Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Rząd nie lubi przedsiębiorców

Winiecki: Rząd nie lubi przedsiębiorców

Money.pl / 2007-03-19 07:56
Komentarze do wiadomości: Winiecki: Rząd nie lubi przedsiębiorców.
Wyświetlaj:
K. / 213.158.196.* / 2007-03-20 00:01
Pan Profesor studiował w PRL - Państwie komunistyczym, system geo-polityczny jak Wietnam, Kuba, ZSRR, ----BRAWO!!! Wielki Ekspert od ekonomii wolno-rynkowej. Biedni studenci w Danii, Holandii i USA. Ekspert od giełd światowych w Polsce Aleksandra K.,Kulczyka, Kiszczaka, Jaruzelskiego, Mazura i Gazety Wyborczej.ZIMBABWE powinno się już bać - dogonimy was!
g / 83.4.17.* / 2007-03-20 15:40
Czyli kochany K. nie nadajesz się także na polityka czystego :D Jakby nie patrzeć wszyscy wywodzimy się ze szkolnictwa "komunistycznego". Tylko wyjaśnij mi jedno: dlaczego nasi naukowcy (zaznaczam że uczyli się za komuny) są tak szanowani na zachodzie "niekomunistycznej" ?
Jak myślisz, czy jakby nie było komuny ilu ludzi mogłoby się wykształcić? Na szkołę mojego dziadka w okresie międzywojennym pracowałą cała rodzina....
A od komunistów proszę mi nie wstawiać bo drugiemu dziadkowi komuniści zabili rodziców i rodzeństwo ...
_Mu. / 83.31.209.* / 2007-03-20 17:35
g. - dlaczego dyskutujesz z idiotą (K.)?
Przeciez polemika z durniami jego pokroju jest niemożliwa, ponieważ nie potrafią zrozumieć nawet własnych bzdur, które plotą, co dopiero to, do czego nawet się nie odnoszą, w swoim bełkocie, choć sądzą, że tak czynią.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-26 16:54
Tak mówi obiektywny profesor, ekonomista:
Prof. Jan Winiecki (do dziennikarki Joanny Lichockiej): W elukubracjach na mój temat nie wyszła Pani poza poziom i styl "wspieraczy PiSuariatu". Nie ustosunkowała się Pani do ani jednego z czterech zarzutów dotyczących łamania zasad prawa i moralności (z których po skrótach "FT" pozostały trzy). Tylko piana z ust i typowe pomówienia charakterystyczne dla wszystkich bolszewików: od premiera do szeregowego dziennikarza inkwizytora, takiego jak Pani. (...) Pani ma teraz, jak rządzący PiSuariat, swoje pięć minut i jak oni zniknie Pani z grona tych, na których zwraca się uwagę. (...) Tak więc, nie wykluczałbym, że wcześniej jeszcze, nim PiS przegra wybory, po "Rzepie", a w każdym razie "Rzepie" w jej obecnym kształcie ideologicznym, nie zostanie nawet ślad i powróci Pani tam, gdzie jest Pani właściwe miejsce - to znaczy do jakiejś egzotycznej niszy (czy jaskini) jak "Gazeta Polska".
Podziwiaj kolejnego idola ..
szpilka / 83.8.204.* / 2007-03-19 20:30
ten dyletant ekonomiczny musiał ustapić miejsca "geniusiowi " ekonomicznemu l balcerowiczowi -to wiecej satyr niż profesor!!
Ech! / 83.15.97.* / 2007-03-19 19:01
Cóż to za fenomen jest. Wszyscy ekonomiści a szczególnie ci co Marksa niedawno na zabój kochali wiedzą co zrobić w Polsce, ba na świecie żeby gospodarka z prędkością światła się rozwijała. Jakoś jednak nikt nic nie robi w tym kierunku. Dlaczego! Czyżby politycy za cel sobie obrali niedopuszczenie do rozwoju gospodarki?. Odpowiedź jest prosta, ktoś możny na tym świecie dąży nieprzerwanie do Raju. Komunistycznego Raju. Póki lewactwo bedzie na wolności, zapomnijcie o normalnej gospodarce o normalnym świecie. I tyle
acomitam / 83.25.234.* / 2007-03-19 15:36
Nie tylko ta koalicja nie lubi przedsiębiorców. W zasadzie od 1988 roku (t.j. od ustawy Wilczka o działalności gospodarczej) mamy ciagły napór tych, którzy mają za złe przedsiębiorcom, że w ogóle istnieją. I można to zrozumieć, wszak przedsiębiorca (ten z prawdziwego zdarzenia a nie jakiś tam Kulczyk czy Stokłosa) to osobnik niezależny, a takich socalistyczna władza nie lubi. W socjalizmie najwartościowszy obywatel to niedorajda, która nawet pracy nie może sobie znaleźć iktóra w 100% zależy od widzimiesię urzędników.
anarchista / 83.25.236.* / 2007-03-19 13:54
bo każdy pijak to złodziej.....
