Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Pacjent musi płacić, nie ma innego wyjścia

Winiecki: Pacjent musi płacić, nie ma innego wyjścia

Wyświetlaj:
Piotr Wysoki / 217.158.31.* / 2010-03-22 15:04
Sorry, nie oglądałem Debaty. Odważyłem się ten fakt ujawnić, dopiero jak przeczytałem na tym forum, że wielu innych też popełniło tę zbrodnię. Tylko słyszałem o niej co o nieco. Więc nie wiem w co wierzyć. Czy to prawda np., że Uczestnicy Debaty nie znali wcześniej pytań? Jeśli nie znali, to - uwaga - jak mogli czytać odpowiedzi na nie z kartki? Wiem, wiem p. Komorowski i p. Sikorski nie takie rzeczy (banalne jak pytania w Debacie) potrafią w swej przenikliwości przewidzieć, ale mimo wszystko pewne wątpliwości mam.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2010-03-22 15:17
może to nie były zwykłe kartki? może to były kartki magiczne? jakiś czas temu gdy córka była dzieckiem czytałem harrego pottera i tam w hogwarcie mieli takie magiczne kartki, uczeń pisał pytanie i odpowiedź na pytanie pojawiała się sama,w końcu od cudów do czarów marów tylko jeden krok, może PO zakupiło u czarodziejów dla swoich czołowych POlityków takie magiczne kartki,na których POjawiają się w magiczny sPOsób, odPOwiedzi na zadane a nieznane pytania?
Rycho wlkp. / 95.48.168.* / 2010-03-22 14:54
Panie Winiecki , radzę się zastnowic , co łączy działania pani M. Thatcher sprzed 30 lat oraz , co jest motywem wiary p. Obamy w skutecznosc jego reformy. Premier rzadu brytyjskiego sprywatyzowała wszystko , oprocz słuzby zdrowia a pan Obama chce ja "upanstwowic". Lączy ich obawa wzostu kosztów u pani Thatcher (9% PKB)a u p. Obamy. proba zmniejszenia kosztów ochrony zdrowia w USA (17 %PKB) Róznica w latach zycia około 2 lata na korzysc Brytyjczyków.- Ekonomizacja to cos bardzo naiwnego i zarazem groznego, poniewaz podcina ontologiczmne korzenie ludzkiej egzystencji.
gucci7 / 83.29.16.* / 2010-03-22 18:23
Jak Ty człowiekju możesz porównywać takie opsoby.
Żelazna Dama i gałgankowy premier?
Żelazna Dama walcząca o godność swojego państwa o zadowolenie obywateli, i gałgankowy premier, nie potrafiący NICZEGO zorganizować, potrafiący tylko tanio sprzedać, rozwalić.
Nawet w piłke, jak mówią, to jest zawsze ostatnia noga. Nie pokazują już tego w TV.
Profesor / 2010-03-22 16:50 / Bywalec forum
To rozumie tylko niewielki empatyczny i racjonalny odsetek populacji, wiedzący, że czysty liberalizm ekonomiczny to przy wszytkich zaletach, cywilizacyjny krok wstecz.
acomitam / 83.11.113.* / 2010-03-23 07:55
Za to socjalizm... oooo... to wielki krok do przodu. Szczególnie w wersji radzieckiej, do której przecież "najświatlejsze" jednostki społeczne dążą z całych sił. Cudny raj już blisko.
man13 / 2010-03-22 21:36 / Tysiącznik na forum
Refleksyjna osobowość myślącego obywatele który pracując płaci zbyt wiele na niepracujące masy PiSuariatu, dalą by Ci w gębę bez namysłu i z ulgą w sercu.
Rycho Wlkp / 83.28.181.* / 2010-03-22 21:45
żal mi ciebie, ale pomimo swojej prostoty powinnes miec swiadomosc ze od czasu do czasu te masy (równiez PO) budża sie i robią rewolucje. Ostatnia w 1917 ;- było dużo trupów. Normalnie, myslacy człowiek pragnie tego uniknąc, a równiez form łagodniejszych np niepokojów społecznych.
acomitam / 83.11.113.* / 2010-03-22 14:25
