu. A miałem nadzieję.
man13 / 2007-12-03 15:40 / Tysiącznik na forum
Najefektywniejszy sposob zarzadzania przez sdministracje publiczna to prywatyzacja. Jesli tylko uda sie Donaldowi/Cudotworcy sprywatyzowac szpitale czy doprowadzic do wprowadzenia "bonu edukacyjnego", bedziemy swiadkami CUDU NAD WISLA a przecietny polak wreszcie odetchnie
KAP / 2007-12-03 15:20 / Tysiącznik na forum
Sprawdz konserwy w lodówce. Moga zawierac Sawicka lub Tuska -:)
praktyczny / 83.29.57.* / 2007-12-03 16:05
Tusk jest zupełnie niestrawny :-), a więc nie może być w konserwie. Sawicka może być w konserwie o nazwie "Biwakowo-bankowa".
KAP / 2007-12-03 17:35 / Tysiącznik na forum
jak to z potrawami, o smakach jest dyskutowac trudno....
Sabre / 2007-12-03 09:37 / Tysiącznik na forum
Zagrożenie inflacyjne może, paradoksalnie, zmusić nowy rząd do zrobienia tego, co zapowiadał w kampanii wyborczej - powrót do prywatyzacji, obniżenie pozapłacowych kosztów pracy, fatyczne usunięcie barier dla przedsiębiorczości.
Rosnąca inflacja jest w dużej części efektem zaniechań poprzedniego rządu, na szczęście obecny wie co robić. Pytanie tylko, czy to zrobi.
obserwator / 2008-02-01 09:55 / Tysiącznik na forum
Sabre jesteś dużym optymistą, ale życie to nie obiecanki cacanki z ktorym szla PO do wyborow. Po 100 dniach nic nie zostało, ze stron internetowych zniknęły obietnice wyborcze. Zatem zostala pustka. Czas na jej wypełnienie. Problem w tym że nie widać inicjatyw, a to co się wyrabia, to rozszady kadrowe, z tego chleba nie bedzie. Polska ma tylko 20 patentow rocznie, ograniczono ostatnio programy naukowe, nawet ostanio podawany przyklad utylizacji płyt azbestowych stosowanych w budownictwie nie zyskuje zainteresowania. W Poznaniu przy ul. Garbary są wiaty dla samochodów pokryte płytami azbestowo-cementowymi, pylącymi na czakających na przystankach utobusowych i w okna wybudowanych nowych mieszkań śmiercionośne rakotworcze substancje. Nikt tym sie nie interesuje a w kazdej godzinie przechodzi tysiące ludzi, w tym młode kobiety same z dziećmi. Jeżeli zaniechanie wynalazku polskiego jest ewidentne, bo podaly to publikatory, a nawet obecne władze nie widza tego zagrożenia dla ludzi. Zatem nalezy zapytać co widza władze samorzadowe, państwowe jeżeli ogniska śmiercionośnego zagrożenia nie sa eliminowane. Zatem Sabre twoja wiara na wyzwolenie przedsiębiorczości to tylko marzenie nic nie mające z działaniami. PO to nie partia która lubi organiczną pracę , ma tylko słowa wypowiadające teatralnym głosem obietnice bez pokrycia w faktach. Prosze przyjechać i sprawdzić, wiem co piszę.
Handel wyrokami 1 / 83.21.15.* / 2007-12-03 11:29
PO musi koniecznie dac górnikom obiecane im przez PiS 90 mld na ich rentki i emeryturki. Koniecznie i to jak najszybciej ! Srednio górnik odchodzi na emeryture w wieku 43 lat a zyje o trzy lata dłuzej niż sredni facet w Polsce !
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 10:40 / Tysiącznik na forum
Masowa PRYWATYZACJA ZNISZCZY WZROST GOSPODARCZY, gdyż prywatne pieniądze zamiast na inwestycje pójdą do budżetu na podwyżki dla nauczycieli.
A właśnie na inwstycjach opierał się SUKCES GOSPODARCZY PISu.