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-19 07:56
Co jest z tym lubieniem. Ci nie lubią tamtych, tamci lubią tych. W szkole tego nie było. W szkole były cyfry. Za Tischnerem w szkole było cyfrowanie. Cyfry rozumiem. Lubienia nie rozumiem.
Na lubieniu można zbudować burdel, ale nie przedsiębiorstwo czy Państwo.
Rząd zwiększa koszty utrzymania Państwa o 10%, to znaczy, że pracownicy zarabiają mniej o 20%. Rząd zatrudnia 10 urzędników to przedsiębiorcy zwalniają 100 pracowników. Rząd wprowadza dofinansowanie 50% ubezpieczeń rolników, to ja muszę zapłacić 100% większe ubezpieczenie.
Tu nie ma miejsca na lubienie, tu są statystyki, bilansy, zyski i straty. Chyba, że ktoś kończył WUML, albo inne szkoły: "za gęsi i kaczki"
maa / 2007-03-19 10:30 / Tysiącznik na forum
Nie wszystko do się opisać liczbami. Pański wpis jest b. naiwny.
_Mu. / 83.31.209.* / 2007-03-20 17:40
1. Lubienia istotnie nie da się opisać liczbami.
2. Uzasadnij dkaczego wpis kolegi MN1 jest b. naiwny? (Oczywiście wiem, że tego nie zrobisz - nie stać cię na nic poza paroma komunałami). Jest takie powiedzenie - jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz. Polecam wszystkim nieudacznikom.
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-19 12:37
uproszczony - czyli sygnalizujacy pewna prawidlowosc, natomiast rzeczywiscie jej szczegolowa kwantyfikacja wymaga badan zjawisk i dyskusji nad rezultatami.
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-19 10:18
Masz racje, natomiast plywamy w otoczeniu tworzonym coraz bardziej przez atmosfere dworu , a tam lubienie i nielubienie ma znaczenie podstawowe. Jak popatrzysz na nasza obecna wierchuszke wladzy, to 80% jest tam w********** na cos lub na kogos i stopien tego wk.... jest jego sila napedowa lub jego wk.. jest sila napedpowa jego podwladnych poprzez popedzanie im kota (nie mylic z ulubiencem premiera). Kaczynscy na uklad i wyksztalciuchów (ich matka miala zawsze pretensje i kompleks jako archiwistka w PANie) , Ziobra na kardiochirurgów (ich ojciec zmarl na powiklania przy zawale) i prawników (Zbysio nie zadal na aplikacje w Krakowie)., Religa na konkurencyjnych lekarzy, ZytaGilowska na PO, Wasserman na szara siec i rzemioslo polskie (próa zabójstwa wanna) , Dorn generalnie (taki ekscentryczny wk... poeta), Lepper za dlugi.
Czas spojrzec prawdzie w oczy: rzadza nami goscie, którzy niszcza innych w imie swej zlosci. To mentalnosc, która absolutnie jest przeciwna do tej potrzebnej w zarzadzaniu czy prowadzeniu interesów. Cieszcie sie wiec przedsiebiorcy ze was ta swolocz jedynie nie lubi:)
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-19 14:00
tusk, bielecki i balcerowicz wprowadzając obecny system podatkowy z vatem na czele w 1992 na pewno kochali przedsiębiorców i wysokie podatki, zamrożone progi podatkowe przez całe lata były tego dowodem.
Bernard+ / 83.30.145.* / 2007-03-19 19:58
Nie zapominaj, że Balcerowicz jako minister działał w innych niż obecnie warunkach. To co wtedy nie było możliwe dziś jest możliwe i nawet konieczne ale władza obecna nie chce tego robić bo cały czas poświęca na realizowanie swoich obsesji.
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-19 15:50
przypominam Ci ze reforme podatkowa Balcerowicza ubil niejaki Prezydent Kwasniewski. A na odmiane liniowy CIT wprowadzono za Millera. Wiec jednoznaczne patrzenie na ostatnie 17 lat jest nieco trudne. Obecna ekipa bije wszystkich na glowe obiecywaniem zmian w podatkach polaczonych z ich podwyzka.
maa / 2007-03-19 15:11 / Tysiącznik na forum
VAT działa w całęj Europie. Musiał być wprowadzony. Pytanie dlaczego tak wysoki.
Podatki były podwyższane, a progi zamrażane przez wszystkie rządy. Wszystkie były socjalistyczne (pobożne albo bezbożne). Pisuariat kontynuuje tę politykę, wysyłając na pierwszą linie popularnych idiotów w rodzaju Kluski, Gilowskiej czy Religi.