Budżet NFZ na finansowanie służby zdrowia w 2010 roku to około 54 mld zł. Przy 40 mln obywateli daje to koło 1350 zł rocznie i około 112 zł miesięcznie. Załóżmy że w 4-ro osobowej rodzinie pracuje tylko ojciec, który pokrywa składki za wszystkich członków rodziny: 112*4=448 zł. Nie jest to wygórowany koszt. Sęk jednak w tym, że ze swoich składek finansujemy nie tylko samą służbę zdrowia, ale i całą armię urzędników i biurokratów przychylających nieba pacjentom. Ile z kwoty wpłacanej do wora nazywanego ubezpieczeniem zdrowotnym trafia do celu tzn. wspiera rzeczywistą służbę zdrowia, szpitale, przychodnie, lekarzy, pielęgniarki, a ile przejadają urzędnicy? I sprawa długa: wymagamy od służby zdrowia, aby stosowała w praktyce najlepsze i najskuteczniejsze metody przywracania ludziom zdrowia, najnowszą aparaturę, najlepsze leki itd. Niestety, nowoczesne procedury medyczne korzystające z najnowszych osiągnięć medycyny i technik medycznych są bardzo drogie i nas po prostu na to nie stać. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Dlatego musi istnieć rozdział finansowania służby zdrowia obejmujący podstawowe usługi medyczne opłacane z owych 112 zł miesięcznie i ekstra procedury płatne indywidualnie lub też pokrywane z ubezpieczenia, które każdy musiałby wykupić, aby je otrzymać. A jeśli kogoś nie stać? No cóż, ma pecha.
Anest / 94.232.156.* / 2010-03-27 06:42
Wspomniany Ojciec nie płaci składki za dzieci - one mają ubezpieczenie ustawowe z tej jednej składki 112 zł. Czyli uczące sie do 26 roku dzieci tak naprawdę są niepłacacymi uczestnikami systemu. Co do drugiej części wypowiedzi to wydaje mi się , że lepiej obciążyć wieksze grupy niższymi składkami dodatkowymi niz odwrotnie= wzrost składki plus opłty dodatkowe możliwe do zapłaty przez prawie wszystkich.
JedyniePLN / 94.40.87.* / 2010-03-22 13:58
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bolniecki / 83.29.31.* / 2010-03-22 13:47
Ale jajo!!! Wielkanocne!
Nie oglądałem wczorajszej debaty, bo szkoda trać czas na krochmalenie o niczym.
Jednak dzisiaj dzwonią do mnie znajomi i opowiadają, że to był całkiem niezły kabaert. Goście nie umieli się wypopwiedzieć, tylko czytali z kartek.
Czy wiecie, czy doprowadzi to do rozłamów w Platformie?
Czy wywieźli już szefa tej miernej partyjki na taczkach?
A może partia już została rozwiązana?
man13 / 2010-03-22 12:22 / Tysiącznik na forum
I PO powinno również zapłacić za idiotyzmy Buzka. Głupota tego rządu, w zakresie opieki medycznej, nie miała sobie równych ani przed reformą ami po jej wprowadzeniu i prowadzeniu przez kolejne ekipy. Zaniedbania poczynione przez Buzka spowodowały że z systemu pieniądze uciekały szerokim strumieniem do firm farmaceutycznych, kieszeni rad nadzorczych, wszelkiej maści doradców i komorników. Paśli się na reformie politycy lokalni i ministrowie a pacjent i pracownicy opieki medycznej mogli jedynie przyglądać się jak siłą wywalczone przez Porozumienie Zielonogórskie odcięcie koryta dla polityków zbawienie wpływa na kondycję POZ-u i przyjmowanych tak pacjentów. Za te same pieniądze w prywatnym POZ-cie pacjent dostawał opiekę na miarę cywilizowanej UE a w publicznej przychodni zarządzanej z klucza partyjnego namiastkę opieki z PRL-u.
Mówienie, pisanie, bredni o wyższości BUSKOWEJ reformy zdrowia nad opieką medyczną PRL-u jest zbyt wyraźną oznaką braku kompetencji szanownego wyznawcy partyjnej lojalności.
Odpowiedzialność za zmiany w 1999 roku spoczywa wyłącznie po stronie rządu Buzka i ideologów broniących tak spreparowanej reformy.
Anest / 94.232.156.* / 2010-03-27 06:51
Mało kto pamieta, że przed wprowadzeniem reformy składkę oszacowali eksperci na 11 % , a sejm uchwalił na 7 %. Oczywiscie potem sztukowano dodając pieniedzy bo sie długi porobiły. Próbowano też sztucznie utrzymywać zarobki personelu medycznego na niskim poziomie ale i to sie nie udało bo ustawodastwo unijne ( klauzula opt-out) pozwoliło wymusić wzrost zarobków lekarzom. Swoją drogą to rząd Buzka wprowadził jeszcze inne reformy - wszystkie nieudane. A gdzie jest teraz Buzek?
Pilsener / 2010-03-22 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To może jakiś NFZ bis wzorem OFE? Będziemy płacić podwójnie nie tylko na emerytury, ale i na służbę zdrowia a g.... dostawać w zamian, za to wyżywi się kolejna armia partyjniaków.

