Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Kaczyńscy zrobią wszystko dla utrzymania władzy

Winiecki: Kaczyńscy zrobią wszystko dla utrzymania władzy

skomentuj
Wyświetlaj:
Mafia prawna ma sie dobrze? / 89.78.10.* / 2007-10-13 12:41
A co na ten temat ma do powiedzenia Winiecki? Pewnie, ze cala historie wlacznie z nazwiskami wyyslil sobie PiS.

Sędziowska Camorra
Podczas kolejnych afer z udziałem sędziów z ust zdesperowanych pokrzywdzonych padają pod ich adersem przeróżne określenia
Od "elitarnego klubu biznesowego" i "nietykalnej korporacji", do "gangu" czy "mafii". Jeśli chodzi o to ostatnie określenie – polskim sędziom bliższa jest niż krwawa sycylijska Cosa Nostra neapolitańska Camorra. W mafii tej, jak w naszych sądach, o wszystkim decydują bowiem trzy czynniki: więzy rodzinne, pozycja w lokalnej sitwie oraz znajomość sztuczek prawnych.

Porównanie działań sędziowskich koterii do poczynań zorganizowanej struktury przestępczej może niektórym wydać się zdecydowanie przesadzone – fakty są jednak nieubłagane: sądownictwo w Polsce rozpada się pod ciężarem korupcji, nepotyzmu, bezprawia i niekompetencji. Zaświadcza o tym bezwzględnie ostatni raport Transparency International (2007 r.), a także mnożące się z każdym rokiem afery związane z orzecznictwem bądź samym przebiegiem procesów.

Dowodzą tego również liczne przypadki, gdy metafora mafijna przestaje być przenośnią i zmienia się w kryminalną rzeczywistość. Sprawy prezesa Sądu Rejonowego w Toruniu, Zbigniewa Wielkanowskiego, który regularnie bawił się przy wódce z szefem lokalnego gangu lub sędziego Józefa Zdobylaka (Sąd Okręgowy w Świdnicy) spędzającego czas w agencji towarzyskiej za pieniądze groźnego bandyty, nie są odosobnionymi przykładami. Wystarczy wspomnieć o trwającej do niedawna współpracy sądu w Bielsko-Białej z mafią paliwową czy o wyrokach sędzi Barbary Lenarciak (Sąd Okręgowy w Białymstoku), która orzekała po myśli miejscowych gangsterów zaprzyjaźnionych z jej mężem.

Ten, kto po ilości sędziowsko-kryminalnych układów doszedłby do wniosku, że do udanych kontaktów z nieuczciwym sądem wystarcza samo bycie przestępcą, byłby jednak w błędzie. Zarówno dla strony sporu, jak i dla adwokatów podstawowym warunkiem „załatwienia” sprawy jest przede wszystkim prywatna znajomość z sędzią lub umiejętność nawiązania takiej znajomości, czyli: stworzenie sobie tzw. dojścia.

Jak to się robi

– Wiadomo, jak działają "dojścia" – mówi mecenas P. z Małopolski, uważany w swoim środowisku za "indywidualistę". – W miastach takich jak Kraków najlepszym sposobem jest wzięcie adwokata, o którym wiadomo, że dobrze żyje z sędzią. W mniejszych miejscowościach lepiej samemu próbować złapać kontakt, na przykład przez kolegę, który akurat zna sędziego. Nie zawsze chodzi o łapówkę, może to być przysługa, czasem ze względu na dawną znajomość.

Jako modelowy przykład działania systemu "dojść" mój rozmówca wskazuje niedawną aferę w sądzie w Suwałkach, która odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Dochodziło tam do masowej sprzedaży korzystnych wyroków członkom gangów zarabiających na przemycie ludzi i papierosów. Procedura była standardowa: oskarżony o kontrabandę przestępca wynajmował znanego suwalskiego adwokata Władysława H., ten za kilka tysięcy dolarów zamawiał u znajomych sędzi (u Lucyny Ł. albo Grażyny Z.) określony wyrok, i rozprawa, jak kilkadziesiąt wcześniejszych podobnych procesów, przebiegała bez niespodzianek. W Suwałkach sprawnie działający mechanizm korupcyjny został popsuty w 2005 r. przez prokuratora i tajemniczą śmierć Lucyny Ł. (dzień po prokuratorskim wniosku o uchylenie jej immunitetu pani sędzia została zamordowana lub popełniła samobójstwo) – lecz w wielu innych miastach działa bez zarzutu.

Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest niespotykana w Europie Zachodniej statyczność lokalnych układów – prezesi polskich sądów i prokuratorzy okupują swe stanowiska przez długie lata. Sędziowie często przez całe życie pracują w jednym miejscu (choć np. we Francji z powodzeniem obowiązuje rotacja sędziów, którzy co kilka lat zmieniają swój sąd), a dopływ nowych kadr adwokackich i sędziowskich jest bezlitośnie ograniczany. Nic dziwnego, że nawet w metropoliach znają się praktycznie wszyscy: sędziowie z adwokatami, adwokaci z prokuratorami, sędziowie sądów okręgowych z sędziami sądów rejonowych.

Tworzenie takiej "rodzinnej" atmosfery prowadzi zwykle do sytuacji, jaka przez długi czas panowała w Gdańsku. W mieście tym wyroki kupione w Sądzie Rejonowym potwierdzane były przez skorumpowanych pracowników Sądu Okręgowego, o łapówkach zaś dla adwokatów mających "dojścia" mówiło się nawet na sądowych korytarzach. Szczegóły działania gdańskiego układu, które zostały ujawnione dopiero po jego rozbiciu przez CBŚ (w 2005 r.), przypominają do złudzenia "model suwalski". Pikantniejsze są jedynie szczegóły: w Gdańsku na czele listy mecenasów z koneksjami stał Piotr Pietras, który, nie dość że miał znajomości w trójmiejskim półświatku (przyjaźnił się z brutalnym przestępcą Janem P., ps. "Tygrys") i wśród sędziów, to posiadł jeszcze dar zjednywania sobie wysoko postawionych kobiet. Do jego kochanek należała m.in. Sylwia Lipowska (z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście) oraz sędzia Magdalena Płonka (Sąd Rejonowy w Gdańsku). Schemat wyglądał więc następująco: mecenas Pietras brał od bandytów niemałą sumę pieniędzy – średnia stawka za "dojście" wynosiła 10 tys. zł – i przy pomocy zaprzyjaźnionej sędzi Płonki załatwiał odpowiedni wyrok...cdn.
pospolity obywatel / 213.76.120.* / 2007-10-13 10:40
ZGADZAM SIĘ z autorem. To są fakty,a nie jakieś wymyślne bzdury którymi karmi nas władza.

Mam prośbę do prezesa J.Kaczyńskiego: Niech Pan na litość B.. nie mówi, że naród polski i Polacy powinni robić coś w ten sbosób jak Pan prezes sam to widzi. Ja nie popieram Pana działań i nie chcę ażeby Pan mówił za mnie - za Polaków. To poprostu świństwo i przebiegła propaganda. Ja Pana nie popieram.

I druga rzecz: Niech Pan skończy z szukaniem UKŁADU, który zresztą wespół z bratem stworzyliście. I nie pokazujcie opinii publicznej, że walczycie z nim dla dobra społeczeństwa. Jeszcze raz propaganda.

Dla tych którzy popierają PIS należy chyba przypomnieć, że bracia K. już od lat 89 działają prężnie w sejmie. I co mają dzisiaj do powiedzenia: Przez 18 lat w Polsce nikt nic nie zrobił pozytywnego.

To coż mamy myśleć: może panowie K. jednak nienadają się do rządzenia, oni nie mieli 2 lat, lecz 18, w których nic pozytywnego nie zrobili.

Koniec z Kaczogrodem i zaciemnianiu prawdy.
Mam nadzieję, że PO po wyborach utworzy koalicję z PSL,
a panów Kaczyńskich rozliczymy za PC i FOZZ.

Ciekaw jestem tylko, czy w IPN są jeszcze ich teczki.

I nie jestem i nigdy nie byłem tam gdzie stało ZOMO.

Mam 25 lat i jestem "wykształciuchem". Nie boję się tak o sobie powiedzieć, bo wiem ile mnie to kosztowało. I wręcz z obrzydzeniem patrzę jak bracia K. dokonują podziałów społeczeństa.

Można by wymieniać jeszcze długo, mam nadzieję że przy urnach odsuniemy braci od rządów NIETANIEJ I NIE-SOLIDARNEJ IV RP.
Pozdrawiam
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-09 22:59
Dla paru złotych dziennikarz NAPISZE WSZYSTKO!!! Każdą brednię!
mufciaaaa / 89.25.142.* / 2007-10-13 08:37
Gdyby to były brednie!Niestety to realia w które tak trudno ludziom pokroju mocherowego uwierzyć!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-09 22:57
Ja znam zasady obwieszczane przez Winieckiego jako wykładnię działania rządów SLD...