Jak sens ma ten wpis, wpis typu Radia Rydzyk i Erewań? Balcerowicz mus odejść? A może : a u Was Niegrow bijut'?

Bo jeśli nie zgadza się Pan z tym, co napisał KAP to może spróbował by Pan przynajmniej obalić jego argumenty?
Są niestety prawdziwe?
Jeśli chodzi o Ziobrę, to wiem, że są. Mogę jeszcze swoje trzy grosze dorzucić...
acomitam / 83.25.234.* / 2007-03-19 15:30
No, no... Wyzywanie od idiotów ludzi pokroju R. Kluski może świadczyć o tym, że Szanowny Maa dokonał coś, przy czym dzieło twórcy Optimusa jest niczym. Proszę się pochwalić swoimi osiągnięciami. Niech nam szczęka opadnie.
maa / 2007-03-19 16:26 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś, aresztowany przez socjalistów bezbożnych (SLD) daje wycierać swoim nazwiskiem socjalistom pobożnym (PiS) - sierotom po PRL-u bardziej niż SLD, to ma nie całkiem w porządku w głowie. Trochę u niego kiedyś kupiłem- nie była to przyjemność. Jazda po bandzie z fiskusem, sprzęt drogi, kiepskiej jakości i starawy technologicznie.

A osiągnięcia Kluski...
To był pionierski okres kapitalizmu, nieco bandycki, bardzo polityczny, na pewno liberalny. Kiedy nieco znormalniało, pan Kluska wycofał pieniążki i zamknął interes. Zorientował się, że jego czas minął?
A teraz Szuka "wejść", be wznowić działalność (dostawy dla "przetargowców"?).

A jeśli chodzi o moje osiągnięcia, to mam. Ale co to ma do rzeczy? Czy żeby wygwizdać pianistę-rzępołę muszę grać na fortepianie lepiej od niego?
Brak matematyki na maturze odbija się na braku umiejętności logicznego myślenia...
acomitam / 83.25.232.* / 2007-03-20 06:29
Niestety i tutaj z Szanownym Maa nie mogę się zgodzić. Pionierski okres sprzyjał tworzeniu imperiów opartych na lewiźnie, ale sprzyjał też tworzeniu firm z prawdziwego zdarzenia. Optimus, któremu można oczywiście to i owo zarzucić, był raczej pozytywnym przykładem. To "znormalnienie" o którym pisze Sz. Maa, polegało na tym, że bez łapówy szansa na wygranie przetargu w zasadzie nie istniała. Jak w takim klimacie miał działać Optimus? Dalej... Pan Kluska nie wycoafał pieniędzy, tylko sprzedał Optimusa, który bynajmniej nie został zamknięty. Jeśli chodzi o pianistę... gwizdać każdy może, jednak nie każdy powinien. Powstrzymywać powinni się szczególnie ci, którzy nie odróżniają dur od mol i Bacha od Beethovena, ale wychowani na pieśniach biesiadnych nie zdają sobie sprawy ze słabości własnego warsztatu. I na koniec... Hm... To o matematyce było niezłe, problem tylko w tym, że logika i zdolność logicznego formułowania wniosków wcale nie zależy o talentów matematycznych i wiedzy o tym przedmiocie. Ostatecznie logika jest działem filozofii, a nie matematyki. Zresztą co ja tam piszę.. Przecież Szanowny Maa, który tak komptetentnie się wypowiada na tak szerokie spektrum zgadnień, odróżnia logikę od logiki matematycznej, a w ersytyce jest po prostu biegły.
janru / 217.75.58.* / 2007-03-19 17:05
ZA jakość trzeba zapłacić.Pan Kluska to zaczynał od plecaka i do czegoś doszedł,a wycofał się,to jego sprawa.Sprzęt dziś kupiony jutro już starawy,taki jest postęp.Na starość gdy zdrowie szwankuje to różne do głowy pomysły przychodzą,nie wiadomo do czego się podwiesić,a i z logicznym myśleniem jest problem.No i to Jego chcą mieć przy sobie.
pytajnik / 83.24.206.* / 2007-03-19 17:02
ocena zupełnie prawidłowa i co do ludzi i co do czasu. Mnie interesuje jeszcze tylko jedna kwestia, otóż Kluska oświadczał wszem i wobec, że działał pod presją działań korupcyjnych. Oświadczał również, że przekaże szczegóły na temat tego wątku - i co, no i nic.

Najnowsze wpisy