Sabre / 2007-12-03 12:34 / Tysiącznik na forum
"Sukces gospodarczy PiS" był tego rodzaju, co sukces faraona w wylewach Nilu - oba te "zjawiska" były niezależne od rządzących. A nawet gorzej, bo o ile faraoni starali się budować kanały nawadniające (by wykorzystać wodę), to PiS nic nie zrobił, by ułatwić faktycznym twórcom sukcesu gospodarczego ich skuteczną działalność.
P.S.
Na jakiej podstawie uważasz, że pieniądze z prywatyzacji pójdą jedynie na podwyżki dla nauczycieli? To takie trochę ... pisowskie:)
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 13:32 / Tysiącznik na forum
jest sporo ludzi, którzy uwierzyli propagandzie antyPIS i nie widzą związku ze wzrostem PKB z 3% do 6% z działaniami PIS, mówią, że tak "wyszło przypadkiem", obok, konunktura światowa itp., ale gdyby był spadek to byłaby "wina PISu".

Przykłąd nauczycieli był podany bo oni teraz najwięcej potrzebują, a chodzi o to, że poprzez budżet "pracujące pieniądze" będą zamieniane na konsumpcję .
Sabre / 2007-12-03 14:03 / Tysiącznik na forum
Co zostanie zamienione? Prywatyzacja czynnikiem hamującym rozwój gospodarczy?
Jeśli chodzi o tzw. pracujące pieniądze, to głównym niebezpieczeństwem jest rosnący deficyt na rachunku obrotów bieżących. Rosnący wskaźnik może tak "zaniepokoić" inwestorów, że zaczną uciekać ze swoimi "pracującymi" pieniędzmi. Tu jest właśnie problem inwestycyjny.
Podwyżki dla nauczycieli nie będą związane z prywatyzacją (na razie), tylko z korektą budżetu - cięcia wydatków.
Prywatyzacja zazwyczaj nakręca inwestycje.
P.S.
Nie "wyszło przypadkiem" (tu nie było przypadku), tylko "wyszło pomimo". Gdyby PiS wiedział co robić i tego chciał, wzrost mógłby być nawet dwucyfrowy.
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 15:06 / Tysiącznik na forum
Oczywiście prwatyzacja przedsiębiorstw, które sobie nie radzą nakręca inwestycje (gdyż pryatny najlepiej zrestrukturyzuje), ale prywatyzowanie najlepszych przedsiębiorstw, za dużą kasę (nie mówimy tu o patologiach i sprzedaży poniżej wartości , co jest nagminne, gdy jest dużo ofert) powoduje, że prywatny zamiast tworzyć konkurencyjne przedsiębiorstwo i przeznaczać kasę na inwestycje finansuje budżet.
PS
W Polsce nie może być wzrost gospodarczy większy niż 6%, gdyż RPP ma takie założenia programowe (podobno gospdarka jest wtedy przegrzana) i z definicji schładza większy wzrost niż 6%, więc walka z RPP się nie opłaca i obecnie nie stymuluje sie większego wzrostu gospdarki.
Jeśli zmieni sie doktryna RPP i zrezygnują z maz 6% wzrostu i 2,5% celu inflacyjnego to 10% może być bardzo szybko.
Sabre / 2007-12-03 15:31 / Tysiącznik na forum
Nie wiem skąd wziąłeś te "założenia programowe RPP", ale to było zabawne:)
Ale już założenie, że dobra firma państwowa, zostanie (poprzez prywatyzację), zamieniona w złą firmę prywatną, jest co najmniej dziwne ... .
Rozumiem teraz, skąd się brały te pomysły o renacjonalizacji - zamienić dobrą firmę prywatną w jeszcze lepszą państwową:)
~kazek / 2007-12-03 14:57 / Bywalec forum
He He He.
"Wzrost mógłby być nawet dwucyfrowy".
A dla kogo ten wywiad, jak dla Wiadomości w TVN 24, to nawet trzycyfrowy, czterocyfrowy, pięciocyfrowy...
Chopie puknij się mocno! Donald Cudotwórca zapewni ci zapewne trzycyfrowy wzrost - długu i inflacji.