Czyżbym żył w wirtualnej rzeczywistości? A może to Pan Winiecki ma taki właśnie problem...
tatazzz / 83.31.242.* / 2007-10-09 19:40
Co tym pluciem chce pan osiągnąc panie winnicki.Pokaż pan który z tych patiotów POwskich nie chce władzy i kasy.
Kaczynski chce władzy bo umie te władzę dobrze spożytkować dla kraju . CO pan zrobił dobrego dla kraju oprucz jadotoku jaki pan serwuje w tych wypocinach powyżej.
Richie / 88.156.42.* / 2007-10-09 19:02
Brawo Panie Winiecki! Z satysfakcją czytam, jak Pisuary probują Pan opluć i przeszukują Pana życiorys w poszukiwaniu dziadka z Wermachtu lub z GRU, a może choćby z KGB. Wyłazi z tego kwiku spustoszenie w mózgach, jakie zrobił drób rodem z folwarku zwierzęcego, przy poparciu Dyrektora z grodu Kopernika (chyba się wielki kanonik w grobie przewraca). Tak dalej Panie Winiecki, na pohybel ciemnocie.
Mądry / 83.14.226.* / 2007-10-09 09:18
Panie Wniecki. Jedno pytanie .Czy Pan kończył szkołę GRU czy KGB bo my tu z kumplami z SB nie możemy tego po Pana artykule wywnioskować ?
slakam1 / 83.9.228.* / 2007-10-09 12:03
Jeżeli nie masz argumentów na oczywiste fakty, to przestań pisać. Jesteś jak koń z klapkami na oczach.
wstyd p.W.! / 81.210.19.* / 2007-10-09 08:56
Ekonomista-moralizator? To nowa dziedzina wiedzy? Lekko mu idzie rzucanie kamieniami. Sam pewnie jest bez winy. Typowy egzemplarz "wykształciucha". Owszem wykształcony, ale z poważnymi brakami w zakresie taktownego zachowania.
maa / 2007-10-09 09:22 / Tysiącznik na forum
Dlaczego?
Ten felieton jest bardzo rzeczowy i dobrze uargumentowany. Dlatego tak boli, nieprawdaż?

Natomiast twój, "81.210.19.", wpis to stek łagodnych(?) wyzwisk. Nie wstyd dołączać do pisowskiego towarzycha, które zapluwa się poniżej?
wstyd p.W i p.maa! / 81.210.19.* / 2007-10-09 12:13
Faktycznie, to są argumenty godne "wykształciucha". Oto próbki: "amoralny cynizm, bracia Kaczyńscy...powiedzą ... sprawy najobrzydliwsze, kompletny brak jakichkolwiek zasad moralnych". I nazywasz to argumentami? Masz dobrego idola. :(
antybolszewik / 83.4.181.* / 2007-10-08 23:55
Ludzie Kiszczaka od czasów wyborów do sejmu kontraktowego w czerwcu 1989 do grudnia 1991 /desygnowanie na premiera RP Jana Olszewskiego/ palili akta ludzi, którzy współpracowali z bezpieką w czasach PRL-u. Byli to czołowi opozycjoniści, adwokaci, sędziowie, wybitni naukowcy oraz duchowieństwo. Część tych zasobów pocztą dyplomatyczną wywieziono do byłego ZSRR. Reszta w postaci mikrofilmów pozostała w sejfach byłych wysoko postawionych funkcjonariuszy SB. Zniszczono lub wywieziono 100% zasobów archiwalnych IV Departamentu MSW /departament zajmujący się inwigilacją duchowieństwa/. Kiszczak osobiście meldował Glempowi wykonanie zadania – zniszczenie całych zasobów IV Departamentu. Takie są fakty. Możemy tylko podziękować Mazowieckiemu i jego towarzyszom, że pozwolono na taką „historyczną zbrodnie”. Gdyby archiwa były nienaruszone takie typki jak Winicki na pewno nie miałyby prawa do zabierania głosu w sprawach publicznych, jako moralne autorytety...
maa / 2007-10-09 09:25 / Tysiącznik na forum
Jakbym czytał Trybunę Ludu, albo Żołnierza Wolności za czasów bierutowskich...
eltoro / 2007-10-09 08:39 / portfel
nie wiem ile masz lat ale umysl gorszy niz u starego komucha.po prostu niżej kału.
MN2 / 2007-10-09 07:26 / Bywalec forum
A merytorycznie to nic. Tylko insynuacje? Dupek z ciebie a nie antybolszewik.
maa / 2007-10-08 18:26 / Tysiącznik na forum
No i mamy na forum "Radio Maryja - Katolicki Głos w Twoim Domu".