Jak ma mnie stać na dodatkowe ubezpieczenie, jak dostaje może z 50% tego, co płaci na mnie mój pracodawca? Płacę na ZUS i OFE a rząd zdziwiony, że nie oszczędzam na swoją emeryturę! Płacę na NFZ, a muszę i tak chodzić do lekarza prywatnie.

Zgodzę się, w USA ochrona zdrowia jest droga - ale wiesz za co płacisz! A dobra służba zdrowia kosztuje - gdyby zapewnić amerykanom polskie standardy toby pewnie mieli polisy po 50$, których nikt by i tak nie chciał. A w polsce oddajesz politykom połowę dochodów (co najmniej) praktycznie za nic! Oddaję polsce połowę dochodów i co mi polska daje w zamian? Wielkie g....
dgen / 2010-03-22 11:17 / Tysiącznik na forum
dajcie spokój z ta krytyką............
służba zdrowia dostaje 40% więcej kasy niż za kaczyńskich i od dawna już nikt nie słyszał w mediach o zatrzymaniu jakiegoś lekarza za łapówkarstwo.......
aby Polska rosła w siłę...............
ajjjj / 192.138.116.* / 2010-03-22 10:39
i państwo nie powinno do niego dopłacać, żeby wszelkie rady lekarskie i dyrektorowie szpitali nie mieli nieograniczonych źródeł dochodów.
Wtedy każdy kto by chciał zapisał by się do NFZ i nie było by narzekań.
A jak ktoś by był niezadowolony to ubezpieczył by się prywatnie.
A jak ktoś ma zdrowie w d... to wogóle by sie nie ubezpieczył i by....
To by było najuczciwsze rozwiązanie.
konserwa / 2010-03-22 10:09 / Tysiącznik na forum
Szanowny Panie postanowiłem, idąc za Pana radą i Panu podobnych ubezpieczyć się dodatkowo na pakiet usług medycznych. Nie jestem człekiem raczej tak lower middleclass. Zaproponowano mi bardzo ubogi pakiet za 560 zł/osoba/miesiac, średni pakiet za 750 zł/osoba/ miesiąc i full wypas za niecałe 1000 zł/ osoba/ miesiąc. Jeśli zna pan realia lower middleclass to wie Pan, że przy 3 osobowej rodzinie, dwoje pracuje odpada drugi i trzeci wariant bo płaciłbym 2/3 moich zarobków na rękę. Przy pierwszej wersji można byłoby wytrzymać, gdybyśmy płacili randomly czyli za dwie osoby raz w miesiącu. Dodatkowo nawet ten najbogatszy pakiet przewiduje tylko 50% zwrot za zabiegi operacyjne, czyli płacz i płać człowiecze. Znam znacznie więcej osób, których nie stać byłoby nawet na pół pakietu tego pierwszego a bynajmniej nie uważają się, za osoby ubogie.
Wniosek: Wiem, że służba zdrowia musi kosztować, tylko dlaczego służba zdrowia kosztuje jak w krajach ościennych słynących z dobrobytu a nasze dochody nijak nie przystają do dochodów z tych krajów ościennych. I to nie tylko w sferze budżetowej ale i w małych firmach.
Anest / 94.232.156.* / 2010-03-27 08:40
Wniosek jest najprostszy na swiecie - 40 mln osób zapłaci po 10 zł miesiecznie dodatkowo i to nie bedzie tak duże obciążenie jak 500/miesiąc /osobę. A moze po 20 zł? Zerknijmy jeszcze na składki . Jesli ja jako działalnosc gospodarcza i moja zona płacimy po 224 zł i np mamy dwoje dzieci to tak naprawdę na osobę wychodzi nieco ponad 100 zł składki - porównajmy to do kwot wydawanych na żywność, auto, mieszkanie itd. A z tych pieniedzy trzeba jeszcze leczyc rolnika, bezrobotnego itd
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-03-22 09:32
"...W poszukiwaniu sposobów dołożenia rządowi opozycja coraz częściej koncentruje się na upadku ochrony zdrowia pod rządami PO. Ochrona zdrowia niewątpliwie funkcjonuje kiepsko (i będzie funkcjonować kiepsko), tylko czy to naprawdę jest następstwo ostatnich dwóch lat?
..."
Czyli wszystko standartowo - opozycja została zje..a, nie do końca wiadomo czy zapaść służby zdrowia to wina PO (czyli obrona rządu tez się pojawiła), a reszta to takie chlapanie o niczym.... A jak tam postępowania w pozbywaniu się wstrętnej złotówki? Wszystko na dobrej drodze...?
arch / 2010-03-22 09:57 / Tysiącznik na forum