Sabre / 2007-12-03 15:12 / Tysiącznik na forum
Zdradzę ci pewną tajemnicę - są kraje, które taki wzrost zanotowały. I to całkiem niedawno i całkiem niedaleko. A kiedyś były w gorszej niż my, sytuacji.
Czemu zabierasz głos na temat, którego zupełnie nie rozumiesz? Czemu w ogóle, wy, sieroty po PRL i spadkobiercy "paktu stabilizacyjnego", zabieracie głos na tematy gospodarcze?
~kazek / 2007-12-03 15:19 / Bywalec forum
Faciu. Ogladalem niedawno Laskowika z lat 80-tych. Nasmiewal sie z takiej agitki PRLowskiej. "Pani Pelagio czy możecie więcej produkować?. Tak, dziesięc razy tyle, sto razy. A dla kogo ten wywiad, bo jak dla Dziennika telewizyjnego (ja odniosłem do do TVN24), to bez kozery powiem tysiąc razy, dziesięć tysięcy razy."
No i zobaczyłem w wypowiedzi na forum twoją agitkę rodem z PRL-u.
Sabre / 2007-12-03 15:39 / Tysiącznik na forum
Dopiero teraz załapałem - ty po prostu nie zrozumiałeś słowa dwucyfrowy!
Widzę, że byłem za mało dokładny. Już naprawiam swój błąd. Otóż dwucyfrowe liczby zaczynają się od 10 ... .
Nie oznaczaja one sto razy, tysiąc razy, ... .
Przykład: 10% (dwucyfrowy), zamiast skromnych 6% (jednocyfrowy).
Giordano / 80.54.202.* / 2007-12-03 11:24
dawajcie nauczycielom i emerytom zdolnym do twórczej pracy, a nie na kościoły i różne ich imprezy. Odetnijcie wszystkie koscioły od państwowego koryta, czyli od naszych pieniędzy i zobaczycie,że to państwo będzie mogło funkcjonować normalnie i będzie bogatsze od razu o kilka miliardów rocznie!!!
Sabre / 2007-12-03 14:39 / Tysiącznik na forum
Ostatnim politykiem, który odważył się na tego rodzaju "cięcia", był Kazimierz Wielki. Ale on nie przejmował się klątwami:) Posunął się nawet do utopienia w Wiśle wikarego katedry krakowskiej, którego biskup wysłał z upomnieniem.
maa / 2007-12-03 11:12 / Tysiącznik na forum
Właśnie podwyżka płac dla nauczycieli to jest inwestycja.
Długofalowa, z perspektywą zwrotu za ok 20 lat, ale b. opłacalna.

Dobra szkoła kierowała by takich jak ty do prac zgodnych z możliwościami, które Bóg (natura?) dał - w twoim przypadku np. do rozwożenia towarów na wózku widłowym. Bo na razie takich jak ty "inteligentów" wypycha ze świadectwami jak najprędzej ze szkoły, by się pozbyc kłopotu.

Pozostałe twoje "Cspostrzeżenia" są zbyt głupie, by je warto było komentować.
acomitam / 83.25.217.* / 2007-12-04 12:44
Jak ten Maa potrafi w prostych, żołnierskich słowach przekonać do swoich racji. Genialne... "Dość elitarne" wykształcenie to jednak rzecz nie do przecenienia.
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 11:29 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle maa nic nie rozumie.
Tematem postu jest krytyka masowej prywatyzacji.
Nie napisałem , że jestem przeciwko podwyżkom dla nauczycieli, a powiem więcej jestem za, tylko podwyższanie ich pensji z prywatyzacji jest działaniem na krótką metę.
konio_kp' / 83.29.69.* / 2007-12-03 10:20
A swoją drogą, to inflacja zacznie rosnąć (już rośnie). A jak Balcerowicz zacznie prognozować inflację, to prognozy z rzeczywistością będą się o milę mijały
KAP / 2007-12-03 10:36 / Tysiącznik na forum
nie wazne co by napisac to wszedzie widzisz Balcerowicza lub Michnika albo stól, okragly z reszta. Proponuje uwolnic sie od ideologizmów i przejsc do meritum.
konio_kp' / 83.29.69.* / 2007-12-03 10:18
Tak Sabre, Ty zawsze swoje. Powrót do prywatyzacji.