Swoją drogą, neobolszewicy muszą się bardzo bać, skoro w swojej bezsilności zamulają forum bzdetami z RadioMaRyja.
Np. ile lat mógłby dostać Rydzyk za kradzież datków na ratowanie Stoczni Gdańskiej? Za niepłacenie podatków?
Ziobro, Macierewicz, Kaczyński za nadużywanie władzy i przekraczanie uprawnień?
~kazek / 2007-10-08 20:17 / Bywalec forum
Drogo 'maa' .
Przestan juz pisac bzdety na tym forum, bo nawet twoj idol DONALD zapowiedzial, ze chce isc do Radia Maryja.
IlovePL / 2007-10-08 14:29
Dzisiaj zmarł kapelan Rodzin Katyńskich śp. ks prałat Zdzisław Peszkowski. Niech odpoczywa w pokoju. Chyba w bólu po śmierci tego kapłana łączą się wszyscy Polacy i zwolennicy PIS, LPR, Samoobrony, PO i nawet LiD.
Zawsze głosił prawdę o ludobójstwie dokonanym przez bolszewików sowieckich na polskiej inteligencji.
Był bardzo mocno zwalczany i przemilczany przez media PRL i przez obecne media liberalno-komunistyczne.
Pan Winiecki również był człowiekiem systemu, który zakłamywał prawdę o Katyniu nawet dziesiątki lat po wojnie!
Można powiedzieć dawne czasy.
Otóż nie, zakłamywanie historii trwa po dziś dzień.
Hanna Gronkiewicz-Waltz NIE ZEZWALA na postawienie pomnika zamordowanym 200 tys. Warszawiaków w obozie KL Warschau.
Niemieckie pieniądze są potrzebne Platformie?

Warto przypomnieć. Przed poprzednimi wyborami zmarł Papież Jan Paweł II. Miało to niewątpliwy wpływ na wynik wyborów.
mko / 213.25.181.* / 2007-10-09 10:13
I to jest najlepszy przykład na to, że PiS i jego zwolennicy nie cofną się przed NICZYM dla zdobycia czy ugruntowania swojej władzy. Zawłaszczą każdą Świętość w imię politycznych celów. Czuję się zażenowany.
~kazek / 2007-10-08 16:50 / Bywalec forum
Słuchaj Kolego.
Jak napiszesz coś o wierze, Kościele, kapłanach, to kilku takich Cię zaszczuje!
To jest niezwykłe, ale Ci ludzie są strasznie nietolerancyjni. Jest ich tu na forum kilku.
Wszystko cokolwiek dotyczy naszej wiary, dla nich jest jak czerwona płachta na byka. Skąd się takie oryginały wzięły? Może to różne pociotki od ludzi z SLD, a może rodem z KPP.
Nie przejmuj się tym. Wyrażaj śmiało swoje zdanie! Polakom otworzyły się oczy a ich jadowita agresja będzie nas umacniać.
maa / 2007-10-08 14:45 / Tysiącznik na forum
Nie wstyd Ci tak łgać, rydzykowy kociarzu?
Masz bojaźń bożą?
KAP / 2007-10-08 15:11 / Tysiącznik na forum
jak kazda szuja, jej nie posiada. sorry za sformulowanie, akle slowo troll jest za delikatne.
IlovePL / 2007-10-08 15:37
Dlaczego mnie wyzywacie?
O co chodzi?
Może o to, że mam inne poglądy niż wy?
Tylko wasze poglądy są słuszne? Ktoś kto w życiu nie ma zamiaru głosować na PO ma być wyklęty?
Tak chcecie koniecznie ustawic zwyczaje w Polsce?
maa / 2007-10-08 18:43 / Tysiącznik na forum
Dlatego, że stawiasz ciężkie zarzuty ludziom, którzy cieszą się szacunkiem wielu innych ludzi.
Jeśli np. piszesz:
"Pan Winiecki również był człowiekiem systemu, który zakłamywał prawdę o Katyniu nawet dziesiątki lat po wojnie!"
to musisz natychmiast podać, na jakiej podstawie tak twierdzisz. Bo inaczej wygląda to na gadzi język schizmatyka Rydzyka i jego gangu. Czyli trudno cię uznać nie tylko za katolika, ale i za chrześcijanina.
Można za pospolity gatunek Prawdziwego Polaka, inaczej K...wa Polaka, zawistnego, kłamcy, oszusta i złodziejaszka.

