Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Państwo niepotrzebnie miesza się do gospodarki

Winiecki: Państwo niepotrzebnie miesza się do gospodarki

skomentuj
Wyświetlaj:
dziennikarz / 217.153.70.* / 2007-05-22 16:54
Już kiedyś pisałem o niezależnym ekspercie Winieckim, zatrudnionym na etacie w niemieckim banku. Z całym szacunkiem do p. Winieckiego, ale wiarygodność i jego i jego ekspertyz niestety jest żadna
waz(usa) / 83.31.211.* / 2007-05-26 17:08
To napisz "nocnikarzu" lepsza ekspertyze. Pozdrawia

cie,
teoretyk-praktyk / 2007-05-22 07:53 / portfel / Toddler giełdowy
Patrzącna działania rządu nie wierzę w głupotę a jedynie w szantaż postkomunistycznych służb, które są uzaleznione od rosyjskich mocodawców. Tak to widzę, patrząc na możliwość realizacji dyrektyw NKWD ujawnionych niedawno przez strajkujących lekarzy, a które to dyrektywy, modyfikowane w latach 70-tych pan profesor również realizował, jeszcze jako doktor a później doktor habilitowany, zapewne. Zatem łatwo jest krytykować a trudniej jest rządzić będąc szantażowanym. Mogło być tak, jak sugeruje czasami Wassermann, że zbrodnie ludzi sb i byłych służb prl są wyłącznie w archiwach rosji a milicja obywatelska miała ograniczony wgląd w fakty i w charakter przestępstwa, zresztą jako część kontrwywiadu dawnej prl podlegała tym samym prawom. Czyli teraz to można sobie pisać co się chce, ale będąc w rządzie piał by pan pieśni o niemożności jeszcze piękniejsze niż dzisaj pis i reszta koalicji. Na Kaczyńskich są po prostu haki więc wiele zrobić nie mogą. Robią tyle i mogą, albo tyle ile sobie wysłużyli. Są ludzie, którzy mogą znacznie, znacznie więcej.
Andyka / 83.28.201.* / 2007-05-21 21:00
Słusznie mówi prof. państwo powinno być tylko regulatorem i pilnować równej konkurencji dla firm.Cała działalność biznesowa powinna być prywatna.
jaja / 83.23.119.* / 2007-05-21 20:42
hej rodacy,miotły w dłoń i kaczory gon,goń,gon.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-21 20:27
Jaki państwo podejmuje działania - to " łże elity" przebąkują o zawłaszczaniu państwa. Jak robią mniej to zaraz pojawiają się komentarze, że gospodarka nie może kiczytć na rząd.

Mieszanie w głowach to specjalność tych, którzy za elity chcą być brani...