Już to przerabialiśmy w wykonaniu Tuska i KLD. Wyprzedaż za bezcen polskich zakładów, ludzie na bruk, na zasiłki, a następnie "wyjeżdżajcie na Zachód bo wam wolno".
Później przyszli tacy, którzy zwolnili prywatyzację i zaczęło znacznie przybywać miejsc pracy. Wtedy to Tusk zawołał "Uwaga, bo nasze dzieci wyjeżdżają za granicę, a powinny mieć miejsca pracy tutaj".
I znowu on i jego klakierzy wracają do odgrzewanych kotletów (niestety nieświerzych), by wszystko co nasze obcym oddawać.
Czy życie was niczego nie nauczyło?
Floyd / 2007-12-03 11:14 / Tysiącznik na forum
Sęk w tym, że to co 'słuszne' i to co 'sprawiedliwe' nie idą najczęściej z sobą w parze. :(
maa / 2007-12-03 15:25 / Tysiącznik na forum
Ty Floyd uważaj, by ci kamraci z PiSu samochodu, jak Piterze nie podpalili.
"sprawiedliwe" to słowo z nazwy Partii, a kto na Partię podnosi rękę, to mu te rękę moga odrąbać (albo samochóe spalić)!
Floyd / 2007-12-03 18:22 / Tysiącznik na forum
maa jak zwykle żarty sobie ucina, a problem jest poważny i dużo by pisać. Mówiąc krótko, ja jestem właśnie za sprawiedliwością. Jeżeli część zakładów sprywatyzowano, a część nie, to znaczy, że jednym jest lepiej, a innym gorzej.
(Nie określam którym bo bywa różnie). Sprawiedliwie by było wtedy, gdyby wszystkich obejmowały te same warunki. Wniosek:Jak by nie patrzeć, to należy jak najszybciej dokonać pełnej prywatyzacji jeśli się ją już zainicjowało.
Oddzielny problem to, jak szybko dokonywać liberalizacji rynku. Tu akurat jestem innego zdania niż skrajni liberałowie.
Zbyt szybkie i gwałtowne 'odchudzanie' prowadzi czasami do anoreksji czy bulimii, czego odpowiedników można by się doszukać także w życiu społecznym. Ważny jest kierunek zmian. Ze swej strony mogę obiecać, że w najbliższym czasie nie przewiduję końca świata, a zatem zdążymy się jeszcze nacieszyć pełnią wolności :)
KAP / 2007-12-03 10:43 / Tysiącznik na forum
chyba zafiksowales sie w ideologii Pana Wrzodaka. Jesli popatrzysz na jego 'dzielo' czyli Ursusa, to zobaczysz czym sie konczy sztuczne podtrzymywanie molochów rzadzonych przez zwiazki. Na szczescie ubocznym efektem ostatnich 2 lat jest chec pozbycia sie upolitycznionego do maksimum tzw panstwowego wlasciciela nawet przez zalogi. Jesli uwazasz ze od zwolnienia prywatyzacji przybylo miejsc pracy, to pozostaje gratulowac Ci pomyslu.
Sabre / 2007-12-03 10:29 / Tysiącznik na forum
Dziaj nikt nie "wyprzedaje zakładów za bezcen". Prywatyzacja (zazwyczaj) odbywa się poprzez giełdę - jest to nie tylko z pożytkiem dla Skarbu Państwa, ale też dla inwestorów i giełdy, nawet dla samego prywatyzowanego zakładu.
Czasy, gdy co państwowe to lepsze niż prywatne, minęły bezpowrotnie (miejmy nadzieję) wraz z PRL.
P.S.
Czy zdajesz sobie sprawę, co wypisujesz?
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 10:44 / Tysiącznik na forum
masowa prywatyzacja spowoduje odpływ pieniędzy z giełdy do spółek prywatyzowanych i spadek giełdy, co może wywołać recesję.
Sabre / 2007-12-03 12:26 / Tysiącznik na forum
Że co? Skąd czerpiesz te swoje rewelacje?
Prywatyzacja nie musi być "masowa", wystarczy że będzie.
Będziemy mieli do czynienia raczej z przypływem pieniędzy, głównie z zagranicy. Jeśli utrzymamy względnie wysoki PKB i biorąc pod uwagę słabość dolara, inwestorzy będą zainteresowani naszym regionem.
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 15:26 / Tysiącznik na forum
Chodzi Ci chyba o kapitał spekulacyjny i zakup polskich obligacji, które dodatkowo zyskują na wzrastającym zł poprzez zbyt duże stopy procentowe.
Mnie bardziej chodzi o zakup polskich towarów co utrudnia silny zł i co może mieć wpływ na wzrost gospodarczy.
Dlatego ważne jest by nie przesadzic w schłodzeniu, bo recesja gotowa.
Prywatyzacje nie jest złotym środkiem na wszystkie bolączki, i trzeba ją robic z dużym wyczuciem.
Nie należy jej traktować jako doktryny, lecz wykonywać drobnymi kroczkami, tylko tam gdzie może być skok jakościowy.
Sabre / 2007-12-03 16:09 / Tysiącznik na forum
Jest coś takiego, jak niebezpieczeństwo hamowania wzrostu gospodarczego przez podnoszenie stóp procentowych, to fakt. Ale zarazem jest to zawsze brane pod uwagę przez RPP. "Chłodzenie" nie jest ich założeniem programowym!
Mocny złoty faktycznie czyni np. eksport mało opłacalnym, ale zarazem zakup drogich technologii jest tańszy. Również jest dla nas opłacalny w relacjach z Unią (transfery funduszy unijnych są większe).
Nikt chyba nie traktuje prywatyzacji, jako złotego środka na wszystkie bolączki, tylko jako konieczność.
man13 / 2007-12-03 10:21 / Tysiącznik na forum
Nie "wszystko co nasze", to co jest to wlasnosc ludzi budujacych PRL i oni sa wlascicielami a to znaczy ze PiSiorom wara od tego dobra i rozdawnictw wsrod Rydzykopodobnych.
Cspostrzegawczy / 2007-12-03 10:45 / Tysiącznik na forum
co to za dziwoląg ten man13 ?
ŁowcaWykształciuchów / 2007-12-03 08:31 / NiePOsPOlity Intelekt
Proszę, proszę - wykształciuch Winiecki trąci eurosceptycyzmem. I o dziwo winy za rosnące ceny żywności nie zwalił na Kaczorów. Wykształciuchu Winiecki, po tak radykalnej przemianie - proponuję iść za ciosem i oznajmić błaznowi Płaskoniowi, że wybory nie wygrał PiS lecz PO. Bo do niego to jeszcze nie dotarło...
KAP / 2007-12-03 10:24 / Tysiącznik na forum
ty nawet etykiete z zageszczanego mleka interpretujesz w kategoriach ideologicznych z zaangazowaniem godnym rewolucyjnej walki klas. obudz sie. PiSbolszewia odeszla. na etykiecie jest tylko bialko, weglowodany i tluszcz a nie walka pomiedzy IV RP a Michnikiem -:)
??? / 213.158.197.* / 2007-12-03 10:47
ale kto to jest Michnik? Miałeś na myśli Aarona Szechtera?
KAP / 2007-12-03 11:05 / Tysiącznik na forum
ty znowu ta etykiete interpretujesz w kontekscie gwiady dawida. czyzbys byl z RadjaMaRyja?
..................... / 213.158.197.* / 2007-12-03 09:59
fakt, należy się cieszyć, że Winieckiemu nareszcie spadły euroklapki z oczu. Zawsze to jakiś POstęp...
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-03 08:59
Koszty decydujące o inflacji, to nie tylko żywnośc, paliwo usługi, to również koszty utrzymania państwa. O dwa lata opóźniliśmy Tanie Państwo. Co z tego wyniknie zobaczymy. By the way. To dlatego PSi przegrało.
skomentuj

Najnowsze wpisy