Podaj wiarygodne źródła, że prof. Winiecki robił to, coś mu zarzucił, a odszczekam, co napisałem.
spokojnie / 83.24.204.* / 2007-10-08 16:47
nie dyskutuj z chłotą, czasu szkoda
MN2 / 2007-10-08 16:43 / Bywalec forum
Jednak tylko niedorozwinięty. Aż miło, że to tylko to.
KAP / 2007-10-08 15:52 / Tysiącznik na forum
uzywasz zabitych w Katyniu i ich kapelana by zgnoic slownie Winieckiegi. Wiem ze w ramach chrzescijanskiego milosierdzia powinienem to zbyc milczeniem. Ale nie potrafie. Traki model agresyjny: opluc kogos , lub czyjes poglady tak by druga strona zareagowala agresja. Potem wyrazic zdziwienie ze druga strona zachowuje sie: niegodnie, kajacko, chamsko.
maa / 2007-10-08 14:23 / Tysiącznik na forum
Sądząc z wściekłości pisiorów, artykuł celny! Bardzo ich zabolał.

Brawo Profesorze!!!
EDiS / 2007-10-08 12:35 / Tysiącznik na forum
Czy Pan prof Winiecki jest ekonomistą? Tak kiedyś myślałem o Nim, ale ostatnio raczej przerzucił się na politykę i to z wyrażnymi korzeniami propagandzisty marksistowskigo. Artykułu powyższego nie warto komentować, ponieważ wpisuje się w lewacką propagandę PO.
nizin_społeczny / 83.23.240.* / 2007-10-08 12:58
W pełni się zgadzam z prof . Winieckim
Brawo Panie profesorze.
nie lubię PRLowskich konfidentów / 213.158.197.* / 2007-10-08 13:43
w pełni zgadzam się TW Winieckim. Gdybym był konfidentem - tak samo plułbym na PiS...
maa / 2007-10-08 14:09 / Tysiącznik na forum
Tyś to, "NoDucks" aka "Łowca wykształciuchów"?
Znów puściłeś swojego neobolszewicko-upeerowskiego pawia?
iprawidłowo / 83.24.204.* / 2007-10-08 16:49
i trafił, aż pomiot bolszewicko-esbecki zawył
KAP / 2007-10-08 12:39 / Tysiącznik na forum
jesli PiS upolitycznia kazda sprawe, to kazda wypowiedz na kazdy wazny temat jest wypowiedzia polityczna. to juz bylo z za czasów 'rewolucji' 1947 roku. powienienes o tym wiedziec.
nie lubię PRLowskich konfidentów / 213.158.197.* / 2007-10-08 12:21
Coś za bardzo ci wykształciuchu Winiecki zależy na tym, by Kaczory nie rządziły (o zgrozo!) może nawet samodzielnie. Roztaczane 2 lata temu lamenty i prorocze wizje euro po 8zł i dolar po 6zł już przerabialismy i jesteśmy na nie uodpornieni.

Odrobinę za bardzo tu śmierdzi przerażonym TW Winieckim niż obiektywnym opisem rzeczywistości.
maa / 2007-10-08 12:32 / Tysiącznik na forum
Dlaczego 1€ =8zł? Przecież Pis wbrew swoim obietnicom przedwyborczym nie tknął gospodarki przez dwa lata!
Kto to mógł przewidzieć?
Jak zacznie ją reformować, to zobaczymy.