Wszystko na dobrej drodze...?

Yes ser ,
Plan E - jak eutanazaja

NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji

.... Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, dziewięćdziesiąt dziewięć zadziałało natychmiast”, z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Wojewódzkiego. „Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.
„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Ewa Kopacz. „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubezpieczeniowej tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia”.
jak informuje -http://netbird.pl/a/969/32131,1
Doktor Koperta / 89.76.196.* / 2010-03-22 11:16
Dzisiejsza prasa donosi, że ministerstwo zdrowia postanowiło wycofać ze szpitali belgijskie zestawy do eutananazji ze względu na wysokie ceny tych lekarstw.
Jednocześnie MZ poinformowało że program eutanazyjny będzie nadal realizowany lecz tylko przy pomocy opowiadania pacjentom śmiertelnego żartu Monty Pythona.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-22 12:27
Monty Python może w naszych warunkach nie wystarczyć - proponuje jakiś rodzimy wstrząs - np. powtórkę POdebaty z wczorajszego dnia. POmidorki będą chętniej schodzić wiedząc że szczęście i miłość w naszym kraju są już wieczne i nie trzeba się bać o przyszłość POdzieci, PISuary będą umierać bez oporu, aby już nigdy nie oglądać takich fars jak zaprezentowana ...
MN4 / 78.8.35.* / 2010-03-22 09:24
Pacjent płaci za leczenie. Pacjent zawsze płacił za leczenie. Pacjent chce płacić za leczenie.
Pacjentowi nie pozwala się płacić za leczenie, bo wygodniej jest rozliczać pacjentów z leczenia. Podczas rozliczania urzędnik pośredniczy w "leczeniu" i staje się szefem lekarza i pacjenta. Urzędnik nie tworzy zasad płatności, bo reguły ograniczają jego władzę nad lekarzem i pacjentem.
W taki sposób lekarz jest utrzymankiem urzędnika, a pacjent niewolnikiem.
igła igiełka / 62.58.10.* / 2010-03-22 10:12
pacjent płaci obecnie i to 2 razy - w łapę i w podatkach składkę zdrowotną. Jeżeli wprowadzamy odpłatnośc za leczenie to w takim przypadku powinna zostać zniesiona składka zdrowotna. Reforma słuzby zdorowia powinna polegac na wprowadzeniu odpłatności za najprostsze czynności medyczne. Wspracie Państwa powinno występować tylko w chorobach przewlekłych i wymagających specjalistycznego leczenia (nowotwory, choroby genetyczne, skomplikowane operacje) tam gdzie prywatny ubezpieczyciel nie będzie skłonny pokrywać kosztów leczenia. Oczywiście ratownictwo medyczne też for free.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-03-22 11:47
Reforma służby zdrowia powinna polegać na tym samym co w innych służbach (minister znaczy przecież służący). 550 tys urzędników - źle opłacanych - rządziło Polską w 2009 roku. Rządzili szpitalami, szkołami, policją, wojskiem. Kolejne reformy powodują, że coraz więcej urzędników (źle opłacanych) rządzi Polską. Nie chcę, aby moje dzieci żyły w kraju zarządzanym przez 1 milion urzędników.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-22 09:01
Trwa totalna, obligatoryjna, niejako z urzędu - demoralizacja społeczeństw na Ziemi?
Ano trwa!
Nie omija w/w demoralizacja, tzw. służby zdrowia?
Ano nie omija!
No to mamy efekty, oprócz MENGELEizacji tzw. służby zdrowia, owa służba służy, nie do leczenia a do depopulacji, głupich tubylców!
Ponadto, KTO UWAŻA, ŻE NASZYM OKUPANTOM ZALEŻY NA ZDROWIU GŁUPICH TUBYLCÓW, TEN KIEP!

Najnowsze wpisy