Panie "profesorze", a może pokaże nam pan swoje lustracyjne oświadczenie?
Ech! / 84.234.10.* / 2007-05-21 15:04
Pożal się Boże prof. Winiecki w temacie bezpieczeństwa energetycznego zachowuje się tak jak ktoś kto w towarzystwie świadomie bąka puszcza i z twarzą pełną oburzenia a jednocześnie udawanego zdziwienia patrzy się jednoznacznie na niewinnego sąsiada. Pożal się Boże prof. Winiecki jest od mieszania w głowach polskim gojom oraz od nieprzerwanego mącenia wody. Liczy na to, że goje są w temacie energetycznym ciemni jak tabaka w rogu.
Bernard+ / 83.30.219.* / 2007-05-21 17:59
Ech trudno Ci tak być dyżurnym krytykiem, Tych którzy ośmielą się skrytykować Twój kochany PiS. Ile to musisz nawymyślać loginów aby się nie wydało, że jest to Twoje zadanie dyżurne. Ech ciężko tak Ci zapewne rozumiem. Ale jak się jest członkiem Rady Politycznej lub Doradcą Wice .....a to trzeba się wykazać. Ciekawe na jakich Ty uniwersytetach wykładałeś i co wykładaleś, że Profesor Winiecki to dla Ciebie osobnik godny Bożego politowania. Może Ty wykładałeś na Sorbonie ... te no .....kafelki?
szkodasłów / 83.24.213.* / 2007-05-21 18:22
Winiecki - facet z awansu społecznego, czym się tu zajmować. Po co to podniecenie. Po prostu przedstawiciel tzw. inteligencji zastępczej.
man13 / 2007-05-22 02:08 / Tysiącznik na forum
W zastępstwie za kogo niby ta inteligencja zastepcza? Przychodzą mi do głowy te inteligencje prawdziwe które to wysłane zostały do Katynia przez rząd II RP uciekajacy z terenu walczącego państwa polskiego, czy inteligencje wysyłane za wolność waszą i naszą na śmierć w Tobruku czy Monte Casino w imię przyszłego państwa polskiego, i ta najmłodsza inteligencja którą poświęcona w czasie powstania warszawskiego by udowodnić że jeszcze coś mozemy. Warto by przeciętny polak wiedział kto to był generał Maczek i jak skończył ma emigracji w Wielkiej Brytanii po wygranej II Wojnie Światowej - jako barman. Tak wyglądały losy inteligencji pod rządami niby inteligentnych polityków pokroju Sikorskiego, Mościcki, Rydz-Śmigły.
Sabre / 2007-05-21 10:41 / Tysiącznik na forum
Ależ PiS doskonale wie jak się robi politykę (skuteczną) w naszym kraju. Potrzebny odpowiedni pijar (im prymitywniejszy tym lepszy) o tym jak to Polska rośnie w siłę, ludziom żyje się dostatniej, gospodarka pędzi, maleje bezrobocie, itp., itd. A wszystko to zasługa naszego biednego premiera, aż serce boli gdy on się tak przepracowuje.
Nigdy dotąd nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytania o to, jakie to ustawy naszego rządu, genialne posunięcia Wielkiego Stratega, czy chociażby które nominacje przełożyły się na dobre wyniki? Podobnie z kwestią „bezpieczeństwa energetycznego” - mamy dużo szumnych zapowiedzi. A efekty? Będą, obecna działalność rząd z pewnością je wywoła, ale troszkę później. Można się sprzeczać czy będą dobre, czy złe, ale jedno jest pewne – za te drugi będzie winien „Układ”, te pierwsze będą zasługą Nieocenionych.
PiS to partia populistyczna, nie jest w stanie wyjść poza te ramy. Nie należy patrzeć na jej działalność pod kątem, pod jakim patrzy prof. Winiecki. Zatrzymanie pociągu we Włoszczowej spowodowało nie tylko finansowe straty. Dla rządu to sukces, przykład skuteczności, wielka feta, „expresy nie tylko dla lewackich stacji kolejowych”, uroczystości i możliwość pokazania się przed kamerami. To jest właśnie polityka naszego rządu.
Wolfram Gosiewski / 87.99.44.* / 2007-05-21 10:54
Zasługa PiS w napędzaniu gospodarki, jest wprowadzenie przez Millera pod publikę liniowego 19% dlaprzedsiębiorstw i t teraz czyni wzrost w dość znacznym stopniu.
Natomiast śmiecie z SLDupy zadłużyły Polskę , bo gdy zczynały zadłuzenie wynosiło 100 mld pln po Solidarnosci a , gdy Miller zakańczał to zadłuzenie wynosiło dużo ponad 400 mld pln.
Kaczki teraz niby wzieły sie za deficyt i budzet ale zobaczymy jak to sie skończy, gdy nie bedzie z czego finansować ME2012 , zobaczymy jaki bedzie dług i deficyt pod koniec ich rządów, wtedy się okaże, czy całkowicie są gówno warci jesli chodzi o gospodarkę czy tylko w 75% albo w 50%
~kazek / 83.29.63.* / 2007-05-21 10:51
Bardzo płytka wypowoiedź. Dobrze, że jest to rzadkość w dość ciekawym forum money.pl.
Rząd nie ma wprowadzać niesamowitych ustaw. Rząd ma po prostu nie przeszkadzać. Rząd ma nie likwidować kur znoszących "złote jajka' (Bestcom, JTT, Optimus-Kluska).
Rozruch gospodarki jest (oczywiście między innymi) wyrazem dużego zaufania przedsiębiorców do intencji rządu. Jeśli brak tego zaufania, to nie ma rozwoju, nie ma inwestycji - jest po prostu ...schaładzanie.
Zasługi: - np. uczciwość, walka (zdecydowana) z korupcją (zwłaszca u białych kołnierzyków) - to buduje zaufanie u drobnych przedsiębiorców.
Drogi (?? -a) Sabre - miej otwarte oczy, nie ulegaj płytkiej papce medialnej. Przy złym działaniu rządu wzrost byłby faktycznie możliwy, ale nie byłby aż tak dynamiczny. To Polska wyróżnia się na tle skostniałej Europy.
Sabre / 2007-05-21 11:55 / Tysiącznik na forum
Rząd ma nie przeszkadzać – zgoda, ale idąc tym tropem rozumowania, najlepszy byłby rząd którego nie ma … . Żart, ale chyba faktycznie jedyną zasługą obecnego rządu jest nie wtykanie nosa do gospodarki, co wielu podkreśla.
Skoro mawiamy o korupcji – podaj mi jeden przykład skazania kogoś oskarżonego o korupcję. Nie chodzi mi o wyrok na konferencji prasowej, a tobie nie o kołnierzyk od fartucha, tylko o naprawdę duże sprawy.
P.S.
Z zasług PiS powinieneś wymienić kwestie podatkowe – taka mała podpowiedź.
I czy jeśli zacznę autorów i innych forumowiczów obsypywać obelgami, jak tutaj jest modne, to moje wypowiedzi będą … głębsze?
~kazek / 83.29.69.* / 2007-05-21 12:11
Przepraszam, nie miałem zamiaru używać obelg.
To był jedynie zarzut, że powielasz antyPISowskie memłania z mediów. Media powinny być wolne, a u nas to widać, że zaprzedałyby duszę, by doprowadzić Platformę i (sepleniącego - czy to obelga?) Tuska do zwycięstwa.
Przykład?
Jest kilkanaście aresztowań w Ministerstwie Finansów, to bardzo grube ryby (z otoczenia człowieka ponad prawem L.B.)
Co poniektórzy nietykalni się chowają (Stokłosa). Blida nie zrobiła tego co zrobiła bez powodu. Można przy tym robić wrzask, ale jednak w zakresie uczciwości wiele się robi.
Procedury sądowe trwają długo, a sądy jakie mamy, to szkoda mówić.
Wrzask jaki się przy tym wszystkim robi w mediach mówi sam za siebie...
Swoją drogą, jeśli to PO byłaby przy władzy, to na cały świat biegłyby informacje jaki to wspaniały rząd, jakie wspaniałe osiągnięcia (wątpisz w to?).
Chciałbym by media były wolne (tzn. wolne od ludzi uwikłanych, z różnych układzików itd.)... dużo by pisac...
Sabre / 2007-05-21 12:47 / Tysiącznik na forum
Poseł Tusk cierpi na wadę wymowy zwaną reraniem (rotacyzmem), prawdopodobnie zła budowa anatomiczna języka. Natomiast seplenienie jest typowe dla innych przedstawicieli naszej sceny politycznej:).
Media są u nas wolne. Ale są kierowane i pracują tam ludzie mający swoje określone poglądy polityczne, albo uwikłani politycznie – jak to określiłeś. Dlatego mamy Fakt, Dziennik, Trybunę, TVN, Radio Maryja, itp.. Do wyboru, do koloru – dlatego są wolne, bo każdy może wybrać co chce. Świat, w którym media nie atakują aktualnej władzy, nie ma nic wspólnego z wolnością – ostatnio w Wenezueli zamknięto gazetę która była nieprzychylna aktualnej władzy. To chyba nie o to chodzi.
Same aresztowania to trochę za mało, to nie jest jeszcze sukces w walce z korupcją. Jeśli któraś ze spraw skończy się wyrokiem skazującym, to pierwszy przyklasnę. Jednak na bilans dwóch lat – skazanych zero.
~kazek / 83.29.35.* / 2007-05-21 15:35
Dobrze, bo zapewne niedługo będziesz mógł poklaskać:-)
Niestety brak zgody co do prasy. Dobrze by było, gdyby tak było jak piszesz. Cała te media, o których piszesz chodzą na jednym sznurku (poza RM). W tym samym czasie robią nagonki na tych samych ludzi, bez procesu, bez faktycznych dowodów. RM nie jest alternatywą dla setek milionów egzemplarzy tych różnych piśmideł, gdzie szefami większości są lub byli poważni konfidenci SB i im podobni(czyli w odczuciu wielu Polaków zdrajcy, np. Król, Solorz, Walter, Urban, różni ludzie z GW). Swoją drogą tysiące (nawet dziesiątki tysięcy) artykułów opluwających RM w tych mediach są znamienne i wiele wyjaśniają. To właśnie tu powstał wyłom w informowaniu społeczeństwa.
Tu nie chodzi o zamykanie gazet, ale o elementarną uczciwość w informowania, a nie o agitki rodem z PRL-u (nawiasem mówiąc wszyscy wymienieni i oczywiście Geremek, czyli "drogi Bronisław nietykalny", Mazowiecki, Michnik mają "wspaniałe" karty w PZPR). "Elyta" od koryta.
Szaron Stołn / 87.99.44.* / 2007-05-21 09:51
stworzyć przynajmniej furtkę do tego , zeby motłoch zobaczył , ze jes tylko zmanipulowanym motłochem (obecnie nierealne), otóż to można poznać po tym jaką politykę prowadzi się odnośnie źródeł energii. Obecny układ to skostniałe bagno żywiące się ropą i gazem tak jak poprzednie układy i tak jak następcy, którzy będą ciemnocie wciskać , ze ropa to gaz to jedyne własciwe rozwiąznie i nie istnieje zadna alternatywa o lata świetlne przewyższjąca to co jest....
marek 19-53 / 83.24.28.* / 2007-05-21 08:47
Komentarz znajduje się wetknięty w środek tekstu :
"Prawda, że tutaj zabagnili sprawę poprzednicy."
janru / 217.75.58.* / 2007-05-21 12:54
Rozlicza się tych co aktualnie rządzą,nie poprzedników,nie następców,zawsze aktualny rząd,bo jak nie wiedzą co robić to po co pchali się do władzy.
maa / 2007-05-21 09:25 / Tysiącznik na forum
A jaka jest waga tego znakomitego zadania w całym felietonie?
Myślę, że felieton ma pare istotniejszych myśli od tej, która się Panu spodobała.

Pisiory są po dwóch latach rządów i za soba mają:
1. becikowe
2.likwidację wywiadu wojskowego
3.likwidację lustracji

Coś jeszcze? Może Pan uzupełni, bo ja sobie nie przypominam...
rosik / 83.6.253.* / 2007-05-21 15:14
Zapomniałeś o szybkościowej ustawie o KRRiT, utworzeniu CBA ( bo o jego sukcesach cisza) czy takich drobiazgach jak utworzenie kilku nowych ministerstw, zwiększeniu liczby wicepremierów, zwiększeniu nakładów na kancelarie prezydenta, premiera, sejmu, senatu, IPN - to tylko kilka "sukcesów".
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-05-21 10:29
Waga "tego zdania" to waga michnika x 100......
.... / 213.158.197.* / 2007-05-21 08:54
Ale jaki umiejętnie zastosowany eufemizm - dosłownie jakbym wziął do ręki tę antypolską, antypatriotyczną, proSLDowską, lewicową, załganą szmatę. (i wszyscy wiedzą, o co chodzi)
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-05-21 08:28
Co by nie mówić, ten rząd po tak krótkim okresie rządzenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski zrobił kilka razy więcej niż wasi sprzedajni "ekonomiści" III RP razem wzięci z Leszkiem Balcerowiczem na czele. Jeżeli można tu mówić oczywiście o jakiejś wielokrotności...... Celowo zaniedbana budowa rurociącu do Norwegii, a jakby udała się sztuczka Ałganowa za sprzedażą naftoportów to znczyłoby to tyle co utrata niepodległości. A Ty profesorze chcesz oceniać ten rząd..........???
janru / 217.75.58.* / 2007-05-21 12:57
Poczytaj co to niepodległość???
szpileczka / 83.8.209.* / 2007-05-21 11:10
scorpion ma całkowita rację !!-poprzednie ekipy to złodzieje i zdracy -nasz poziom życiowy to wynik tego "przekrętu"
maa / 2007-05-21 10:13 / Tysiącznik na forum
Wymień, co takiego Przewodnia Siła Narodu - PiS zrobił w tej sprawie? Bo ja jakoś jakoś nie przypominam sobie niczego, poza biciem piany.

A propos Ałganowa - co robi min. "Zero" Ziobro?
Nie posadził, nie skazał? Czepia się płotek jak Blida, kardiochirurg, a taka afera jest bezkarna?
Scorpion, do prokuratury! Obudź prokuratora Ziobrę!!!
Ratuj Polskę! Ojczyzna w niebezpieczeństwie, a ty pie--y piszesz w Internecie!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-05-21 10:27
Od kiedy dla ciebie tak ważne bezpieczeństwo ojczyzny. Wy michnikiwi hipokryci....... Polacy nie chcą ojczyzny lewackiej...
maa / 2007-05-21 13:09 / Tysiącznik na forum
Jak nie chcą - raz głosują na lewaków różowych (SLD) raz na czarnych (PiS).
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-05-21 13:37
W SLD siedzą zwykli złodzieje. Lewacy nigdy oficjalnie się nie ujawniają, zawsze próbują wpływać na władzę z za kurtyny. Ich skupisko to np. redakcja Koszernej.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-05-21 13:39
Bo nie dopuścili ich do koryta dlatego teraz tak ujadają!
skomentuj

Najnowsze wpisy