Do służby zdrowia PiS się wziął - i rozwalił ją, zgodnie z przewidywaniami.
więc nie pieprz! / 81.210.19.* / 2007-10-09 08:35
Zapomniałeś o Stoczni Gdańskiej, PKP, autostradach itp. Zdolni chłopcy z tych Kaczyńskich! Rozpieprzyli wszystko w ciągu DWÓCH LAT! A tak było dobrze! Wszyscy mieli duże pensje, nie było bezrobocia, budowa autostrad szła, aż furczało. Zastanów się! Dlaczego piszesz bzdety o rozwaleniu tego czy owego. Pomyśl raczej, dlaczego "panowie doktorzy" nie strajkowali za Millera, czy AWS? Więcej zarabiali? NIE! Oni tylko bezkarnie dorabiali na tzw. dowodach wdzięczności. A teraz to się skończyło.
nadobny maciek / 2007-10-09 09:51
Będę pierwszy raz wulgarny : No i Ch**! Albo masz bardzo krótką pamięć albo cię na świecie nie było za rządów Millera i AWS,(nota bene kto był wtedy ministrem sprawiedliwości i zrobił wszystko żeby go zdymisjonowano, wiesz?)Wtedy strajkowali lekarze i górnicy.
Nie pisz jeśli nie wiesz o czym gryzmolisz.
W ogóle za każdym razem kiedy widzę artykuł Winieckiego z góry wiem co znajdę pod nim. Wiadro pomyj którymi ty i tobie podobni próbujecie obsmarować ludzi którzy ośmielają się nie lubić PiSu .
I to nas nazywacie chamami. Radzę najpierw wyciągnąć belkę z własnego oka a potem zająć się moją słomką.
Ponieważ pisanie o skracaniu łańcucha, łowieniu Tusków , nazywanie ludzi TW bez jakichkolwiek dowodów to jest właśnie język ludzi z ery Czarnej Wołgi.
Proponuję laboratotwórcom o PiSowatych poglądach aby wzięli się do jakiejś pacy zamiast bawić się w przeklejanki. Ja wiem że PO nie jest kryształowa, wiem że zdarzały im się zagrania nie fair i poniżej pasa, nic tego nie usprawiedliwia ale jednak pamiętajcie kto to zaczął.
I wypraszam sobie nazywanie mnie lewakiem, tylko dlatego że uważam że Kwaśniewski dobrze spełniał rolę prezydenta. Nie chcę tu przypominać pewnej sławnej sraczki która uniemożliwiła pewne ważne spotkanie oraz insynuacji wobec ludzi tak światłych jak Władysław Bartoszewski, ludzi o życiorysie którego nie ma i mieć nie będzie ani Lech, ani Jarosław Kaczyński , ani Macierewicz ani Kwaśniewski, Wałęsa, Tusk czy Borowski.
nie twierdzę że bracia Kaczyńscy nie robili nic dobrego dla tego kraju w przeszłości ale szczytem wszystkiego jest twierdzenie że Kwaśniewski przynosił nam cały czas wstyd przez 10 lat, albo że Donald Tusk był tam gdzie ZOMO, czy że Jan Rokita popełnił zbrodnię od której gorsze jest tylko morderstwo. Czy mam przypomnieć kto był do niedawna głównym Komendantem Policji? Czy nie ten sam człowiek który prawdopodobnie odpowiada za zatuszowanie zamordowania przez Milicję pewnego młodego człowieka?
I czy tak bardzo boli cię że ktoś zarabia więcej od ciebie? Może mnie chciało się iść na studia? To cię boli? Wyprowadź się na Kubę. Tam jest przynajmniej ciepło. Zobaczymy jak szybko będziesz próbował pontonem przepłynąć do Miami.
i nie pieprz! / 81.210.19.* / 2007-10-09 12:28
Że ci się chciało!? W miejsce dwu zdań komentarza wypisałeś partyjny Elaborat. Ciekawe, z pozycji PO czy LiD? Chociaż to właściwie żadna różnica.
PS. Pamiętaj, na początku jest E, tępicielu "laboratotwórców". :)
bełkotu też nie lubię / 213.158.197.* / 2007-10-08 13:42
wy wykształciuchy całkiem gubicie się już w zeznaniach:

to PiS w końcu wziął się za służbę zdrowia czy nic ze służbą zdrowia nie zrobił?

co za bełkot
maa / 2007-10-08 14:15 / Tysiącznik na forum
Wziął się, za służbę zdrowia się wziął...
Nie przewidził tylko konsekwencji.
PS
Nie nazywaj bełkotem wszystkiego, czego nie rozumiesz.
Jak trzeba do ciebie pisać, byś rozumiał? Po rosyjsku?
:( / 81.210.19.* / 2007-10-09 08:45
Tak! Wziął się! Za łapowników. Służba zdrowia ma to wszystko, co miała przez całe dziesięciolecia. I dziwne, że wtedy nikt nie ODCHODZIŁ OD ŁÓŻEK CHORYCH LUDZI! A teraz? Lekarska hołota spod znaku komuszego związku, odchodząc w sposób zorganizowany z pracy, likwiduje szpitale.
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy